Рішення обласної ради 8 скликання
Оприлюднено 23-03-2023У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме скликання
(Шістнадцята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 17 березня 2023 року № 684
Про звернення Рівненської обласної ради до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та до Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики щодо необхідності повернення історії України до переліку обов’язкових предметів для вступу до закладів вищої освіти
Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а
- Звернутися до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та до Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики щодо необхідності повернення історії України до переліку обов’язкових предметів для вступу до закладів вищої освіти (текст звернення додається).
- Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Кабінету Міністрів України та Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Голова ради Андрій КАРАУШ
Звернення
Рівненської обласної ради до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та до Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики щодо необхідності повернення історії України до переліку обов’язкових предметів для вступу до закладів вищої освіти
«Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців», – говорив видатний кінорежисер Олександр Довженко. «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього», – писав Максим Рильський. Це надзвичайно актуальні рядки для кожного українця, адже знання про своє історичне минуле є основою формування національної ідентичності.
Проте складається враження, що цих слів не розуміють представники українського освітнього відомства. У нещодавній заяві Міністерство освіти і науки України повідомило, що історія України не належатиме до обов’язкових для складання предметів в національному мультипредметному тесті (НМТ) у 2023 році.
Минулого року в Міносвіти вже провели такі махінації щодо необов’язковості української літератури, а тепер, схоже, вирішили взятися і за історію України. Прикриваючись «зручністю» і «полегшенням» для абітурієнтів при вступі до вишів, проводиться справжній саботаж розвитку освіти в нашій державі та відверта деукраїнізація освітнього простору. І це відбувається в той час, коли Україна бореться за своє існування та свободу, коли наші сучасні захисники, беручи приклад з видатних історичних борців за нашу незалежність, віддають життя за волю України, коли у світі запроваджують окремі курси з вивчення української мови та історії. Натомість, в самій Україні історію знову хочуть відкинути на задвірки. В 2012 році міністр освіти злочинного уряду Табачник вже намагався вкоротити програму і прибрати з підручників «Історію України». До чого призвело нехтування нашою історією – ми бачимо сьогодні. Це значна кількість колаборантів і проросійських «запроданців» всередині країни. Вважаємо, що схожі рішення Міністерства освіти і науки послаблюють і розхитують наші освітній та культурний фронти.
В умовах повномасштабної російської агресії проти України, яка супроводжується відвертою, брехливою, ідеологічною та інформаційною експансією, вивчення та викладання історії України набуває особливої ваги і є вкрай необхідним засобом захисту державних інтересів в освітній, культурній та духовній сферах.
У більшості демократичних і цивілізованих країн вивчення державної мови та історії є обов'язковим. Так повинно бути і в Україні. Адже це ті предмети, які формують світогляд учнів як громадян своєї держави. Підготовка до складання вступних іспитів є великим стимулом до вивчення пріоритетних предметів. Тож, забираючи історію України з цього переліку, відбирається цей стимул і бажання серед українських школярів до вивчення своєї власної історії. Велику роль у формуванні нового покоління, яке відбудовуватиме нашу країну після перемоги, відіграватиме саме та молодь, яка читатиме українську літературу і знатиме правдиву історію фактів, яку свідомо затирали, породжували міфи про поганих націоналістів і намагались нав’язати «рускій мір».
Твердо переконані, що українська молодь повинна знати все про те, що об’єднує всю українську націю, - нашу спільну історію – історію держави, за яку і нині проливається кров, історію України, без якої не може існувати майбутнє.
З огляду на зазначене, звертаємося до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та до Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики з проханням повернути історію України до переліку обов’язкових предметів для вступу до закладів вищої освіти.
Слава Україні!
Схвалено
Рішення Рівненської обласної ради
від 17 березня 2023 року
№ 684