Рішення обласної ради 8 скликання
Оприлюднено 23-03-2023У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме скликання
(Шістнадцята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 17 березня 2023 року № 682
Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України Володимира Зеленського та Голови Служби безпеки України Василя Малюка щодо заборони розповсюдження на території України антиукраїнської літератури
Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а
- Звернутися до Президента України Володимира Зеленського та Голови Служби безпеки України Василя Малюка щодо заборони розповсюдження на території України антиукраїнської літератури (текст звернення додається).
- Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Президента України та Голови Служби безпеки України.
Голова ради Андрій КАРАУШ
Звернення
Рівненської обласної ради до Президента України Володимира Зеленського та Голови Служби безпеки України Василя Малюка щодо заборони розповсюдження на території України антиукраїнської літератури
Повномасштабна московська агресія проти незалежної України, за словами головного окупанта, спрямована на денацифікацію українців і це все супроводжується відвертою, брехливою, ідеологічною та інформаційною експансією путінської пропаганди. Завдяки соловйовим і компанії всі громадяни України для населення раші є «фашистами-бендеровцями», яких потрібно фізично знищити.
Однак таким путінським наративам передувала велика пропагандистська робота кремля, до якої були залучені політики, представники спецслужб, вчені, журналісти не тільки в московії, а й в Україні, країнах Західної Європи та США. На формування негативного іміджу України путінська імперія витрачала колосальні ресурси, підтримуючи регіоналів та медведчуків з московським патріархатом в Україні. П’ята колона в Україні не спрацювала.
Ще до 24 лютого 2022 року, з метою розколу української нації, погіршення стосунків із західними партнерами, росія завдяки купленим історикам спотворювала історію України та європейську історію. Прикладом є видання в Україні в 2021 році монографії Ґжеґожа Россолінські-Лібе «Життя Степана Бандери: тероризм, фашизм, геноцид, культ», яка наразі активно розповсюджується в Україні видавництвом «Антропос-логос-фільм».
Автор книги продовжує розвивати радянський міф про провідника ОУН Степана Бандеру як фанатичного терориста та лідера, який застосовував будь-які методи для досягнення політичних цілей.
Складається враження, що Ґжеґож Россолінські-Лібе свідомо зводить основну діяльність Бандери, ОУН, УПА до фашистів, до винищення євреїв, геноциду поляків і вбивств нелояльних українців. Тобто намагається переконати читачів, що основною метою українського націоналістичного руху загалом і Бандери зокрема було насильство заради насильства.
Варто відзначити, що інтерпретація сучасних подій і теоретичних напрацювань щодо Степана Бандери, українського націоналізму за дуже «дивним» збігом тотожні російській інформаційній пропаганді до 24 лютого 2022 року.
Слід наголосити, що Ґжеґож Россолінські-Лібе, перебуваючи в Україні, користувався підтримкою скандального регіонала Вадима Колісніченка.
Однак сьогодні Степан Бандера, як ніколи, є лідером в сучасній системі цінностей для кожного українця, який самостійно обирає, яких героїв йому шанувати і яке майбутнє творити.
Разом з тим варто відзначити ще одну книгу – «Past Continuous: Історична політика 1980-х – 2000-х. Україна та сусіди» (автор Георгій Касьянов), яка активно розповсюджується згаданим видавництвом «Антропос-логос-фільм», де ставиться під сумнів історія України аж до твердження, що вона існує з ХІХ століття, вкотре порушується тема українсько-польських відносин про «історичну спробу націоналізації минулого» Україною, де «націоналізація минулого – це перетворення неісторичної нації (нас, українців) на історичну». Крім того, у книзі стверджується, що Голодомор 1932-1933 років – це «установчий міф». Навіть у вступній частині автор описує це так: «…я спостерігав масштабну участь державних інститутів у формуванні та просуванні ідеологічно і політично обумовленої версії минулого (щодо Голодомору). Піонерська готовність, з якою деякі фахові історики долучилися до виконання держзамовлення та обслуговування суспільного запиту, справляла незабутнє враження. Просування ідеологеми, згідно з якою голод 1932-1933 років був організований з метою знищення української нації, явно суперечило базовим правилам і процедурам історії як наукової дисципліни… Але це імпонувало правлячому класу та частині суспільства, які шукали у геноцидній версії голоду пояснення життєвих проблем і відповідей на виклики сучасності». Всі ці твердження є порушенням Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», а саме ст.2: «Публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності українського народу і є протиправним».
Головним завданням таких видань є виправдання російської агресії, погіршення стосунків з нашими партнерами (особливо з Республікою Польща), внесення розколу і сумнівів в українське суспільство, яке потребує, як ніколи, монолітності в боротьбі з окупантом.
Згадані видання з метою реалізації надійшли до КП «Рівнекнига» Рівненської обласної ради.
Ми, депутати Рівненської обласної ради, звертаємося до Президента України Володимира Зеленського та Голови Служби безпеки України Василя Малюка з проханням доручити відповідним службам заборонити розповсюдження на території України антиукраїнської літератури, а також літератури, яка розпалює міжнаціональну ворожнечу, заперечує героїзм та жертовність українців, спотворює історію України.
Слава Україні!
Схвалено
Рішення Рівненської обласної ради
від 17 березня 2023 року
№ 682