Рішення обласної ради 7 скликання
Оприлюднено 25-12-2017
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме скликання
(П’ятнадцята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 22 грудня 2017 року № 844
Про звернення Рівненської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо відновлення розподілу екологічного податку між бюджетами в попередніх обсягах
Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада
вирішила:
1. Звернутися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо відновлення розподілу екологічного податку між бюджетами в попередніх обсягах (текст звернення додається).
2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та до народних депутатів України, які обрані від Рівненської області.
Голова ради М.М. Драганчук
Звернення
Рівненської обласної ради до Верховної Ради України
та Кабінету Міністрів України щодо відновлення розподілу екологічного податку між бюджетами в попередніх обсягах
Депутати Рівненської обласної ради висловлюють своє занепокоєння щодо останніх підтриманих народними депутатами України змін до Бюджетного кодексу України, що стосуються розподілу екологічного податку між бюджетами.
Змінами запропоновано залишати в спеціальному фонді обласного бюджету (обласному фонді охорони навколишнього природного середовища) замість 55% лише 35% від загальної суми сплаченого екологічного податку, а різницю, що становить 20%, спрямовувати до державного бюджету на фінансування ветеринарної медицини.
В Рівненській області відповідно до Обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2017-2021 роки, яка затверджена рішенням обласної ради від 17.03.2017 № 482 зі змінами, потреба лише на першочергові заходи з охорони довкілля з усіх джерел фінансування (державного, обласного та місцевих бюджетів) складала на 2017 рік 288,2 млн.грн.
З направлених до Мінприроди України тринадцяти запитів про виділення коштів з державного бюджету в 2017 році на виконання природоохоронних заходів на загальну суму 70,5 млн.грн. жоден не був профінансований.
Фінансування природоохоронних заходів здійснювалося тільки за рахунок місцевих бюджетів (обласного та сільських, селищних, міських природоохоронних фондів), з яких заплановано профінансувати робіт на 32,2 млн.грн., або 11,2 % від потреби.
Зменшення надходження екологічного податку до обласного природоохоронного фонду призведе до недопустимо низького фінансування природоохоронної галузі, результатом чого може стати припинення підтримки основних виробничих фондів природоохоронного значення в робочому стані та попередження аварійних ситуацій.
Стане взагалі неможливим нове будівництво, технічне переоснащення діючих об’єктів, виконання наукових розробок та впровадження інноваційних технологій, результатом яких є суттєве зниження антропогенного впливу на довкілля.
Як представники місцевого самоврядування, ми не можемо стояти осторонь екологічних проблем, які без належного фінансування будуть тільки загострюватися та, як наслідок, призводити до зростання соціальної напруги серед населення.
Звертаючись до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, пропонуємо відмінити внесені зміни до Бюджетного кодексу України щодо зменшення надходження екологічного податку до обласного бюджету (з 55% до 35%) та відновити попередній розподіл, а саме:
- 20% - до державного бюджету;
- 55% - до обласних бюджетів;
- 25% - до сільських, селищних, міських бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад.
Закликаємо Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України зважати на загальну складну екологічну ситуацію як в Україні в цілому, так і в Рівненській області зокрема, оскільки постійне недофінансування екологічної галузі призведе до непередбачуваних наслідків, результатом яких стане незворотний процес руйнування навколишнього природного середовища, на відновлення якого потім не вистачить ніяких коштів.
Схвалено
Рішення Рівненської обласної ради
від 22 грудня 2017 року
№ 844