Рішення обласної ради 8 скликання
Оприлюднено 17-12-2020У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме скликання
(Перша сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 15 грудня 2020 року № 26
Про внесення змін до Антикорупційної програми Рівненської обласної ради на 2021-2023 роки
Враховуючи пропозиції Національного агентства з питань запобігання корупції (наказ Національного агентства з питань запобігання корупції від 24 вересня 2020 року №425/20 «Про погодження антикорупційної програми Рівненської обласної ради на 2021-2023 роки»), з метою створення ефективної системи запобігання та виявлення корупції, відповідно до частини другої статті 19 Закону України «Про запобігання корупції», Порядку підготовки, подання антикорупційних програм на погодження до Національного агентства з питань запобігання корупції та здійснення їх погодження, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 08 грудня 2017 року №1379, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 січня 2018 року №87/31539 (зі змінами), Методології оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади, затвердженої рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.12.2016 №126, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 28.12.2016 № 1718/29848, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Внести до Антикорупційної програми Рівненської обласної ради на 2021-2023 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 21.08.2020 №1778, наступні зміни:
1.1. Викласти додаток 2 до звіту за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Рівненської обласної ради «Таблиця оцінених корупційних ризиків та заходів щодо їх усунення на 2021-2023 роки» в новій редакції, що додається.
2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Національного агентства з питань запобігання корупції.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань Регламенту, діяльності правоохоронних органів та боротьби з корупцією.
Голова ради Сергій КОНДРАЧУК
Додаток 2
до звіту за результатами оцінки
корупційних ризиків у діяльності
Рівненської обласної ради
ТАБЛИЦЯ
оцінених корупційних ризиків та заходів щодо їх усунення на 2021-2023 роки
Корупційний ризик |
Пріоритетність корупційного ризику (низька/ середня/ висока) |
Заходи щодо усунення корупційного ризику |
Особа (особи), відповідальна(і) за виконання заходу |
Строк виконання заходів щодо усунення корупційного ризику |
Ресурси для впровадження заходів |
Очікувані результати |
1. Вплив на депутатів ради з метою прийняття рішення ради |
|
1. Забезпечення належного контролю щодо вільного волевиявлення депутатів обласної ради під час поіменного голосування, в тому числі шляхом залучення представників громадськості та експертів до підготовки і попереднього вивчення проєктів рішень обласної ради.
|
1.Постійна комісія обласної ради з питань Регламенту, діяльності правоохоронних органів та боротьби з корупцією, комісія з оцінки корупційних ризиків у діяльності Рівненської обласної ради, |
1. Постійно
|
Додаткових ресурсів не потребує
|
Мінімізація факторів неправомірного впливу на депутатів обласної ради та випадків визнання незаконними у судовому порядку рішень обласної ради |
2. Надання депутатам консультацій, роз’яснень щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, роз’яснень вимог антикорупційного законодавства.
|
2. консультант з питань запобігання та виявлення корупції,
|
2. Постійно |
||||
3. Проведення додаткового правового аналізу проєктів рішень обласної ради за наявності даних, що можуть свідчити про можливість прийняття рішення під впливом інших осіб.
|
3. начальник відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи виконавчого апарату обласної ради, консультант з питань запобігання та виявлення корупції, |
3. Постійно |
||||
4. Підготовка звернень до правоохоронних органів у разі наявності даних, що можуть свідчити про вплив на депутатів обласної ради
5. Розроблення та прийняття внутрішнього механізму повідомлення депутатом Рівненської обласної ради про конфлікт інтересів та подальших дій у зв'язку з таким конфліктом інтересів
|
4. 5. начальник відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи виконавчого апарату обласної ради, консультант з питань запобігання та виявлення корупції, Консультант з питань запобігання та виявлення корупції |
4. Постійно 5. березень 2021 року |
||||
2. Ймовірність внесення на розгляд депутатів проєктів рішень обласної ради, що містять дискреційні норми корупціогенного характеру |
Середня |
1. Ознайомлення депутатів обласної ради з вимогами статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» шляхом підготовки інформаційних буклетів. 2.Моніторинг та аналіз проєктів рішень обласної ради на наявність в них норм корупціогенного та дискреційного характеру не пізніше як за 20 робочих днів до початку чергової сесії, підготовка пропозицій щодо їх усунення (у разі виявлення) |
Комісія з оцінки корупційних ризиків у діяльності Рівненської обласної ради, консультант з питань запобігання та виявлення корупції, начальник відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи. |
Постійно |
Додаткових ресурсів не потребує |
Виключення норм корупціогенного та дискреційного характеру з проєктів рішень обласної ради |
3. Недоброчесність та/або особистий інтерес посадової особи місцевого самоврядування виконавчого апарату Рівненської обласної ради, що бере участь в конкурсній комісії |
Низька |
1. Удосконалення внутрішнього механізму щодо можливості повідомлення будь-якими особами керівництва обласної ради про недоброчесність та/або особистий інтерес посадової особи місцевого самоврядування виконавчого апарату Рівненської обласної ради, що бере участь в конкурсній комісії, шляхом розміщення на офіційному вебсайті у розділі «Запобігання корупції» підрозділу «Повідомити про недоброчесність посадової особи виконавчого апарату Рівненської обласної ради, що бере участь у конкурсній комісії». |
1. Керівники відділів виконавчого апарату обласної ради.
|
1. Березень-квітень 2021 року.
|
Додаткових ресурсів не потребує |
Прозорість діяльності посадових осіб місцевого самоврядування виконавчого апарату Рівненської обласної ради, що беруть участь в конкурсній комісії.
|
2. Усунення члена конкурсної комісії, що має особистий інтерес, від участі в організації та прийнятті рішень. |
2. Керівництво обласної ради.
|
2. Постійно |
||||
3. Проведення навчання серед членів конкурсної комісії перед конкурсом щодо вимог доброчесності та шляхів уникнення конфлікту інтересів. |
3. Консультант з питань запобігання та виявлення корупції. - |
3. Постійно
|
||||
4.Здійснення відео- та аудіофіксації засідань конкурсної комісії та їх публікації на офіційному вебсайті з метою забезпечення максимальної прозорості проведення конкурсу на заняття вакантних посад у виконавчому апараті Рівненської обласної ради; |
4. Начальник відділу контролю та інформаційноаналітичноїроботи |
4. Постійно. |
||||
4. Недоброчесність та/або особистий інтерес посадової особи місцевого самоврядування виконавчого апарату Рівненської обласної ради під час роботи зі службовими документами, у зв’язку з чим відповідна інформація може бути передана третім особам |
Середня |
1. Попередження кожного працівника про персональну відповідальність за порушення законодавства під час роботи зі службовими документами, із зазначенням статей нормативно-правових актів, якими така відповідальність встановлена.
|
1. Керівництво обласної ради.
|
1. Попередження працівника про персональну відповідаль-ність після призначення на посаду.
|
Додаткових ресурсів не потребує |
Відсутність (мінімізація) випадків недоброчесності та/або особистого інтересу посадової особи місцевого самоврядування виконавчого апарату Рівненської обласної ради під час роботи зі службовими документами.
|
2. Проведення роз’яснень вимог чинного законодавства серед посадових осіб місцевого самоврядування виконавчого апарату Рівненської обласної ради щодо конфлікту інтересів, відповідальності, яка існує в разі порушення цих вимог.
|
2.Консультант з питань запобігання та виявлення корупції.
|
2. Постійно.
|
||||
3. Покладання виконання відповідного доручення на іншу посадову особу. |
3.Керівники відділів виконавчого апарату обласної ради.
|
3. Під час виконання доручення іншою особою. |
||||
5.Ймовірність впливу зацікавлених осіб на представників обласної ради під час підготовки документів для судового розгляду або безпосереднього представництва інтересів обласної ради у судовому процесі |
Низька |
1. Встановлення у довіреностях представників обласної ради обмежень щодо визнання та відмови від позовів.
|
1. Керівництво обласної ради
|
1. Постійно. |
Додаткових ресурсів не потребує |
Відсутність можливості зацікавлених осіб у будь-яким спосіб впливати на представників обласної ради під час підготовки документів для судового розгляду або безпосереднього представництва інтересів обласної ради у судовому процесі. |
2. Встановлення начальником відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи виконавчого апарату обласної ради особистого контролю за діяльністю представників обласної ради у судових процесах, стороною яких є обласна рада, шляхом особистого опрацювання процесуальних документів, що подаються до суду та, вразі необхідності, звернення до голови обласної ради щодо скасування довіреності особі на представництво у відповідній судовій справі. |
2. Начальник відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи виконавчого апарату обласної ради
|
2. Постійно. |
||||
3. Покладання виконання відповідного доручення на іншу посадову особу |
3. Керівництво обласної ради |
3. Постійно |
||||
6. Встановлення особами, відповідальними за підготовку тендерної документації, дискримінаційних вимог для потенційних учасників торгів |
Середня |
1. Застосування чітких, однотипних кваліфікаційних критеріїв до учасників процедури закупівлі. 2. Використання примірної документації, затвердженої Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. 3. Попередження кожного члена тендерного комітету про відповідальність за порушення законодавства щодо здійснення публічних закупівель та антикорупційного законодавства із зазначенням статей нормативно-правових актів, якими така відповідальність встановлена |
Тендерний комітет виконавчого апарату Рівненської обласної ради |
1. Постійно. 2. Постійно. 3. Постійно |
Додаткових ресурсів не потребує |
Проведення процедур закупівель відповідно до вимог законодавства щодо здійснення публічних закупівель |
7. Недоброчесність та/або особистий інтерес посадової особи місцевого самоврядування виконавчого апарату Рівненської обласної ради, що готує проєкт відповіді на запит на публічну інформацію |
Низька |
1. Розміщення на офіційному вебсайті обласної ради інформації, в тому числі оновлення інформації вразі необхідності, про можливість оскарження дій посадових осіб органу місцевого самоврядування, які працюють із запитами на публічну інформацію. 2. Покладання виконання відповідного доручення на іншу посадову особу. 3. Підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування виконавчого апарату Рівненської обласної ради у комунальному закладі «Рівненський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій», у навчальних закладах України.
|
Посадові особи місцевого самоврядування виконавчого апарату Рівненської обласної ради |
1. Постійно. 2. Постійно. 3. Постійно
|
Додаткових ресурсів не потребує |
Відсутність випадків недоброчесності та/або особистого інтересу посадової особи місцевого самоврядування виконавчого апарату Рівненської обласної ради, що готує проєкт відповіді на запит на публічну інформацію |
8. Недоброчесність та/або особистий інтерес голів постійних комісій обласної ради, посадових осіб місцевого самоврядування виконавчого апарату Рівненської обласної ради, депутатів обласної ради під час розгляду заяв, звернень громадян та юридичних осіб |
Середня |
1. Розміщення на офіційному вебсайті обласної ради інформації,в тому числі оновлення інформації вразі необхідності, про можливість оскарження дій посадових осіб органу місцевого самоврядування, які працюють із заявами, зверненнями громадян та юридичних осіб.
|
1. Керівники відділів виконавчого апарату обласної ради.
|
1. Постійно.
|
Додаткових ресурсів не потребує
|
Відсутність випадків недоброчесності та/або особистого інтересу голів постійних комісій обласної ради, посадових осіб місцевого самоврядування виконавчого апарату Рівненської обласної ради під час розгляду заяв, звернень громадян та юридичних осіб |
2. Проведення роз’яснювальної роботи щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства. |
2. Консультант з питань запобігання та виявлення корупції. |
2. Постійно.
|
||||
9. Зниження рівня відповідальності особи у зв’язку з наступним звільненням з посади |
Низька |
1. Здійснення посиленого контролю з боку безпосереднього керівника за діяльністю працівників, які мають намір звільнитися, шляхом проведення щотижневих робочих нарад керівниками відділів виконавчого апарату обласної ради за участю посадових осіб місцевого самоврядування, які мають намір в майбутньому звільнитися. |
1. Керівництво обласної ради.
|
Постійно |
Додаткових ресурсів не потребує |
Зменшення ймовірності вчинення корупційного та пов’язаного з корупцією правопорушення.Забезпечення звірки паперової кореспонденції та документів, що містяться на носіях інформації, а також матеріальних цінностей |
2. Забезпечення звірки паперової кореспонденції та документів, що містяться на носіях інформації, а також матеріальних цінностей, відповідальним за які працівник, який звільняється, та передачу іншому відповідальному працівникові, який визначений начальником |
2. Керівники відділів виконавчого апарату обласної ради. |
|||||
10. Недоброчесність та/або особистий інтерес осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, службових осіб, які займають відповідальне або особливе відповідальне становище, і суб’єктів декларування, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, під час виконання вимог фінансового контролю, що стосуються несвоєчасного подання, неподання декларації, подання недостовірних відомостей |
Низька |
1. Оприлюднення інформації про початок чергового етапу Е-декларування на офіційному вебсайті обласної ради.
2. Оформлення інформаційних стендів із зазначенням інформації на них щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю.
3. Виготовлення буклетів, що містять інформацію стосовно основних положень антикорупційного законодавства.
4. Перевірка фактів подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єктами декларування, які працюють або працювали в обласній раді, депутатами Рівненської обласної ради та депутатами Рівненської обласної ради, у яких повноваження закінчилися (на протязі одного року після закінчення повноважень). |
Консультант з питань запобігання та виявлення корупції
|
1. До 15 січня щороку. 2. Постійно 3. Постійно. 4. Квітень щороку
|
Додаткових ресурсів не потребує
|
Відсутність (мінімізація) випадків недоброчесності та/або особистого інтересу осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, службових осіб, які займають відповідальне або особливе відповідальне становище, і суб’єктів декларування, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, під час виконання вимог фінансового контролю, що стосуються несвоєчасного подання, неподання декларації, подання недостовірних відомостей |
11. Недоброчесність та/або особистий інтерес осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і суб’єктів декларування, які займають відповідальне або особливо відповідальне становище, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, під час виконання вимог фінансового контролю, що стосуються несвоєчасного подання або неподання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єктів декларування |
Низька |
1. Письмове попередження суб’єктів декларування, службових осіб, які займають відповідальне та особливе відповідальне становище, та депутатів Рівненської обласної ради про випадки, в яких необхідно подавати суттєві зміни в майновому стані.
2. Оформлення інформаційних стендів із зазначенням інформації на них щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю.
3. Виготовлення буклетів, що містять інформацію стосовно основних положень антикорупційного законодавства. |
Консультант з питань запобігання та виявлення корупції
|
1. До 15 січня щороку. 2. Постійно 3. Постійно.
|
Додаткових ресурсів не потребує
|
Відсутність (мінімізація) випадків недоброчесності та/або особистого інтересу осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і суб’єктів декларування, які займають відповідальне або особливо відповідальне становище, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, під час виконання вимог фінансового контролю, що стосуються несвоєчасного подання або неподання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єктів |
12. Порушення термінів оприлюднення рішень обласної ради на офіційному вебсайті посадовими особами місцевого самоврядування виконавчого апарату Рівненської обласної ради |
Низька |
1. Періодичний контроль та постійний моніторинг інформації щодо дотримання термінів, визначених чинним законодавством, під час оприлюднення рішень.
|
Керівники відділів виконавчого апарату обласної ради
|
1. Щопівроку.
|
Додаткових ресурсів не потребує
|
Відсутність випадків порушення термінів оприлюднення рішень обласної ради на офіційному вебсайті посадовими особами місцевого самоврядування виконавчого апарату Рівненської обласної ради |
2. Публікація на офіційному вебсайті обласної ради інформації (в тому числі оновлення інформації вразі необхідності) щодо оскарження дій посадових осіб. |
Керівник відділу контролю та інформаційно-аналітичної роботи виконавчого апарату обласної ради |
2. Постійно
|
||||
13.Можливість втручання у діяльність конкурсної комісії третіх осіб з метою впливу на прийняття нею рішень, надання членом комісії переваги конкретному кандидату, зокрема у зв'язку з особистою зацікавленістю в результатах відбору. |
Низька |
1. Запровадження детального оформлення протоколів засідань конкурсної комісії з обов’язковим зазначенням мотивів (обґрунтування) прийнятого рішення.
|
1. Начальник відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи виконавчого апарату обласної ради.
|
1. Постійно
|
Додаткових ресурсів не потребує |
Відсутність (мінімізація) випадків впливу (втручання) у діяльність конкурсної комісії третіх осіб,з метою впливу на прийняття нею рішень, надання членом комісії переваги конкретному кандидату, зокрема у зв'язку з особистою зацікавленістю в результатах відбору. |
2. Проведення періодичного моніторингу матеріалів конкурсного відбору з консультантом з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату обласної ради. |
2. Консультант з питань запобігання та виявлення корупції.
|
2. Постійно.
|
||||
3. Розроблення пам’ятки щодо повідомлення членом конкурсної комісії про конфлікт інтересів.
|
3. Консультант з питань запобігання та виявлення корупції.
|
3. Лютий 2021року.
|
||||
4. Попередження членів конкурсної комісії про відповідальність у разі неповідомлення про конфлікт інтересів. |
4. Начальник відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи виконавчого апарату обласної ради. |
4.Постійно,перед проведенням конкурсу. |