Рішення обласної ради 8 скликання
Оприлюднено 21-12-2021У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме скликання
(Восьма сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 17 грудня 2021 року № 415
Про Регіональну цільову програму запобігання виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та протидії пожежам у природних екосистемах Рівненської області на 2022-2024 роки
Враховуючи подання Рівненської облдержадміністрації, з метою підвищення рівня захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, запровадження дієвого контролю за станом реалізації заходів з вирішення зазначених питань, відповідно до Кодексу цивільного захисту України, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Затвердити схвалену розпорядженням голови облдержадміністрації від 26 листопада 2021 року № 861 Регіональну цільову програму запобігання виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та протидії пожежам у природних екосистемах Рівненської області на 2022-2024 роки (далі – Програма), що додається.
2. Обласній державній адміністрації:
при формуванні обласного бюджету на відповідні роки передбачати видатки на виконання Програми в межах наявних фінансових ресурсів;
спільно з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, причетними організаціями, установами забезпечити організацію та виконання заходів Програми;
про хід виконання Програми щорічно інформувати обласну раду до 15 лютого.
3. Рекомендувати районним радам спільно з районними державними адміністраціями, виконавчими комітетами міських, селищних, сільських рад розробити відповідні місцеві програми, з урахуванням затвердженої цим рішенням Програми, та передбачити кошти на її реалізацію в межах наявних фінансових ресурсів.
4. Взяти до уваги, що фінансування Програми буде здійснюватися за рахунок державного, обласного та місцевих бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради відповідно до визначених функцій і повноважень.
Голова ради Сергій КОНДРАЧУК
СХВАЛЕНО Розпорядження голови облдержадміністрації від 26 листопада 2021 року № 861 |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО Рішення обласної ради від 17 грудня 2021 року № 415 |
РЕГІОНАЛЬНА ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА
запобігання виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та протидії пожежам у природних екосистемах
Рівненської області на 2022-2024 роки
I. Обґрунтування необхідності прийняття Програми
Згідно зі статтею 3 Конституції України життя та здоров’я людини,
її безпека є найвищими соціальними цінностями, за забезпечення яких держава відповідає перед нею. Безпека населення і територій, їх захищеність від впливу шкідливих техногенних, природних та екологічних факторів є неодмінними умовами сталого розвитку суспільства.
Програму розроблено відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України і спрямовано на реалізацію державної політики у сфері захисту населення і територій Рівненської області від наслідків надзвичайних ситуацій; вдосконалення системи забезпечення техногенної та пожежної безпеки населених пунктів; розвиток аеромедичної евакуації населення, підрозділів і формувань цивільного захисту, місцевої та добровільної пожежної охорони,
в тому числі в складі центрів безпеки; здійснення моніторингу, попередження та реагування на надзвичайні ситуації, пожежі, в тому числі в природних екосистемах; забезпечення пропаганди безпеки життєдіяльності населення області.
Будівництво злітно-посадкових майданчиків для гелікоптерів авіаційних підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій забезпечить транспортування постраждалих до закладів охорони здоров’я авіаційним транспортом з наданням належної медичної допомоги на борту повітряного судна в разі необхідності (аеромедична евакуація населення).
Потребує приведення у відповідність із сучасними вимогами матеріально-технічне оснащення органів управління та сил цивільного захисту, заміни й модернізації техніки та спорядження, що перебувають на озброєнні підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, спеціалізованих та добровільних аварійно-рятувальних служб, підрозділів та формувань, а також інших підрозділів, які залучаються до виконання завдань цивільного захисту.
У зв’язку з передачею окремих повноважень від державних органів
до органів місцевого самоврядування щодо забезпечення пожежогасіння, реагування на надзвичайні ситуації, забезпечення громадської безпеки, доступності медичних послуг виникає необхідність формування відповідних органів і служб на території новоутворених громад – центрів безпеки громадян та розвитку місцевої (добровільної) пожежної охорони.
Центр безпеки – об’єкт спеціалізованої інфраструктури, в якому розміщуються спеціальні приміщення для декількох служб, які забезпечують безпеку життєдіяльності населення: пожежне депо місцевого пожежно-рятувального підрозділу з диспетчерським пунктом територіальної громади; пункт базування бригади екстреної медичної допомоги та поліцейська станція.
Як засвідчив досвід інших областей України, центри безпеки можливо утворити, в тому числі, на базі існуючих державних пожежно-рятувальних підрозділів Головного управління ДСНС України у Рівненській області.
Відповідно до чинного законодавства та нормативних актів, радіус обслуговування пожежно-рятувального підрозділу не повинен перевищувати трьох кілометрів по дорогах загального користування, а нормативний час прибуття пожежно-рятувального підрозділу до місця виникнення пожежі
в містах повинен бути до 10 хвилин, у сільській місцевості – до 20 хвилин.
З метою набуття і вдосконалення особовим складом аварійно-рятувальних формувань, спеціалізованих служб цивільного захисту області, районів, територіальних громад умінь та практичних навичок з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, організації їх взаємодії, а також проведення міжнародних або регіональних навчань (тренувань), виникла потреба
у розбудові (розширенні) навчально-тренувального полігону аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Рівненській області, який знаходиться за адресою: Рівненська область, Рівненський район, с. Городище, вул. Рівненська, 112.
З метою мінімізації загрози виникнення нещасних випадків від несанкціонованого поводження з вибухонебезпечними предметами, зниження соціальної напруженості серед населення, що проживає поблизу територій, забруднених вибухонебезпечними предметами, необхідно систематично проводити роботи із виявлення та знешкодження вищезазначених предметів групою піротехнічних робіт Головного управління ДСНС України в області.
Проведений аналіз щодо навчання населення свідчить про недостатній рівень забезпечення процесу інформування шляхом виготовлення та розповсюдження тематичних матеріалів наочної агітації (буклетів, листівок, пам’яток, постерів, сіті-лайтів) та фінансування зазначених заходів. Крім цього, пропонується створення в центрах безпеки та державних пожежно-рятувальних підрозділах інтерактивних класів пожежної безпеки з метою запобігання трагічним випадкам серед дітей внаслідок надзвичайних ситуацій та формування чіткого порядку дій у разі загрози життю.
Актуальність проблеми забезпечення безпеки населення і територій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж в населених пунктах та природних екосистемах зумовлена тенденціями до зростання шкоди територіям та населенню, що спричиняються небезпечними природними явищами. Ризики надзвичайних ситуацій природного характеру та їх сукупні масштаби прямих
і опосередкованих втрат (людських, економічних, інтелектуальних тощо) щороку зростають.
Реалізація Програми дасть змогу виконати комплекс заходів, пов’язаних із запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій на території області, забезпеченням пожежної безпеки, сприятиме матеріально-технічному переоснащенню, підвищенню ефективності дій органів управління і сил територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та її ланок, створенню підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони (центрів безпеки), сприятиме вирішенню інших завдань розвитку цивільного захисту.
II. Мета Програми
Метою Програми є підвищення рівня захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в мирний час і в особливий період, запобігання виникненню можливих надзвичайних ситуацій, мінімізація їх наслідків, що дозволить у повному обсязі виконати завдання, пов’язані з рятуванням людей та збереженням довкілля.
III. Шляхи і способи розв’язання проблеми
Оптимальним варіантом розв’язання проблеми захисту населення
і територій від надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру,
а також пожеж, в тому числі в природних екосистемах, є реалізація державної політики у сфері захисту населення і територій у разі їх виникнення шляхом системного здійснення першочергових заходів щодо попередження та ліквідації на ранніх стадіях з використанням ресурсів органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та інших джерел, не заборонених законодавством.
IV. Заходи з виконання Програми
У рамках виконання Програми передбачається здійснити заходи щодо:
будівництва злітно-посадкових майданчиків для гелікоптерів для аеромедичної евакуації населення;
подальшого розвитку обласних сил цивільного захисту та забезпечення їх сучасною технікою, матеріально-технічним оснащенням та обладнанням;
утримання в готовності до дій за призначенням та подальшого розвитку місцевої та добровільної пожежної охорони, утворення центрів безпеки, в тому числі на базі територіальних підрозділів Головного управління ДСНС України у Рівненській області;
розбудови (розширення) навчально-тренувального полігону аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Рівненській області;
виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів;
забезпечення гарантованого Конституцією України права громадян на захист життя і здоров’я від надзвичайних ситуацій;
організації та здійснення запобіжних заходів на випадок виникнення масштабних пожеж, недопущення збільшення рівня надзвичайних ситуацій, створення передумов для локалізації та ліквідації;
пропаганди безпеки життєдіяльності населення області, створення інтерактивних класів пожежної безпеки;
вжиття інших комплексних та спеціальних заходів цивільного захисту.
Заходи Програми наведено у додатку 2 до Програми.
V. Очікуванні результати виконання Програми
Програма спрямована на зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій та протидію пожежам у природних екосистемах, а також досягнення гарантованого рівня захисту населення і територій від їх наслідків, підтримку аварійно-рятувальної служби, створення правових, організаційно-економічних умов для її розвитку, формування механізму регулювання та координації, які б сприяли:
рятуванню людей, проведенню аварійно-рятувальних і технічних робіт;
підвищенню рівня готовності аварійно-рятувальних служб;
розвитку місцевої та добровільної пожежної охорони, в тому числі
у складі центрів безпеки.
Реалізація заходів Програми дасть змогу захистити населення і територію області від надзвичайних ситуацій, пожеж, у тому числі в природних екосистемах, підвищити рівень готовності аварійно-рятувальних служб до дій за призначенням, мінімізувати наслідки, спричинені пожежами, терміново реагувати на них, проводити аварійно-рятувальні та відновлювальні роботи, захистити навколишнє природне середовище та локалізувати зони впливу шкідливих і небезпечних факторів.
VI. Фінансове забезпечення реалізації Програми
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів державного, обласного та інших місцевих бюджетів у межах наявних фінансових ресурсів, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством (додаток 1 до Програми).
VII. Контроль за ходом виконання Програми
Координацію дій виконавців Програми, контроль за станом її виконання, визначення порядку взаємного інформування (із зазначенням конкретних строків), звітування тощо здійснюють департамент цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської обласної державної адміністрації та Головне управління ДСНС України у Рівненській області.
Звіти про хід виконання Програми подаються виконавчими комітетами міських, селищних, сільських рад територіальних громад районним державним адміністраціям щороку до 10 червня та 10 грудня.
Районні державні адміністрації, структурні підрозділи обласної державної адміністрації, територіальні органи міністерств та інших центральних органів виконавчої влади подають інформацію про хід виконання Програми
департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення обласної державної адміністрації щороку до 15 червня та 15 грудня.
Департамент цивільного захисту та охорони здоров’я населення обласної державної адміністрації подає обласній державній адміністрації щороку
до 20 червня та 20 грудня узагальнену інформацію про хід виконання Програми.
За результатами здійснення заходів Програми в кінці кожного року уточнюються заходи на наступний період та обсяги видатків на їх реалізацію.
Додаток 1 до Програми
ПАСПОРТ
Регіональної цільової програми
запобігання виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій
та протидії пожежам у природних екосистемах
Рівненської області на 2022-2024 роки
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Головне управління ДСНС України у Рівненській області |
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми |
від 26 листопада 2021 року № 861 |
3. |
Розробник Програми |
Головне управління ДСНС України у Рівненській області |
4. |
Співрозробники Програми |
Департамент цивільного захисту та охорони здоров’я населення обласної державної адміністрації |
5. |
Відповідальні виконавці Програми |
Структурні підрозділи облдержадміністрації, районні державні адміністрації, виконавчі комітети міських, селищних, сільських рад, територіальні органи міністерств та інших центральних органів виконавчої влади |
6. |
Термін реалізації Програми |
2022-2024 роки |
7. |
Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми |
Державний, обласний, інші місцеві бюджети та інші джерела фінансування, що передбачені чинним законодавством |
8. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, усього (тисяч гривень) |
43 890,0 тис. гривень |
державний бюджет |
3 900,0 тис. гривень |
|
обласний бюджет |
- |
|
бюджети міських, селищних, сільських територіальних громад |
39 990,0 тис. гривень |
|
інші джерела фінансування, передбачені чинним законодавством |
- |
Додаток 2 до Програми
Заходи з виконання Регіональної цільової програми запобігання виникненню,
ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та протидії пожежам у природних екосистемах
Рівненської області на 2022-2024 роки
№ |
Найменування заходу |
Строк виконання |
Відповідальні за виконання |
Джерела фінансування |
Орієнтовні обсяги фінансу-вання, тис. гривень |
у тому числі за роками |
Очікувані результати |
||
2022 |
2023 |
2024 |
|
||||||
1. |
Виділення земельних ділянок та будівництво на них злітно-посадкових майданчиків для гелікоптерів (Вараський, Дубенський, Рівненський, Сарненський райони) |
2022-2024 роки |
Головне управління ДСНС України у Рівненській області, департамент цивільного захисту та охорони здоров’я населення обласної державної адміністрації, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних, сільських рад територіальних громад |
державний бюджет |
- |
- |
- |
- |
підвищення рівня оперативного реагування на надзвичайні ситуації, здійснення аеромедичної евакуації населення |
обласний бюджет |
- |
- |
- |
- |
|||||
бюджети міських, селищних, сільських територіальних громад |
3000,0 |
1000,0 |
1000,0 |
1000,0 |
|||||
2. |
Технічне оснащення, переоснащення (доукомплектування) державних, місцевих пожежно-рятувальних підрозділів технікою, обладнанням та запчастинами, безпілотними апаратами (квадрокоптерами), ангаром для гелікоптера, мотопомпами, засобами захисту органів дихання, засобами зв’язку, іншим спорядженням та спеціальним одягом |
2022-2024 роки |
Головне управління ДСНС України у Рівненській області, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних, сільських рад територіальних громад |
державний бюджет |
3000,0 |
1000,0 |
1000,0 |
1000,0 |
підвищення рівня протипожежного захисту та створення сприятливих умов для реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки |
обласний бюджет |
- |
- |
- |
- |
|||||
бюджети міських, селищних, сільських територіальних громад |
3990,0 |
1930,0 |
1030,0 |
1030,0 |
|||||
3. |
Розвиток місцевої та добровільної пожежної охорони, центрів безпеки громадян (утворення, будівництво, реконструкція, доукомплектування, забезпечення функціонування підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони, центрів безпеки громадян, закупівля техніки, обладнання, здійснення навчання персоналу) |
2022-2024 роки |
райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних, сільських рад територіальних громад |
державний бюджет |
- |
- |
- |
- |
підвищення ефективності пожежно-рятувальних робіт |
обласний бюджет |
- |
- |
- |
- |
|||||
бюджети міських, селищних, сільських територіальних громад |
24000,0 |
10000,0 |
7000,0 |
7000,0 |
|||||
4. |
Створення центрів безпеки громадян на базі державних пожежно-рятувальних підрозділів |
2022-2024 роки |
Головне управління ДСНС України у Рівненській області, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних, сільських рад територіальних громад |
бюджети міських, селищних, сільських територіальних громад |
3000,0 |
1000,0 |
1000,0 |
1000,0 |
підвищення ефективності екстрених служб |
5. |
Розбудова (розширення) навчально-тренувального полігону аварійно-ряту-вального загону спеціаль-ного призначення Голов-ного управління ДСНС України у Рівненській області, який знаходиться за адресою: Рівненська область, Рівненський район, с. Городище, вул. Рівненська, 112. |
2022-2024 роки |
Головне управління ДСНС України у Рівненській області, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних, сільських рад територіальних громад |
державний бюджет |
- |
- |
- |
- |
набуття і вдосконалення особовим складом аварійно-рятувальних формувань, спеціалізо-ваних служб цивільного захисту області, районів, територіальних громад умінь та практичних навичок з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та організації взаємодії |
обласний бюджет |
- |
- |
- |
- |
|||||
бюджети міських, селищних, сільських територіальних громад |
900,0 |
300,0 |
300,0 |
300,0 |
|||||
6. |
Проведення навчань на базі навчально-тренувального полігону аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Рівненській області з відпрацювання практичних дій органів управління та сил цивільного захисту щодо організації та проведення пожежно-рятувальних робіт під час ліквідації надзвичайних ситуацій, подій, а також гасіння пожеж у природних екосистемах |
постійно |
Головне управління ДСНС України у Рівненській області, департамент цивільного захисту та охорони здоров’я населення обласної державної адміністрації, спеціалізовані служби та формування цивільного захисту області |
кошти, передбачені на утримання відповідних органів
|
- |
- |
- |
- |
підвищення рівня кваліфікації та готовності особового складу аварійно-рятувальних формувань, спеціалізованих служб області до оперативного реагування на пожежі та надзвичайні ситуації |
7. |
Очищення територій від вибухонебезпечних предметів |
2022-2024 роки |
Головне управління ДСНС України у Рівненській області, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних, сільських рад територіальних громад |
державний бюджет |
900,0 |
300,0 |
300,0 |
300,0 |
підвищення рівня безпе-ки населення, зменшен-ня чисельності постраждалих |
бюджети міських, селищних, сільських територіальних громад |
1500,0 |
500,0 |
500,0 |
500,0 |
|||||
8. |
Пропаганда безпеки життєдіяльності населення області, навчання громадян основам безпечної поведінки, правилам пожежної безпеки в побуті та громадських місцях за допомогою засобів масової інформації, соціальної реклами та проведення масових громадських заходів |
2022-2024 роки |
Головне управління ДСНС України у Рівненській області, департамент цивільного захисту та охорони здоров’я населення обласної державної адміністрації, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних, сільських рад територіальних громад |
державний бюджет |
- |
- |
- |
- |
підвищення рівня навченості населення діям під час виникнення надзвичайних ситуацій, зменшення чисельності постраждалих та рівня |
обласний бюджет |
- |
- |
- |
- |
|||||
бюджети міських, селищних, сільських територіальних громад |
900,0 |
300,0 |
300,0 |
300,0 |
|||||
9. |
Створення в центрах безпеки громадян та державних пожежно-рятувальних підрозділах інтерактивних класів пожежної безпеки |
2022-2024 роки |
Головне управління ДСНС України у Рівненській області, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних, сільських рад територіальних громад |
бюджети міських, селищних, сільських територіальних громад |
600,0 |
200,0 |
200,0 |
200,0 |
запобігання трагічним випадкам серед дітей під час різного виду надзвичайних ситуацій та формування чіткого порядку дій у разі загрози життю |
10. |
Забезпечення постійними лісокористувачами області ефективної охорони лісів від пожеж на території закріпленого лісового фонду |
постійно |
Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства, департамент агропромислового розвитку обласної державної адміністрації |
- |
- |
- |
- |
- |
виконання вимог Правил пожежної безпеки в лісових масивах України |
11. |
При виникненні пожеж, першочергово інформувати департамент цивільного захисту та охорони здоров'я населення облдержадміністрації та Головне управління ДСНС України у Рівненській області. Забезпечити належну міжвідомчу координацію i взаємодію центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій з питань пожежної безпеки та забезпечити персональну відповідальність за виконання заходів щодо запобігання виникненню пожеж у природних екосистемах |
постійно |
райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних та сільських рад територіальних громад, Головне управління ДСНС України у Рівненській області, Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства, Головне управління Національної поліції в Рівненській області, Регіональний офіс водних ресурсів у Рівненській області |
- |
- |
- |
- |
- |
підвищення рівня забезпечення захисту населення, навколишнього природного середовища від пожеж у природних екосистемах |
12. |
Забезпечення належної готовності відповідних протипожежних служб, органів місцевого самоврядування, підприємств щодо координації спільних дій та мінімізації можливих негативних наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з виникненням пожеж у природних екосистемах на території територіальної громади |
постійно |
Головне управління ДСНС України у Рівненській області, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних та сільських рад територіальних громад |
- |
- |
- |
- |
- |
запобігання виникненню лісових та торф’яних пожеж, а також створення передумов для їх ліквідації |
13. |
Вжиття додаткових заходів щодо влаштування захисних протипожежних смуг, прибирання cyxoï рослинності та вітролому території навколо населених пунктів, дачних i садових товариств, об’єктів, розміщених у лісових масивах, для недопущення розповсюдження лісових пожеж на будинки та споруди |
постійно під час пожежо-небезпеч-ного періоду |
виконавчі комітети міських, селищних та сільських рад територіальних громад |
- |
- |
- |
- |
- |
підвищення рівня пожежної безпеки на території територіальних громад
|
14. |
У разі набуття пожежею ознак надзвичайної ситуації невідкладно призначати керівника робіт з ліквідації її наслідків та створювати штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території територіальної громади |
постійно |
райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних та сільських рад територіальних громад |
- |
- |
- |
- |
- |
підвищення стану оперативного реагування та ліквідації пожеж в природних екосистемах |
15. |
Забезпечення оповіщення та інформування органів місцевого самоврядування та населення, яке проживає на відповідній території, про високий рівень пожежної небезпеки, про загрозу виникнення і виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру, пов’язаних з пожежами в природних екосистемах, порядку дій у випадку виникнення та наближення лісових пожеж особливо великого розміру, порядку евакуації населення у випадку надзвичайної пожежної небезпеки, зокрема в доступній для осіб з вадами зору та слуху формі |
постійно |
райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних та сільських рад територіальних громад |
- |
- |
- |
- |
- |
підвищення стану оперативного реагування та ліквідації пожеж в природних екосистемах |
16. |
Для доведення сигналів про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій на території територіальної громади створити систему оповіщення, розробити схему організації радіо-, проводового та комп’ютерного зв’язку, забезпечити цілодобову безперебійну роботу апаратури та систем оповіщення |
постійно |
райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних та сільських територіальних громад |
- |
- |
- |
- |
- |
підвищення рівня пожежної безпеки на території територіальних громад
|
17. |
Організовувати на території територіальної громади роботи з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, гасіння пожеж та проведення рятувальних робіт, залучення в установленому законом порядку до цих робіт суб'єктів господарювання, добровільних формувань цивільного захисту, волонтерів, а також населення |
постійно |
райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних та сільських рад територіальних громад |
- |
- |
- |
- |
- |
підвищення стану оперативного реагування та ліквідації пожеж в природних екосистемах |
18. |
Забезпечення у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, власниками земельних ділянок цілодобового моніторингу та патрулювання місць з високим ризиком виникнення пожеж при надзвичайно високому класі пожежної небезпеки за умовами погоди, в тому числі меж лісових масивів з підвітряної сторони, та оперативного залучення необхідних сил та засобів для ліквідації загорань відкритих ділянок місцевості, торфовищ і лісових масивів на ранніх стадіях їх виникнення |
постійно під час пожежо-небезпеч-ного періоду |
департамент цивільного захисту та охорони здоров'я населення обласної державної адміністрації, Головне управління ДСНС України у Рівненській області, Головне управління Національної поліції в Рівненській області, Державна екологічна інспекція Поліського округу, Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства, департамент агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних та сільських рад територіальних громад, державне підприємство «Рівнеторф» |
- |
- |
- |
- |
- |
підвищення рівня забезпечення захисту населення, навколишнього природного середовища від лісових, торф’яних пожеж |
19. |
Організувати проведення на базі аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Рівненській області та Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області: 1) навчання та перевірки знань з питань пожежної безпеки посадовими особами суб’єктів господарювання (користувачами земельних ділянок лісового фонду та торфопідприємств); 2) спеціальної підготовки працівників пожежно-рятувальних підрозділів суб’єктів господарю-вання - користувачів земельних ділянок лісового фонду |
щороку до 01 травня
|
Головне управління ДСНС України у Рівненській області, Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства, державне підприємство «Рівнеторф» |
кошти, передбачені на утримання відповідних органів |
- |
- |
- |
- |
запобігання виникненню лісових та торф’яних пожеж, а також створення передумов для їх ліквідації |
20. |
Приведення в робочий стан меліоративних каналів у місцях їх проходження через лісові масиви і торфовища, здійснення їх очищення від трави, кущів, дерев, замулення |
до початку пожежо-небезпеч-ного періоду |
Регіональний офіс водних ресурсів у Рівненській області, державне підприємство «Рівнеторф», райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних та сільських рад територіальних громад |
кошти, передбачені на утримання відповідних органів |
- |
- |
- |
- |
запобігання виникненню лісових та торф’яних пожеж, а також створення передумов для їх ліквідації |
21. |
Проведення роз’яснювальної роботи серед населення із залученням засобів масової інформації щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки під час перебування в лісових масивах і на торфовищах, попередження випадків необережного поводження з вогнем, спалювання залишків деревообробки, відходів порубок лісу, стерні, соломи, сухої трави, сміття, ділянок з степовою, водно-болотяною та іншою природною рослинністю або її залишків |
постійно |
Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства, департамент агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, департамент цивільного захисту та охорони здоров’я населення обласної державної адміністрації, Головне управління ДСНС України у Рівненській області, інші лісокористувачі та власники земельних лісових ділянок, департамент цифрової трансформації та суспільних комунікацій обласної державної адміністрації, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних та сільських рад територіальних громад |
- |
- |
- |
- |
- |
покращення запобігання виникненню лісових та торф’яних пожеж |
22. |
Здійснення створеними місцевими комісіями (мобільними рейдовими групами) обстеження населених пунктів, що розташовані в межах лісових зон, щодо стану їх протипожежного захисту (наявності та справності джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, наявності пристроїв для передавання звукових сигналів з метою оповіщення людей на випадок пожежі та їх евакуації, влаштування захисних протипожежних смуг тощо), з оформленням відповідних актів |
протягом пожежо-небезпеч-ного періоду |
райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних та сільських рад територіальних громад, Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства, державне підприємство «Рівнеторф», Державна екологічна інспекція Поліського округу, Головне управління Національної поліції в Рівненській області, Головне управління ДСНС України у Рівненській області |
- |
- |
- |
- |
- |
покращення запобігання виникненню лісових та торф’яних пожеж |
23. |
Приведення в належний стан під’їзних шляхів до природних водойм для забору води пожежними автомобілями |
до початку пожежо-небезпеч-ного періоду |
райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних та сільських рад територіальних громад |
кошти, передбачені на утримання відповідних органів |
- |
- |
- |
- |
підвищення стану оперативного реагування та ліквідації лісових і торф’яних пожеж |
24. |
Уточнення (корегування) планів реагування на можливі надзвичайні ситуації, планів евакуації (відселення) населення при виникненні надзвичайних ситуацій, пов’язаних з масовими лісовими та торф’яними пожежами |
постійно під час пожежо-небезпеч-ного періоду |
Головне управління ДСНС України у Рівненській області, департамент цивільного захисту та охорони здоров’я населення обласної державної адміністрації, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних та сільських рад територіальних громад |
- |
- |
- |
- |
- |
підвищення стану оперативного реагування та ліквідації лісових і торф’яних пожеж |
25. |
Проведення тренувань з практичним відпрацюванням мобілізаційних планів залучення сил та засобів при виникненні лісових і торф’яних пожеж та сприяння забезпеченню осіб, що задіяні до гасіння, засобами індивідуального захисту, організації їх харчування та проживання. Розгляд результатів цієї роботи на засіданнях комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій |
щороку протягом квітня |
Головне управління ДСНС України у Рівненській області, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних та сільських рад територіальних громад |
- |
- |
- |
- |
- |
підвищення ефективності управління з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування |
26. |
Для організації надійної охорони лісів області від пожеж, перед початком пожежонебезпечного періоду, підприємствам управління лісового та мисливського господарства та усім іншим лісокористувачам області, що не відносяться до системи Держлісагентства в області, розробляти (уточнювати) мобілізаційно-оперативні плани ліквідації лісових пожеж, погоджувати їх з районними управліннями Головного управління ДСНС України у Рівненській області, іншими службами та землекористувачами, а також затверджувати в райдержадміністраціях області. Копії погоджених та затверджених мобілізаційно-оперативних планів ліквідації лісових пожеж подавати до районних управлінь Головного управління ДСНС України у Рівненській області |
щороку під час пожежо-небезпеч-ного періоду |
райдержадміністрації, Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства, інші лісокористувачі та власники земельних ділянок |
- |
- |
- |
- |
- |
підвищення стану оперативного реагування при ліквідації пожеж в природних екосистемах |
27. |
Забезпечити укладення договорів про постійне та обов’язкове обслуговування на договірній основі державними аварійно-рятувальними службами відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України |
щороку під час пожежо-небезпеч-ного періоду |
Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства, державне підприємство „Рівнеторф” |
кошти, передбачені на утримання відповідних органів |
- |
- |
- |
- |
покращення запобігання виникненню пожеж |
28. |
Здійснювати оцінку готовності до дій органів управління та сил цивільного захисту лісогосподарських та торфопідприємств, інших лісокористувачів та власників земельних лісових ділянок, у разі виникнення надзвичайних ситуацій та заходів з їх ліквідації, пов’язаних із пожежами в природних екосистемах; при оцінці готовності до дій органів управління та сил цивільного захисту лісогосподарських та торфопідприємств провести практичне відпрацювання умовної ввідної щодо гасіння пожежі на території підприємств |
протягом квітня, 2022 - 2024 роки |
Головне управління ДСНС України у Рівненській області, Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства, департамент агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, державне підприємство „Рівнеторф” |
- |
- |
- |
- |
- |
покращення запобігання виникненню пожеж та підвищення стану оперативного реагування на них |
29. |
Створення та використання відповідно до законодавства матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, гасіння пожеж в природних екосистемах на території територіальної громади |
щороку згідно із затверд-женими заходами |
виконавчі комітети міських, селищних та сільських рад територіальних громад |
місцеві бюджети, кошти, передбачені на утримання відповідних органів |
2100,0 |
700,0 |
700,0 |
700,0 |
подальший розвиток обласних сил цивільного захисту, забезпечення їх належним матеріально-технічним оснащенням |
30. |
Запровадження навчально-тренінгових заходів за сучасними програмами підготовки на базі навчально-тренувального полігону аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Рівненській області з відпрацювання практичних дій органів управління та сил цивільного захисту щодо організації та проведення пожежно-рятувальних робіт під час ліквідації надзвичайних ситуацій, подій, а також гасіння пожеж у природних екосистемах за участю міжнародних партнерів, профільних неурядових організацій, експертів типової програми підготовки рятувальників з урахуванням міжнародного досвіду та вітчизняної практики щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, гасіння пожеж в природних екосистемах, тощо |
постійно |
Головне управління ДСНС України у Рівненській області, спеціалізовані служби цивільного захисту області |
кошти, передбачені на утримання відповідних органів
|
- |
- |
- |
- |
підвищення рівня кваліфікації та готовності особового складу аварійно-рятувальних формувань, спеціалізованих служб області до оперативного реагування на пожежі та надзвичайні ситуації |