Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 04-01-2012
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Восьма сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 30 грудня 2011 року № 540
Про обласний бюджет на 2012 рік
Керуючись пунктом 17 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетним кодексом України, Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», розпорядженнями голови обласної державної адміністрації від 28.12.2011 №674 «Про проект обласного бюджету на 2012 рік», від 28.12.2011 №675 «Про розподіл додаткової дотації з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів на 2012 рік», від 27.12.2011 №672 «Про прогноз обласного бюджету на 2013 та 2014 роки», іншими чинними нормативно-правовими актами з цих питань, за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1.Установити загальний обсяг доходів обласного бюджету на 2012 рік у сумі 2 300 607,1 тис.грн., у тому числі:
обсяг дотації вирівнювання у сумі 475 293,7 тис.грн., додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів – 29 595,9 тис.грн. та субвенцій з державного бюджету – 1 436 472,6 тис.грн.
Обсяг доходів загального фонду бюджету визначити у сумі 2 223 912,6 тис.грн., спеціального фонду бюджету – 76 694,5 тис.грн. (додаток 1).
2.Затвердити загальний обсяг видатків обласного бюджету на 2012 рік у сумі 2 300 205,6 тис.грн., у тому числі обсяг видатків загального фонду бюджету – 2 108 553,1 тис.грн., кредитування загального фонду бюджету у сумі 400,0 тис.грн. та видатків спеціального фонду бюджету – 191 652,5 тис.грн., у тому числі бюджету розвитку 114 959,5 тис.грн., за тимчасовою класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів (додаток 2) та головними розпорядниками коштів (додаток 3).
3.Установити профіцит загального фонду обласного бюджету у сумі 114 959,5 тис.грн., напрямком використання якого визначити передачу коштів із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) (додаток 6).
4.Установити дефіцит спеціального фонду обласного бюджету у сумі 114 959,5 тис.грн., джерелом покриття якого визначити надходження коштів із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду) у сумі 114 959,5 тис.грн. (додаток 6).
5.Установити розмір оборотного залишку бюджетних коштів обласного бюджету у сумі 2 000,0 тис.грн.
6.Затвердити обсяги міжбюджетних трансфертів (додаток 4) на 2012 рік:
дотації вирівнювання місцевим бюджетам з державного бюджету у сумі 2 166 386,3 тис.грн.;
коштів, що передаються до державного бюджету з бюджету м.Кузнецовська, у сумі 44 708,7 тис.грн.;
додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів області у сумі 29 595,9 тис.грн.;
субвенцій із державного бюджету (окремо за видами) місцевим бюджетам у сумі 1 494 105,8 тис.грн.;
іншої субвенції із загального фонду обласного бюджету Волинському обласному бюджету на лікування психічно хворих, які перебувають під вартою в смт Олика, у сумі 500,0 тис.грн.;
іншої субвенції із загального фонду обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у сумі 16 725,8 тис.грн.
Надати право обласній державній адміністрації за погодженням з постійною комісією обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків протягом 2012 року в міжсесійний період здійснювати внесення змін до доходів та видатків обласного бюджету за рахунок міжбюджетних трансфертів з державного та інших місцевих бюджетів, розподіл і перерозподіл обсягів субвенцій між місцевими бюджетами, а надходження та перерозподіл субвенції з державного бюджету на здійснення державних програм соціального захисту та соціального забезпечення – за погодженням з головою постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків з подальшим розглядом на засіданні постійної комісії.
7.Установити, що перерахування:
дотації вирівнювання місцевим бюджетам здійснюється шляхом застосування нормативів щоденних відрахувань від надходжень доходів до загального фонду державного бюджету, що надійшли на аналітичні рахунки обліку доходів Державного бюджету України на відповідній території, згідно із додатком 4 до цього рішення;
коштів, що передаються до державного бюджету з бюджету м.Кузнецовська, здійснюється за рахунок фактичних надходжень доходів, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів місцевого бюджету, згідно з нормативом щоденних відрахувань, визначених у додатку 4 до цього рішення;
8.Надати право обласній державній адміністрації, за погодженням з постійною комісією обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків здійснювати розподіл та перерозподіл за об’єктами та між видатками споживання і розвитку субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.09.2011 №972 „Деякі питання розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах” із змінами та згідно з повідомленнями органів Державної казначейської служби України, в тому числі шляхом надання субвенцій місцевим бюджетам.
Рекомендувати органам місцевого самоврядування та головам органів місцевої влади у зв’язку з неможливістю проведення ними технічного нагляду за ходом робіт на об’єктах, що фінансуватимуться за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, делегувати повноваження по використанню зазначеної субвенції обласній державній адміністрації.
9.Установити обсяг повернення кредитів до спеціального фонду обласного бюджету у сумі 721,8 тис.грн. та розподілити надання кредитів з обласного бюджету у сумі 1 123,3 тис.грн., в тому числі із загального фонду бюджету – 400,0 тис.грн. та спеціального фонду – 723,3 тис.грн. (додаток 5).
10.Затвердити перелік об’єктів, видатки на які у 2012 році будуть здійснюватися за рахунок коштів бюджету розвитку обласного бюджету (додаток 7).
11.Надати право обласній державній адміністрації, за погодженням з постійною комісією обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків, здійснити розподіл нерозподіленого резерву по капітальних вкладеннях, а в разі необхідності здійснювати перерозподіл капітальних вкладень за об’єктами, видатки на які у 2012 році будуть здійснюватися за рахунок коштів бюджету розвитку обласного бюджету, в тому числі виділяти інші субвенції місцевим бюджетам.
12.Установити обсяг резервного фонду обласного бюджету на 2012 рік у сумі 160,0 тис.грн.
Надати право обласній державній адміністрації, за погодженням з постійною комісією обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків, у міжсесійний період виділяти з резервного фонду обласного бюджету місцевим бюджетам інші субвенції на здійснення заходів згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 № 415 „Про затвердження Порядку використання коштів резервного фонду бюджету” з подальшим затвердженням на сесії обласної ради.
13.Затвердити перелік захищених статей видатків загального фонду обласного бюджету на 2012 рік за їх економічною структурою:
оплата праці працівників бюджетних установ;
нарахування на заробітну плату;
придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів;
забезпечення продуктами харчування;
оплата комунальних послуг та енергоносіїв;
поточні трансферти населенню;
поточні трансферти місцевим бюджетам;
підготовку кадрів вищими навчальними закладами I - IІ рівнів акредитації;
забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення для індивідуального користування.
14.Розпорядникам коштів обласного бюджету забезпечити в першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами.
15.Затвердити в складі видатків обласного бюджету кошти на реалізацію державних та регіональних галузевих програм на загальну суму 27 947,5 тис.грн. (додаток 8).
16.Установити, що перерозподіл бюджетних призначень у межах загального обсягу головного розпорядника коштів обласного бюджету за тимчасовою класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів, збільшення видатків розвитку за рахунок зменшення інших видатків (окремо за загальним та спеціальним фондами), що призводить до зміни затверджених бюджетних призначень по загальному та спеціальному фондах, здійснюється обласною державною адміністрацією за погодженням із постійною комісією обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків.
Надати право головному фінансовому управлінню облдержадміністрації при внесенні змін та доповнень до бюджетної та відомчої класифікації приводити у відповідність до неї доходи, видатки і фінансування обласного бюджету.
У разі внесення змін до структури облдержадміністрації, затвердженої розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 17.03.2011 року №124 „Про встановлення на 2011 рік фонду оплати праці працівників і видатків на утримання апарату облдержадміністрації її структурних підрозділів та районних державних адміністрацій” головному фінансовому управлінню облдержадміністрації після державної реєстрації в установленому законодавством порядку вносити відповідні зміни до назв головних розпорядників коштів обласного бюджету та до розпису обласного бюджету.
17.Доручити обласній державній адміністрації затвердити ліміти споживання енергоносіїв у фізичних обсягах у розрізі головних розпорядників коштів обласного бюджету, виходячи з обсягів призначень, затверджених їм на 2012 рік.
Головним розпорядникам бюджетних коштів затвердити ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань та доведених лімітів.
Розпорядникам бюджетних коштів забезпечити укладання угод по кожному виду енергоносіїв у межах встановлених відповідним головним розпорядником бюджетних коштів об╜рунтованих лімітів споживання у натуральних одиницях відповідно до встановлених асигнувань.
Розпорядникам бюджетних коштів обласного бюджету при виконанні бюджету забезпечити у повному обсязі проведення розрахунків за електричну енергію, теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами, не допускаючи будь-якої простроченої заборгованості з оплати вищезазначених товарів та послуг.
18.Відповідно до статті 4 Закону України „Про джерела фінансування дорожнього господарства України” затвердити спрямування коштів спеціального фонду обласного бюджету в сумі 7902,7 тис.грн. на фінансування витрат, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг на 2012 рік за напрямами: „видатки споживання” – 6 402,7 тис.грн., „видатки розвитку” – 1 500,0 тис.грн.
Надати право обласній державній адміністрації, за погодженням з постійною комісією обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків, затвердити Перелік об’єктів, що фінансуватимуться за рахунок збору за першу реєстрацію транспортного засобу, а також у разі необхідності вносити зміни до зазначеного Переліку об’єктів, в тому числі виділяти інші субвенції місцевим бюджетам.
Дозволити обласній державній адміністрації, за погодженням з постійною комісією обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків, на суму перевиконання за рахунок збору за першу реєстрацію транспортного засобу понад обсяги, затверджені в обласному бюджеті на 2012 рік, проводити видатки за напрямами та згідно з Переліком доріг, затвердженими розпорядженням голови обласної державної адміністрації.
19.Дозволити обласній державній адміністрації відповідно до статті 73 Бюджетного кодексу України отримувати:
позики на покриття тимчасових касових розривів обласного бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду;
середньострокові позики на суми невиконання у відповідному звітному періоді розрахункових обсягів кошика доходів обласного бюджету на 2012 рік, визначених у законі про Державний бюджет України, за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на умовах їх повернення без нарахування відсотків за користування цими коштами.
20.Відповідно до підпункту 2 пункту 8 статті 16 Бюджетного кодексу України дозволити керівнику головного фінансового управління обласної державної адміністрації в межах поточного бюджетного періоду здійснювати на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів обласного бюджету на депозитах відповідно до порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.
21. Доручити постійній комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків вивчити питання цільового використання коштів місцевих бюджетів області у 2011 році.
22.Додатки 1-8 до цього рішення є його невід’ємною частиною.
23.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків (Кособуцький О.М.).
Голова ради Ю.С.Кічатий
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту обласного бюджету
на 2012 рік
Формування доходної частини місцевих бюджетів на 2012 рік проведено Міністерством фінансів України на основі реформованого податкового законодавства, норм Бюджетного кодексу України, Закону України „Про Державний бюджет України на 2012 рік” та постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2001 року № 1195 „Про затвердження Формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів (дотацій вирівнювання та коштів, що передаються до державного бюджету) між державним бюджетом та місцевими бюджетами” із змінами та доповненнями.
З урахуванням зазначених документів та керуючись статтею 66 Бюджетного кодексу України, для забезпечення реалізації спільних соціально-економічних і культурних програм територіальних громад, у 2012 році до доходів обласного бюджету, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, належатимуть:
- 25 відсотків податку на доходи фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на території області – розрахунковий обсяг Міністерства фінансів України склав 272 517,6 тис.грн., або ріст до плану 2011 року становить 113,1 відсотка (240885,6 тис.грн.);
- плата за ліцензії на певні види господарської діяльності та сертифікати, що видаються виконавчими органами місцевих рад і місцевими органами виконавчої влади, в сумі 34,1 тис.грн. (в області їх видача здійснюється: головним управлінням житлово-комунального господарства щодо плати за ліцензії з централізованого водопостачання та водовідведення водопровідно-каналізаційними підприємствами області, а також організації роботи з ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії, транспортування її магістральними та місцевими тепловими мережами);
- плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що зараховується до обласних бюджетів ліцензіатами за місцем здійснення діяльності в сумі 11 400,0 тис.грн. (в області їх видача здійснюється регіональним управлінням департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Рівненській області);
- загальнодержавні платежі, сума яких розрахована і доведена Міністерством фінансів України в обсязі 31 670,9 тис.грн., тобто із ростом 114,4 відсотка до плану 2011 року (27 695,0 тис.грн.), а саме:
- 50 відсотків збору за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування – 8 122,8 тис.грн.;
- 50 відсотків збору за спеціальне використання води (крім збору за спеціальне використання води водних об’єктів місцевого значення) – 10 697,0 тис.грн.;
- 50 відсотків плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення – 9 433,0 тис.грн.;
- плата за видачу ліцензії та сертифікати, що сплачується ліцензіатами за місцем здійснення діяльності – 1 312,0 тис.грн.;
- плата за ліцензії на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів – 2,0 тис.грн.;
- плата за ліцензії на право експорту, імпорту алкогольними напоями та тютюновими виробами – 1,0 тис.грн.;
- плата за ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами – 2 036,0 тис.грн.;
- плата за державну реєстрацію (крім реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, що справляється виконавчими органами відповідних місцевих рад) – 20,0 тис.грн.;
- плати за надані в оренду ставки, що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення – 47,1 тис.грн.
- податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, засновником яких є обласна рада (прогнозна сума на бюджетний період визначена з урахуванням даних головного управління економіки та інвестиційної політики облдержадміністрації і складе – 350,0 тис.грн.);
- плата за утримання дітей у школах-інтернатах (відповідно до розрахунків управління освіти і науки облдержадміністрації в сумі 500,0 тис.грн.);
- надходження від орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності (передбачена відповідно до пропозицій виконавчого апарату Рівненської обласної ради в сумі 1050,0 тис.грн.);
- інші надходження в сумі 1480,4 тис.грн. (від реєстрації іноземних інвестицій; повернення невикористаних коштів минулих років; повернення коштів по актах ревізій та перевірок; відсотки за розміщення тимчасово вільних бюджетних коштів).
Індивідуальні прогнозні показники по кожному доходному джерелу (за виключенням платежів, переданих з Державного бюджету) розроблено з урахуванням їх реальної оцінки за попередні базові періоди та на підставі розрахунків галузевих управлінь облдержадміністрації, підприємств, установ і організацій – платників податків, які відображені у додатку 1 до проекту рішення обласної ради „Про обласний бюджет на 2012 рік”.
З урахуванням зазначеного, розрахунковий обсяг власних та закріплених доходів загального фонду обласного бюджету на 2012 рік склав 319 003,0 тис.грн., що відповідає доведеному Міністерством фінансів України плану.
Крім власних доходів загального фонду обласного бюджету передбачені надходження з державного бюджету дотації вирівнювання в сумі 475293,7 тис.грн., додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів – 29 595,9 тис.грн. та ряд субвенцій на загальну суму 1 400 020,0 тис.грн., в тому числі:
- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім`ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям – 1 057 217,9 тис.грн.;
- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот – 163 476,2 тис.грн.;
- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот), на компенсацію втрати частини доходів у зв’язку з відміною податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та відповідним збільшенням ставок акцизного податку з пального і на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян – 38 585,8 тис.грн.;
- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 40 187,8 тис.грн.;
- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров’я та лікарських засобів для інгаляційної анестезії – 5 035,2 тис.грн.;
- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" – 7 586,2 тис.грн.;
- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання медичного автотранспорту та обладнання для закладів охорони здоров’я – 75 000,0 тис.грн.;
- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання медичного обладнання (мамографічного, рентгенологічного та апаратів ультразвукової діагностики) вітчизняного виробництва – 4 796,1 тис.грн.
Розрахунковий обсяг доходів спеціального фонду обласного бюджету сформовано відповідно до статті 11 Закону України „Про Державний бюджет України на 2012 рік” та відображено за видами джерел надходжень у додатку 1 до проекту рішення обласної ради „Про обласний бюджет на 2012 рік” в сумі 76 694,5 тис.грн., з яких сума податків і зборів склала 40 241,9 тис.грн. та субвенцій – 36 452,6 тис.грн., а саме:
- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування ремонту приміщень управлінь праці та соціального захисту виконавчих органів міських (міст республіканського в Автономній Республіці Крим і обласного значення), районних у містах Києві і Севастополі та районних у містах рад для здійснення заходів з виконання спільного із Світовим банком проекту "Вдосконалення системи соціальної допомоги" – 7,7 тис.грн.;
- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 36 444,9 тис.грн.
Видатки та кредитування загального фонду обласного бюджету обраховано в сумі 2 108 953,1 тис.грн., що на 361 179,8 тис.грн. більше, ніж у 2011 році., спеціального фонду 191 654,0 тис.грн.
Обсяг видатків обласного бюджету на 2012 рік порівняно з минулим роком зріс на 120,7 відсотка.
Одним із основних пріоритетів формування видаткової частини обласного бюджету залишається збереження соціальної спрямованості бюджету.
В наступному році планується підвищення заробітної плати працівників установ бюджетної сфери за рахунок підвищення розміру мінімальної заробітної плати, посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, а також за рахунок забезпечення додаткових виплат освітянам, медикам та працівникам сфери соціального захисту. Обрахунок видатків на виплату заробітної плати здійснено з урахуванням:
- підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня – 1073 грн., з 1 квітня – 1094 грн., з 1 липня – 1102 грн., з 1 жовтня – 1118 грн., з 1 грудня – 1134 грн. на місяць;
- підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС з 1 січня – 773 грн., з 1 квітня – 794 грн., з 1 липня – 802 грн., з 1 вересня – 807 грн., з 1 жовтня – 823 грн., з 1 грудня – 839 грн.
При цьому, враховано кошти на встановлення посадових окладів працівникам, у яких вони менші за мінімальну заробітну плату на рівні мінімальної заробітної плати; на індексацію заробітної плати працівників відповідно до Закону України „Про індексацію грошових доходів населення”.
У загальному обсязі видатків загального фонду обласного бюджету за економічною ознакою 22,5 відсотків складають видатки на заробітну плату з нарахуваннями, 3,1 відсотка на оплату енергоносіїв і комунальних послуг.
У проекті обласного бюджету на 2012 рік на проведення заходів та утримання закладів освіти передбачено спрямувати 319 773,1 тис.грн., що на 65 045,9 тис.грн. або на 25,5 відсотка більше порівняно із затвердженим обсягом видатків з врахуванням змін на 2011 рік.
За рахунок коштів по галузі „Освіта” в наступному році буде утримуватися 3 загальноосвітні школи-інтернати, з яких 1 санаторна, Олександрійська школа-інтернат для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування, Рівненський спеціальний дитячий будинок, одинадцять спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів та Ясениницький навчально-реабілітаційний центр, Костопільський та Острозький ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою, чотири позашкільних заклади, три вищих навчальних заклади I-П рівнів акредитації, 3 заклади післядипломної освіти, психолого-медико-педагогічна консультація та проведення заходів у сфері освіти.
На поточні видатки обласних закладів освіти планується спрямувати 308 727,8 тис.грн. або 96,5 відсотка усіх асигнувань, на розвиток матеріальної бази – 11 045,3 тис.грн. або 3,5 відсотка. Із загальної суми поточних видатків 129 146,1 тис.грн. виділяється на оплату праці, що на 29,7 відсотка більше порівняно з минулим роком, 26 120,8 тис.грн. - на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, що більше на 38,7 відсотка порівняно з 2011 роком.
Видатки на заробітну плату обраховані згідно вимог Закону України „Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати”, листа Міністерства фінансів України від 22.12.2011 №31-05010-14-21/32168 «Щодо розрахункових показників місцевих бюджетів на 2012 рік» по діючих штатних одиницях з врахуванням видатків на реалізацію ст.57 Закону України «Про освіту», виплату 20-ти відсоткової надбавки педагогічним працівникам з метою підвищення престижності праці (постанова Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 №373). Медичним працівникам заплановані кошти на виплату допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу при наданні щорічної відпустки, бібліотекарям освітніх закладів заплановані матеріальна допомога на оздоровлення під час надання щорічної відпустки та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань.
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв в сумі 26 120,8 тис.грн. обраховані виходячи з діючих тарифів з урахуванням коефіцієнтів росту на 2012 рік.
Видатки на харчування вихованців шкіл-інтернатів всіх типів та дитячого будинку передбачені виходячи з визначених законодавством натуральних норм, цін, що склалися в поточному році, з врахуванням індексу споживчих цін 7,9 відсотка на продукти харчування у 2012 році, контингенту вихованців закладів. Кошти в сумі 16 667,0 тис.грн. забезпечать харчуванням вихованців загальноосвітніх шкіл-інтернатів виходячи із натуральних норм в розрахунку 36,05 грн., по Костопільському обласному ліцеї-інтернаті спортивного профілю застосовано норми харчування згідно рішення обласної ради від 09.01.2006 № 730, вартість одного діто-дня – 50,00 гривень.
На оздоровлення та відпочинок вихованців інтернатних закладів, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування передбачено 545,1 тис.грн.
Капітальні видатки по галузі „Освіта” передбачені в сумі 11045,3 тис.грн., з яких закладам професійно-технічної освіти – 4782,7 тис.грн., вищим закладам освіти І-ІІ рівнів акредитації – 1117,3 тис.грн., інтернатним установам усіх типів на придбання корекційних засобів навчання та реабілітаційного обладнання для дітей з вадами фізичного та/або розумового розвитку та дітей, що потребують тривалого лікування – 4 413,0 тис.грн.
На виконання 7-ми обласних програм передбачено 2 095,3 тис.грн. - „Програма впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальних закладах області на період до 2015 року” – 213,0 тис.грн., „Програма роботи з обдарованою молоддю області на 2011-2014 роки” – 400,0 тис.грн., „Обласна програма відпочинку та оздоровлення дітей на 2009-2013 роки” – 16,5 тис.грн., „Програма розвитку дошкільної освіти області на 2011-2017 роки” – 130,0 тис.грн., „Обласна цільова програма розвитку професійно-технічної освіти області на 2011-2015 роки” – 45,0 тис.грн., „Обласна цільова соціальна програма розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року” – 157,8 тис.грн., „Програма підтримки молоді в області на 2009-2015 роки” – 1133,0 тис.грн., в тому числі на виплату обласних іменних стипендій студентам вищих навчальних закладів та учням загальноосвітніх навчальних закладів області – 840,0 тис. гривень.
Видатки на утримання вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації обласної комунальної власності із загального фонду обласного бюджету передбачаються в сумі 37 923,1 тис.грн. та враховують виплату стипендій стипендіатам на суму 11476,9 тис.грн. Враховано розмір мінімальної ординарної академічної стипендії для студента вищого навчального закладу І-ІІ рівня акредитації – 400 гривень на місяць.
На фінансування 16-ти закладів професійно-технічної освіти та централізованої бухгалтерії по їх обслуговуванню в проекті обласного бюджету на 2012 рік передбачено на рівні доведених розрахункових показників – в сумі 112 348,9 тис.грн., що на 28 601,6 тис.грн., або на 33,4 відсотка більше порівняно із затвердженим обсягом видатків на 2011 рік.
Видатки на заробітну плату в сумі 44 425,9 тис.грн. збільшені на 11049,5 тис.грн. або на 33,1 відсотків порівняно з минулим роком. Зокрема, враховано в повному обсязі видатки на реалізацію ст.57 Закону України «Про освіту» - надбавку за вислугу років, матеріальну допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки педагогічним працівникам, щорічну грошову винагороду за сумлінне виконання службових обов’язків та інші доплати та надбавки.
На оплату комунальних послуг та енергоносіїв передбачено 12279,1 тис.грн., або на 45,0 відсотка більше порівняно з 2011 роком, які обраховані виходячи з діючих тарифів з урахуванням коефіцієнтів росту на 2012 рік та враховують застосування тарифів бюджетних установ на оплату спожитих енергоносіїв та комунальних послуг по учнівських гуртожитках, де раніше застосовувались тарифи для населення.
На харчування учнів з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування передбачено 1799,8 тис.грн. Середня вартість харчування одного учня, що знаходиться на повному державному утриманні при триразовому харчуванні - 35,5 грн., учнів під опікою при одноразовому харчуванні - 14,2 грн.
Видатки на стипендії для учнів 16 професійно-технічних закладів передбачені в сумі 30270,2 тис.грн., що на 9,7 відсотків більше порівняно з минулим роком. Враховано мінімальні ординарні академічні стипендії для учнів професійно-технічних закладів в розмірі 200 грн. та соціальні стипендії для учнів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 550 гривень на місяць.
На виплату матеріальної допомоги учням-випускникам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та надання щорічної грошової допомоги на придбання навчальної літератури особам з числа дітей-сиріт, що знаходяться на повному державному утриманні відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 № 226 (із змінами) „Про поліпшення виховання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей сиріт І дітей, позбавлених батьківського піклування” передбачається спрямувати 598,0 тис.грн.
На функціонування обласних установ і проведення заходів по охороні здоров'я на 2012 рік видатки із загального фонду обласного бюджету визначені в сумі 328 057,7 тис.грн., що більше порівняно із затвердженим обсягом видатків на 2011 рік на 59749,0 тис.грн. або 22,3 відсотка.
На оплату праці працівникам установ і закладів охорони здоров'я передбачається виділити з обласного бюджету 184 192,6 тис.грн., що складає 56,1 відсотка до загального обсягу видатків на галузь. На зазначену мету видатки збільшені в порівнянні з 2011 роком на 31 264,3 тис.грн. або 20,4 відсотка.
Видатки на придбання медикаментів і перев’язувальних матеріалів в лікувальних закладах передбачаються в сумі 6604,7 тис.грн. Крім того, на придбання медикаментів для хворих з пересадженою ниркою і нирковою недостатністю (гемодіаліз) планується спрямувати 8000,0 тис.грн., придбання онкогематологічних препаратів відповідно до заходів обласної програми “Діти Рівненщини” на 2010-2015 роки” - 350,0 тис.грн., забезпечення ендопротезами кульшових суглобів відповідно до програми забезпечення лікувально-профілактичних закладів Рівненської області імплантатами та інструментарієм для надання медичної допомоги хворим із ураженням органів опори та руху на 2011-2015 роки – 350,0 тис. гривень.
Обсяг витрат на харчування хворих в закладах, що мають ліжкову мережу, становить 12 190,6 тис.грн. Розрахункові норми на придбання продуктів харчування на одного хворого в день плануються в обласному госпіталі для інвалідів війни в розмірі 24,0 грн., в інших закладах охорони здоров'я – 8,25 гривень.
На проведення розрахунків за комунальні послуги та енергоносії, що споживаються бюджетними установами охорони здоров'я, кошти передбачені в сумі 27 919,3 тис.грн., що більше на 3983,5 тис.грн. або 16,6 відсотка затверджених видатків на вказані цілі на 2011 рік.
На забезпечення реалізації заходів Комплексної програми „Цукровий діабет” і лікування нецукрового діабету у видатках на охорону здоров'я враховані цільові кошти в сумі 11 458,9 тис.грн., що на 762,7 тис.грн. або на 7,1 відсотка більше видатків 2011 року.
Для забезпечення реалізації обласної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки передбачено на 2012 рік 1100,0 тис.грн. або збільшено на 50,0 тис.грн. відповідні видатки минулого року.
На безоплатне зубопротезування пенсіонерів, інвалідів, учасників бойових дій передбачається 60,0 тис.грн., на придбання слухових апаратів для інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій - 60,0 тис. гривень.
Крім того, для установ і закладів охорони здоров'я з бюджету розвитку передбачаються капітальні видатки на суму 370,3 тис.грн. на придбання медичного обладнання та комп’ютерної техніки.
В загальному фонді обласного бюджету передбачена субвенція Волинському обласному бюджету в сумі 500,0 тис.грн. на лікування психічно хворих з Рівненської області, направлених у Волинську обласну психіатричну лікарню №2 смт.Олика у відділення з посиленим наглядом, до яких за рішенням суду застосовані заходи примусового медичного характеру. В 2011 році на зазначені цілі було спрямовано 300,0 тис.грн,, що на 200,0 тис.грн. або 40,0 відсотків менше.
В обласному бюджеті видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення передбачаються в сумі 69240,3 тис.грн., що на 8835,4 тис.грн. або 14,6 відсотка більше затверджених видатків на 2011 рік.
Із загальної суми видатків на утримання будинків-інтернатів (пансіонатів) для престарілих і інвалідів, будинків-інтернатів для малолітніх інвалідів визначені видатки в сумі 33852,9 тис.грн. або на 18,9 відсотка більше затверджених видатків 2011 року.
Видатки на оплату праці працівникам будинків-інтернатів та закладів соціального забезпечення передбачається в сумі 21521,9 тис.грн., що складає 48 відсотків від загального обсягу видатків.
Обсяг витрат на харчування підопічних в будинках-інтернатах складає 1324,9 тис.грн. з розрахунку 3 грн. в день на 1 підопічного за рахунок загального фонду обласного бюджету, крім того, 12,0 грн. за рахунок коштів Пенсійного фонду та 3,0 грн. за рахунок надходження виробленої продукції підсобним господарством. Разом середня норма на харчування складає 18,0 гривень.
Видатки на придбання медикаментів і перев’язувальних матеріалів передбачаються в сумі 113,4 тис.грн. з розрахунку 0,26 грн. в день на 1 підопічного за рахунок коштів загального фонду обласного бюджету, крім того, 0,89 грн. за рахунок коштів Пенсійного фонду. Разом середня норма складає 1,15 гривень.
На проведення розрахунків за енергоносії, що споживаються бюджетними установами соціального забезпечення передбачені видатки в сумі 7162,2 тис.грн., або на 21 відсоток більше у порівнянні із затвердженими видатками 2011 року.
Видатки на обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями в обласному центрі професійної реабілітації інвалідів та обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів передбачені в сумі 968,0 тис. гривень.
Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат для обробки інформації з нарахування і виплати допомог та компенсацій передбачені видатки в сумі 5241,1 тис.грн., або на 21 відсоток більше затверджених видатків з урахуванням змін 2011 року.
На виплату допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу передбачаються видатки в сумі 609,0 тис. гривень.
Враховані видатки в сумі 439,5 тис.грн. на відшкодування витрат на поховання учасників бойових дій та інвалідів війни.
На компенсаційні виплати на бензин, ремонт, техобслуговування автотранспорту та транспортне обслуговування і встановлення телефонів інвалідам І та ІІ групи визначені кошти в сумі 507,5 тис. гривень.
На соціальні виплати передбачені програмою „Ветеран” на 2010-2013 роки і обласною програмою матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення на 2012 рік, видатки передбачаються в сумі 3036,0 тис.грн., в тому числі на надання одноразової грошової допомоги по зверненнях громадян - 500,0 тис.грн., доплати до пенсії громадянам, яким виповнилось 90 і більше років та особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною - 327,0 тис.грн., фінансову підтримку статутної діяльності організацій ветеранів - 300,0 тис.грн., одноразову грошову допомогу репресованим громадянам - 509,0 тис.грн. та на утримання обласного центру з надання соціальних послуг інвалідам, ветеранам війни і праці та іншим найбільш незахищеним верствам населення в сумі 1400,0 тис. гривень.
Крім того, за рахунок коштів, що передаються із загального фонду обласного бюджету, враховані капітальні видатки в сумі 108,5 тис. гривень.
На пільгове медичне обслуговування громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, по загальному фонду передбачено 16725,8 тис.грн., що на 263,9 тис.грн. або 1,6 відсотка перевищує затверджений обсяг видатків 2011 року.
На утримання установ служби у справах дітей (притулку для дітей та центру соціально-психологічної реабілітації дітей) враховані видатки в сумі 2437,7 тис.грн., або на 472,3 тис.грн. та 24,0 відсотка більше затверджених видатків з урахуванням змін 2011 року.
В проекті обласного бюджету видатки на соціальні програми і заходи з питань сім’ї, жінок, молоді та дітей визначені в сумі 5314,3 тис.грн., що на 598,0 тис.грн., або 12,7 відсотка більше затверджених з врахуванням внесених змін видатків на 2011 рік.
На оплату праці працівникам установ і закладів з питань сім’ї, молоді, жінок та дітей передбачається виділити з обласного бюджету 1481,1 тис.грн., що складає 27,8 відсотка до загального обсягу видатків на галузь. На зазначену мету видатки збільшені в порівнянні із затвердженими призначеннями з врахуванням внесених змін на 2011 рік на 307,9 тис.грн. або 26,2 відсотка.
На заходи по реалізації обласної програми відпочинку та оздоровлення пільгових категорій дітей в літній період передбачено 2133,0 тис.грн., що на 195,3 тис.грн. або 10,1 відсотка більше порівняно з 2011 роком.
Також за рахунок коштів, що передаються з загального фонду бюджету, передбачено на проведення капітальних видатків в сумі 11,3 тис.грн.
В проекті обласного бюджету видатки на культуру і мистецтво передбачаються в сумі 37129,7 тис.грн., що на 3913,0 тис.грн. або на 11,8 відсотка більше затверджених з врахуванням внесених змін видатків на 2011 рік.
На оплату праці працівників закладів культури планується спрямувати 12859,4 тис.грн. або 34,6 відсотка від загального обсягу видатків на галузь на 2012 рік, на оплату комунальних послуг та спожитих енергоносіїв відповідно 1900,5 тис.грн. або 5,1 відсотка.
Крім того, з обласного бюджету планується надати фінансову допомогу установам мистецтва (обласному академічному музично-драматичному театру, обласному академічному театру ляльок, обласній філармонії) на оплату праці працівників з нарахуваннями, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, інші поточні витрати на суму 15516,1 тис.грн., що на 1963,9 тис.грн. або на 14,5 відсотка більше затверджених з врахуванням внесених змін видатків на 2011 рік.
У видатках на оплату праці враховано обов’язкові та додаткові виплати працівникам культури та мистецтва відповідно до чинного законодавства.
На проведення комплексу культурно-освітніх та мистецьких заходів загальнодержавного і місцевого значення спрямовується 810,2 тис.грн.
Крім того, на капітальні видатки для установ і закладів культури з бюджету розвитку передбачаються капітальні видатки на суму 431,0 тис.грн. на поповнення бібліотечного фонду.
На галузь „Фізична культура і спорт” передбачені видатки в сумі 15909,2 тис.грн., що на 2663,1 тис.грн. або 20,1 відсотка більше від уточнених призначень 2011 року.
В 2012 році з обласного бюджету буде утримуватись обласна школа вищої спортивної майстерності, обласний центр з інвалідного спорту "Інваспорт", обласна спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву, обласна дитячо-юнацька спортивна школа для інвалідів, обласний центр „Спорт для всіх” та здійснюватись заходи з фізичної культури і спорту обласного значення.
Обсяг видатків на оплату праці працівників закладів фізичної культури і спорту складе 4916,8 тис.грн. або 30,9 відсотка до загального обсягу видатків на галузь на 2012 рік. У видатках на оплату праці враховано обов’язкові та додаткові виплати працівникам відповідно до чинного законодавства.
На оплату комунальних послуг та енергоносіїв заплановано 367,9 тис.грн., що більше на 64,8 відсотка від уточнених призначень 2011 року.
Обсяг коштів, що спрямовується у 2012 році на проведення навчально-тренувальних зборів і змагань, складає 2628,5 тис.грн., з них на заходи з інвалідного спорту – 964,5 тис.грн.
Крім того, на навчально-тренувальні збори і змагання заплановані обласною спеціалізованою дитячо-юнацькою школою олімпійського резерву планується спрямувати 786,3 тис.грн, враховуючи проведення IV Спортивних ігор школярів України з 22 видів спорту і III Всеукраїнської Спартакіади учнів професійно технічних навчальних закладів.
На виплату стипендій голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради провідним спортсменам і тренерам планується 1365,2 тис.грн., з яких 502,1 тис.грн. на виплату одноразових грошових винагород для інвалідів - спортсменів.
Крім того, на капітальні видатки для установ і закладів фізичної культури і спорту з бюджету розвитку передбачаються капітальні видатки на суму 1173 тис.грн. на придбання спортивного обладнання та інвентаря.
На функціонування обласної ради передбачається спрямувати 4546,4 тис.грн. На заробітну плату з нарахуваннями працівників апарату ради передбачено 2946,8,0 тис.грн.
Асигнування на оплату енергоносіїв збільшені в порівнянні з 2011 роком на 15,8 відсотка і складають 845,0 тис.грн. Видатки на утримання установи (оплату транспортних послуг, послуг зв’язку, відрядження, охорону приміщення та інші господарські витрати ) становлять 754,6 тис.грн.
З метою забезпечення реалізації вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 вересня 1992 року №530 „Про підготовку і випуск серії книг „Реабілітовані історією”, розпорядження голови облдержадміністрації від 7 жовтня 2003 року № 508 „Про підготовку та випуск науково - документальної книги „Реабілітовані історією. Рівненська область” на утримання науково-редакційної групи передбачається спрямувати 310,0 тис.грн., з них 74,0 тис.грн. на видавництво третього тому книги тиражем 1400 примірників.
Видатки на оплату праці з нарахуваннями працівників групи складають 196,5 тис.грн., оплату енергоносіїв – 12,0 тис.грн., господарські потреби - 27,5 тис.грн.
На реалізацію заходів Програми інформатизації Рівненської області на 2011-2013 роки передбачено 20,0 тис.грн. для забезпечення безперебійної роботи телекомунікаційної інфраструктури та утримання каналів корпоративної телекомунікаційної мережі зв’язку органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Рівненської області.
На виконання заходів Програми організації рятування людей на водних об’єктах Рівненської області на 2009-2012 роки пропонується затвердити видатки в сумі 1350 тис.грн., що на 25 відсотків більше ніж в 2011 році, з них на поточні видатки - 1250 тис.грн. та на капітальні - 100 тис.грн.
На виконання заходів Обласної цільової програми індивідуального житлового будівництва у сільській місцевості „Власний дім” на 2010-2015 роки пропонується спрямувати 910 тис.грн., що на 20,6 відсотка більше ніж в 2011 році, в тому числі на надання пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам 750 тис.грн. (з них за рахунок коштів загального фонду обласного бюджету 400 тис.грн. та спеціального фонду за рахунок повернення коштів, наданих в попередні роки – 350 тис.грн.) та на витрати, пов’язані з обслуговуванням даного кредиту – 160 тис.грн. з загального фонду.
На виконання заходів Програми розвитку туризму в Рівненській області на 2011-2015 роки пропонується передбачити кошти на надання кредитів на розвиток сільського туризму по спеціальному фонду в сумі 155 тис.грн., за рахунок повернення раніше отриманих кредитів.
На виконання заходів Програми підтримки фермерських господарств області на 2011-2015 роки пропонується спрямувати 150 тис.грн. на надання кредитів по спеціальному фонду за рахунок повернення кредитів, отриманих в попередні роки.
На надання кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам пропонується затвердити в обласному бюджеті на виконання Обласної програми забезпечення молоді житлом на 2003-2012 роки по спеціальному фонду 68,3 тис.грн., з них за рахунок повернення кредитів, наданих в попередні роки 66,8 тис.грн та за рахунок сплати відсотків за користування ними 1,5 тис.грн.
За рахунок спеціального фонду обласного бюджету передбачені видатки на виконання природоохоронних заходів в сумі 2525,2 тис.грн., з яких по поточних видатках - 980 тис.грн. визначено головним розпорядником – головне управління економіки та інвестиційної політики облдержадміністрації та по капітальних видатках – 1545,2 тис.грн. головний розпорядник коштів – головне управління з питань будівництва та архітектури облдержадміністрації.
За рахунок надходження коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва передбачені видатки в сумі 145,9 тис.грн., в тому числі на поточні видатки 99 тис.грн. та на капітальні видатки 46,9 тис.грн., які використовуються згідно статті 209 Земельного кодексу України на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки земель, розмежування земель державної та комунальної власності. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.
На фінансування робіт, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг місцевого значення за рахунок коштів збору за першу реєстрацію транспортних засобів спеціального фонду обласного бюджету передбачено 7902,7 тис.грн., які планується спрямувати за напрямами: „видатки споживання” – 6402,7 тис.грн., „видатки розвитку” – 1500 тис.грн.
Крім того, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах пропонується затвердити видатки на проведення робіт, пов'язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг в сумі 36444,9 тис.грн.
Пропонується рекомендувати органам місцевого самоврядування та головам органів місцевої влади у зв’язку з неможливістю проведення ними технічного нагляду за ходом робіт на об’єктах, що фінансуватимуться за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, делегувати повноваження по використанню зазначеної субвенції обласній державній адміністрації.
Субвенцію на фінансування ремонту приміщень управлінь праці та соціального захисту виконавчих органів міських рад для здійснення заходів з виконання спільного із Світовим банком проекту "Вдосконалення системи соціальної допомоги", передбачену в сумі 7,7 тис.грн., за поданням головного розпорядника коштів - головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації пропонується спрямувати бюджету міста Дубно для проведення оплати послуг після закінчення гарантійного терміну виконання робіт.
Згідно з ст.71 Бюджетного кодексу України пропонується затвердити надходження до бюджету розвитку обласного бюджету в сумі 133525,3 тис.грн., складовими яких є :
- кошти від повернення бюджетної позички, яка надавалася ОДП ДАК “Хліб України” під регіональне замовлення по зерну – 18560,9 тис.грн.;
- кошти від повернення бюджетних позичок, які надавалися ДП “Укрбурштин” - 4,9 тис.грн.;
- кошти, що передаються із загального фонду до бюджету розвитку - 114959,5 тис.грн., з яких за рахунок субвенцій з державного бюджету - 79796,1 тис.грн.
Видатки бюджету розвитку обласного бюджету пропонується затвердити в сумі 133525,3 тис.грн., в тому числі:
- капітальні видатки бюджетних установ - 13239,4 тис.грн.;
- капітальні видатки за рахунок субвенцій з державного бюджету - 79796,1 тис.грн.;
- капітальні вкладення головному управлінню з питань будівництва та архітектури облдержадміністрації - 40289,8 тис.грн., з яких 21724 тис.грн. за рахунок коштів, що передаються із загального фонду бюджету розвитку;
- внески у статутні фонди - головному управлінню промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації на внески у статутний капітал ОКП „Міжнародний аеропорт Рівне” – 200 тис.грн. на поповнення обігових коштів.
Начальник головного
фінансового управління Л.В.Кушнер