Рішення обласної ради 8 скликання
Оприлюднено 23-03-2023У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме скликання
- (Шістнадцята сесія)
- Р І Ш Е Н Н Я
від 17 березня 2023 року № 681
Про звернення Рівненської обласної ради до Верховної Ради України щодо недопущення ухвалення проєкту Закону України «Про інститут реєстрованих партнерств» (реєстр. №9103)
Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а:
1. Звернутися до Верховної Ради України стосовно недопущення ухвалення проєкту Закону України «Про інститут реєстрованих партнерств» (реєстр. №9103), (текст звернення додається).
2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Верховної Ради України та народних депутатів України, обраних від Рівненської області.
Голова ради Андрій КАРАУШ
Звернення
Рівненської обласної ради
до Верховної Ради України щодо недопущення ухвалення проєкту Закону України «Про інститут реєстрованих партнерств» (реєстр. №9103)
07 березня 2023 року до Верховної Ради України поданий на реєстрацію проєкт Закону України «Про інститут реєстрованих партнерств» (реєстр. №9103) щодо запровадження в Україні інституту реєстрованих партнерств як сімейного союзу двох повнолітніх осіб, однієї чи різної статі.
З огляду на численні звернення від наших виборців щодо посягання на засади суспільної моралі та на суспільний резонанс, викликаний зростаючою тенденцією публічної пропаганди аморальних відхилень від конституційної норми сім’ї, зазначеної в статті 51 Конституції України, звертаємося до вас з проханням недопущення ухвалення проєкту Закону України «Про інститут реєстрованих партнерств» (реєстр. №9103, автор – народний депутат України Інна Совсун).
На думку автора законопроєкту, впровадження інституту реєстрованих партнерств в Україні наразі є нагальною потребою, зважаючи на постійну загрозу життю і здоров’ю людей через проведення бойових дій у зв’язку з повномасштабним вторгненням pociї в Україну. Автор вважає, що насамперед це необхідно щоб захистити права військових. Оскільки тисячі з них – не можуть офіційно оформити свої стосунки, бо їхні партнери чи партнерки однієї з ними статі. І тому, у випадках поранення, зникнення безвісти чи загибелі – їхні сім'ї та вони самі не мають достатнього юридичного захисту з боку держави.
Таким чином, запропоновано створити новий інститут «реєстрованого (цивільного) партнерства», який вважатиметься сімейним союзом та матиме правові наслідки, подібні до сімейних, що, в свою чергу, розумітиметься як визнання державою гомосексуалістів сім’єю, хоча світова практика показує, що запровадження партнерств є лише етапом на шляху до визнання одностатевих шлюбів.
При цьому автор законопроєкту протиставляє гомосексуальні погляди «pociйським скрєпам і совковому світогляду», тим самим прирівнюючи противників гомосексуалізму до проросійських елементів, що, на нашу думку, є абсолютною маніпуляцією на фоні повномаштабної війни в країні, оскільки норми даного законопроєкту зазіхають на засади суспільної моралі, збурюють суспільство, зневажають важливі для мільйонів наших співгромадян духовні цінності, пропагують одностатеві відносини на фоні глибокої демографічної кризи.
Звертаємо вашу увагу, що, згідно зі статтею 51 Конституції України, сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою. Відповідно до статті 16 Загальної декларації прав людини сім’я є природним i основним осередком суспільства i має право на захист з боку суспільства та держави. У статті 23 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права зазначено, що сім’я є природним і основним осередком суспільства та має право на захист з боку суспільства і держави.
В Європі, як і в цілому світі загалом, немає єдиної позиції щодо інституту сім’ї, і позиція багатьох європейських країн щодо Стамбульської конвенції яскраво свідчить, що Європа не є одностайною в цих питаннях. Україна обрала європейський вектор розвитку, і, за прикладом Литви та інших європейських захисників інституту сім’ї, повинна послідовно реалізувати своє право на збереження національних цінностей своєї країни.
Антисімейна гомосексуальна ідеологія передбачає руйнування інституту сім’ї як союзу чоловіка та жінки, унеможливлює виховання дітей у конституційному руслі, чим порушуються права дітей і їхніх батьків.
Зосереджуємо вашу увагу також на тому, що ухвалення даного законопроєкту в першу чергу несе загрозу національній безпеці держави та єдності українського суспільства. Це стосується, зокрема, положень щодо надання окремих прав і привілеїв представникам сексуальних меншин (лесбійкам, гомосексуалістам, бісексуалам тощо) через легалізацію цивільних партнерств для одностатевих пар, що спотворює моральні цінності молодого покоління, нівелює інститут сім’ї, зменшить кількість нових подружжів, руйнуватиме моральні засади українського суспільства, знижуватиме рівень народжуваності, провокуватиме загострення демографічної кризи в країні.
Враховуючи зазначене, звертаємося до Верховної Ради України з проханням недопущення ухвалення зазначеного законопроєкту, адже він суперечить забезпеченню виконання статті 51 Конституції України щодо охорони державою сім’ї, дитинства, материнства і батьківства, та є відкритою легалізацією, поширенням та сприянням способу життя ЛГБТспільнот та руйнуватиме інститут сім’ї, що є центральним компонентом індивідуального, соціального та економічного розвитку суспільства.
Схвалено
Рішення Рівненської обласної ради
від 17 березня 2023 року
№ 681