Рішення обласної ради 7 скликання
Оприлюднено 04-12-2019
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме скликання
(Двадцять дев'ята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 29 листопада 2019 року № 1528
Про перейменування та затвердження в новій редакції Статуту комунального закладу "Рівненська обласна дитячо-юнацька спортивна школа осіб з інвалідністю" Рівненської обласної ради
Враховуючи подання облдержадміністрації, постанову Кабінету Міністрів України від 20 липня 2011 року №766 "Деякі питання центрів з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю "Інваспорт", зі змінами, керуючись Положенням про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, затвердженого рішенням Рівненської обласної ради від 04 березня 2014 року №1142, зі змінами, статтею 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Перейменувати комунальний заклад "Рівненська обласна дитячо-юнацька спортивна школа інвалідів" Рівненської обласної ради в комунальний заклад "Рівненська обласна дитячо-юнацька спортивна школа осіб з інвалідністю" Рівненської обласної ради.
2. Затвердити Статут комунального закладу "Рівненська обласна дитячо-юнацька спортивна школа осіб з інвалідністю" Рівненської обласної ради в новій редакції, що додається.
3. Директору комунального закладу "Рівненська обласна дитячо-юнацька спортивна школа осіб з інвалідністю" Рівненської обласної ради подати Статут, затверджений в новій редакції, на державну реєстрацію в установленому чинним законодавством порядку та проінформувати обласну раду.
Голова ради О.Ю. Данильчук
СТАТУТ
КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
"РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНАДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА
СПОРТИВНА ШКОЛА ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ"
РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
(нова редакція)
місто Рівне - 2019
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1 Цей Статут визначає правові та економічні основи організації та діяльності КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ "РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНАДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ" РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ (далі – Заклад).
Заклад є об’єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.
Заклад є правонаступником усіх прав та обов'язків комунального закладу "Рівненська обласна дитячо-юнацька спортивна школа інвалідів" Рівненської обласної ради, заснованого Рівненською обласною радою і зареєстрованого в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 22.12.2006 року.
1.2. Власником Закладу є територіальні громади сіл, селищ, міст Рівненської області в особі Рівненської обласної ради (далі - Власник).
1.3. Заклад керується у своїй діяльності чинним законодавством України, актами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства культури, молоді та спорту України, рішеннями Рівненської обласної ради, розпорядженнями голови Рівненської обласної ради та голови Рівненської обласної державної адміністрації, цим Статутом і погодженими планами роботи.
1.4. Заклад є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах казначейства, печатку зі своєю назвою, а також бланки організаційно-розпорядної документації і штампи, необхідні для організації своєї роботи, кутовий штамп, інші необхідні реквізити. Заклад набуває права юридичної особи з моменту її державної реєстрації в установленому законом порядку.
1.5. Контроль за забезпеченням збереження та ефективністю використання майна Закладу здійснює Власник.
1.6. За своїм правовим статусом Заклад є комунальним закладом, бюджетною організацією та фінансується з обласного бюджету.
1.7. Заклад самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями відповідно до чинного законодавства України.
1.8. Заклад не відповідає за зобов'язаннями Власника, а Власник не відповідає за зобов'язаннями Закладу.
1.9. Держава, її органи не несуть відповідальності за зобов'язаннями Закладу. Заклад не відповідає за зобов'язаннями держави, її органів, а також інших підприємств, установ, організацій.
1.10. У межах своєї Статутної діяльності та положень даного Статуту Заклад має право укладати від свого імені угоди, виступати позивачем та відповідачем у судах, господарських, адміністративних та третейських судах.
1.11. Найменування Закладу:
- повне: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ" РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ;
- скорочене: КЗ "РОДЮСШОІ".
1.12. Юридична адреса: вул. Поштова, 5, м. Рівне, 33028.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ
2.1. Заклад створений з метою організації та проведення заходів, спрямованих на:
– залучення дітей та юнацтва з інвалідністю всіх нозологій, не залежно від статі, до занять фізичною культурою і спортом;
– створення необхідних умов для гармонійного виховання дітей та юнацтва з інвалідністю, їхнього фізичного розвитку, повноцінного оздоровлення, змістовного відпочинку і дозвілля та самореалізації;
– набуття навичок здорового способу життя засобами фізичної культури і спорту;
– забезпечення розвитку здібностей дітей та юнацтва з інвалідністю в обраному виді спорту та досягнення високих спортивних результатів;
– підготовку спортивного резерву для збірних команд України.
2.2. Основним завданням Закладу є:
-
забезпечення розвитку здібностей вихованців в обраному виді спорту;
-
організація і проведення фізкультурно-реабілітаційної роботи, навчально-тренувальних занять, зборів, спортивних заходів;
-
фізична підготовка й оздоровлення дітей та юнацтва з інвалідністю;
-
набуття навичок здорового способу життя серед дітей та юнацтва з інвалідністю, не залежно від статі;
-
підготовка юних спортсменів;
-
підготовка висококваліфікованих спортсменів;
-
забезпечення участі юних та висококваліфікованих спортсменів у обласних, державних та міжнародних змаганнях;
-
сприяння здійсненню заходів щодо створення, зміцнення та розвитку матеріально-технічної бази.
2.3. Предметом діяльності Закладу є:
- забезпечення розвитку здібностей дітей та юнацтва з інвалідністю в обраному виді спорту, що у встановленому порядку визнаний в Україні;
- створення необхідних умов для гармонійного виховання, фізичного розвитку і дозвілля дітей та юнацтва з інвалідністю, їхньої самореалізації, набуття навичок здорового способу життя, підготовки спортивного резерву для збірних команд України;
- фізкультурна, реабілітаційно-оздоровча, спортивна робота серед дітей та юнацтва;
- забезпечення впровадження в життя державної політики з питань фізичної культури і спорту серед осіб з інвалідністю у Рівненській області.
2.4. Заклад може здійснювати за дорученням Власника інші функції для виконання його основної Статутної діяльності.
2.5. Заклад може надавати платні послуги в порядку і межах, встановлених чинним законодавством України.
2.6. Заклад формує свою господарську, фінансову та іншу діяльність з виконання планів роботи, погоджених з органом, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, виключно на підставі законодавства України, з дотриманням положень, встановлених цим Статутом.
2.7. Заклад має право в межах погоджених планів роботи та кошторисів направляти спеціалістів за кордон та використовувати іноземних спеціалістів у своїй роботі згідно з чинним законодавством України.
2.8. Для забезпечення виконання покладених на Заклад завдань, зобов’язань Заклад має право звертатися до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади області усіх рівнів за відповідною інформацією.
3. МАЙНО ЗАКЛАДУ
3.1. Майно Закладу становлять основні фонди та обігові кошти, а також інші матеріальні та фінансові ресурси, вартість яких відображається на самостійному балансі Закладу.
3.2. Майно Закладу є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області і закріплюється за Закладом на праві оперативного управління.
3.2.1. Відчуження, передача в оренду, заставу, позику, найм юридичним чи фізичним особам, а також списання основних засобів Заклад здійснює у межах чинного законодавства України та відповідно до цього Статуту.
3.3. Джерелами формування майна Закладу є:
- грошові та матеріальні внески Власника;
- майно, передане Власником;
- безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, громадян;
- капітальні вкладення і фінансування з бюджету;
- майно, придбане в інших суб'єктів господарювання, організацій та громадян, у встановленому законодавством порядку;
- інші джерела, не заборонені чинним законодавством України.
4. ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ
4.1. Заклад зобов'язаний виконувати завдання Власника, а також враховувати їх при здійсненні своєї статутної діяльності, визначенні перспектив свого економічного і соціального розвитку.
4.2. Заклад не має права безоплатно передавати належне йому майно іншим юридичним чи фізичним особам. Відчужувати, віддавати в заставу, позику, найм майнові об'єкти, що належать до основних фондів, здавати в оренду цілісні майнові комплекси структурних одиниць та підрозділів Заклад має право лише за попередньою згодою Рівненської обласної ради.
4.3. Списання з балансу матеріальних цінностей проводиться у порядку, визначеному чинним законодавством України.
4.4. Заклад у своїй діяльності може співпрацювати з іншими установами (закладами) у спосіб та в межах, передбачених чинним законодавством України.
4.5. Заклад не має в своєму складі інших юридичних осіб.
4.6. Відносини Закладу з іншими юридичними особами будуються на договірних засадах.
4.7. Заклад має право вступати до об’єднань закладів в Україні та за її кордонами.
У випадку, якщо вступ до відповідних об’єднань передбачає сплату внесків, то Заклад має право вступати до об’єднань закладів в Україні та за кордоном, тільки за погодженням з профільними постійними комісіями Рівненської обласної ради у порядку, визначеному головою Рівненської обласної ради.
4.8 Заклад, відповідно до чинного законодавства України, може мати в Україні та за її кордонами філії, представництва та інші підрозділи з додержанням вимог, встановлених нормативно-правовими актами України та відповідних держав.
4.9. Заклад повинен погоджувати з органом, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області щорічні та квартальні плани роботи у визначеному ним порядку.
4.10. Заклад щорічно до 01 березня року, що настає за звітним роком, надає Власнику та органу, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області звіт про виконання планів роботи.
4.11. Заклад веде первинний бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складає статистичну інформацію, а також надає відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї діяльності, інші дані, визначені законом.
4.12. Заклад забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з законодавством України.
4.13 Заклад провадить зовнішньоекономічну діяльність у відповідності до законодавства України.
4.14. Окремими видами діяльності, що підлягають ліцензуванню та акредитації, Заклад може займатися тільки на підставі спеціального дозволу (ліцензії), отриманого у встановленому законом порядку.
4.15. Заклад є неприбутковою організацією.
4.15.1. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.
4.15.2. Доходи (прибутки) Закладу використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Закладу, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених Статутом Закладу.
5. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ ТА ЇХ КОМПЕТЕНЦІЯ
5.1. Органом управління Закладу є Рівненська обласна рада.
5.2. До компетенції Рівненської обласної ради належить:
- призначення та звільнення керівника у випадку, передбаченому законом;
- визначення основних напрямків діяльності Закладу;
- затвердження Статуту Закладу та внесення змін до нього;
- розпорядження основними засобами Закладу;
- прийняття рішення про відчуження майна, надання майна в позику, заставу, оренду;
- прийняття рішення про припинення діяльності Закладу, його ліквідацію, затвердження ліквідаційного балансу;
- затвердження звітів про виконання Закладом своїх планів роботи;
- погодження штатного розпису Закладу в установленому порядку;
- погодження кошторису Закладу в установленому порядку;
- здійснення контролю за ефективністю використання фінансових, матеріальних та трудових ресурсів, цільового та ефективного використання бюджетних коштів та ефективністю управління Закладом.
5.2.1. Заклад визначає порядок та напрямки використання власних надходжень за будь-який термін виключно за попереднім погодженням з профільними постійними комісіями Рівненської обласної ради у порядку, визначеному головою Рівненської обласної ради.
Керівник Закладу
5.3. Керівництво поточною діяльністю Закладу здійснює директор, (далі – Керівник), який призначається Власником.
На посаду Керівника призначається особа, яка є громадянином України, має вищу освіта за ступенем магістра та спеціальністю у галузі фізичної культури та спорту, стаж роботи в установах, закладах фізичної культури та спорту та організаціях фізкультурно-спортивної спрямованості на керівних посадах нижчого рівня не менше 5 років.
У випадку, передбаченому законом, Керівник призначається Власником або органом, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області шляхом укладання контракту.
5.4. В Контракті визначається строк найму, права, обов'язки і відповідальність Керівника, умови його матеріального забезпечення, умови звільнення його з посади, інші умови за погодженням сторін.
5.5. Керівник може бути звільнений з посади раніше закінчення терміну дії Контракту з підстав та в порядку визначеному Контрактом, чинним законодавством України та Положенням про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.
5.6. Керівник підзвітний Власнику з усіх питань Статутної, фінансової, соціально-побутової, організаційно-господарської діяльності Закладу несе перед ними відповідальність за забезпечення діяльності Закладу відповідно до покладених на неї завдань і функцій згідно чинного законодавства України.
5.7. Керівник вирішує усі питання діяльності Закладу, з урахуванням обмежень, передбачених даним Статутом.
5.8. До компетенції Керівника відноситься:
5.8.1. забезпечення Статутної діяльності Закладу;
5.8.2. вирішення поточних питань роботи Закладу;
5.8.3. вирішення внутрішніх кадрових питань;
5.8.4. вирішення питань матеріально-технічного забезпечення;
5.8.5. організація ведення обліку, звітності, внутрішнього контролю;
5.8.6. визначення порядку оплати праці працівників Закладу;
5.8.7. укладання договорів та угод, які пов’язані з діяльністю Закладу;
5.8.8. видача довіреностей на представництво та захист інтересів в суді та інші довіреності, які необхідні для забезпечення діяльності Закладу;
5.8.9. відкриття в органах державної казначейської служби рахунків, які необхідні для забезпечення діяльності Закладу;
5.8.10. право першого підпису на фінансових документах;
5.8.11. розпорядження коштами та майном Закладу відповідно до чинного законодавства України та Статуту;
5.8.12. приймання на роботу та звільнення з роботи працівників Закладу згідно з чинним законодавством України;
5.8.13. затвердження посадових інструкцій працівників та інших необхідних документів;
5.8.14. ведення переговорів щодо укладення колективного договору, укладання колективного договору, звітування та несення відповідальності за його виконання;
5.8.15. накладання дисциплінарних стягнень на працівників Закладу;
5.8.16. організація проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників Закладу згідно вимог Кодексу законів про працю України;
5.8.17. створення належних умов працівникам для високопродуктивної праці, забезпечення додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;
5.8.18. персональна відповідальність за збереження, відчуження, списання майна та втрати у будь-якій формі, майна Закладу;
5.8.19. персональна відповідальність за будь-які порушення, вчинені при зміні балансової вартості майна Закладу;
5.8.20. вчинення інших дій у порядку та межах, встановлених законодавством України.
5.9. При здійсненні діяльності Закладу Керівник забезпечує:
5.9.1. Дотримання відповідних умов, передбачених чинним законодавством України щодо діяльності Закладу;
5.9.2. Організацію бухгалтерського обліку та контроль за фінансовою звітністю Закладу;
5.9.3. Розробку структури та штатного розпису Закладу та подає їх на затвердження в установленому порядку;
5.9.4. Належний рівень побутових умов для перебування в Закладі;
5.9.5. Виконання Закладом у своїй діяльності норм та вимог щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, а також забезпечення екологічної безпеки.
5.10. У межах своєї компетенції Керівник видає накази, розпорядження, обов’язкові для виконання усіма працівниками Закладу та здійснює контроль за їх виконанням.
5.11. Керівник має право без довіреності виконувати дії від імені Закладу в межах чинного законодавства України.
5.12. У разі відсутності Керівника його обов'язки виконує заступник згідно із розподілом функціональних обов'язків. А у разі відсутності особи, що може виконувати обов'язки Керівника, його обов'язки виконує посадова особа, визначена Власником в установленому порядку.
5.13. Керівник та бухгалтер Закладу несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірності обліку та звітності.
5.14. На вимогу Власника або органу, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, Заклад у встановлений ними термін надає інформацію стосовно будь-яких напрямків своєї діяльності.
6. ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ
6.1. Трудовий колектив Закладу складають фізичні особи, які своєю працею беруть участь у його діяльності на підставі трудових договорів.
6.2. Трудовий колектив Закладу формується на загальних засадах відповідно до вимог чинного законодавства України.
6.3. Основною формою здійснення повноважень трудового колективу є загальні збори.
6.4. Умови організації та оплати праці трудового колективу Закладу, їх соціальний захист визначаються відповідно до вимог чинного законодавства України.
Відносини між адміністрацією Закладу та трудовим колективом регулюються колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку.
6.5. Загальні збори трудового колективу розглядають проєкт колективного договору та приймають рішення щодо схвалення або відхилення цього проєкту.
6.6. Заклад в межах затверджених кошторисів може на договірних засадах залучати до своєї роботи спеціалістів (зокрема, іноземних) та формувати тимчасові творчі (трудові) колективи.
7. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ЗАКЛАДУ
7.1. Контроль за окремими сторонами діяльності Закладу здійснюють державні органи, на які, відповідно до чинного законодавства України, покладено контроль за використанням бюджетних коштів, за сплатою податків та інших обов'язкових платежів, здійснення нагляду за безпекою виробництва та праці, протипожежною та екологічною безпекою, інші органи відповідно до законодавства України.
Контроль за діяльністю Закладу також в установленому законодавством порядку здійснює Рівненська обласна рада.
Власний контроль за діяльністю Закладу здійснює Рівненська обласна рада, шляхом перевірок всіх питань статутної та/або фінансово-господарської діяльності, за власною ініціативою або на вимогу профільної постійної комісії обласної ради.
7.2. Відносини Закладу з органами державної влади і місцевого самоврядування регулюються відповідно до цього Статуту, Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про місцеві державні адміністрації", інших нормативно-правових актів України, які визначають компетенцію цих органів.
7.3. На вимогу Власника Заклад зобов'язаний проводити незалежну аудиторську перевірку фінансової звітності та бухгалтерського обліку.
8. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ
8.1. Діяльність Закладу припиняється в результаті передачі всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам-правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення, виділ) або ліквідації.
8.2. Злиття, приєднання, поділ, перетворення та виділ здійснюються за рішенням Рівненської обласної ради, або у випадках, передбачених законом, за рішенням суду або відповідних органів державної влади.
8.3. Рівненська обласна рада або суд призначають комісію з припинення діяльності Закладу (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення діяльності Закладу відповідно до чинного законодавства України.
8.4. Виконання функцій комісії з припинення діяльності Закладу може бути покладено на орган, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.
8.5. У разі злиття Закладу з іншою юридичною особою усі майнові права та обов'язки кожного з них переходять до юридичної особи, що утворена внаслідок злиття.
8.6. У разі приєднання Закладу до іншої юридичної особи, до останньої переходять усі її майнові права та обов'язки, а в разі приєднання одного або кількох юридичних осіб до Закладу - до нього переходять усі майнові права та обов'язки приєднаних юридичних осіб.
8.7. У разі поділу Закладу, усі його майнові права і обов'язки переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках до кожної з нових юридичних осіб.
8.8. У разі виділення однієї або кількох нових юридичних осіб, до кожної з них переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках майнові права та обов'язки Закладу.
8.9. У разі перетворення Закладу в іншу юридичну особу усі його майнові права і обов'язки переходять до новоутвореної юридичної особи.
8.10. Заклад може бути ліквідований:
- за рішенням Рівненської обласної ради;
- за рішенням суду про визнання недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.
8.11. Активи Закладу можуть передаватись закладу, установі, підприємству, організації відповідного виду в порядку, визначеному чинним законодавством України.
У разі припинення роботи Закладу (у результаті його ліквідації, злиття, поділу, виділу, приєднання або перетворення), якщо інше не передбачено законодавством, активи можуть зараховуватись до доходу обласного бюджету.
8.12. Заклад є таким, діяльність якого припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про припинення його діяльності.
9. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
9.1. Зміни та доповнення до цього Статуту вносяться на підставі рішення Рівненської обласної ради.
9.2. Зміни та доповнення до цього Статуту підлягають державній реєстрації у порядку, встановленому чинним законодавством України.