Рішення обласної ради 8 скликання
Оприлюднено 06-03-2022У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме скликання
(Одинадцята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 05 березня 2022 року № 477
Про внесення змін до Регламенту Рівненської обласної ради восьмого скликання
Враховуючи Закон України «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні"» від 24.02.2022 №2102-IX, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада
в и р і ш и л а :
- Внести наступні зміни до Регламенту Рівненської обласної ради восьмого скликання, затвердженого рішенням Рівненської обласної ради від 02.12.2021 №9, зі змінами від 02.06.2021 №212, виклавши главу IX в новій редакції:
«Глава IX.
Порядок проведення дистанційних засідань
Стаття 4.27. Проведення пленарних засідань в режимі відеоконференції та/або аудіоконференції
1. У разі потреби (у випадку встановлення карантину та інших форс-мажорних обставин) пленарні засідання можуть проводитися в режимі відеоконференції або аудіоконференції, або одночасно в режимі відеоконференції та аудіоконференції (далі – дистанційне засідання). Організаційні та інші необхідні заходи для забезпечення проведення пленарного засідання в режимі дистанційного засідання здійснюються виконавчим апаратом обласної ради в залі засідань (м. Рівне, майдан Просвіти, 2) або в приміщенні, в якому відбуваються засідання постійних комісій обласної ради (м. Рівне, майдан Просвіти, 1), або в іншому визначеному місці.
2. Місце проведення пленарного засідання Рівненської обласної ради в режимі дистанційного засідання визначається головою обласної ради або особою, яка здійснює його повноваження, або іншою особою відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Місце проведення пленарного засідання – це місце, де перебуває головуючий та здійснюється організаційно-технічне забезпечення проведення пленарного засідання сесії в дистанційному режимі.
3. Під час проведення пленарного засідання сесії обласної ради в режимі дистанційного засідання в місці проведення разом з головуючим можуть перебувати лише керівництво обласної ради, доповідачі, члени лічильної комісії (склад якої попередньо узгоджується з керівниками фракцій), депутати, працівники виконавчого апарату обласної ради, секретаріат сесії.
4. Інші депутати Рівненської обласної ради, які не мають змоги особисто перебувати в сесійній залі або місці проведення пленарного засідання Рівненської обласної ради, беруть участь у пленарному засіданні в режимі дистанційного засідання.
5. Запис дистанційного засідання пленарного засідання сесії є невід’ємною частиною протоколу пленарного засідання сесії.
Стаття 4.28. Деякі особливості проведення сесії обласної ради в режимі дистанційного засідання
1. Пленарні засідання сесії проводяться в режимі дистанційного засідання без застосування електронної інформаційної системи.
2. У випадку проведення пленарного засідання сесії в режимі аудіоконференції депутат обласної ради бере участь в аудіоконференції через ті засоби зв’язку (номер мобільного або стаціонарного телефону тощо), інформація щодо яких була ним надана до виконавчого апарату обласної ради. У випадку їх зміни депутат обласної ради зобов’язаний невідкладно надати до виконавчого апарату обласної ради оновлену інформацію щодо засобів зв’язку, через які депутат братиме участь в аудіоконференції.
Стаття 4.29. Доведення до відома депутатів і населення рішення про проведення сесії обласної ради в режимі дистанційного засідання
1. Рішення про дистанційне засідання доводиться до відома депутатів обласної ради і населення області, як правило, не пізніш як за день до його початку із зазначенням порядку денного та, за можливості, порядку відкритого доступу до трансляції дистанційного засідання Рівненської обласної ради. Рішення про дистанційне засідання розміщується на офіційному вебсайті обласної ради з одночасним направленням цієї інформації та проєктів актів із супровідними документами на особисті електронні адреси, що були надані депутатами виконавчому апарату обласної ради.
2. Рішення про проведення дистанційного засідання разом з порядком денним та відповідними матеріалами можуть доводитись до відома депутатів обласної ради в інший спосіб.
Стаття 4.30. Формування проєкту порядку денного засідання сесії обласної ради, які проводяться в режимі дистанційного засідання
1. Проект порядку денного дистанційного засідання формується головою обласної ради або особою, яка здійснює його повноваження.
2. До порядку денного дистанційного засідання можуть включатися будь-які питання, що належать до компетенції обласної ради.
Стаття 4.31. Закінчення обговорення порядку денного
1. Після закінчення обговорення порядку денного головуючий на засіданні оголошує про перехід до голосування в режимі дистанційного засідання та про його початок.
Стаття 4.32. Деякі особливості проведення голосування в режимі дистанційного засідання
1. При проведенні пленарного засідання сесії в режимі дистанційного засідання лічильна комісія обирається з числа депутатів обласної ради у складі голови та двох членів.
При цьому в режимі дистанційного засідання підрахунок голосів депутатів щодо обрання складу лічильної комісії сесії здійснюється секретаріатом сесії.
У випадку необхідності та за дорученням головуючого на сесії, повноваження (функції) лічильної комісії сесії здійснюють відповідні працівники секретаріату сесії.
2. Відкрите поіменне голосування в режимі дистанційного засідання проводиться особисто кожним депутатом обласної ради шляхом озвучення своєї позиції («за», «проти», «утримався», «не голосував») і фіксації лічильною комісією результату цього голосування, що долучається до протоколу сесії.
Стаття 4.33. Попередня реєстрація депутатів в режимі дистанційного засідання
1. Перед відкриттям пленарного засідання сесії обласної ради в режимі дистанційного засідання секретаріатом сесії проводиться реєстрація депутатів обласної ради, які в режимі дистанційного засідання мають брати участь у пленарному засіданні. Під час реєстрації депутат обласної ради називає працівнику секретаріату своє прізвище, ім’я, по батькові та номер посвідчення депутата. Головуючий повідомляє про результати реєстрації депутатів обласної ради.
2. Головуючий відкриває пленарне засідання сесії в режимі дистанційного засідання у разі, якщо для участі в ньому за інформацією, наданою секретаріатом сесії, зареєструвались більшість депутатів обласної ради від загального складу ради.
Стаття 4.34. Прийняття рішення в режимі дистанційного засідання
1. Голосування депутатів обласної ради на пленарному засіданні сесії в режимі дистанційного засідання (в тому числі тих депутатів обласної ради, які приєднались до участі у ньому після його відкриття) відбувається наступним чином:
1) головуючий називає прізвище, ім’я та по батькові депутата обласної ради в алфавітному порядку і при можливості зображення цього депутата обласної ради виводиться на інформаційне табло в приміщенні, в якому відбувається таке засідання (далі – інформаційне табло);
2) депутат обласної ради після оголошення головуючим його прізвища, ім’я та по батькові, в режимі дистанційного засідання називає своє прізвище, ім’я, по батькові, номер посвідчення депутата, після чого особисто здійснює голосування шляхом озвучення позиції «за», «проти», «утримався» або «не голосував». Тривалість часу голосування кожного з депутатів обласної ради становить, як правило, не більше 15 секунд. У разі необхідності тривалість часу голосування може бути збільшена головуючим.
У випадку відсутності у депутата обласної ради пропозицій, поправок та заперечень до проєкту або проєктів рішень обласної ради він має право здійснити одночасно голосування за декілька питань порядку денного, про що депутат попереджає головуючого перед проведенням голосування;
3) після кожного голосування депутата обласної ради лічильна комісія письмово фіксує особисте волевиявлення депутата обласної ради, що долучається до протоколу сесії.
2. У разі, якщо з технічних причин депутат обласної ради не зміг проголосувати, такому депутату обласної ради повторно надається можливість проголосувати після завершення голосування усіма депутатами обласної ради, які беруть участь у сесії.
3. Після завершення голосування усіма депутатами обласної ради, які беруть участь у пленарному засіданні сесії обласної ради в режимі дистанційного засідання, голова лічильної комісії або визначений Лічильною комісією представник з її складу доповідає про результати голосування за питання з порядку денного сесії, після чого головуючий оголошує рішення, прийняте Рівненською обласною радою.
Стаття 4.35. Деякі питання проведення сесії та прийняття рішення в режимі аудіоконференції.
1. У випадку проведення сесії обласної ради в режимі аудіоконференції, розгляд питань порядку денного сесії та голосування депутатів обласної ради на пленарному засіданні сесії в такому режимі (в тому числі тих депутатів обласної ради, які приєднались до участі у ньому після його відкриття) відбувається шляхом з’ясування секретаріатом сесії волевиявлення депутатів обласної ради за допомогою засобів телефонного зв’язку наступним чином:
1) працівники секретаріату сесії за допомогою засобів телефонного зв’язку телефонують на мобільні або стаціонарні телефонні номери депутатів обласної ради, які були надані депутатами до виконавчого апарату обласної ради;
2) під час телефонної розмови (яка за можливості записується) та за присутності лічильної комісії і головуючого на сесії, працівники секретаріату сесії письмово фіксують волевиявлення депутата (позицію) «за», «проти», «утримався» або «не голосував» щодо питання або окремих питань порядку денного сесії, що долучається до протоколу сесії;
3) після завершення голосування усіма зареєстрованими на сесії обласної ради депутатами, лічильна комісія узагальнює інформацію, надану секретаріатом сесії, для встановлення результатів голосування, що оформлюється відповідними протоколом, який підписують члени лічильної комісії та який долучається до протоколу сесії;
4) результати голосування щодо питань порядку денного сесії після їх узагальнення лічильною комісією шляхом підписання відповідного протоколу доводяться до відома депутатів.
2. У разі, якщо з технічних причин депутат обласної ради не зміг проголосувати, такому депутату обласної ради повторно надається можливість проголосувати після завершення голосування усіма депутатами обласної ради, які беруть участь у сесії.
3. За наявності у депутатів обласної ради пропозицій та поправок до порядку денного сесії та/або до проєктів рішень обласної ради – вони подаються в термін не пізніше ніж за три години до початку пленарного засідання сесії обласної ради до виконавчого апарату обласної ради відповідними засобами зв’язку (мобільний, стаціонарний телефонний зв’язок, електронна пошта, тощо) для їх доведення до відома інших депутатів, а також з метою визначення волевиявлення депутатів щодо наданих пропозицій та поправок до порядку денного сесії та/або до проєктів рішень обласної ради на пленарному засіданні сесії.
Стаття 4.36. Слово для виступу та внесення депутатом пропозицій та поправок до проєктів рішень в режимі дистанційного засідання
1. Головуючий на пленарному засіданні сесії в режимі дистанційного засідання надає депутату слово для виступу, у тому числі для озвучення пропозицій та поправок до проєктів рішень, лише у разі запису депутата для виступу шляхом усного повідомлення про це головуючого депутатом обласної ради, а також прийняття проєкту рішення з питання порядку денного сесії за основу.
2. Пропозиції, додаткові пункти до проєктів рішень, що вносяться на голосування в режимі дистанційного засідання, мають бути озвучені їх ініціатором у такій редакції, щоб вона давала однозначне розуміння того, за що мають голосувати депутати.
3. Обговорення і проведення голосування з різних питань, пропозицій та поправок проводиться таким чином, щоб з'ясувати дійсне волевиявлення більшості депутатів щодо них та в такому самому порядку, що визначений статтею 4.34. цього Регламенту для прийняття рішень обласною радою у режимі дистанційного засідання.
Стаття 4.37. Деякі питання проведення пленарного засідання сесії в режимі дистанційного засідання
1. У випадках, не передбачених цим Регламентом, питання, що стосуються організації проведення пленарного засідання сесії в режимі дистанційного засідання, вирішуються головою обласної ради, або особою, яка здійснює його повноваження, або іншою особою відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».».
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань Регламенту, діяльності правоохоронних органів та боротьби з корупцією.
Голова ради Сергій КОНДРАЧУК