Рішення обласної ради 8 скликання
Оприлюднено 30-12-2020У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме скликання
(Перша сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 24 грудня 2020 року № 48
Про програму «Діти Рівненщини» на 2021 - 2023 роки
Враховуючи подання Рівненської обласної державної адміністрації відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Затвердити програму «Діти Рівненщини» на 2021 - 2023 роки (далі – Програма), схвалену розпорядженням голови облдержадміністрації від 18.12.2020 № 789 (Програма додається).
2. Обласній державній адміністрації:
- забезпечити організацію та виконання заходів Програми в межах наявних фінансових ресурсів;
- про хід виконання заходів Програми інформувати обласну раду щороку до 20 січня.
3. Рекомендувати міським, сільським, селищним радам затвердити місцеві програми, передбачивши кошти на їх реалізацію.
4. Доручити профільній постійній комісії обласної ради у місячний термін проаналізувати Програму та надати рекомендації щодо необхідності та доцільності внесення до неї змін.
Доручити обласній державній адміністрації розробити відповідний проєкт рішення та винести його на розгляд сесії обласної ради у першому кварталі 2021 року в установленому порядку.
5. Рішення обласної ради від 04 листопада 2016 року № 321 «Про Програму «Діти Рівненщини» на 2016 - 2020 роки» зняти з контролю.
6. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства.
-
-
-
- Голова ради Сергій КОНДРАЧУК
-
-
|
|
З а т в е р д ж е н о Рішення Рівненської обласної ради від 24 грудня 2020 року № 48 |
Програма «Діти Рівненщини» на 2021 - 2023 роки
У Рівненській області проживає 278723 дітей віком до 18 років. Діти усіх вікових категорій охоплені спостереженням та медичним забезпеченням закладів охорони здоров’я системи Міністерства охорони здоров’я України, зокрема 12316 дітей віком до 1 року життя.
Аналіз демографічної ситуації свідчить, що стан здоров’я дітей в області не має чіткої тенденції до покращення.
За останні три роки знизились показники народжуваності
та природного приросту населення.
Важливими показниками здоров’я дитячого населення є хворобливість (поширеність захворювань) та захворюваність. Ці показники в динаміці за 2017 - 2019 роки мають тенденцію до стабілізації, проте рівень поширеності захворювань залишається високим і в 2019 році становив 18482,36 на 10 тисяч дітей віком від 0 до 17 років включно.
Відповідно, значна кількість хворих дітей потребує систематичного динамічного спостереження та оздоровлення.
Високі показники захворюваності та хворобливості дітей впливають на формування показників дитячої інвалідності.
Під наглядом лікувально-профілактичних закладів області знаходиться 6 665 дітей з інвалідністю, в тому числі щороку отримують статус дитини-інваліда вперше близько 700 дітей.
Медична допомога дітям надається дитячими лікувально-профілактичними закладами, а саме: комунальним підприємством «Рівненська обласна дитяча лікарня» Рівненської обласної ради на 365 ліжок з консультативною поліклінікою, обласними спеціалізованими диспансерами, комунальним некомерційним підприємством «Міська дитяча лікарня» Рівненської міської ради, спеціалізованими відділеннями територіальних лікувально-профілактичних закладів (центральні та районні лікарні), дитячими відділеннями та центрами первинної медико-санітарної допомоги.
Комунальне підприємство «Рівненська обласна дитяча лікарня» Рівненської обласної ради як головний лікувально-діагностичний, консультативний та організаційно-методичний заклад області, який надає висококваліфіковану і спеціалізовану медичну допомогу дітям, значною мірою впливає на кінцеві результати діяльності педіатричної служби та стан здоров’я дітей.
Проблемою є те, що лікування дітей із вродженими і спадковими, орфанними захворюваннями та онкогематологічною патологією дороговартісне та довготривале, яке лише частково фінансується з державного та місцевих бюджетів.
Потребує додаткового фінансування з обласного бюджету також лікування хворих дітей з вродженим (первинним) імунодефіцитом, які потребують постійної, впродовж життя, замісної терапії, ендокринологічними захворюваннями, фенілкетонурією, муковісцидозом, хронічними гепатитами B та C, ревматоїдним артритом, вродженою патологією органів слуху, дитячим церебральним паралічем та розсіяним склерозом.
Потребує поліпшення фінансового забезпечення первинна медико-санітарна допомога, невідкладна медична допомога та безкоштовна стаціонарна медична допомога дітям раннього віку .
Невідкладна медична та стаціонарна допомога дітям фінансується лише на 30 - 40 відсотків потреби.
Однією із суттєвих проблем є недостатнє фінансування комунального підприємства «Рівненська обласна дитяча лікарня» Рівненської обласної ради для забезпечення функцій із надання високоспеціалізованої медичної допомоги дітям. Через недофінансування цього закладу значна частина медичного обладнання не оновлювалась та вичерпала свій технічний ресурс.
Потребує осучаснення та постійного поліпшення матеріально-технічна база дитячих лікувально-профілактичних закладів області.
Актуальність розроблення Програми зумовлена необхідністю кардинального поліпшення організації та створення умов для надання якісної спеціалізованої медичної допомоги дітям.
Питання забезпечення життя та здоров’я дітей створення належних умов для їх всебічного і повноцінного розвитку є пріоритетом державної політики у сфері охорони здоров’я.
Мета Програми
Метою Програми є забезпечення доступності і підвищення якості первинної медико-санітарної, спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги дітям різних вікових груп на всіх рівнях її надання, зниження захворюваності, смертності дітей, дитячої інвалідності.
Шляхи розв’язання проблеми
Для надання дитячому населенню області якісної медичної допомоги необхідно:
вжити додаткових заходів і передбачити фінансове забезпечення (щороку) виконання державних соціальних стандартів у наданні медичної допомоги хворим дітям;
зміцнити матеріально-технічну базу дитячих лікувально-профілактичних закладів та структурних підрозділів, відділень, які надають медичну допомогу дітям, сконцентрувавши потенціал кадрових ресурсів, медичне обладнання, яке необхідне для надання якісної кваліфікованої та спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню області;
провести дооснащення всіх дитячих структурних підрозділів лікувально-профілактичних закладів області медичним обладнанням та апаратурою у відповідності із табелями оснащення з метою покращення лікувально-діагностичної роботи;
провести ремонтно-реконструктивні роботи у дитячих лікувально-профілактичних закладах.
Заходи щодо виконання Програми «Діти Рівненщини» на 2021 -2023 роки, прогнозні обсяги фінансових видатків та джерела фінансування для виконання заходів Програми «Діти Рівненщини» на 2021 - 2023 роки наведено у додатках 1, 2.
Очікувані результати
Виконання Програми дасть змогу:
забезпечити доступність і підвищити якість надання висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги дітям області;
підвищити якість та своєчасність діагностики захворювань у дітей, забезпечити взяття на облік та проведення лікувально-оздоровчих заходів хворим дітям, які потребують постійного медикаментозного забезпечення;
підвищити якість та ефективність виходжування і лікування недоношених та хворих новонароджених дітей;
знизити рівень загальної смертності дітей та малюкової смертності;
знизити рівень загальної та первинної дитячої інвалідності.
Обсяги та джерела фінансування
Фінансування завдань Програми здійснюватиметься за рахунок коштів обласного і місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.