Рішення обласної ради 7 скликання
Оприлюднено 22-06-2016У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме скликання
(Сьома сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 17 червня 2016 року № 236
Про звернення Рівненської обласної ради до Верховної Ради України щодо припинення широкомасштабного засилля українського інформаційного простору російськомовним контентом
Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики від 01.03.2016 №39, за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а:
1. Звернутися до Верховної Ради України щодо припинення широкомасштабного засилля українського інформаційного простору російськомовним контентом (текст звернення додається).
2. Голові обласної ради забезпечити направлення даного рішення до Верховної Ради України та народних депутатів України, обраних від Рівненської області.
Заступник голови ради О.А. Бучинський
Звернення
Рівненської обласної ради до Верховної Ради України щодо припинення широкомасштабного засилля українського інформаційного простору російськомовним контентом
Гарантоване Конституцією України право наших співвітчизників на свободу слова, на вільне висловлення своїх поглядів і переконань створює міцне підґрунтя для цивілізованого входження українського суспільства до когорти держав з усталеним правовим статусом, які пишаються, насамперед, високим рівнем забезпечення прав і свобод своїх громадян.
Однак з початку окупації Російською Федерацією території України серед громадськості триває активна дискусія щодо доцільності та моральності присутності в українських теле- та радіоефірах, а також в друкованих та електронних виданнях російськомовного продукту.
Головні причини супротиву російськомовному контенту лежать передусім у політичній і морально-етичній площинах. Маємо постійні намагання витіснити вітчизняні мас-медіа з внутрішнього ринку: російськомовна преса та література в Україні становлять переважну частину загального обсягу друкованих видань; низький відсоток наповнення ефірних програм національним продуктом, недотримання каналами мовної політики та ін.
Інформаційний простір перенасичений не лише ідеями звеличення силових структур ворога, але й темами, які спотворюють історію та сучасність, виправдовують злочини авторитарних режимів та злочини проти людяності тощо. Оскільки стратегія заборон окремих фільмів, акторів та телеканалів виявилася недостатньо ефективною, український ефір потребує дієвішого захисту. Суспільству час усвідомити, що Російська Федерація стала нашим ворогом, причому не з вини України.
Враховуючи наведене, звертаємося з проханням прискорити прийняття законопроекту від 25.03.2016 №4303 «Про внесення змін до деяких законів України стосовно обмеження використання медійної продукції держави-агресора».
Впевнені, що спільними зусиллями ми не дамо й надалі ворогу української нації просувати в українському інформаційному просторі свою пропаганду і створювати альтернативну реальність до того, що відбувається насправді.
Схвалено
Рішення Рівненської обласної ради
від 17 червня 2016 року № 236