Рішення обласної ради 7 скликання
Оприлюднено 21-05-2018
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме скликання
(Вісімнадцята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 18 травня 2018 року № 986
Про звернення Рівненської обласної ради до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень
З метою відродження національної економіки, яка орієнтована на всебічний розвиток та соціальне забезпечення громадян України у відповідності до європейських стандартів, встановлення соціальної справедливості в Україні, ліквідації олігархічної диктатури як в політичній так і в економічній сферах, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Звернутися до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень (текст звернення додається).
2. Голові Рівненської обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Верховної Ради України.
Голова ради О.Ю. Данильчук
Звернення
Рівненської обласної ради до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень
Найбільші виклики, які сьогодні постали перед українцями, це – війна, корупція і тотальне зубожіння нації. Але найстрашніше – непевність у завтрашньому дні, тривога кожного українця за майбутнє дітей. Причиною цього є олігархія.
По-перше, олігархія є основою системної корупції. Попри створення нових антикорупційних органів і задекларовану на найвищому рівні боротьбу з корупцією, її рівень лише зростає. Боротьба йде лише з окремими проявами корупції, а це не може розв’язати проблему системно. Бо не торкається її основи – олігархії, яка є зрощенням великого кримінального капіталу з державною владою. Адже саме олігархи залишаються головними акціонерами влади в Україні впродовж чверті століття. Це вони корумпують увесь державний апарат, за що отримують можливості за безцінь приватизовувати підприємства та творити приватні монополії, не платити податків і вивозити награбоване в офшори, «освоювати» державний бюджет через різноманітні тендери та дотації, обкладати українців непомірними тарифами та цінами за товари та послуги.
По-друге, олігархія є причиною зубожіння українців. Падіння рівня життя тотальної більшості українців – це зовсім не «дешевий популізм», а доконаний математичний факт. У визискуваній олігархами Україні її громадяни мусять працювати за 190 євро на місяць, що є найнижчою чистою середньою зарплатнею в Європі. Ця сума у понад п’ять разів менша за середню зарплатню у крихітній непромисловій Естонії, яка одночасно з нами позбулася колгоспного «совєцького» ярма, майже в чотири рази менша за середню заробітну плату в Польщі, яка починала з нижчих порівняно з Україною стартових позицій на початку 90-х рр., і навіть менша, ніж у сусідніх Білорусі та Молдові.
По-третє, олігархи є лютим ворогом середнього класу. Вони панічно бояться конкуренції, яка підриває їхню монополію як найшвидший спосіб отримання надприбутків. Олігархи прагнуть закріпачити українців, змусити націю працювати на себе запівдурно, але купувати – втридорога. Тому олігархія ніколи не дасть підняти голову середньому класу. Як наслідок, серед працьовитих українців є лише 3-5% реального середнього класу, а в розвинутих країнах – від 40 до 70%.
По-четверте, олігархія зацікавлена у війні без кінця. Бо поки Нація воює, олігархи мародерствують. Вони гендлюють із країною-агресором та ведуть торгівлю на крові з окупованими територіями. Поки цивілізований світ впроваджує санкції, влада України нарощує на 28% товарообіг із країною-агресором, а громадяни Московії, які включені до санкційних списків Європи та США, досі володіють третиною українських обленерго.
Єдиний шлях подолати олігархію – це запровадити в життя Антиолігархічний пакет докорінних перетворень, майже всі законопроекти якого були зареєстровані у Верховній Раді:
1. Повернення капіталів з офшорів i ліквідація схем виведення грошей з України:
- «Про денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї» від 02.12.2014 № 0001-1;
- «Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування» від 28.11.2014 № 1112.
2. Демонополізація та ліквідація олігархічної моделі економіки:
- «Про ліквідацію приватних монополій» від 28.11.2014 № 1109.
3. Заборона приватизації стратегічних підприємств:
- «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного майна» (щодо мораторію на приватизацію державного майна до стабілізації ситуації у державі)» від 21.07.2015 № 2424а.
4. Деолігархізація енергетики та справедливі тарифи:
- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення енергетичної безпеки України)» від 11.04.2017 № 6341;
- «Про внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» (щодо особливостей функціонування газорозподільної системи)» від 12.06.2017 № 6583;
- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України» від 17.07.2015 № 2408а.
5. Земля - власність нації:
- «Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення» від 19.05.2015 № 2906.
Ці законопроекти спрямовані на підрив самих основ олігархічного ладу в Україні. Необхідно якнайшвидше запустити цей процес, бо часу на бутафорні реформи вже немає – вікно можливостей для докорінних перетворень в Україні закривається, а наслідком залишення олігархів при владі може стати втрата держави.
Наголошуємо, що проведення реальної деолігархізації було однією з головних вимог Революції Гідності, а сьогодні є найпершим завданням від вашого працедавця – українського народу.
Враховуючи викладене, ми, депутати Рівненської обласної ради, вимагаємо від Верховної Ради України негайно внести на розгляд та ухвалити Антиолігархічний пакет докорінних перетворень.
Тільки таким шляхом ми витягнемо Україну з ями корупції, зубожіння та війни.
Схвалено
Рішення Рівненської обласної ради
від 18 травня 2018 року
№ 986