Рішення обласної ради 7 скликання
Оприлюднено 28-12-2015У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме скликання
(Друга сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 25 грудня 2015 року № 54
Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана та Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо збереження діючої системи оподаткування в агропромисловому комплексі
Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Звернутися до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана та Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо збереження діючої системи оподаткування в агропромисловому комплексі (текст звернення додається).
2. Голові обласної ради забезпечити направлення рішення до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана та Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка.
Голова ради В.О. Ковальчук
Звернення
Рівненської обласної ради до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана та Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо збереження діючої системи оподаткування в агропромисловому комплексі
Ми, депутати Рівненської обласної ради, глибоко занепокоєні змінами у податковому законодавстві на 2016 рік. Оприлюднений 30 листопада 2015 року Міністерством фінансів України законопроект «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні» фактично відміняє усі пільги для сільськогосподарських виробників:
- скасовує спеціальний режим ПДВ для всіх суб’єктів господарювання в агропромисловому комплексі;
- дає можливість застосування спрощеної системи оподаткування (група «С») лише для підприємств, у яких річний обсяг доходу за попередній рік не перевищує 2 млн. грн.;
- скасовує пільги з неоподаткування будівель і споруд сільськогосподарських виробників.
Натомість у проекті Державного бюджету України на 2016 рік відсутні будь-які елементи державної підтримки агропромислового комплексу.
При цьому, на відміну від багатьох країн, де аграрна галузь є дотаційною, в Україні сільськогосподарське виробництво донедавна демонструвало позитивні показники розвитку. Частка агропромислового комплексу у загальному обсязі експорту України становить 37% (станом на 01.11.2015). Спеціальний режим ПДВ для сільськогосподарських виробників, що діє з 1998 року, є найефективнішим, до того ж не корупційним механізмом підтримки галузі. Пряма підтримка сільськогосподарських виробників, яку пропонує Уряд, містить певні корупційні ризики.
Скасування спеціального режиму ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників з 1 січня 2016 року є згубним кроком з точки зору забезпечення продовольчої безпеки України.
За оцінками експертів, втрати аграріїв складуть близько 30 млрд. грн., падіння експортної виручки – 1 мільярд доларів, а кількість безробітних зросте на 100 тис. осіб.
Економічна динаміка розвитку агропромислового комплексу у 2015 році підтверджує необхідність збереження державної підтримки галузі – за підсумками 10-ти місяців 2015 року падіння обсягу сільськогосподарського виробництва складає 4,4%, а витрати на виробництво зросли на 60-70%. Вперше за 10 років скоротилися всі показники по виробництву продукції тваринництва. Чисельність поголів’я великої рогатої худоби скоротилося на 5,4%, поголів’я птиці – на 3,2%, виробництво молока зменшилося на 4,4%, а яєць – на 14,8%.
Ситуація в агропромисловому комплексі є несприятливою й через посушливі погодні умови. Не сприяє розвитку сільськогосподарської галузі й зовнішньоекономічна кон’юнктура – світові ціни на зерно знижуються вже декілька років поспіль. При цьому, відсутня будь-яка компенсація за кредитами, а банківська відсоткова ставка перевищує 30% річних.
Наголошуємо, що збереження існуючої системи оподаткування аграрного сектору до 1 січня 2018 року передбачено Коаліційною Угодою та Програмою дій Уряду. Пільги для агропромислової галузі прописані в Угоді про асоціацію України з ЄС, згідно з нормами СОТ.
Підходи до законотворчої діяльності Уряду порушують вимоги чинного законодавства України щодо неможливості внесення змін в податкове законодавство на наступний рік наприкінці поточного року.
Вважаємо, що зазначений законопроект не може бути прийнятий в запропонованій редакції, адже означатиме крах агропромислового комплексу України та може спричинити масові акції протесту з боку фермерів і селян.
Враховуючи вищевикладене, переконливо просимо підтримати наші пропозиції та пропозиції громадських професійних організацій агропромислового комплексу щодо недоцільності внесення запропонованих законопроектом змін до податкового законодавства в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників.
Схвалено
Рішення Рівненської обласної ради
від 25 грудня 2015 року № 54