Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 25-06-2013
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Сімнадцята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 20 червня 2013 року № 936
Про Програму зайнятості населення Рівненської області на період до 2017 року
З метою закріплення позитивних тенденцій до стабілізації на ринку праці, відповідно до статті 18 Закону України “Про зайнятість населення”, Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття“, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а:
1. Інформацію про виконання Програми зайнятості населення Рівненської області на 2012-2014 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 30 березня 2012 року № 586 за 2012 рік взяти до відома (інформація додається)
2. Затвердити Програму зайнятості населення Рівненської області на період до 2017 року, схвалену розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 21 травня 2013 року № 251 (додається).
3. Обласній державній адміністрації:
- спільно з місцевими органами виконавчої влади, обласним центром зайнятості, територіальними органами міністерств та відомств, причетними установами та організаціями забезпечити організацію та виконання заходів Програми;
- у разі необхідності, вносити пропозиції щодо коригування заходів Програми;
- про хід виконання Програми інформувати обласну раду за підсумками року щорічно до 1 лютого.
4. Рішення обласної ради від 30 березня 2012 року № 586 «Про Програму зайнятості населення Рівненської області на 2012-2014 роки» зняти з контролю.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань соціальної політики та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (Ольховик В.Г.), з питань бюджету, фінансів та податків (Кособуцький О.М.).
Голова ради Ю.С.Кічатий
Див.Додаток
Інформація про виконання Програми зайнятості населення
Рівненської області за 2012 рік, затвердженої рішенням обласної ради від 30 березня 2012 року № 586 за 2012 рік
Заслухавши інформацію облдержадміністрації та обласного центру зайнятості щодо виконання заходів, передбачених Програмою зайнятості населення Рівненської області за 2012 рік, обласна рада зазначає наступне.
Результатом виконання Програми зайнятості населення за 2012 рік є досягнення певної стабілізації на ринку праці області. За останніми оприлюдненими даними Державної служби статистики України, за 2012 рік чисельність зайнятого населення, у порівнянні з 2011 роком, збільшилася на 3,3 тис. осіб та становила 492,5 тис. осіб. Рівень зайнятості населення в області збільшився з 58,8 відс. до 59,2 відс.
Чисельність безробітних зменшилася на 3,5 тис. осіб, у середньому, за 2012 рік склала 53,3 тис. осіб. Рівень безробіття населення, визначений за методологією Міжнародної організації праці (МОП), зменшився з 10,4 відс. до 9,8 відс. економічно активного населення.
Стабілізаційні процеси, що відбувалися в економіці області, створили умови для поступового поліпшення ситуації на ринку праці. Результатом роботи місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, соціальних партнерів та роботодавців є досягнення певної стабілізації на ринку праці області.
У 2012 році кількість економічно неактивного населення в області, у порівнянні з 2011 роком, скоротилась на 1 тис. осіб та становила 285,6 тис. осіб.
Середньооблікова кількість штатних працівників в області становила 208,8 тис. осіб. Серед всієї кількості штатних працівників кожен третій працював у м. Рівному.
Кількість працівників, які були прийняті на підприємства, в установи та організації області за 2012 рік становила 43,1 тис. осіб або 20,6 відс. середньооблікової кількості штатних працівників, а кількість вибулих – 51,0 тис. осіб або, відповідно, 24,4 відсотки. Основною причиною вибуття була плинність кадрів, внаслідок чого робочі місця залишили 21,1 відс. середньооблікової кількості штатних працівників. За видами економічної діяльності найбільша кількість вибулих працівників з причин плинності кадрів спостерігалась у сфері діяльності готелів та ресторанів (87,2 відс. середньооблікової кількості штатних працівників), будівництва (58,7 відс.), сільського господарства, мисливства та пов’язаних з ними послуг (55,0 відс.), рибальства, рибництва (59,1 відс.).
У 2012 році створено 22,3 тис. нових робочих місць, з них 50 відс. - фізичними особами-підприємцями для найманих працівників.
В області забезпечено нарощування обсягів випуску промислової продукції на підприємствах з виробництва готових металевих виробів на 56 відс., легкої промисловості – на 6,9 відс., виробництва та розподілення електроенергії, газу, води – на 2 відс.
Будівельними підприємствами області виконано робіт на суму 1525,2 млн. гривень, що на 43,3 відс. більше порівняно з 2011 роком.
Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області, на 01.01.2013 становив 296,9 млн. дол. США, що на 5,9 відс. більше, ніж на 01.01.2012.
У 2012 році в економіку області іноземними інвесторами вкладено 14,4 млн. дол. США інвестицій. На промислових підприємствах області реалізується ряд проектів з технічного переоснащення, запровадження сучасних технологій, створення нових виробництв.
На ПАТ «Рівнеазот» уведено в експлуатацію:
агрегат азотної кислоти в цеху неконцентрованої азотної кислоти (вартість проекту - 72 млн. гривень);
генераторну турбіну утилізації пари із агрегатів аміаку та азотної кислоти для виробництва власної електроенергії (вартість проекту - 46,4 млн. гривень);
реалізується проект «Впровадження установки виділення водню із продувних газів цеху аміаку».
На ПАТ «Волинь-Цемент» продовжується реалізація інвестиційного проекту «Технічне переоснащення помольного відділення» вартістю 17,3 млн. гривень.
Завершено будівництво приміщення заводу з переробки побутових відходів (вартість проекту 20 млн. евро) та на ПАТ «Волинь-Цемент» встановлено обладнання для заміни вугілля сортованими побутовими відходами (вартість проекту 2,6 млн. євро).
На виробничих площах ПАТ «Рівнесільмаш» відкрито меблеву фабрику ТзОВ «Морган Феніче». Введено в експлуатацію швейний та складальний цехи, котельню, системи аспірації, відділення деревообробки та іншої інфраструктури. Створено 360 робочих місць. Загальна сума інвестицій становить 10,5 млн. євро.
На ТзОВ «Країна смаку» налагоджено новий виробничий цех із виготовлення заморожених м’ясних напівфабрикатів та фаршу з яловичини і птиці (вартість проекту 18,3 млн. гривень). Проведено роботи з будівництва сучасних очисних споруд потужністю 500 куб. метрів. Працевлаштовано 90 осіб.
На ТзОВ «Т-Стиль» збільшено виробничі потужності та розширено асортимент випуску трикотажних полотен (освоєно виробництво ворсованої тканини, аналогів якій немає в Україні), введено в дію цех з пошиття трикотажних виробів.
На ТзОВ «Колор-С.І.М.» введено в дію цех з виробництва плівкоутворювачів автомобільних емалей потужністю 15 тис. тонн на рік. Загальний обсяг капіталовкладень становить 25 млн. гривень. Реалізація цього проекту дозволить значно зменшити вартість лакофарбових матеріалів.
На ТзОВ «ОДЕК» Україна проведено модернізацію лущильного верстату, встановлено верстат для ремонту тріщин шпону, шпононалагоджувальний верстат та клеєві вальці. Загальна сума інвестицій становить 6,9 млн. гривень.
Уведено в експлуатацію сучасний комп’ютеризований елеваторний комплекс ТзОВ «Радивилівський елеватор» загальною площею 49 тис. кв. м, який забезпечує сушку, обробку, зберігання і завантаження зерна підприємств корпорації «Агро» та надає послуги іншим підприємствам і агрофірмам. Створено 44 нових робочих місця.
Службою зайнятості області забезпечено виконання всіх заходів і прогнозних обсягів активних форм зайнятості, передбачених на 2012 рік Програмою зайнятості населення Рівненської області, схваленою розпорядженням голови облдержадміністрації від 06.03.2012 № 110 та затвердженою рішенням обласної ради від 30.03.2012 № 586:
із працевлаштування - на 106,2 відсотка;
профпідготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації на - 103,1відсотка;
із залучення безробітних до громадських робіт на - 106,9 відсотка.
У 2012 році на обліку в службі зайнятості Рівненської області перебувало 67 тис. незайнятих громадян, з них 36,4 тис. або 54,4 відс. - молодь у віці до 35 років.
За направленням центрів зайнятості протягом 2012 року було працевлаштовано 29,2 тис. незайнятих громадян, що на 3,9 відс. більше ніж у 2011 році. Шляхом надання дотацій роботодавцям працевлаштовано 2 тис. безробітних громадян.
Протягом 2012 року у центрах зайнятості було зареєстровано 11,1 тис. договорів між працівниками та фізичними особами – підприємцями, що на 0,6 відс. більше ніж у 2011 році. З метою розвитку малого бізнесу проводилася виплата допомоги по безробіттю одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності. У 2012 році таку допомогу отримали 0,6 тис. осіб.
Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня громадян, що шукають роботу, вимогам роботодавців, служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних. У 2012 році до професійного навчання було залучено 10,0 тис. безробітних громадян, що на 4,5 відс. більше, ніж у 2011 році.
Урахування вимог роботодавців та використання новітніх методик сприяли працевлаштуванню після закінчення навчання 83,5 відс. безробітних громадян.
Одним із пріоритетів діяльності служби зайнятості області є професійна орієнтація незайнятих громадян, особливо молоді. У 2012 році профорієнтаційні послуги були надані 64,7 тис. незайнятих громадян, які перебували на обліку, та більше 47 тис. учнів загальноосвітніх навчальних закладів.
Завдяки тісній співпраці служби зайнятості області з місцевими органами державної влади та роботодавцями 10,9 тис. безробітних громадян брали участь в оплачуваних громадських роботах. Основними напрямами громадських робіт є благоустрій населених пунктів, підсобні та ремонтні роботи на об’єктах соціально-культурного призначення, догляд за особами похилого віку, супровід осіб з вадами зору, упорядкування цвинтарів, меморіалів, братських могил та інші.
Покращилася співпраця та ефективність соціальних послуг, які надаються роботодавцям службою зайнятості області. В результаті у 2012 році в базі даних обласного центру зайнятості було 34,4 тис. вакансій, з яких майже 90 відс. укомплектовані.
Станом на 01 січня 2013 року на обліку в центрах зайнятості перебувало 18,3 тис. незайнятих громадян. Статус безробітного мали 17,5 тис. осіб, з яких 12,7 тис. (72,2 відс.) отримували допомогу по безробіттю. Кожен другий безробітний раніше займав місце робітника, кожен третій – посаду службовця, а кожен п’ятий - не мав професійної підготовки.
Разом з тим, має місце значне безробіття серед осіб віком до 35 років. У 2012 році на обліку у службі зайнятості перебувало більше 36 тис. молодих громадян. Така ситуація пов’язана насамперед з недостатньою мотивацією молоді в оволодінні робітничими професіями, незадовільними умовами праці та низьким рівнем професійної адаптації молоді на виробництві.
Актуальною проблемою ринку праці є працевлаштування осіб з інвалідністю, для розв’язання якої необхідно удосконалити механізм стимулювання роботодавців у створенні робочих місць для таких осіб.
Складна ситуація, що склалася з працевлаштуванням населення сіл, селищ та малих міст, є наслідком недостатнього економічного розвитку зазначених територій, зокрема їх інфраструктури, а також низького рівня залучення інвестицій.
З метою поліпшення інформування населення в обласних та міськрайонних ЗМІ подаються матеріали з роз’ясненням законодавства про зайнятість та соціальне страхування на випадок безробіття, інформацією про послуги служби зайнятості, вільні робочі місця та вакантні посади.
Результатом роботи всіх гілок влади, соціальних партнерів та роботодавців є досягнення певної стабілізації на ринку праці області.