Рішення обласної ради 7 скликання
Оприлюднено 28-12-2016
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме скликання
(Дев’ята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 23 грудня 2016 року № 456
Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України, народних депутатів України, Кабінету Міністрів України та Генеральної прокуратури України щодо забезпечення прав інвалідів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС стосовно отримання пенсії згідно з законом України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Звернутися до Президента України, народних депутатів України, Кабінету Міністрів України та Генеральної прокуратури України щодо забезпечення прав інвалідів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС стосовно отримання пенсії згідно з законом України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (текст звернення додається).
2. Голові обласної ради забезпечити направлення даного рішення до Президента України, народних депутатів України, Кабінету Міністрів України та Генеральної прокуратури України.
Голова ради М.М. Драганчук
Звернення
Рівненської обласної ради до Президента України, народних депутатів України, Кабінету Міністрів України та Генеральної прокуратури України щодо забезпечення прав інвалідів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС стосовно отримання пенсії згідно з законом України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
26 квітня 2016 року минуло 30 років з дня ще однієї трагедії українського народу – аварії на Чорнобильській АЕС. В цей день всі громадяни України вшанували героїв-ліквідаторів, які ціною свого життя, ціною свого здоров’я врятували світ від наслідків цієї страшної катастрофи.
З кожним роком стає все менше тих, хто брав участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Стає все менше тих, хто всі ці роки вірив в обіцянки усіх урядів України про забезпечення квартирами, соціальними пільгами, безоплатною медичною допомогою, пенсійним забезпеченням згідно статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зневірившись, інваліди-ліквідатори почали вигравати суди щодо визначення розмірів пенсійного забезпечення згідно статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». І, як результат, почали отримувати гідну пенсію. Але уряд Януковича-Азарова зупинив цей процес. Ліквідатори вийшли з протестами. Це були перші масові протести проти злочинного режиму. Злочинна влада труїла інвалідів-ліквідаторів газом, била кийками, тягала по бруківці. Масові протести інвалідів-ліквідаторів проходили по всіх обласних центрах України, а наймасовіші – в м. Києві. Це були 2011-2013 роки. Для того, щоб розколоти протестний рух, Янукович та Азаров відбирали лояльних до режиму ліквідаторів, що підтримували антинародну владу, надавали їм достойну пенсію задля своєї підтримки. Завершилась Революція Гідності, і до сьогоднішнього дня ті, хто підтримував Януковича, той отримує достойну пенсію, а хто боровся з режимом, пройшов і виграв всі суди до цього часу не отримує пенсію навіть згідно судових рішень.
Частина 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України говорить, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов’язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Частина 2 статті 382 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність службової особи за умисне невиконання рішення суду, а саме: покарання у вигляді штрафу від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Невиконання рішень суду та звуження прав на отримання пенсійних виплат у розмірах, встановлених судовим рішенням, у зв’язку з прийняттям нових законів (бюджетних, постанов уряду) суперечать принципам Конституції України, міжнародним договорам та практиці Європейського суду з прав людини. Так, статтею 8 Конституції України визначено, що в Україні визнається та діє принцип верховенства права. Конституція України має вищу юридичну силу, а Закон та інші нормативно-правові акти повинні прийматися на підставі Конституції України та повинні відповідати їй. Водночас із цим, наведеною нормою Конституції України передбачено, що норми Конституції України є нормами прямої дії, а звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини та громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантовано.
Відповідно до частини 1 статті 58 Конституції України Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Держава Україна в особі Кабінету Міністрів України відмовляється виконувати рішення судів та не бажає керуватися у своїй діяльності Законодавством України.
Пане Президенте, Рівненська обласна рада вимагає від Кабінету Міністрів України забезпечити виконання судових рішень щодо пенсійного забезпечення інвалідів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС, починаючи з 1-го січня 2017 року, та забезпечити виконання Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в повному обсязі.
В жодній правовій, цивілізованій державі світу ніколи би не допустили позбавлення прав інвалідів – осіб, з обмеженими можливостями, задекларованими у основних міжнародних актах з прав людини.
Схвалено
Рішення Рівненської обласної ради
від 23 грудня 2016 року
№ 456