Рішення обласної ради 7 скликання
Оприлюднено 19-03-2020У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме скликання
(Тридцять перша сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 17 березня 2020 року №1667
Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо доопрацювання проєкту Закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою України»
Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Звернутися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо доопрацювання проєкту Закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою України» (текст звернення додається).
2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та народних депутатів України, обраних від Рівненської області.
Голова ради Олександр ДАНИЛЬЧУК
Звернення
Рівненської обласної ради до Президента України,
Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо доопрацювання проєкту Закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою України»
Ми, депутати Рівненської обласної ради, занепокоєні положеннями проєкту Закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою України», який у січні поточного року Кабінет Міністрів України направив на розгляд Верховної Ради України.
Ми радо вітаємо чіткі процедури, яким чином і які органи влади можуть вирішувати в нашій державі питання адміністративно-територіального устрою. Такі норми вкрай потрібні країні, яка проводить реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Проте наше занепокоєння викликають норми закону про статус населених пунктів за чисельним цензом, а відповідно – загроза втрати статусу міст та селищ населеними пунктами нашої області. Йдеться про статтю 10, яка визначає категорії населених пунктів: «… Місто є населеним пунктом із переважно компактною забудовою, загальною чисельністю населення не менше ніж 20 тисяч жителів (…) Селище є населеним пунктом загальною чисельністю населення не менше ніж 5 тисяч жителів…».
Зокрема, у разі прийняття цього законопроєкту статус міста втратить місто Острог, яке є одним із найдавніших населених пунктів регіону. Це місто в наш час є адміністративним центром району, економічним, освітнім та культурним центром півдня нашої області. З часів згадки в літописі з
1100 року і до сьогодні населений пункт має статус міста. У 1585 році це місто отримало магдебурзьке право, що є історичним досвідом розвитку демократії та свободи. Найстаріший навчальний заклад України – Національний університет «Острозька академія» і у наш час успішно функціонує в згаданому місті та динамічно розвивається. Зміна адміністративного статусу суперечить історичній тяглості цього міста та не сприятиме його подальшому розвитку.
Також наше занепокоєння викликає загроза втрати статусу міста такими містами Рівненської області: Березне, Радивилів, Дубровиця та Корець.
Враховуючи викладене, просимо переглянути норми законопроєкту. На нашу думку, закон не може мати зворотньої сили (стаття 58 Конституції України) та не повинен загрожувати втраті нинішнього статусу населених пунктів.
Зміна адміністративного статусу населеного пункту має здійснюватися виключно на підставі подання відповідної сільської, селищної, міської ради.
Схвалено
Рішення Рівненської обласної ради
від 17 березня 2020 року
№1667