Рішення обласної ради 8 скликання
Оприлюднено 20-12-2021У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме скликання
(Восьма сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 17 грудня 2021 року № 413
Про звіт голови Рівненської обласної ради восьмого скликання
Заслухавши та обговоривши звіт голови обласної ради, відповідно до пункту 17 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада
в и р і ш и л а :
Звіт голови Рівненської обласної ради Сергія КОНДРАЧУКА про свою діяльність за період з 02 грудня 2020 року по 02 грудня 2021 року взяти до відома (додається).
Голова ради Сергій КОНДРАЧУК
Звіт голови Рівненської обласної ради Сергія КОНДРАЧУКА
за період 02 грудня 2020 року – 02 грудня 2021 року
У перший рік роботи Рівненська обласна рада восьмого скликання, попри низку викликів, працювала злагоджено, системно та ефективно. У межах повноважень, передбачених чинним законодавством, депутатський корпус розглядав та вирішував питання з різних сфер життєдіяльності області. З огляду на пандемію COVID-19 працювати доводилося в умовах соціальної напруги, організовуючи діяльність з врахуванням необхідності реагувати на виклики. Однак, попри все, вважаю цей рік максимально плідним. Він засвідчив, що важливі для жителів Рівненщини питання депутатський корпус нинішнього скликання здатний вирішувати конструктивно.
Стаття 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає голову обласної ради, насамперед, як адміністратора органу місцевого самоврядування. Натомість сама рада – це найголовніший інструмент громади у забезпеченні економічного, соціального, культурного розвитку територій. Тому, працюючи на посаді голови обласної ради, цілковито усвідомлюю, що лише спільними зусиллями депутатського корпусу, а також виконавчої влади можна досягти тих результатів, яких очікує від нас громада.
Сесійна діяльність
Пленарні засідання сесій обласної ради організовувалися з урахуванням визначених законодавством повноважень обласної ради та з дотриманням вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту Рівненської обласної ради восьмого скликання. Сесії обласної ради скликалися та проводилися з дотриманням принципів народовладдя, гласності та законності.
На сесії запрошувалися: керівництво обласної державної адміністрації, керівники департаментів, управлінь та інших структурних підрозділів облдержадміністрації, керівники правоохоронних органів, представники окремих підприємств, установ та організацій, засобів масової інформації, громадськості. На жаль, після впровадження карантинних обмежень, з метою убезпечення запрошених та депутатів, ми змушені були обмежити коло осіб, які запрошуються на пленарні засідання та засідання постійних комісій і президії обласної ради. Попри це, прозорість роботи обласної ради та її органів забезпечується завдяки відеотрансляції усіх засідань в соцмережі Youtube та на вебсайті обласної ради в режимі онлайн. На забезпечення відкритості і прозорості діяльності обласної ради спрямоване оприлюднення усіх проєктів рішень у визначені законом терміни на вебсайті обласної ради.
Загалом протягом звітного періоду було проведено дев'ять пленарних засідань семи сесій, дві з яких – позачергові. На розгляд пленарних засідань було винесено 355 питань, за результатами розгляду та обговоренням яких – прийнято 412 рішень обласної ради. Серед них:
– про затвердження обласних програм – 32 рішення, про внесення змін до діючих програм з метою їх удосконалення – 50 рішень;
– з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області – 141, в тому числі щодо реорганізації, перейменування, внесення змін до статутів та положень комунальних підприємств, закладів та установ області – 34; щодо укладення контрактів з керівниками комунальних підприємств, закладів та установ – 25 рішень; щодо прийняття у спільну власність та передачу зі спільної власності територіальних громад об'єктів – 15, з питань, що стосуються орендних відносин, – 15 та ін.;
– щодо врегулювання земельних питань – 13;
– про підтримку 65 депутатських запитів;
– про клопотання щодо нагородження відзнаками та преміями Верховної Ради України – 5;
– щодо питань обласного бюджету – 9 рішень та ін.
Знято з контролю 221 рішення обласної ради як такі, що виконані, або термін виконання яких минув.
Враховуючи те, що не усі проблемні для жителів області питання можна вирішити на рівні повноважень обласної ради, за звітний період на пленарних засіданнях обласної ради було прийнято 45 звернень Рівненської обласної ради до центральних органів влади та посадових осіб державного рівня. Звернення стосувалися найбільш актуальних питань суспільно-політичного, соціально-економічного та культурного життя області.
Зокрема, широкий суспільний резонанс спричинило питання щодо функціонування санаторних шкіл (санаторних шкіл-інтернатів) у зв'язку з реформуванням системи інституційного догляду та виховання. Щодо вказаного питання обласна рада у березні 2021 року прийняла звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення закриття та забезпечення можливості подальшого функціонування вказаних закладів.
Варто зазначити, що згадане питання не залишилося без уваги, і вже у квітні Верховною Радою України внесено зміни до підпункту 8 пункту 3 «Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо продовження до 1 липня 2022 року процедур формування освітньої мережі відповідно до потреб громади. Також у травні 2021 року в області працювала Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання, реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення, розвитку (модернізації) соціальних послуг. За результатами роботи комісії з метою забезпечення формування освітньої мережі органами місцевого самоврядування відповідно до потреб громади статтю 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту» доповнено нормою щодо погодження з Міносвіти рішення засновника про ліквідацію спеціальних шкіл.
Обласна рада не залишається осторонь проблем, які актуальні для галузі охорони здоров'я, з огляду на розпочату 1 квітня 2020 року медичну реформу. Чи не найбільша кількість звернень, адресованих насамперед Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Національній службі здоров'я України, стосувалася недофінансування сфери охорони здоров'я.
Упродовж звітного періоду надійшло 57 відповідей від центральних органів влади про розгляд 33 звернень обласної ради. Усі відповіді доведені до відома депутатів обласної ради та опубліковані на сайті обласної ради у відповідному розділі.
Президія обласної ради
На шести засіданнях президії обласної ради, що відбулися протягом звітного періоду, окрім узгодження проєктів порядків денних пленарних засідань сесій обласної ради, задля подальшого прийняття виважених рішень на пленарних засіданнях активно обговорювалися найактуальніші питання щодо фінансового забезпечення виконання регіональних і комплексних програм, стану їх реалізації, змін до розподілу видатків бюджету області, врегулювання різних проблемних питань в інтересах територіальних громад області.
Особливо важливою була позиція президії щодо питань та проєктів рішень, які викликали зауваження та дискусії на засіданнях постійних комісій. Усього за звітний період президія обласної ради розглянула 340 питань, з яких –
44 питання, рекомендовані постійними комісіями, було вирішено винести на розгляд пленарних засідань, 9 було знято з розгляду, щодо 5 питань президія не визначилася.
Діяльність постійних комісій обласної ради
Відповідно до чинного законодавства голова обласної ради координує діяльність постійних комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій. У цьому скликанні успішно діють десять постійних комісій, які працюють згідно із затвердженими планами роботи та Положенням про постійні комісії Рівненської обласної ради сьомого скликання.
Перед розглядом на президії обласної ради та пленарному засіданні сесії обласної ради проєкти рішень з питань, що внесені до порядку денного, детально опрацьовуються депутатами та розглядаються на засіданнях постійних комісій обласної ради.
Окрім того, відповідно до вимог законодавства, значна частина проблемних питань, які надходять на адресу обласної ради, проходить попередній розгляд на постійних комісіях із залученням усіх причетних.
За звітний період на засіданнях постійних комісій обласної ради було розглянуто загалом 1799 питань, з них – 800 власних питань постійних комісій.
Про плідну діяльність постійних комісій свідчить те, що у звітному періоді з 86 рекомендацій, які стосувалися змін чи доповнень до проєктів рішень обласної ради, розробниками погоджено та враховано 80 рекомендацій та внесено пропоновані зміни до 48 рішень обласної ради. Не враховано лише
6 рекомендацій постійних комісій.
Усього за звітний період відбулося 116 засідань постійних комісій (у тому числі – 5 виїзних, 12
– спільних засідань).
Найбільшу кількість засідань проведено наступними комісіями обласної ради: постійна комісія з питань бюджету, фінансів та податків – 23 засідання; постійна комісія з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства –
22 засідання; постійна комісія з економічних питань та комунальної власності – 18 засідань; постійна комісія з питань гуманітарної політики – 10 засідань.
Детальніші звіти про роботу постійних комісій обласної ради додаються.
Депутатські запити
Всього депутатами обласної ради було внесено 65 депутатських запитів, які були включені до порядку денного пленарних засідань сесій обласної ради.
Найбільше депутатських запитів підготували депутати фракцій політичної партії «Європейська Солідарність» та ВО «Батьківщина» – по 13 запитів, фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» – 10, фракції Радикальної партії Олега Ляшка – 9, фракції «За майбутнє» – 8, фракції «Сила і Честь» – 7, фракції політичної партії «Слуга Народу» – 5.
Найбільше депутатських запитів внесли депутати обласної ради Микола Драганчук, Олександр Набочук, Роман Стасюк (по 6 запитів), Олексій Бучинський та Микола Добриднік (по 5 запитів).
Переважна більшість запитів стосувалася вирішення питань здійснення заходів із будівництва, реконструкції і реставрації, ремонту об’єктів соціальної інфраструктури (20 запитів) та забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Рівненської області (22 запити). Крім того, депутати обласної ради зверталися із запитами щодо забезпечення гарячим харчуванням учнів, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, придбання шкільних автобусів, належного розслідування фактів правопорушень, проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства, перейменування вулиць населених пунктів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму тощо. Органи та посадові особи, до яких були звернуті депутатські запити, надали 47 письмових відповідей щодо розгляду відповідних депутатських запитів.
Обласні цільові програми
На початку своєї каденції одним з головних завдань визначив за необхідне вивчити ефективність кожної з діючих обласних програм та, за необхідності, внести відповідні корективи щодо заходів та їх фінансування. Тож члени постійних комісій обласної ради детально проаналізували усі актуальні програми.
Протягом звітного періоду Рівненська обласна рада прийняла 88 рішень, які стосувались затвердження обласних цільових програм та внесення змін до них. Фінансування обласних цільових програм становить понад 10 відсотків видатків загального фонду обласного бюджету. Серед найбільш знакових рішень щодо програм варто виокремити такі:
- Програма економічного та соціального розвитку Рівненської області на 2021 рік – є основною для прогнозування потреби у бюджетних коштах.
- Обласна програма з запобігання поширенню, діагностики та лікування на території Рівненської області коронавірусу COVID-19 на 2021-2022 роки – визначає заходи із протидії коронавірусу COVID-19.
- Обласна програма фінансової підтримки та розвитку обласних комунальних підприємств та закладів охорони здоров’я Рівненської обласної ради на 2021 рік – з огляду на реформу системи охорони здоров’я та обмеженості коштів НСЗУ значна частина відповідальності за безперебійну роботу закладів охорони здоров’я покладається на обласний бюджет.
- Обласна комплексна програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та осіб, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, на 2019-2022 роки – визначає заходи, спрямовані на підтримку учасників АТО/ООС, що є одним з пріоритетних завдань в умовах сьогодення.
- Обласна комплексна програма профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю на 2021-2023 роки – у межах програми, серед іншого, визначені заходи щодо розгортання комплексної системи відеонагляду на території, що дасть змогу зменшити рівень злочинності.
- Програма індивідуального житлового будівництва у сільській місцевості «Власний дім» на 2022-2024 роки – принципова позиція депутатів обласної ради дала змогу провести детальний аналіз діяльності Рівненського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та впорядкувати його роботу.
- Програма розвитку та підтримки Обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Рівне» на 2021-2023 роки – спрямована на подолання кризового становища на підприємстві.
- Обласна цільова соціальна програма національно-патріотичного виховання у Рівненській області на 2021-2025 роки. Вважаю розробку та прийняття цієї програми особливо важливим кроком, адже досі Рівненщина була серед меншості регіонів України, де така програма не діяла. До розробки максимально дієвої та ефективної програми долучилися експерти, фахові у питаннях національно-патріотичного виховання. Створений документ передбачає системний підхід до виховання дітей та молоді за чотирма напрямками національно-патріотичного виховання. Попри те, що програму прийняли лише у червні 2021 року, наразі у її межах вже реалізовано низку заходів, а саме: конкурс юнацької творчості «За Україну, за її волю!», конкурс відеоробіт «30 для Незалежної», фестивалі козацької звитяги, школу виховників джур, тренінги та спортивні акції, придбання книг національно-патріотичного спрямування для наших обласних бібліотек. Також вперше відзначено преміями тих, хто здійснив вагомий внесок у національно-патріотичне виховання.
Протягом жовтня-листопада постійні комісії обласної ради, на які покладено контроль за виконанням відповідних програм, проаналізували ефективність виконання усіх програм, які фінансувались коштом обласного бюджету у 2021 році, та за результатами проведеного аналізу прийняли відповідні рекомендації.
Щорічний конкурс проєктів розвитку територіальних громад
Одним з пріоритетів у співпраці обласної ради з радами базового рівня є обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад, який проводиться відповідно до рішення Рівненської обласної ради від 11 березня 2016 року №121 «Про щорічний обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад».
Прикметно, що цьогоріч завдяки принциповій позиції депутатів удвічі зріс Фонд конкурсу: він становив 2 млн грн. Зацікавленість громад засвідчує кількість учасників - загалом журі розглянуло 67 таких проєктів. У результаті журі визначило 14 проєктів-переможців:
• «Покращення якості надання місцевих послуг для населення Здовбицької сільської ради» – Здовбицька сільська рада, Рівненський район.
• «Створення нових туристичних продуктів в громадах Рівненщини та забезпечення їх сталого функціонування» – Шпанівська сільська рада, Рівненський район.
• «Забезпечення безпеки населення в територіальних громадах Рівненської області шляхом розвитку існуючих та утворення нових місцевих (добровільних) пожежних команд та створення інтерактивного класу пожежної безпеки» – Великоомелянська сільська рада, Рівненський район.
• «Розширення сфери послуг комунального підприємства «Господар» Привільненської сільської ради шляхом відкриття 2 швейних майстерень у селах Привільне та Іваннє» – Привільненська сільська рада, Дубенський район.
• «Створення пункту прокату велосипедів у велопарку «Ремельський» Олександрійської сільської ради» – Олександрійська сільська рада, Рівненський район.
• «Розвиток соціального підприємництва Бугринської громади шляхом відкриття мінпекарні на базі КП «Бугринський добробут» – Бугринська сільська рада, Рівненський район.
• «СТО-сервісцентр для громади» – Деражненська сільська рада, Рівненський район.
• «Облаштування мініфутбольного поля для дітей та молоді Острозької громади «Футбіки» – Острозька міська рада, Рівненський район.
• «Створення сучасного молодіжного хабу Радивилівської територіальної громади на базі міського Будинку культури» – Радивилівська міська рада.
• «Забезпечення безпеки населення в територіальних громадах поліського регіону Рівненської області шляхом розвитку існуючих та утворення нових місцевих (добровільних) пожежних команд» – Миляцька сільська рада, Сарненський район.
• «Облаштування рекреаційного простору 21 століття на основі ідентичного досвіду садово-культурної пам’ятки 18 століття у селі Острожець» – Острожецька сільська рада, Дубенський район
• «Туристичний код громади» – Здолбунівська міська рада, Рівненський район.
• «Створення умов для змістовного фізичного розвитку шляхом облаштування тренажерного залу в смт Демидівка» – Демидівська селищна рада, Дубенський район.
• «Створення туристичного бренду «Перенятинські вали» задля збереження історичної пам’яті, розвитку традицій жителів південно-західної Рівненщини та підвищення іміджу території туристичного призначення» – Радивилівська міська рада, Дубенський район.
Наприкінці листопада вже оголошено щорічний конкурс проєктів розвитку територіальних громад на 2022 рік. У конкурсі можуть брати участь проєкти, розроблені сільськими, селищними, міськими та районними радами, а також проєкти, які розроблені та подані спільно кількома територіальними громадами. До слова, цьогоріч конкурсна рада розширила перелік пріоритетних напрямків конкурсних проєктів, додавши до нього напрямки підвищення безпеки життя, а також підтримки соціальної згуртованості громад.
Координаційно-консультативна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради восьмого скликання
З метою покращення взаємодії та посилення зв’язків Рівненської обласної ради з органами місцевого самоврядування субрегіонального та базового рівня, у грудні 2020 року затверджено новий склад Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради восьмого скликання. До її складу увійшло керівництво обласної ради, голови постійних комісій, депутати обласної ради, голови районних рад та сільських, селищних, міських голів області.
Мета роботи координаційно-консультативної ради – сприяння у вирішенні питань регіональної підтримки місцевого самоврядування; надання консультативної допомоги з питань діяльності органів місцевого самоврядування, з питань практичного застосування законодавчих актів, що регулюють діяльність органів місцевого самоврядування. Діяльність координаційно-консультативної ради є особливо актуальною в умовах реформи місцевого самоврядування та передачі повноважень і бюджетних ресурсів на базовий рівень місцевого самоврядування.
Протягом звітного періоду проведено 5 засідань координаційно-консультативної ради, на яких розглянуто низку актуальних для громад питань. Серед них:
- Організація роботи органів місцевого самоврядування після перших виборів. Особливості реорганізації сільських, селищних, міських рад, їх виконавчих органів.
- Особливості надання соціальних послуг в умовах реформування системи територіальної організації влади. Питання соціального захисту учасників АТО/ООС, інших категорій учасників бойових дій в умовах реформування місцевого самоврядування.
- Особливості подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування – це приклад методичної допомоги, яку виконавчий апарат надає радам субрегіонального та базового рівня.
- Передача територіальним громадам земель за межами населених пунктів.
- Енергоефективна політика громад як інструмент перетворення поточних видатків на капітальні.
- Інноваційні ІТ рішення для цифровізації та розвитку сучасної територіальної громади.
І надалі на розгляд Координаційно-консультативної ради виноситимуться актуальні для громад питання, консультації щодо яких дадуть змогу спростити роботу у громадах. Тому переконаний, що Координаційно-консультативна рада й надалі залишатиметься важливим майданчиком для поглиблення співпраці між обласною радою та радами нижчих рівнів.
Бюджетний регламент
Одним з ключових рішень в бюджетному процесі вважаю затвердження у червні 2021 року Бюджетного регламенту обласної ради. Цей документ має на меті зробити процес формування обласного бюджету більш прозорим, повною мірою забезпечити реалізацію повноважень як обласної державної адміністрації, так і обласної ради як органу, який затверджує остаточний варіант бюджету.
Йдучи на вибори, депутати брали на себе низку зобов’язань перед виборцями, виконати які неможливо без належного фінансування. Відтак завдяки Бюджетному регламенту кожен депутат став повноцінним учасником бюджетного процесу.
У цьому документі чітко прописаний алгоритм дій усіх причетних до формування обласного бюджету. Зокрема запроваджується механізм бюджетних слухань, в ході яких депутати поглиблено розглядають статті доходів та видатків обласного бюджету. Вважаю, що завдяки цьому обласний бюджет стане більш збалансованим, справедливим і зрозумілим для громади Рівненщини.
Робота зі зверненнями громадян
Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», на виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади і місцевого самоврядування», в обласній раді тривають заходи щодо роботи зі зверненнями громадян.
За звітний період до керівництва обласної ради надійшло 2987 звернень громадян. Зареєстровано 95 повторних звернень, які стосувалися виділення матеріальної допомоги, 19 колективних звернень.
Протягом звітного періоду до обласної ради надійшло 2968 заяв, 15 скарг, 2 петиції, 2 пропозиції. У скаргах порушувались питання діяльності органів місцевого самоврядування та роботи комунальних підприємств.
Серед звернень громадян, які зазначили свій соціальний стан, переважали заяви від пенсіонерів. Загалом із заявами по допомогу у вирішенні порушених питань звернулися: 201 особа з інвалідністю третьої групи, 189 осіб з інвалідністю другої групи, 147 осіб з інвалідністю першої групи, 22 особи - діти війни, 63 особи, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи, 8 ветеранів праці, 11 учасників війни, 62 учасники бойових дій, 10 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 2 матері-героїні, 36 осіб із сімей, які мають статус багатодітних.
Упродовж звітного періоду у зверненнях до обласної ради громадяни порушили 2987 питань. Зокрема, у 2766 зверненнях йшлося про надання матеріальної допомоги. Прикметно, що щороку кількість таких звернень зростає.
Серед усіх розглянутих звернень 2863 вирішено позитивно; у відповідь на 69 надано роз’яснення. Низку звернень переслано за належністю відповідно до пункту 3 статті 7 Закону України «Про звернення громадян». Також до обласної ради надійшло 2 звернення, що не підлягали розгляду відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян», і були визнані анонімними. Жодне звернення до керівництва обласної ради не залишилось поза увагою.
Керівництвом обласної ради за звітний період надано матеріальну допомогу 1 665 громадянам на загальну суму 3 521 500 грн.
Скарг від громадян щодо розгляду заяв і скарг у виконавчому апараті обласної ради не надходило.
Доступ до публічної інформації
За звітний період до обласної ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» надійшло 87 запитів на інформацію.
Більшість запитів до обласної ради надійшло від громадян. Зокрема, на розгляді в обласній раді перебувало 70 запитів від громадян і 17 запитів від юридичних осіб. Колективних запитів протягом звітного періоду не надходило.
У переважній більшості запити надходять до обласної ради електронною поштою (69 запитів). В окремих випадках вони передаються особисто
(7 запитів), пересилаються іншими установами (7 запитів), надходять поштою (2 запити).
На адресу обласної ради надходили запити, що стосувались діяльності обласної ради, депутатського корпусу, помічників депутатів обласної ради, комунальної власності, земельних питань, а також стосовно відомостей про заробітну плату працівників виконавчого апарату обласної ради та комунальних підприємств обласної ради.
Запитувачі цікавилися вакантними посадами у виконавчому апараті обласної раді, інформацією щодо коштів, спрямованих на висвітлення діяльності обласної ради в ЗМІ. Порушували й питання щодо діючих обласних цільових програм. Також на вимогу запитувачів було надано інформацію щодо коштів, спрямованих у 2020 році на запобігання поширенню COVID-2019. Надавалася й інформація про осіб, нагороджених відзнаками та грамотами обласної ради та ін.
За звітний період на переважну більшість запитів було надано відповіді щодо запитуваної інформації (66 запитів). Ще 21 запит було скеровано за належністю, оскільки обласна рада не була розпорядником запитуваної інформації.
Документообіг
Упродовж звітного періоду виконавчим апаратом та керівництвом обласної ради опрацьовано 3588 вхідних документів та 766 вихідних документів.
Вчасно і системно формується електронна база рішень обласної ради. Впроваджується єдина вдосконалена система діловодства, редагування, друкування, тиражування та доведення до виконавців рішень ради, розпоряджень голови ради та інших документів, згідно з встановленими термінами та відповідно до інструкції про ведення діловодства.
За підсумками сесій обласної ради оформлено 6 протоколів засідань президії, 9 протоколів пленарних засідань сесій обласної ради та
9 стенографічних звітів. Упорядковано матеріали пленарних засідань, засідань президії обласної ради, розпоряджень голови для подальшого зберігання у відомчому архіві обласної ради.
Зареєстровано, а також проведено тиражування, завірення, конвертування та внесено в електронну базу даних 412 рішень обласної ради. Зареєстровано 552 розпорядження голови обласної ради.
Правова робота
За звітний період обласна рада брала участь у розгляді 32 справ у судах різних інстанцій, більшість із яких було вирішено на користь обласної ради.
Значна частина судових позовів стосувалася:
– визнання за територіальними громадами сіл, селищ, міст Рівненської області в особі Рівненської обласної ради права власності та права користування на об’єкти нерухомого майна;
– кадрових питань;
– питань надання надр в користування;
– стягнення заборгованості;
– застосування заходів реагування до комунальних закладів, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області;
– визнання недійсними договорів, що укладались комунальними підприємствами, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області;
– оспорювання, визнання протиправними та скасування рішень обласної ради.
Запобігання і протидія корупції
Прикметно, що цьогоріч Рівненська обласна рада стала лідером Рейтингу антикорупційних уповноважених: його очолила консультант з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату Рівненської обласної ради Марія Хоронжак, отримавши найвищий Індекс ефективності та загальних 77 балів. Відповідні результати оприлюднені на новому Антикорупційному порталі, який Національне агентство з питань запобігання корупції презентувало громадськості 5 жовтня 2021 року.
Протягом звітного періоду депутатам обласної ради та працівникам виконавчого апарату надавалися роз’яснення щодо ключових питань у дотриманні антикорупційного законодавства України. Зокрема, підготовлено понад 900 екземплярів інформаційних брошур на теми, що стосуються обмежень та обов'язків, які встановлені Законом України «Про запобігання корупції», та надано понад 200 консультацій з цих питань.
Керівництво обласної ради шість разів вживало заходів зовнішнього врегулювання конфлікту інтересів, що виникав у керівників комунальних закладів, котрі належать до спільної власності сіл, селищ, міст Рівненської області. Заходи вживалися відповідно до статті 29 Закону України «Про запобігання корупції», шляхом усунення особи від виконання завдання, вчинення дій, прийняття рішення чи участі в його прийнятті в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів.
До Регламенту Рівненської обласної ради восьмого скликання були внесенні зміни у статтю 4.8 «Конфлікт інтересів», при цьому враховано Закон України «Про внесення зміни до статті 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».
Діє Антикорупційна програма Рівненської обласної ради на
2021-2023 роки, яка передбачає комплекс правил, стандартів і процедур щодо виявлення, протидії та запобігання корупції у діяльності обласної ради. До програми було внесено зміни на другому пленарному засіданні обласної ради, яке відбулося 15 грудня 2020 року, при цьому враховані пропозиції Національного агентства з питань запобігання корупції.
Рівненська обласна рада – одна з небагатьох рад, що приймають Антикорупційну програму терміном на 3 роки, тоді як більшість обласних рад України – затверджують її лише на 1 рік. Це засвідчує, що Комісія з оцінки корупційних ризиків затвердила заходи, які мають тривалий та систематичний характер.
Відповідно до пункту 3 Порядку проведення службового розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та осіб, які для цілей Закону України «Про запобігання корупції» прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2000 №950 зі змінами, проведено 5 службових розслідувань стосовно керівників комунальних закладів, підприємств обласної ради. За їхніми результатами погоджено Акти відповідних службових розслідувань та притягнуто до дисциплінарної відповідальності винних осіб. Про це проінформовано Національне агентство з питань запобігання корупції, з метою внесення ними відомостей в Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.
Успішно проведено кампанію декларування 2021 року – її виконано на 100%. Не встановлено випадків неподання чи несвоєчасного подання суб'єктами декларування декларацій у визначеному законодавством порядку.
Обласна рада затвердила Порядок обробки повідомлень про факти вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону України «Про запобігання корупції», що надходять до Рівненської обласної ради; Положення щодо впровадження Рівненською обласною радою механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».
Комунальна власність
Протягом звітного періоду тривало реформування системи управління спільною власністю територіальних громад сіл, селищ і міст області.
Відповідно до Закону України «Про культуру», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури» обласною радою затверджено Положення про організацію та проведення конкурсного добору та порядок роботи конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.
Також внесено зміни до Положення про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, затвердженого рішенням обласної ради від 04.03.2014 №1142 «Про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області». Змінами передбачено, що для проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу культури, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, утворюється конкурсна комісія. Організація та проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області здійснюється відповідно до Положення про організацію та проведення конкурсного добору та порядок роботи конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.
Протягом звітного періоду проведено 6 конкурсів на посади керівників закладів культури спільної власності територіальних громад області.
Згідно із запровадженою конкурсною процедурою призначення керівників закладів охорони здоров’я спільної власності територіальних громад області відповідно до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» та Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1094, у звітному періоді проведено 8 конкурсів на посади керівників закладів охорони здоров’я спільної власності територіальних громад області.
Відповідно до Закону України «Про освіту» та внесенням змін до Закону України «Про загальну середню освіту», якими запроваджено конкурсну процедуру призначення керівників закладів загальної середньої освіти, та рішення обласної ради від 27.07.2018 №1055 «Про затвердження Положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області» обласною радою протягом звітного періоду було проведено 4 конкурси на посаду керівника закладу загальної середньої освіти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.
Оголошення про проведення конкурсів на посади керівників закладів спільної власності територіальних громад області оприлюднюються на офіційному вебсайті обласної ради з дотриманням визначених термінів. Обласною радою здійснюється відеотрансляція засідань конкурсних комісій на вебсайті обласної ради.
Відповідно до нового Закону «Про оренду державного та комунального майна», який набув чинності з 1 лютого 2020 року, Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 №483, рішення Рівненської обласної ради від 21.08.2020 № 1762 «Про оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області» упродовж звітного періоду погоджено передачу в оренду 92 об’єктів спільної власності територіальних громад області, погоджено продовження діючих договорів оренди за
88 об’єктами, а також внесено зміни до 39 діючих договорів оренди.
За звітний період до обласного бюджету надійшло 2 080,5 тис. грн плати за оренду нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.
З грудня 2020 року обласною радою прийнято 25 рішень про укладення контрактів з керівниками комунальних закладів, підприємств обласної ради,
49 рішень щодо надання дозволу на проведення дій з обласним комунальним майном (списання, передачу, надання в оренду та ін.) та 32 рішення щодо затвердження чи внесення змін в установчі документи комунальних закладів, підприємств обласної ради.
На сьогодні розроблені та затверджені всі необхідні нормативно-правові документи для здійснення належного обліку майна (інвентаризація землі, основних засобів, транспорту, що перебуває на балансі комунальних закладів та підприємств), проводиться звітність та аналіз його використання.
Здійснюються заходи щодо оформлення права власності на майно та земельні ділянки комунальної власності.
З метою врегулювання земельних відносин, керівникам підприємств, установ, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області постійно наголошується на необхідності приведення у відповідність правовстановлюючих документів на земельні ділянки, державної реєстрації прав власності на землю тощо.
У звітному періоді завершено процедуру реорганізації комунального підприємства «Рівненський Будинок вчених» Рівненської обласної ради шляхом приєднання до комунального підприємства «Управління майновим комплексом» Рівненської обласної ради.
З метою зміцнення матеріально-технічної бази обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Рівне» надіслано звернення на адресу Міністерства інфраструктури України та державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» щодо передачі з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ міст Рівненської області на баланс підприємства пожежного автомобіля ЦАС-32 (Татра-815) 1987 року випуску, що обліковується на балансі державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», а також прийнято рішення від 12.11.2021 №359 «Про надання згоди на прийняття пожежного автомобіля із державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області». Варто акцентувати і на інших змінах, які відбулися в КП «Міжнародний аеропорт Рівне». Зокрема, вперше за кілька десятиліть восени на летовищі приземлився літак Боїнг 737-500. У порівнянні з відповідним періодом минулого року зросла й сума зароблених підприємством коштів за серпень-жовтень 2021 року.
У жовтні відбулася спільна нарада за участі голови Рівненської обласної ради та Рівненського міського голови щодо вирішення проблемних питань стосовно об’єктів, розташованих на території міста Рівне.
З метою ефективного використання комунального майна, враховуючи звернення Костопільської міської ради, прийнято рішення обласної ради щодо передачі майна за адресою: Рівненська область, м. Костопіль, вул. Гетьманська, 1а, що обліковується на балансі комунального підприємства «Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Рівненської обласної ради (майно ліквідованого комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м. Костопіль» Рівненської обласної ради), зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області у власність територіальної громади м. Костопіль.
Ініційовано звернення до Деражненської сільської ради щодо передачі із власності Деражненської сільської територіальної громади у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області будівлі сільського клубу у селі Суськ з метою розміщення бази національно-патріотичного виховання комунального закладу «Рівненський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді» Рівненської обласної ради.
За участі голови та депутатів обласної ради вивчено питання та прийнято рішення обласної ради про встановлення земельного сервітуту на частину земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні комунального підприємства «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради, згідно з яким надано згоду на укладення договору земельного сервітуту на частину земельної ділянки, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області та перебуває у постійному користуванні комунального підприємства «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради, в смт Клевань Рівненського району по вул. Деражненській, 39, з метою прокладання самопливного каналізаційного колектора на користь Клеванської селищної ради.
На звернення Миляцької сільської ради Сарненського району на базі Миляцької амбулаторії тимчасово відкрито пункт базування бригади екстреної медичної допомоги комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради.
Здійснюючи повноваження щодо управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, обласна рада вживає заходів, що сприяють підвищенню ефективності цього процесу, зокрема:
– проводиться аналіз використання транспортних засобів, що перебувають на балансі комунальних закладів області, з метою оптимізації витрат;
– на сайті обласної ради розширено обсяг доступної громадянам інформації щодо майна спільної власності територіальних громад області;
– організовано співпрацю між закладами та підприємствами комунальної власності з метою збільшення прибутку комунальних підприємств, ефективного надання послуг та отримання закладами якісного продукту;
– на виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» та рішення обласної ради від 16.03.2018 року №886 «Про Порядок оприлюднення інформації, що стосується діяльності комунальних підприємств Рівненської обласної ради» розробляються сайти комунальних закладів та підприємств;
- в частині надання дозволів на списання майна, що є спільною власністю територіальних громад області, запроваджено систему контролю його наявності та визначення фактичного стану майна.
Діяльність підприємств та закладів періодично вивчають депутати – члени профільних комісій, працівники виконавчого апарату обласної ради та представники громадськості.
Зауважу також, що ще на початку каденції визначив необхідність особисто відвідати усі комунальні заклади, які є спільною власністю громад області, та детально ознайомитися з їхньою роботою. Протягом року побував у більшості комунальних установ і маю намір продовжити таку практику.
Висвітлення діяльності обласної ради
Одним з головних принципів роботи обласної ради й надалі залишається відкритість. Підтвердженням цьому є те, що у 2021 році незалежні експерти Міжнародного центру перспективних досліджень вдруге визнали Рівненську обласну раду найпрозорішою серед обласних рад України за рівнем доступності та відкритості в інформаційній політиці, кадрових рішеннях, формуванні бюджету, участі громадян тощо.
Працівники відділу прес-служби виконавчого апарату щодня інформують жителів області про події, заходи та важливі рішення в роботі ради: її керівництва, виконавчого апарату, постійних комісій обласної ради та обласних комунальних підприємств, закладів та установ.
Після завершення реформи органів місцевого самоврядування до тем, які регулярно висвітлюються на інформаційних ресурсах Рівненської обласної ради (а це – офіційний сайт, Facebook-сторінка, YouTube-канал), додалися повідомлення про життя територіальних громад Рівненщини, проблемні для них питання та позитивні практики.
Серед основних джерел інформації, через які громадськість дізнається про діяльність Рівненської обласної ради, є офіційний сайт ror.gov.ua, на якому регулярно оновлюються рубрики «Новини» та «Анонси», публікуються проєкти рішень, результати голосувань та, власне, проголосовані рішення.
У період карантинних обмежень через поширення COVID-19 особливо актуалізувалася наявність на сайті рубрики «On-line трансляції», завдяки чому громадськість та працівники засобів масової інформації мають можливість наживо відслідковувати перебіг засідань постійних комісій, конкурсних комісій та пленарних засідань сесій.
Традиційним каналом комунікації з громадськістю залишається централізована розсилка інформаційних повідомлень обласної ради на адреси засобів масової інформації Рівного та області, журналістів.
Протягом останніх років спостерігаємо стабільну тенденцію до зростання популярності сторінки Рівненської обласної ради в мережі «Facebook». У період 2020-2021 року кількість підписників зросла на понад одну тисячу і наразі становить 4 614 осіб. Тож такий напрямок комунікації розвиватимемо й надалі.
На виконання обласної Програми забезпечення поінформованості населення та сприяння розвитку інформаційного простору Рівненської області на 2021-2024 роки обласна рада продовжує співпрацю з низкою засобів масової інформації Рівненщини та України. Також інформація про діяльність обласної ради регулярно з’являється на сайті інформаційної агенції «УКРНЕТ». Про роботу обласної ради жителі Рівненщини дізнаються і з місцевих радіо, телеканалів, їхніх інтернет-ресурсів та сторінок у соціальних мережах.
Міжнародні зв’язки
З огляду на стратегічний курс України на набуття повноправного членства у Європейському Союзі та Північноатлантичному альянсі, визначений і закріплений у Конституції України, надважливим напрямком діяльності є налагодження всебічних міжнародних зв’язків, а також вивчення та впровадження кращих зразків місцевої демократії.
Попри обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19, триває співпраця Рівненської обласної ради з польськими колегами. Зокрема, започатковано співпрацю з новообраним Головою Об’єднання українців Польщі
Мирославом Скіркою, з яким відбулося плідне спілкування в онлайн-форматі.
Зважаючи на те, що Мирослав Скірка очолює також програму
«Study Tours to Poland», у межах співпраці, серед іншого, заплановані онлайн-навчання працівників місцевого самоврядування, метою яких є вивчення кращого польського досвіду під час реформування місцевого самоврядування та особливостей структури польських органів місцевого самоврядування. Онлайн-зустріч з Мирославом Скіркою відбулася також під час засідання Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові Рівненської обласної ради у травні цього року. Члени Координаційно-консультативної ради мали можливість почути про основні положення польської реформи місцевого самоврядування. Маємо намір практикувати таке спілкування й на наступних засіданнях Координаційно-консультативної ради.
Протягом року відбулася низка зустрічей з представниками офіційних делегацій країн Європи. Зокрема, 4 березня 2021 року представники обласної ради зустрілися з делегацією Генерального консульства Чеської Республіки у Львові. У ході зустрічі йшлося про перспективи регіонального партнерства, а також співпраці в інвестиційній та культурній сферах.
20 квітня 2021 року відбулася зустріч з делегацією Посольства Латвійської Республіки в Україні. Основну увагу під час зустрічі було зосереджено на можливостях активізації перспективного економічного співробітництва Рівненської області з Латвією. Йшлося і про перспективи співпраці щодо обміну досвіду у сфері реабілітаційної медицини КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» та Національного реабілітаційного центру «Вайварі» (м. Юрмала), у якому щороку проходять реабілітацію українські бійці.
Ще одна зустріч – з Почесним консулом Австрійської Республіки у Львові Маркіяном Мальським – відбулася 8 червня 2021 року. У ході спілкування перспективними для співпраці визначено сфери освіти, медицини, культури, туризму, а також інші галузі.
16 вересня 2021 року долучився до участі в ХХ Міжнародному економічному форумі, який проходив у Львові.
Знаковим та перспективним вважаю візит до Сполучених Штатів Америки у складі української делегації, який тривав з 23 до 30 вересня 2021 року. Перебуваючи у США на запрошення Українсько-Американського Дому з метою участі у щорічному заході «Ukrainian Fair», взяв участь у низці заходів та зустрічей з сенаторами, керівниками штату Каліфорнія, конгресменами, мерами міст. Знаковою стала зустріч з Куртом Волкером – спеціальним представником Державного департаменту США з питань України (2017-2019), який і зараз активно підтримує нашу державу.
У ході робочої поїздки відбулася низка зустрічей з представниками української діаспори, візит на фестиваль української культури в Сакраменто, присвячений 30-й річниці Незалежності України.
Перспективними з огляду на потенційну співпрацю вважаю зустрічі, проведені на території Посольства України у місті Вашингтон, серед яких – спілкування з представниками фінансової компанії DFC. У межах візиту відбулася зустріч нашої делегації з Надзвичайним та Повноважним Послом України в США Оксаною Маркаровою, представниками Агентства США з міжнародного розвитку USAID.
Натомість під час зустрічі з представниками Державного департаменту США, які є спеціалістами бюро з питань Європи та Євразії, і займаються питаннями України, йшлося не лише про перспективи подальшої співпраці між містами та регіонами двох держав, а й про те, щоб з порядку денного влади США усіх рівнів не випадала Україна.
Меморандуми
Упродовж звітного періоду Рівненська обласна рада підписала низку меморандумів. По суті меморандум є протоколом про наміри. Однак повноцінна реалізація цих документів, без сумніву, позитивно вплине на розвиток Рівненщини.
Зокрема, шляхом підписання Меморандуму з Волинською обласною радою домовилися розвивати партнерські відносини у різних галузях, обмінюватися досвідом та реалізовувати спільні проєкти.
З громадською спілкою «Українська кооперативна федерація» ми домовилися об’єднати зусилля в розробці та реалізації комплексних програм у сфері агропромислового комплексу, зокрема в молочному тваринництві, у сфері екології, передусім в питаннях розкислення ґрунтів та водойм на територій області. Також домовилися спільно розвивати туристичну галузь, зокрема – сільський зелений туризм.
З метою координації спільних дій з протидії поширенню на Рівненщині туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу мною було підписано Меморандум про співпрацю з Центром громадського здоров’я МОЗ України.
Також було укладено Меморандум з компанією «Healthcare Solution» щодо реалізації проєкту стерилізації медичного обладнання у комунальних закладах охорони здоров’я Рівненської обласної ради.
Інша діяльність
Упродовж року відбулася низка важливих подій, які позначилися на житті громади Рівненщини.
Зокрема, завершено розпочату у 2016 році реконструкцію Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки. Загалом на проведення робіт спрямовано 18,4 млн грн, з яких 40% – кошти обласного бюджету. Наразі обласна книгозбірня є інклюзивною та енергоощадною установою.
Триває робота над запровадженням в області системи раннього втручання, яка спрямована на покращення розвитку дитини та підвищення якості життя родини. Робоча група, до якої увійшли представники профільних підрозділів виконавчої влади Рівного та області, працює над координацією роботи усіх причетних до створення такої системи. Оскільки філософія раннього втручання передбачає комплексну допомогу на початковому етапі розвитку дитини, така система дасть змогу забезпечити раннє виявлення та профілактику порушень у дітей.
Протягом року відбулася низка нарад, форумів та інших заходів, які проходили як у традиційній формі, так і в онлайн-форматі.
Під час онлайн-наради «Актуальні питання діяльності обласних рад», проведеної Українською асоціацією районних та обласних рад, йшлося про результати участі УАРОР у нараді Міністерства фінансів України щодо Держбюджету 2022 року, а також подальші плани асоціації щодо сприяння фінансовим гарантіям діяльності місцевих рад. Мене ж обрано головою комісії УАРОР з питань молоді, спорту та національно-патріотичного виховання.
26 березня долучився до участі в форумі «Зупинити не можна продовжити. Де поставити кому в децентралізації?», присвяченому підсумкам децентралізації та її подальшим перспективам.
Протягом звітного періоду взяв участь у засіданні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України, де йшлося про низку актуальних для місцевих громад питань, удосконалення законодавчого регулювання умов для фінансової самостійності бюджетів місцевого самоврядування та спроможності територіальних громад.
Також Рівненська обласна рада взяла участь у Марафоні відкритого врядування, присвяченому механізмам та інструментам відкритості, прозорості та підзвітності врядування.
Разом з депутатами обласної ради долучилися до IХ Національного молитовного сніданку, присвяченого 30-річчю незалежності України.
Протягом року відбувалися й заходи, присвячені актуальним проблемам екології. Зокрема, 16 березня відбувся форум «Організація системи управління відходами у Рівненській області. Культура поводження з відходами. Інформаційно-просвітницька робота», у ході якого науковці та фахівці висловили низку пропозицій щодо вирішення проблем з системою управління відходами.
Ще одним знаковим заходом, який надалі маємо намір проводити регулярно, став День поля. Він відбувся 5 травня на базі ТзОВ «Дедденс Агро» і зібрав поважне представництво депутатів рад різних рівнів, науковців, фахівців у сфері сільського господарства. Темою заходу стали перспективи органічного виробництва як стратегічного напрямку сільського господарства України.
Пам’ятною стала й зустріч з бійцями, котрі взяли участь у національному відборі кандидатів до збірної команди України для участі у міжнародних спортивних змаганнях «Ігри Воїнів». До слова, команда Рівненщини чудово пройшла відбір, а серед чотирьох переможців відбору з Рівненщини був і наш колега - депутат обласної ради Андрій Усач.
Упродовж року ініційовано та проведено низку заходів з національно-патріотичною складовою. У липні на майдані Просвіти у Рівному діяла експозиція «Державотворці Рівненщини» з інформацією про визначних громадсько-політичних діячів Рівненщини, державницька позиція яких пришвидшила здобуття Україною незалежності. Згодом цю виставку експонували і в інших громадах області.
Громада області охоче підтримала й мою особисту ініціативу – поетичний флешмоб до тридцятиріччя незалежності України «Україна у віршах». Поезії про Україну декламували сотні наших земляків, публікуючи відео читань у соцмережах.
За ініціативи обласної ради, у 2022 році АТ «Укрпошта» випустить маркований конверт з роботами видатного скульптора Томаша Оскара Сосновського, який народився у селі Новомалин на Рівненщині.
Цьогоріч працівники виконавчого апарату Рівненської обласної ради вперше долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності. Вважаю, що брати участь у цьому об’єднавчому заході варто щороку.
За звітний період Почесною грамотою та пам’ятним знаком, Подякою, цінним подарунком та Почесною відзнакою обласної ради нагороджено
1176 жителів Рівненської області, інших регіонів України та громадян інших країн, а також трудових колективів, ОТГ:
- Почесною грамотою та пам’ятним знаком – 934;
- Подякою – 108;
- цінним подарунком – 130;
- Почесною відзнакою обласної ради – 11.
Додаток
Звіти про роботу постійних комісій обласної ради
за період з 02 грудня 2020 року по 02 грудня 2021 року
1. Постійна комісія обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків
Одним із головних напрямів роботи обласної ради є затвердження обласного бюджету та контроль за його виконанням. За функціональною спрямованістю це належить до компетенції постійної комісії обласної ради з питань бюджету фінансів та податків.
За звітний період розглянуто 210 питань, у тому числі – 77 власних. Відбулося 23 засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків, з них – 1 спільне. Також було проведено перші бюджетні слухання. Такі слухання відбуватимуться, передусім, для того, щоб оптимізувати роботу підприємств, установ та закладів обласної комунальної власності, а це – лікарні, диспансери, спецшколи, соціальні інтернати, спортивні заклади тощо.
Усі комунальні заклади та підприємства фінансуються за бюджетні кошти, тож завдання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків спільно з розпорядниками коштів використовувати їх максимально ефективно.
Важливо, що окрім керівництва обласної ради та членів профільної комісії, в роботі слухань взяли участь керівники обласних комунальних закладів та підприємств, а також представники департаментів, управлінь та інших структурних підрозділів облдержадміністрації, які є розпорядниками коштів.
Разом з тим, розглянуто також низку звернень громадян, підприємств та організацій щодо виділення із обласного бюджету коштів для вирішення різних соціально-важливих питань. Враховуючи економічну ситуацію в країні та обмеження щодо фінансування, вишукати кошти не завжди вдавалось, однак, за сприяння профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, питання, порушені комісією, вирішувалися відповідно до вимог чинного законодавства.
В своїй роботі постійна комісія з розумінням ставиться до нагальних потреб регіону та епідеміологічної ситуації в країні, відтак звернення облдержадміністрації, які були внесені безпосередньо під час засідань з голосу, розглянуті та погоджені в оперативному порядку.
За звітний період постійна комісія забезпечила системний контроль виконання 8 рішень про обласний бюджет зі змінами, першочергово тих пунктів, що забезпечували розширення впливу депутатського корпусу на визначення переліків об’єктів, що фінансуються за рахунок коштів субвенцій з державного та обласного бюджетів, стосувалися напрямів використання капітальних видатків головними розпорядниками коштів, ефективного й повного використання інвестиційних субвенцій з державного бюджету на соціально-економічний розвиток регіону, використання наявного фінансового ресурсу на фінансування заходів пріоритетних обласних програм.
2. Постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства
Протягом звітного періоду було проведено 22 засідання з них – 3 виїзних засідання, 1 – спільне засідання. Розглянуто 301 питання: 78 – сесійних, 223 – власних.
Відповідно до Положення про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, затвердженого рішенням Рівненської обласної ради від 04.03.2014 №1142 зі змінами, на засіданні постійної комісії обласної ради розглядалися питання, що стосувалися внесення змін до штатного розпису та структури закладів, погоджувалися звіти керівників про результати фінансово-господарської діяльності та програми розвитку (фінансові плани) підприємств, закладів, установ медичної галузі.
Також постійна комісія визначала претендентів з числа працівників галузевих профспілок, громадських об’єднань у сфері охорони здоров’я відповідного функціонального спрямування та/або у сфері запобігання корупції і антикорупційної діяльності та/або незалежних експертів у сфері охорони здоров’я до складу окремої конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади керівників комунальних підприємств:
- КП «Рівненський обласний спеціалізований будинок дитини з центром реабілітації дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи з порушенням психіки та паліативної допомоги дітям» Рівненської обласної ради;
- КП «Рівненський обласний центр психічного здоров’я населення» Рівненської обласної ради;
- КП «Острозька обласна психіатрична лікарня» Рівненської обласної ради;
– КП «Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка» Рівненської обласної ради;
- КЗ «Обласне бюро судово-медичної експертизи» Рівненської обласної ради;
- КП «Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені Віктора Поліщука» Рівненської обласної ради.
Також розглядалися питання виділення коштів з обласного бюджету на 2021 рік. Так постійна комісія рекомендувала виділення коштів на придбання резервного автономного джерела електроспоживання для КП «Рівненська обласна дитяча лікарня», вирішення питання підтоплення підвалів КП «Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр», для закупівлі медичного обладнання КП «Обласний перинатальний центр», на оплату праці лікарям за надання послуг з екстреної консультативної допомоги КП «Рівненська обласна клінічна лікарня імені Ю.Семенюка», на придбання апарату ультразвукової діагностики експертного класу для КП «Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені В.Поліщука», для проведення капітального ремонту конструкції даху та придбання транспортного засобу, для заготівлі крові у виїзних умовах, на закупівлю медичних товарів КП «Рівненський обласний центр служби крові», на закупівлю препаратів легеневих сурфактантів для передчасно народжених дітей КП «Рівненська обласна дитяча лікарня», на забезпечення надання медичної допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність, які потребують лікування методом гемодіалізу, на придбання медичного обладнання КП «Рівненська обласна стоматологічна поліклініка», на забезпечення роботи медичної комісії на обласному збірному пункті під час призовів 2021-2023 років, для повного розрахунку з працівниками, які підлягають скороченню КП «Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені В.Поліщука», на оплату послуг, наданих у 2020 році КП «Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» КП «Регіональний інформаційно-комп’ютерний центр».
Постійною комісією було проведено 3 виїзних засідання, на яких розглядалися наступні питання:
«Про стан діяльності КП «Рівненський обласний спеціалізований центр реабілітації дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи з порушенням психіки та паліативної допомоги дітям» Рівненської обласної ради, »;
«Про стан надання медичної допомоги та реформування КП «Рівненська обласна дитяча лікарня» Рівненської обласної ради»;
«Про стан діяльності КП «Острозька обласна психіатрична лікарня» Рівненської обласної ради».
Було проведено засідання постійної комісії за участі постійної комісії Рівненської міської ради з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та соціального захисту населення, захисту учасників бойових дій і членів сімей загиблих героїв Небесної сотні та учасників бойових дій щодо запровадження в Рівненській області системи раннього втручання та низки інших питань, що стосувалися спільної діяльності громад.
Слухали на комісії питання можливості оптимізації існуючої мережі медичних комунальних підприємств, установ та закладів Рівненської обласної ради.
Постійна комісія рекомендувала розглянути на бюджетних слуханнях питання виділення коштів комунальним підприємствам медичної галузі для усунення порушень вимог пожежної безпеки.
Розглядали звернення Товариства з обмеженою відповідальністю «Біофарма плазма» щодо оренди окремого нерухомого майна.
Постійна комісія одночасно розглядала програми соціально-економічного розвитку області на 2020 та 2021 роки, інші цільові регіональні програми з питань медицини, проєкт обласного бюджету на 2021 рік та 2022 роки. Питання, які стосувалися призначення керівників комунальних підприємств.
Постійна комісія підтримала ініціативу щодо затвердження та фінансування місцевої програми протидії захворюванню на туберкульоз. На звернення низки благодійних громадських організацій було рекомендовано обласній державній адміністрації створити робочу групу із залученням усіх причетних з метою розроблення заходів щодо розвитку паліативної допомоги в Рівненській області.
Погоджено депутатами постійної комісії і ряд змін до профільних обласних програм та зміни, які пропонувалися профільними управліннями облдержадміністрації до Статутів ряду комунальних закладів області галузі медицини, а саме:
- щодо внесення доповнень до проєкту Статуту КП «Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені В.Поліщука» Рівненської обласної ради ;
- щодо внесення змін до Статуту КП «Обласний перинатальний центр» Рівненської обласної ради;
- щодо внесення змін до Обласної програми з запобігання поширенню, діагностики та лікування на території Рівненської області коронавірусу COVID-19 на 2021 рік;
- щодо внесення змін до Обласної програми «Дітям Рівненської області– безпечне харчування» на 2020-2022 роки;
- щодо внесення змін до Статуту КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради та інших.
За підтримки постійної комісії у звітному періоді на розгляд пленарних засідань обласної ради було внесено та підтримано звернення щодо:
- вирішення питання ендопротезування кульшових та колінних суглобів;
- належного фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я;
- необхідності впровадження механізму закупівель лікарських засобів за договорами керованого доступу з метою забезпечення прав хворих громадян України на орфанні захворювання.
На виконання п.4 рішень обласної ради від 24.12.2020 №47,48,49,50 було здійснено аналіз профільних програм:
- Про Обласну програму з запобігання поширенню, діагностики та лікування на території Рівненської області коронавірусу COVID-19 на 2021 рік;
- Про програму «Діти Рівненщини» на 2021-2023 роки;
- Про обласну Програму забезпечення надання медичної допомоги хворим із ураженням органів опори та руху на 2021-2023 роки;
- Про обласну Програму фінансової підтримки та розвитку обласних комунальних підприємств та закладів охорони здоров'я Рівненської обласної ради на 2021 рік.
Постійна комісія обласної ради також розглядала питання присвоєння КП «Рівненська обласна клінічна лікарня» Рівненської обласної ради імені Юрія Семенюка.
Заслуховували у порядку контролю хід виконання рекомендацій постійної комісії.
Протягом звітного періоду було розглянуто ряд звернень громадян, обласних громадських організацій щодо надання фінансової підтримки чи вирішення інших питань.
Головою постійної комісії були проведені засідання комітету із присвоєння премії імені Євгена Борового в галузі хірургії у 2020 та 2021 роках, брав участь у роботі робочої групи із запровадження у Рівненській області системи раннього втручання.
Постійна комісія протягом звітного періоду розглядала питання, які стосувалися її профілю та були винесені на розгляд сесії обласної ради.
3. Постійна комісія обласної ради з економічних питань та комунальної власності
За звітний період було проведено 18 засідань (у тому числі – 1 спільне засідання), на яких розглянуто 348 питань (у тому числі – 183 власних), з них 177 – стосуються управління спільною власністю територіальних громад області. Відповідно до компетенції постійна комісія відповідальна за прийняття рішень економічного характеру, розвитку, збереження та ефективного використання об’єктів спільної власності територіальних громад області, проведення моніторингу діяльності комунальних підприємств та закладів області тощо.
Особливу увагу комісія приділяла погодженню незалежної експертної оцінки ринкової вартості майна, яке перебуває на балансі комунальних підприємств та закладів області та підлягає відчуженню. Постійно розглядались питання щодо оренди, передачі з балансу на баланс чи в іншу власність майна, що належить до спільної власності територіальних громад області. Ґрунтовно аналізувались регіональні програми соціально-економічного розвитку.
На засіданнях постійної комісії заслуховувалися звіти керівників комунальних підприємств та закладів щодо їх діяльності, погоджувались фінансові плани та штатні розписи комунальних підприємств. За результатами розгляду приймались рекомендації щодо прийняття управлінських рішень, в т.ч. внесення змін до статутів, передачі в оренду вільних приміщень, звільнення від сплати до обласного бюджету від надходжень орендної плати до обласного бюджету тощо.
Постійна комісія з економічних питань та комунальної власності, згідно Порядку списання майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, розглядала та надавала дозвіл на списання майна як такого, що непридатне для подальшого використання, морально застаріле, фізично зношене, пошкоджене внаслідок аварії чи стихійного лиха, є спільною власністю територіальних громад області і обліковуються на балансі комунальних підприємств та закладів, якщо його вартість за одиницю (комплект) не перевищує 50 000 гривень та з метою забезпечення контролю наявності матеріальних цінностей, що підлягають списанню покладено на відділ з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку виконавчого апарату обласної ради.
За рішенням постійної комісії з метою здійснення ефективного управлінням, керівниками комунальних підприємств та закладів Рівненської обласної ради комунального майна, було погоджено передачу з балансу на баланс комунальних підприємств транспортних засобів та технічного обладнання.
Постійною комісією досконало вивчалося та приймалося відповідні рекомендації при розгляді власних питань таких як:
- Про надання згоди на проведення будівельних робіт об’єкта спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області Обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Рівне» у рамках реалізації Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року;
- Про звернення Костопільської районної ради щодо передачі медичного обладнання, що обліковується на балансі комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради із спільної власності територіальних громад Рівненської області у спільну власність територіальних громад Костопільського району на баланс комунального некомерційного підприємства «Костопільська центральна районна лікарня» Костопільської районної ради;
- Про звернення Козинської сільської ради щодо передачі у власність Козинської об’єднаної територіальної громади майнового комплексу комунального підприємства «Обласний дитячий багатопрофільний санаторій «Козинський» Рівненської обласної ради;
- Про інформацію щодо діяльності ДП «Буршти України» та сітуацію щодо незаконого вибутку бурштину;
- Про звернення батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу вул.Санаторна, 4, с.Олександрія, Рівненського району щодо покращення умов проживання дітей-сиріт;
- Про звернення Обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Рівне» щодо погащення заборгованості за електроенергію та заборгованість з виплати заробітної плати;
- Про звернення депутатів Дубенської міської ради до голови Рівненської обласної державної адміністрації Віталія Коваля, депутатів та голови Рівненської обласної ради щодо передачі майна, яке знаходиться за адресою: вул. Тараса Бульби, 3, м.Дубно Рівненська область та яка перебуває у власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області;
- Про звернення Обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Рівне» щодо отримання Сертифікатів відповідності за видами аеропортової діяльності
- Про вивчення питання діяльності операторів газорозподільних мереж в Рівненській області щодо обліку споживання газу.
Комісією проведено виїзне засідання в Козинську сільську громаду та Дубенську міську територіальну громаду з вивченням питань та прийняттям відповідних рекомендацій щодо:
- звернення Козинської об’єднаної територіальної громади щодо передачі майнового комплексу реорганізованого комунального підприємства «Обласний дитячий багатопрофільний санаторій «Козинський» Рівненської обласної ради, із спільної власності територіальної громади сіл, селищ, міст Рівненської області у власність територіальної громади;
- роботи відділення паліативної допомоги комунального підприємства «Рівненська обласна клінічна лікарня» Рівненської обласної ради, яке знаходиться за адресою: вул.Шевченка, 51, м.Дубно, Рівненської області;
- звернення комунального закладу «Дубенський фаховий медичний коледж» Рівненської обласної ради щодо припинення договору оренди з Державною установою «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» у зв’язку із технічним станом та експлуатаційною непридатністю будівлі навчального корпусу № 1;
- звернення Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» щодо встановлення на 2021 рік орендної плати в розмірі 1 (одна) гривня за оренду приміщення загальною площею 671,7 кв.м. в будівлі за адресою: м.Дубно, вул.К.Острозького, 25, яке обліковується на балансі комунального закладу «Дубенський фаховий медичний коледж» Рівненської обласної ради;
- стану об’єктів нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, які були передані у власність територіальної громади міста Дубно.
Загалом, протягом звітного періоду постійна комісія з економічних питань та комунальної власності працювала динамічно та продуктивно, внесла ряд рекомендацій та висновків, які стали визначальними при прийнятті рішень обласної ради.
4. Постійна комісія обласної ради з питань гуманітарної політики
Протягом звітного періоду було проведено 10 засідань, у тому числі – 1 спільне. Розглянуто 234 питання: 76 – сесійні, 158 – власних.
Відповідно до Положення про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, затвердженого рішенням Рівненської обласної ради від 04.03.2014 №1142 зі змінами, на засіданні постійної комісії обласної ради розглядалися питання, що стосувалися внесення змін до штатного розпису та структури закладів, погоджувалися Стратегії та програми розвитку закладів.
Відповідно до рішення обласної ради від 15.03.2019 №1300 «Про деякі питання утримання осіб з особливими освітніми потребами з інших адміністративно-територіальних одиниць в інтернатах спеціальних закладів загальної середньої освіти, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області» постійна комісія в межах своїх повноважень надавала погодження на утримання та навчання у закладах області вихованців з інших областей.
Також розглядалися питання виділення коштів з обласного бюджету на 2021 рік. Так постійна комісія підтримала виділення коштів для участі спортивних команд у всеукраїнських змаганнях, для молодіжної організації пластовий вишкільний центр, на відзначення призерів 32 Олімпійських ігор у Токіо, на створення на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти центру STEM-освіти, на виготовлення проєктно-кошторисної документації з реставрації пам’ятки архітектури національного значення – Луцька брама XV-XVI століття, видатки за об’єктом «Капітальний ремонт лабораторії на створення навчально-практичного центру діагностики та технічного обслуговування автомобілів», на підтримку культурно-археологічного центру «Пересопниця».
Постійна комісія внесла низку рекомендацій щодо підтримки видання книг місцевих авторів, а саме:
- посібника «Наш край: історія Волині від найдавніших часів до другої половини XX століття»;
- книги «Дермань і Мізоч в історії та культурі Волині»;
- книги «Митрополит Олексій Громадський в історії Українського Православ’я в першій половині XX століття».
Розглядалась на засіданні постійної комісії, але не знайшла підтримки, пропозиція щодо об’єднання спортивних шкіл.
За підтримки постійної комісії у звітному періоді на розгляд пленарних засідань обласної ради було внесено та підтримано звернення щодо:
- внесення змін до чинного законодавства України з метою дотримання права на безплатне харчування учнів закладів середньої освіти, розташованих на територіях радіоактивного забруднення;
- присудження премії Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти;
- присудження Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування;
- недофінансування освітніх, медичних закладів та закладів культури об’єднаних територіальних громад;
- перегляду формульного розрахунку розподілу освітньої субвенції та виділення додаткових коштів для своєчасної виплати заробітної плати педагогічним працівникам Острозької міської територіальної громади;
- недопущення закриття та забезпечення можливості подальшого функціонування санаторних шкіл (санаторних шкіл-інтернатів);
- належного фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я;
- недопущення підвищення тарифів на комунальні послуги для населення.
Постійна комісія одночасно розглядала програми соціально-економічного розвитку області на 2020 та 2021 роки, інші цільові регіональні програми з питань освіти, культури, молодіжної політики, розвитку фізичної культури і спорту, проєкт обласного бюджету на 2021 рік та 2022 роки. Питання, які стосувалися призначення керівників комунальних закладів.
На виконання п.4 рішень обласної ради від 24.12.2020 №44,51 було здійснено аналіз профільних програм:
- Про Програму розвитку туризму в Рівненській області на 2021-2023 роки;
- Про внесення змін до Програми розвитку освіти Рівненської області на 2019-2021 роки;
- Про обласну програму підтримки молоді на 2021-2023 роки;
- Про внесення змін до Програми розвитку фізичної культури і спорту в Рівненській області на період до 2020 року.
Заслухані звіти щодо виконання наступних програм:
- Програма сприяння розвитку громадянського суспільства в Рівненській області на 2017-2021 роки;
- Програма розвитку фізичної культури і спорту в Рівненській області на період до 2021 року;
- Програма розвитку культури Рівненської області на період до 2022 року;
- Обласна програма забезпечення молоді житлом на 2018-2023 роки;
- Обласна програма оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, санаторіїв на період до 2022 року;
- Програма розвитку архівної справи в Рівненській області на 2019-2023 роки;
- Обласна соціальна програма "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2021 року;
- Програма розвитку освіти Рівненської області на 2019-2021 роки;
- Обласна програма «Дітям Рівненської області – безпечне харчування» на 2020-2022 роки;
- Програма розвитку туризму в Рівненській області на 2021-2023 роки;
- Обласна програма підтримки молоді на 2021-2023 роки;
- Обласна програма забезпечення поінформованості населення та сприяння розвитку інформаційного простору Рівненської області на 2021-2024 роки;
- Обласна програма забезпечення поінформованості населення та сприяння розвитку інформаційного простору Рівненської області на 2021-2024 роки;
- Програма реалізації проекту «Соціальні інновації та технології для сталого зростання через розвиток культурного туризму»-«TExTOUR » на 2021 - 2024 роки;
- Обласна цільова соціальна програма національно-патріотичного виховання у Рівненській області на 2021-2025 роки;
Погоджено депутатами постійної комісії і ряд змін до профільних обласних програм та зміни, які пропонувалися профільними управліннями облдержадміністрації до Статутів ряду комунальних закладів області галузі освіти, культури, молоді та спорту, а саме:
- Про внесення змін до Програми розвитку фізичної культури і спорту в Рівненській області;
- Про внесення змін до Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання у Рівненській області на 2021-2025 роки;
- Про внесення змін до програми розвитку туризму в Рівненській області на 2021-2023 роки;
- Про внесення змін до Статуту комунального закладу «Рівненський обласний молодіжний пластовий вишкільний центр» Рівненської обласної ради;
- Про Програму розвитку освіти Рівненської області на 2022-2024 роки та інші…
Постійна комісія рекомендувала облдержадміністрації розробити обласну програму забезпечення підвезення учнів з інвалідністю до школи і у зворотному напрямі.
Заслуховували у порядку контролю хід виконання рекомендацій постійної комісії.
Протягом звітного періоду було розглянуто ряд звернень громадян, обласних громадських організацій щодо надання фінансової підтримки чи вирішення інших питань.
Голова постійної комісії брала участь у обласних, районних заходах, віднесених до компетенції постійної комісії, а також брала участь у засіданні комітету із присвоєння премії імені Ігоря Свєшнікова в галузі охорони культурної спадщини краю у 2020 та 2021 роках, у парламентських слуханнях Верховної Ради України, брала участь у розробці обласної програми національно-патріотичного виховання молоді.
Постійна комісія протягом звітного періоду розглядала питання, які стосувалися її профілю та були винесені на розгляд сесії обласної ради.
5. Постійна комісія обласної ради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Постійна комісія з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи діє відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Положення про постійні комісії обласної ради.
На розгляд постійної комісії виносилися питання, що стосуються бюджету, соціально-економічного і культурного розвитку області в частинах екології, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, регіональні програми цієї галузі, вносилися зміни та доповнення до них.
За звітний період було проведено 9 засідань (у тому числі 1 – виїзне, 1 – спільне, 7 – власних), розглянуто 130 питань: 96 – сесійних, 34 – власних.
Основні профільні питання комісії.
На засіданнях постійної комісії розглядалися та погоджувалися Переліки природоохоронних заходів, які фінансуються з обласного природоохоронного фонду, та зміни до них. Насамперед заходи, спрямовані на охорону і раціональне використання водних ресурсів, земель, збереження природно-заповідного фонду, раціональне використання і зберігання відходів виробництва та побутових відходів в Рівненській області. За звітний період на засіданнях постійної комісії із залученням заявників, представників територіальних громад та фахівців було розглянуто 5 звернень щодо виділення коштів з обласного природоохоронного фонду. Відповідно вносилися зміни до Обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2017-2021 роки.
Комісія розглянула, підтримала внесення змін та винесла на розгляд сесії низку цільових програм, а саме: Обласну програму запобігання виникненню лісових і торф’яних пожеж та забезпечення їх ефективного гасіння на 2017-2021 роки, Обласну програму «Ліси Рівненщини» на 2021-2023 роки, Обласну програму охорони навколишнього природного середовища на 2017-2021 роки тощо.
В межах повноважень постійна комісія розглядала питання щодо затвердження проектів зон санітарної охорони свердловин підземних вод.
Постійною комісією розглядалося питання про погодження лімітів на спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань, заготівлі другорядних лісових матеріалів на 2021 рік. Разом з тим постійна комісія розробила та надала експертний висновок щодо регуляторного впливу проєкту регуляторного акта «Порядок встановлення лімітів на використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Рівненської області».
За звітний період на засіданнях постійної комісії із залученням заявників та фахівців було розглянуто 11 питань про припинення права користування мисливськими угіддями та надання права на їх користування, питання стосовно погодження клопотань щодо проведення існуючого поділу лісів у відповідність до порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних ділянок тощо.
В межах повноважень постійна комісія розглянула 5 питань, що стосуються діяльності РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал», зокрема: План розвитку РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал на 2022-2026 роки та Інвестиційну програму РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» на 2022 рік.
Відповідно до плану роботи постійної комісії на засіданнях неодноразово заслуховувалися звіти про виконання обласних програм, що перебувають на контролі комісії:
- Обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2017-2021 роки за 2020 рік,
- Програми створення регіонального матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на 2016-2020 роки,
- Програми створення страхового фонду документації Рівненської області на 2019-2021 роки,
- Програми збереження та відтворення водних біоресурсів, розвитку аквакультури, любительського і спортивного рибальства в Рівненській області на 2020-2022 роки,
- Обласної програми запобігання виникненню лісових і торф’яних пожеж та забезпечення їх ефективного гасіння на 2017-2021 роки,
- Програми організації рятування людей на водних об’єктах Рівненської області на 2018-2022 роки,
- Програми реконструкції, удосконалення, розвитку та утримання територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення цивільного захисту Рівненської області на 2018-2024 роки.
Постійна комісія, заслухавши та обговоривши кожен звіт, визначила ефективність виконання відповідної програми, а за деякими інформаціями рекомендувала облдержадміністрації забезпечити виконання заходів програм та використання виділених коштів у повному обсязі.
Члени комісії оперативно реагували на прояви екологічної загрози населенню області. Зокрема, всебічно та конструктивно депутати заслуховували та вивчали звернення, ініційоване громадською організацією «Екологія і світ», до Президента України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Головного управління Держпродспоживслужби України, народних депутатів України, які обрані від Рівненської області, Рівненської обласної державної адміністрації, Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції Поліського округу та Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області щодо екологічної ситуації на території смт Клевань Рівненського району, у зв’язку з господарською діяльністю ТОВ «КОЛОР С.І.М.». Постійна комісія на виїзному засіданні разом із представниками Державної екологічної інспекції Поліського округу та Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області ознайомилася із діяльністю ТОВ «КОЛОР С.І.М.», проаналізувала проблеми заводу, заслухала представників громади та рекомендувала Клеванській селищній раді звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, Державної екологічної інспекції Поліського округу, департаменту екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації з метою проведення одночасних замірів атмосферного повітря на вміст забруднюючих речовин на території ТОВ «Колор С.І.М.» та в межах санітарної зони підприємства. В ході виїзного засідання депутатами було також порушено ряд питань щодо дотримання ТОВ «Колор С.І.М.» природоохоронного законодавства та санітарних норм, на що представники підприємства надали відповідь (лист №338 від 20.07.2021).
Крім того, в межах своїх повноважень постійна комісія розглянула 6 звернень територіальних громад, громадських організацій, установ, окремих громадян, а саме:
- жителів с.Борове Вараського району щодо зміни меж Нобельського національного природного парку;
- Нікіфорука Володимира Семеновича щодо діяльності ТОВ «Акріс Агро» на території с.Ганнівка Рівненського (Корецького) району;
- Артюхова Юрія щодо ситуації з вирубкою сосен у великих обсягах, що здійснюють працівники ТОВ «Мізоцький лісовик»;
- державної установи «Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішнього Національної академії наук України» щодо розгляду науково-аналітичної записки «Інституційне забезпечення контролю екологічного стану ґрунтів в Україні: проблеми, шляхи вирішення»;
- звернення Гощанської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок щодо внесення змін до рішення Рівненської обласної ради від 30.07.2008 №923;
- жителя м.Костопіль Олександра Лади щодо вирішення екологічних проблем в м.Костопіль.
З метою всебічного вивчення звернення жителів с.Борове Вараського району щодо зміни меж Нобельського національного природного парку було створено робочу групу, куди залучено керівництво Нобельського національного природного парку, представників громади та органу місцевого самоврядування, науковців, представників департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації тощо. За результатами засідання робочої групи було рекомендовано Зарічненській селищній раді та адміністрації Нобельського національного природного парку активізувати та провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення сіл Борове, Млинок, Лисичин щодо можливості провадження дозволеної діяльності на території Нобельського національного природного парку; рекомендовано Зарічненській селищній раді вивчити питання щодо зміни меж Нобельського національного природного парку з урахуванням інтересів жителів сіл Борове, Млинок, Лисичин шляхом збільшення площі за рахунок інших земель, віддалених від зазначених населених пунктів, та, при необхідності, ініціювати його наукове обгрунтування; розробити Стратегію розвитку територіальної громади, зокрема передбачивши планування території, необхідної для будівництва житла жителям сіл Борове, Млинок, Лисичин.
У відповідь на рекомендації робочої групи адміністрація Нобельського національного природного парку повідомила про пророблену інформаційну роботу з місцевим населенням, а Зарічненська селищна рада – про готовність ініціювати наукове обгрунтування зміни меж парку та про створення робочої групи із розробки Стратегії розвитку територіальної громади тощо.
Всебічно та активно, із залученням представників Державної екологічної інспекції Поліського округу та Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, розглянули члени постійної комісії і звернення жителя м.Костопіль Олександра Лади щодо вирішення екологічних проблем в м.Костопіль та рекомендували Костопільській міській раді при плануванні міського бюджету на 2022 рік розглянути можливість виділення коштів на придбання та встановлення в м.Костопіль поста спостереження за забрудненням атмосферного повітря. Разом із тим звернулися до Державної екологічної інспекції Поліського округу та Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області щодо посилення контролю та нагляду за дотриманням вимог природоохоронного та санітарного законодавства підприємствами, які проводять діяльність у м.Костопіль.
За ініціативи секретаря постійної комісії Калюти І.І. в ході розгляду проєкту рішення «Про встановлення вартості безоплатного харчування у закладах освіти» депутатами було прийнято рекомендацію звернутися до Рафалівської селищної ради Вараського району щодо розгляду можливості прийняття відповідної програми стосовно забезпечення безоплатним харчуванням дітей з малозабезпечених сімей, які навчаються у Рафалівському ліцеї.
За підсумками розгляду проєктів рішень на засіданнях постійної комісії було прийнято 8 рекомендацій про внесення змін та доповнень до проєктів рішень, з них враховано – 8. Зокрема, постійною комісією було ініційовано доповнення проєкту рішення «Про затвердження Проєкту зон санітарної охорони свердловин водозабору КП «Березневодоканал» Березнівського родовища підземних вод» окремим пунктом 2 наступного змісту: «Комунальному підприємству «Березневодоканал» розробити в установленому порядку проєкт землеустрою щодо встановлення водоохоронних зон.».
Відповідно до рекомендацій комісії на розгляд пленарного засідання було внесено 4 проєкти рішень, а саме: «Про звернення Рівненської обласної ради до Прем’єр-міністра України щодо врегулювання ситуації із заборгованістю за незахищеними статтями державного бюджету», «Про надання у користування мисливських угідь ГО МРК «ПЛАВ», «Про зміну меж (розширення) території орнітологічного заказника місцевого значення «Урочище «Вовча гора», «Про внесення змін до рішення обласної ради від 29.05.2009 №1263 «Про надання у користування мисливських угідь», з яких усі прийнято.
Варто також зазначити, що постійна комісія ряд проєктів рішень не виносила на розгляд сесії, зокрема «Про приватизацію (відчуження) майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, обліковується на балансі комунального підприємства «Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Рівненської обласної ради та розташоване за адресою: Сарненський район, селище Страшеве,
вул.Залізничників, 1а», а рекомендувала голові обласної ради звернутися до Клесівської селищної ради та Сарненської районної ради щодо розгляду можливості прийняття у власність відповідних територіальних громад майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, обліковується на балансі комунального підприємства «Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Рівненської обласної ради та розташоване за адресою: Сарненський район, селище Страшеве, вул.Залізничників, 1а.
Постійна комісія обласної ради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи при розгляді питань, що стосувалися життєдіяльності громади Рівненської області, співпрацювала з депутатами інших постійних комісій Рівненської обласної ради, депутатами районних, міських, селищних та сільських рад, провела спільні засідання з постійними комісіями з питань Регламенту, діяльності правоохоронних органів та боротьби з корупцією та з питань будівництва та розвитку інфраструктури.
При розгляді профільних питань члени постійної комісії обласної ради завжди враховували інформацію фахівців департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, обласного управління лісового та мисливського господарства, інших управлінь та департаментів.
6. Постійна комісія обласної ради з питань будівництва та розвитку інфраструктури
У звітному періоді відбулося 8 засідань постійної комісії обласної ради з питань будівництва та розвитку інфраструктури, у тому числі 3 засідання спільно з постійними комісіями обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (23.12.2020), екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (26.05.2021), бюджету, фінансів та податків (06.07.2021). Всього на засіданнях було розглянуто 121 питання, у тому числі 41 власних. Виїзних засідань не було.
Згідно з компетенцією комісії депутати розглядали питання про передачу завершених реконструкцією та будівництвом об’єктів, надання згоди на проведення будівельних робіт, про внесення змін до обласного бюджету Рівненської області на 2020 та 2021 роки, звіт щодо виконання обласного бюджету за 2020 рік. Погодили перерозподіл видатків та затвердження переліку об’єктів, що фінансуватимуться у 2021 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Рівненської області, та перелік об’єктів, що фінансуватимуться у 2021 році за рахунок залишку коштів обласного територіального дорожнього фонду, що утворився станом на 01 січня 2021 року.
На своїх засіданнях комісія розглянула 26 обласних програм, у тому числі Програму економічного та соціального розвитку Рівненської області на 2021 рік, Програму розвитку малого і середнього підприємництва у Рівненській області на 2021 - 2023 роки, Програму розвитку інвестиційної діяльності в Рівненській області на 2021 - 2023 роки, Комплексну програму енергоефективності Рівненської області на 2018 - 2025 роки, Обласну цільову програму індивідуального житлового будівництва у сільській місцевості «Власний дім», Обласну цільову програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Рівненській області на період до 2023 року, інвестиційні програми РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал», Програму розвитку та підтримки обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Рівне» на 2021 - 2023 роки. Крім того, депутати аналізували виконання регіональних програм, контроль за якими покладено на постійну комісію.
З ініціативи членів постійної комісії були прийняті рішення обласної ради:
- від 15.12.2020 № 30 «Про звернення Рівненської обласної ради до Прем’єр-міністра України щодо врегулювання ситуації із заборгованістю за незахищеними статтями державного бюджету та захищеними статтями окремих місцевих бюджетів»;
- від 11.03.2021 № 128 «Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Міністра культури України та Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо забезпечення безперешкодної трансляції якісного дитячого медійного продукту українською мовою»;
- від 02.06.2021 № 218 «Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Держпродспоживслужби України, народних депутатів України, які обрані від Рівненської області, Рівненської обласної державної адміністрації, Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції Поліського округу та Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області щодо екологічної ситуації на території смт Клевань Рівненського району, у зв’язку з господарською діяльністю ТОВ «КОЛОР С.І.М.»
За підсумками розгляду питань на засіданнях комісії було прийнято
119 рекомендацій, з яких було враховано – 91.
На виконання рекомендацій комісії були доопрацьовані наступні рішення обласної ради:
- від 15.12.2020 № 15 «Про внесення змін до обласного бюджету Рівненської області на 2020 рік»;
- від 24.12.2020 № 51 «Про внесення змін до Програми розвитку освіти Рівненської області на 2019 - 2021 роки»;
- від 24.12.2020 № 56 «Про Програму економічного та соціального розвитку Рівненської області на 2021 рік»;
- від 11.03.2021 № 79 «Про внесення змін до Програми економічного та соціального розвитку Рівненської області на 2021 рік»;
- від 19.08.2021 № 246 «Про Обласну цільову програму індивідуального житлового будівництва у сільській місцевості «Власний дім» на 2021 рік»;
- від 19.08.2021 № 265 «Про внесення змін до обласного бюджету Рівненської області на 2021 рік»;
- від 19.08.2021 № 297 «Про звернення Рівненської обласної ради до Волинської обласної ради та Волинської обласної державної адміністрації щодо відновлення дорожнього покриття автомобільної дороги О 030533».
На виконання рекомендацій комісії були внесені зміни до обласного бюджету Рівненської області на 2021 рік та виділені кошти для проведення реконструкції, ремонту та будівництва наступних об’єктів:
- комунальне підприємство «Рівненська обласна дитяча лікарня» Рівненської обласної ради;
- комунальний заклад «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека» Рівненської обласної ради;
- залізобетонний міст через р. Іква в м. Дубно;
- автомобільна дорога О 181501 Рівне - Хотин;
- реконструкція актової зали під школу початкових класів на 150 учнівських місць в с. Дібрівськ Вараського району (1 млн. грн.);
- будівництво загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів в с. Вири Сарненського району (1 млн. грн.);
- капітальний ремонт покрівлі сільського клубу в с. Дроздинь Сарненського району (500 тис. грн.);
- виготовлення проєктної документації на капітальний ремонт дитячого будинку сімейного типу в с. Олександрія Рівненського району (200 тис. грн.).
7. Постійна комісія Рівненської обласної ради з питань соціальної політики і соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей
Постійна комісія обласної ради з питань соціальної політики і соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей діє відповідно до Положення про постійні комісії обласної ради. Депутати постійної комісії впродовж звітного періоду опікувались найбільш незахищеними категоріями громадян, ветеранами, особами з інвалідністю та розглядали питання, які стосуються соціального захисту учасників АТО.
За звітний період відбулося 7 засідань постійної комісії (в т.ч. 1 спільне засідання комісій та 2 засідання комісії з розгляду власних питань), на яких загалом розглянуто 125 питань, з них близько 50 – власних. Розглянуто також звернення громадян, організацій ветеранів та осіб з інвалідністю щодо виділення коштів з обласного бюджету обласним громадським організаціям УТОГ, УТОС, надання матеріальної підтримки воїнам, які побували в полоні внаслідок збройної агресії Російської Федерації на сході та півдні України.
Враховуючи економічну ситуацію в країні та обмежений фінансовий ресурс, вишукати кошти не завжди вдавалось, однак за сприяння профільних структурних підрозділів облдержадміністрації питання, порушені комісією, вирішувалися відповідно до вимог чинного законодавства.
Відповідно до рекомендацій комісії на сесіях обласної ради заслухано та прийнято рішення з важливих для громади області питань соціального захисту. Зокрема, «Про внесення змін до Обласної комплексної програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та осіб, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, на 2019-2022 роки», «Про внесення змін до Обласної програми матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення на 2018-2022 роки», «Про реалізацію Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року в Рівненській області», «Про Обласну соціальну програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року», «Про внесення змін до Обласної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, санаторіїв на період до 2022 року», «Про ліквідацію комунального закладу «Рівненський обласний соціальний центр надання послуг з оздоровлення дітей» Рівненської обласної ради», «Про звернення Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо негайного скасування нововведень в оформленні та призначенні населенню житлових субсидій», «Про внесення змін до рішення Рівненської обласної ради від 04.03.2011 № 178 «Про Положення про Порядок використання коштів обласної програми матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення, виділених обласній раді».
На засіданнях постійної комісії впродовж звітного періоду також розглянуто низку важливих питань, що стосуються призначень керівників комунальних закладів соціальної сфери.
Особливу увагу депутати приділили питанню надання матеріальної допомоги воїнам, які побували в полоні внаслідок збройної агресії Російської Федерації на сході та півдні України. Погоджено депутатами постійної комісії і ряд змін до профільних обласних програм, та зміни, які пропонувалися департаментом розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту облдержадміністрації до Статутів та Положень комунальних закладів соціальної сфери області.
За звітний період відбулося 5 поїздок депутатів комісії до обласних комунальних закладів соціальної сфери. За результатами поїздок комісією прийнято відповідні рекомендації щодо покращення матеріально-технічного забезпечення закладів, погоджено збільшення штатних розписів комунальних закладів «Здолбунівський геріатричний пансіонат» Рівненської обласної ради, «Рівненський обласний центр комплексної реабілітації» Рівненської обласної ради, «Рівненський центр соціально-психологічної допомоги» Рівненської обласної ради, «Урвенський психоневрологічний інтернат» Рівненської обласної ради, порушено питання збільшення фінансування для проведення ремонтів окремих закладів, а також лікування та харчування підопічних в будинках-інтернатах.
Також постійна комісія розглянула ряд важливих питань, контроль за виконанням яких покладено на комісію. На постійному контролі депутатів постійної комісії перебувають питання списання основних засобів та відчуження матеріальних цінностей, що є спільною власністю територіальних громад області та обліковуються на балансі закладів соціальної сфери. Упродовж звітного періоду на двох засіданнях постійної комісії розглянуті та погоджені програми розвитку комунальних закладів галузі соціального захисту на поточний та наступний роки.
Загалом засідання постійної комісії відбувалися в атмосфері доброзичливої дискусії, після обговорення депутати знаходили спільні рішення, всі зауваження, пропозиції та побажання членів постійної комісії враховувались при організації засідань.
8. Постійна комісія обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села
У звітному періоді відбулося 7 засідань постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села, у тому числі одне виїзне засідання (14.04.2021) та одне засідання спільно з постійною комісією обласної ради з питань будівництва та розвитку інфраструктури (23.12.2020). Всього на засіданнях було розглянуто 108 питань, у тому числі 9 власних.
Згідно з компетенцією комісії депутати розглядали питання про надання земельних ділянок в постійне користування, розроблення технічної документації із землеустрою, затвердження проєктів землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування, припинення та надання права користування мисливських угідь, погодження лімітів на спеціальне використання лісових ресурсів, погодження клопотання щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок по лісогосподарських підприємствах, про використання та розпорядження земельними ділянками, розташованими у масиві земель сільськогосподарського призначення тощо.
На своїх засіданнях комісія розглянула 29 обласних програм, у тому числі Програму економічного та соціального розвитку Рівненської області на 2021 рік, Комплексну програму розвитку агропромислового комплексу на 2018 - 2022 роки, Програму підтримки фермерських господарств Рівненської області на 2021 - 2023 роки, Регіональну програму розвитку земельних відносин у Рівненській області на 2021 рік, Обласну програму «Ліси Рівненщини» на 2021 - 2023 роки, Обласну програму охорони навколишнього природного середовища на 2017 - 2021 роки, Обласну цільову програму індивідуального житлового будівництва у сільській місцевості «Власний дім». Крім того, депутати аналізували виконання регіональних програм, контроль за якими покладено на постійну комісію (13.01.2021 та 04.11.2021).
З ініціативи постійної комісії були прийняті наступні рішення обласної ради:
- від 12.11.2021 № 364 «Про звернення щодо надання дозволу на розробку проєкту землеустрою»;
- від 12.11.2021 № 338 «Про внесення змін до Обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2017 - 2021 роки»;
- від 02.06.2021 № 194 «Про встановлення земельного сервітуту на частину земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні комунального підприємства «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради».
За підсумками розгляду питань на засіданнях комісії було прийнято
106 рекомендацій, з яких було враховано – 105.
На виконання рекомендацій комісії були доопрацьовані наступні рішення обласної ради:
- від 24.12.2020 № 51 «Про внесення змін до Програми розвитку освіти Рівненської області на 2019 - 2021 роки»;
- від 24.12.2020 № 56 «Про Програму економічного та соціального розвитку Рівненської області на 2021 рік»;
- від 02.06.2021 № 217 «Про звернення Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо внесення змін до чинного законодавства України з метою дотримання права на безплатне харчування учнів закладів середньої освіти, розташованих на територіях радіоактивного забруднення»;
- від 12.11.2021 № 380 «Про надання у користування мисливських угідь громадській організації «Мисливсько-рибальський клуб» «Острожчина»;
- від 12.11.2021 № 378 «Про надання у користування мисливських угідь товариству з обмеженою відповідальністю «ХЛІБ УКРАЇНИ-РІВНЕ».
За сприяння постійної комісії 06 травня 2021 року в с. Русивель Гощанського району на базі ТзОВ «Дедденс Агро» відбувся День поля «Органічне агровиробництво як стратегічний напрямок сільського господарства України».
9. Постійна комісія Рівненської обласної ради з питань Регламенту, діяльності правоохоронних органів та боротьби з корупцією
Постійна комісія обласної ради з питань Регламенту, діяльності правоохоронних органів та боротьби з корупцією діє відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту Рівненської обласної ради восьмого скликання та Положення про постійні комісії обласної ради.
На розгляд постійної комісії виносилися питання, що стосуються діяльності обласної ради, бюджету та соціально-економічного і культурного розвитку області, однак у першу чергу розглядалися питання, які віднесені до компетенції постійної комісії.
Зокрема, питання щодо дотримання Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад» в частині, що стосується повноважень обласної ради та її депутатів; щодо вдосконалення Регламенту обласної ради, доцільності внесення змін та доповнень; щодо врегулювання конфлікту інтересів; щодо законності, забезпечення правопорядку, боротьби з організованою злочинністю та корупцією, функціонуванням судової системи, які відповідають напряму діяльності постійної комісії тощо.
Протягом звітного періоду було проведено 6 засідань.
Усього розглянуто на засіданнях комісії 62 питання: 46 сесійних, 16 власних.
В межах своєї компетенції постійна комісія узагальнювала та подавала пропозиції щодо вдосконалення Регламенту обласної ради восьмого скликання, визначала доцільність внесення змін та доповнень до нього (щодо врегулювання конфлікту інтересів тощо), підтримувала внесення змін та доповнень до складу постійних комісій обласної ради восьмого скликання.
На виконання своїх повноважень постійна комісія заслуховувала інформацію прокурорів, керівників органів внутрішніх справ та поліції про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати їх діяльності на території області, аналізувала матеріали, що надійшли від правоохоронних і контролюючих органів, дані статистичної звітності, що характеризували стан законності на території області.
Періодично на засіданнях заслуховувались питання, які перебувають на контролі постійної комісії.
Зокрема, з метою створення ефективної системи запобігання та виявлення корупції питання оцінки корупційних ризиків у діяльності Рівненської обласної ради неодноразово обговорювалися на засіданнях комісії.
Постійна комісія підтримала створення Комісії з оцінки корупційних ризиків у діяльності Рівненської обласної ради, затвердження Положення про неї та персонального складу тощо.
Всебічно та предметно розглядалося на засіданні постійної комісії звернення Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України щодо створення комісії для вивчення діяльності Ткача В.О. на посаді головного лікаря КП «Рівненська обласна клінічна лікарня» Рівненської обласної ради та його роботи за сумісництвом.
Комісія розглянула та підтримала затвердження деяких цільових програм. Зокрема, Обласної комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на 2021-2023 роки; Програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Рівненській області на 2021-2023 роки; Обласної цільової програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Рівненській області на період до 2023 року. Разом з тим постійна комісія протягом року пропонувала внести відповідні зміни та доповнення до обласного бюджету щодо фінансування заходів вказаних програм.
Відповідно до плану роботи постійної комісії на засіданнях неодноразово заслуховувалися звіти про виконання обласних програм, що перебувають на контролі комісії:
- Обласної програми запобігання виникненню лісових і торф’яних пожеж та забезпечення їх ефективного гасіння на 2017-2021 роки;
- Обласної комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на 2021-2023 роки;
- Програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Рівненській області на 2021-2023 роки;
- Обласної цільової програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Рівненській області на період до 2023 року тощо.
Постійна комісія, заслухавши та обговоривши кожен звіт, визначила ефективність виконання відповідної програми.
Крім того, в межах своїх повноважень постійна комісія розглянула 6 звернень громадських організацій, установ, депутатів обласної ради, окремих громадян, а саме:
- Костопільського громадського формування з охорони громадського порядку «Меч»;
- Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України;
- голови Рівненської обласної виборчої комісії Наталії Загиней;
- депутата Рівненської обласної ради Романа Стасюка;
- головного управління Національної поліції в Рівненській області;
- 9-го прикордонного загону імені Січових Стрільців Державної прикордонної служби України тощо.
Всі звернення ретельно вивчені та заявникам надані компетентні відповіді.
Депутати постійної комісії підтримували внесення кандидатур:
- на нагородження Почесною грамотою та Грамотою Верховної Ради України;
- щодо присудження Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти.
За підсумками розгляду проєктів рішень на засіданнях постійної комісії було прийнято 7 рекомендацій про внесення змін та доповнень до проєктів рішень, з них враховано – 7. Зокрема, постійною комісією було ініційовано доповнення проєкту рішення «Про внесення змін до Обласної комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю на 2021-2023 роки», а саме в додатку 2 розділ 6 пункту 24, пункту 41 викласти в наступній редакції: «Побудова єдиної системи відеофіксації та відеоаналітики щодо фіксації правопорушень та ідентифікації осіб із серверним обладнанням і встановленим програмним забезпеченням. Послуги з технічного обслуговування єдиної системи відеоспостережень». Також проєкт рішення «Про внесення змін до Положення про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області» доповнили наступним пунктом: «1.2. Доповнити підпункт 8.8. пункту 8 абзацом наступного змісту: «визначає і затверджує за погодженням з профільною постійною комісією обласної ради план прийому до Закладу освіти у випадках, передбачених законодавством.».
Відповідно до рекомендацій комісії на розгляд пленарного засідання було внесено 1 проєкт рішення, а саме: «Про припинення (ліквідацію) Рівненської обласної виборчої комісії».
Порозуміння між депутатами, тісна співпраця з іншими комісіями та керівництвом обласної ради є важливим чинником у злагодженій роботі постійної комісії.
Загалом засідання постійної комісії відбувалися в атмосфері доброзичливої дискусії, після обговорення депутати знаходили спільні рішення, всі зауваження, пропозиції та побажання членів постійної комісії враховувалися під час організації та проведення засідань.
10. Постійна комісія обласної ради з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції
Впродовж звітного періоду постійною комісією обласної ради з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції було проведено 6 засідань (в тому числі – 1 спільне засідання трьох комісій і 1 засідання – розгляд власних питань), на яких розглянуто понад 160 питань (з них 9 власних) та прийнято відповідні рекомендації.
Особливу увагу депутати комісії приділяли аналізу стану фінансування окремих обласних програм та діяльності Рівненського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.
Рекомендації постійної комісії щодо внесення змін до обласних програм були підтримані депутатами на сесії обласної ради і відображені у відповідних рішеннях. За рекомендаціями комісії внесено доповнення до наступних обласних програм:
- Обласної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, санаторіїв на період до 2022 року;
- Програми розвитку малого і середнього підприємництва у Рівненській області на 2021-2023 роки;
- Програми розвитку інвестиційної діяльності в Рівненській області на 2021-2023 роки;
- Обласної цільової програми індивідуального житлового будівництва у сільській місцевості «Власний дім» на 2021 рік;
- Програми інформатизації Рівненської області на 2021-2023 роки;
- Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання у Рівненській області на 2021-2025 роки;
- Програми заходів з відзначення державних і професійних свят, ювілейних дат, заохочення за заслуги перед Рівненською областю та інших заходів протокольного й офіційного характеру на 2021-2025 роки.
Комісія активно опрацьовувала Регіональні правила надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі в Рівненській області. Рекомендації комісії враховані у відповідному рішенні обласної ради. Крім того, рекомендації комісії відображені у зверненні Рівненської обласної ради до Прем’єр-міністра України щодо врегулювання ситуації із заборгованістю за незахищеними статтями державного бюджету та захищеними статтями окремих місцевих бюджетів.
Комісія ініціювала заслуховування на пленарних засіданнях сесій обласної ради інформацій облдержадміністрації щодо реалізації заходів Обласної програми з запобігання поширенню, діагностики та лікування на території Рівненської області коронавірусу COVID-19 на 2021 рік, а також щодо стану підготовки об’єктів соціальної сфери, закладів освіти та охорони здоров’я до роботи в осінньо-зимовий період.
Також комісія рекомендувала обласній державній адміністрації передбачити додаткове фінансування в сумі 1 мільйон гривень на щорічний обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад області.
За ініціативою голови комісії впродовж звітного періоду спільно з Рівненським регіональним відділенням Асоціації міст України у Рівненській обласній раді проведено семінар-навчання для голів територіальних громад, керівників Центрів надання адміністративних послуг, які розташовані на території Рівненської області, з метою створення ЦНАП у громадах, та забезпечення їх належного функціонування. Спікерами на семінарі-навчанні виступили: керівник експертної групи координації адміністративних послуг та адміністративних процедур Директорату публічної адміністрації Секретаріату Кабінету Міністрів України Олександр Каменчук, експерт напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» Роман Матвійчук, директор Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Наталія Шамрай та інші.
Ключовими завданнями та пріоритетами комісії у подальшій діяльності буде організація та проведення навчань, надання допомоги громадам у частині практичних та методичних рекомендацій щодо того, як на практиці змінити життя у громадах на краще, в тому числі, забезпечивши надання якісних адмінпослуг.
Загалом, в звітному періоді, постійна комісія працювала динамічно та продуктивно, розгляд питань здійснювався професійно та неупереджено.