Рішення обласної ради 7 скликання
Оприлюднено 06-06-2017
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме скликання
(Дванадцята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 02 червня 2017 року № 586
Про хід виконання рішення обласної ради від 12.06.2015 № 1468 «Про перспективний план формування територій громад Рівненської області» зі змінами
Заслухавши інформацію Рівненської обласної державної адміністрації про хід виконання рішення обласної ради від 12.06.2015 №1468 «Про перспективний план формування територій громад Рівненської області» зі змінами, керуючись статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“, за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
Інформацію про хід виконання рішення обласної ради від 12.06.2015 № 1468 «Про перспективний план формування територій громад Рівненської області», зі змінами, взяти до відома (інформація додається).
Голова ради М.М. Драганчук
ІНФОРМАЦІЯ
про стан виконання рішення обласної ради від 12.06.2015 № 1468
«Про перспективний план формування територій громад Рівненської області» (у редакції рішення обласної ради від 08. 08.2016 № 263)
Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 № 214 «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад» спільним розпорядженням голови облдержадміністрації та голови обласної ради від 15.04.2015 № 181/100 (зі змінами від 21.10.2016 № 635/308), створена та діє регіональна робоча група з підготовки перспективного плану формування територій громад. Відповідні районні робочі групи функціонують у кожному районі. Працює регіональний Офіс реформ регіонального відділення Асоціації міст України та Центр розвитку місцевого самоврядування в області.
В регіоні, одному з перших в Україні, розроблено перспективний план формування територій громад (схвалений рішенням обласної ради від 12.06.2015 № 1468 (зі змінами від 08.09.2016 № 263), затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 № 159-р).
Перспективним планом в області передбачається створення 61-єї об’єднаної територіальної громади. На даний час сформовано 21 об’єднану територіальну громаду (до складу яких увійшли 83 сільських, селищних та міських рад).
У 19-ти територіальних громадах відбулися перші місцеві вибори, зокрема:
у 2015 році - у п’яти територіальних громадах (Бабинській та Бугринській Гощанського, Клесівській Сарненського, Миляцькій Дубровицького, Підлозцівській Млинівського районів);
у 2016 році – у тринадцяти об’єднаних громадах (Радивилівській, Крупецькій, Козинській Радивилівського, Привільненській, Смизькій, Мирогощанській Дубенського, Пісківській, Деражненській Костопільського, Висоцькій Дубровицького, Локницькій Зарічненського, Боремельській Демидівського, Млинівській, Острожецькій Млинівського районів);
30 квітня 2017р. – у Бокіймівській об’єднаній громаді Млинівського району.
Надіслано звернення облдержадміністрації до ЦВК щодо призначення перших місцевих виборів у Тараканівській Дубенського району та Демидівській об’єднаних територіальних громадах. На завершальному етапі формування Семидубської громади Дубенського району.
Облдержадміністрацією надано висновки щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень про добровільне об’єднання територіальних громад, схвалених Вербською, Птицькою, Стовпецькою, Варковицькою сільськими радами Дубенського, Колківською, Бережківською, Залузькою сільськими радами Дубровицького, Зорянською, Радухівською сільськими радами Рівненського районів.
У поточному році ініційовано створення об’єднаних територіальних громад: Повчанської Дубенського, Ярославицької Млинівського, Немовицької Сарненського, Малолюбашанської Костопільського районів.
З прийняттям змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» планується укрупнення Бабинської об’єднаної територіальної громади, активізовано роботу щодо формування Корецької, Великомежиріцької, Клеванської, Оженинської, Степанської, Великомидської Олександрійської об’єднаних територіальних громад.
У семи територіальних громадах вибрано 19 старост (Клесівській – 2, Миляцькій – 6, Підлозцівській – 1, Висоцькій – 4, Локницькій – 3, Бугринській –1, Бабинській – 2).
У результаті фінансової децентралізації за І квартал 2017 року власні доходи місцевих бюджетів 18-ти об’єднаних громад зросли у 1,7 раза проти відповідного періоду минулого року. Об’єднані громади отримали понад 21 млн. грн. додаткового фінансового ресурсу.
За рахунок субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури в сумі 25,3 млн. грн. у 5-ти об’єднаних громадах області у 2016 році реалізовано 52 інвестиційні проекти. Із реконструкції та капітального ремонту закладів бюджетної сфери впроваджено 9 проектів (на суму 9,3 млн. грн.), вуличного освітлення – 16 проектів (5,2 млн. грн.), із капітального ремонту доріг – 10 проектів (4,5 млн. грн.), закупівлі транспортних засобів спецпризначення – 3 проекти (3,3 млн. грн.), енергозбереження – 6 проектів (2,1 млн. грн).
У поточному році на формування інфраструктури передбачена субвенція з державного бюджету для 18-ти об’єднаних громад області в сумі 64,3 млн. грн.
У минулому році Миляцька об’єднана громада увійшла до десятки громад-переможців проекту ЄС/ПРООН зі створення пілотних сільських центрів надання адміністративних послуг. Реалізовано проект загальною вартістю 1,3 млн. гривень. За І квартал поточного року у новому ЦНАПі населенню вже надано майже 1000 адмінпослуг.
В області проводиться системна інформаційно-роз’яснювальна робота щодо переваг та процесу об’єднання територіальних громад. Діяльність регіональної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад регулярно оприлюднюється на офіційному веб-сайті облдержадміністрації та висвітлюється у місцевих засобах масової інформації. На веб-сайті облдержадміністрації у рубриках «Новини» та «Офіс реформ» постійно розміщуються інформаційні повідомлення з питань регіонального розвитку, реформування місцевого самоврядування.
Питання законодавчого забезпечення реформи децентралізації державного управління, формування об’єднаних територіальних громад, їх державної фінансової підтримки та реалізації ними наданих законом повноважень місцевого самоврядування у бюджетній, фінансовій, освітній, медичній та інших сферах неодноразово розглядалися на засіданнях регіональної платформи, організованих регіональним відділенням Асоціації міст України спільно з облдержадміністрацією, за участю народних депутатів України Дехтярчука О.В. та Вознюка Ю.В.
Проведено три засідання регіональної платформи, зокрема, у лютому 2017 року відбулось засідання на тему: «Децентралізація, зміни в законодавстві – можливості для активізації процесів формування спроможних громад».
04 травня 2017 на засіданні регіональної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад області розглянуто проект змін до вищезазначеного плану, який в установленому порядку подано на розгляд обласної ради (діючим перспективним планом передбачено створення 61-єї об’єднаної територіальної громади, з урахуванням змін – 63 громади).
Директор департаменту
економічного розвитку і торгівлі
облдержадміністрації К.Мокляк