Рішення обласної ради 8 скликання
Оприлюднено 27-12-2022У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме скликання
(П’ятнадцята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 23 грудня 2022 року № 631
Про звернення Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо внесення змін до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»
Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Звернутися до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо внесення змін до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (текст звернення додається).
2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України.
Голова ради Андрій Карауш
Звернення
Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо внесення змін до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»
З початку збройної агресії російської федерації проти України та повномасштабного воєнного вторгнення на нашу землю Український народ знову платить за свою свободу, незалежність та можливість свого існування найвищу ціну – життя своїх громадян. В Україні зростає кількість родин, які віддали за Батьківщину найдорожче – життя своїх рідних, загиблих Захисників і Захисниць України.
Весь цивілізований світ зараз стежить за стійкістю і опором Українського народу, який згуртувався у протидії загарбникам. Із початку агресії та бойових дій жителі Рівненщини об’єднались у допомозі нашим військовим, підтримці сімей загиблих військовослужбовців. Місцевими радами Рівненської області прийнято десятки місцевих програм, рішень, спрямованих на підтримку сімей загиблих Захисників і Захисниць України. Активно долучається до цієї роботи і створений рішенням обласної ради комунальний заклад «Ветеранський простір» Рівненської обласної ради.
Проте неможливо вирішити усі складні питання підтримки родин загиблих Героїв та Героїнь на місцевому рівні. Крім того, враховуючи різні рівні доходів місцевих бюджетів, не завжди родини загиблих військовослужбовців різних громад мають можливість отримати однаковий захист.
Одним із прикладів такого неоднакового забезпечення родин загиблих Захисників і Захисниць України є законодавчо встановлене право безоплатного проїзду всіма видами міського пасажирського транспорту загального користування, залізничного та водного транспорту приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів, право на 50-відсоткову знижку при користуванні міжміським залізничним, повітряним, водним та автомобільним транспортом. Вказане право встановлено статтею 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» – зокрема, для батьків загиблих військовослужбовців. При цьому ради окремих територіальних громад приймали рішення про можливість безкоштовного проїзду у міському пасажирському транспорті усіх членів родини загиблих Захисників та Захисниць України, проте не усі громади мають відповідні бюджетні можливості, що призводить до певної дискримінації членів родин загиблих.
Адже у загиблих залишаються не лише батьки, а й дружини, чоловіки, осиротілі діти. І часто вони більше потребують підтримки у вигляді безоплатного проїзду, ніж батьки-пенсіонери, які мають таке право відповідно до інших законів.
Переконані, що усі члени сімей загиблих Захисників і Захисниць України повинні постійно відчувати підтримку державних органів та місцевого самоврядування, незалежно від місця свого проживання. Вони мають отримувати гідну матеріальну допомогу і пенсію та користуватись встановленими законодавством пільгами, в тому числі щодо безоплатного проїзду.
Тому просимо внести зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», розширивши право безоплатного проїзду всіма видами міського пасажирського транспорту загального користування, залізничного та водного транспорту приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів, право на 50-відсоткову знижку при користуванні міжміським залізничним, повітряним, водним та автомобільним транспортом не лише на батьків військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби, а й на усіх членів їх родин, що належать до першої черги спадкоємців відповідно до чинного законодавства. Адже відповідно до статті 1261 Цивільного кодексу України, до першої черги спадкоємців, крім батьків, належать один з подружжя та діти. Тому надання пільги у вигляді права безоплатного проїзду лише батькам, може порушувати права інших членів родин загиблих.
Схвалено
Рішення Рівненської обласної ради
від 23 грудня 2022 року
№ 631