Рішення обласної ради 7 скликання
Оприлюднено 19-06-2019
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме скликання
(Двадцять шоста сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 14 червня 2019 року № 1369
Про Обласну програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2019-2023 роки
Враховуючи подання Рівненської облдержадміністрації, з метою забезпечення виконання завдань у сфері охорони праці, зокрема, конституційного права громадян на безпечні та нешкідливі умови праці, мінімізації ризиків виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на виробництві, що сприятиме сталому економічному розвитку, збереженню і розвитку трудового потенціалу, відповідно до Закону України "Про охорону праці", керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а:
1. Затвердити схвалену розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 06 травня 2019 року №423 Обласну програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2019 - 2023 роки, що додається.
2. Рекомендувати районним, міським радам спільно з районними державними адміністраціями, виконавчими комітетами рад міст обласного значення розробити відповідні програми та передбачити кошти на їх реалізацію.
3. Обласній державній адміністрації про хід виконання Програми інформувати обласну раду щороку до 15 січня.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань з питань соціальної політики і соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей, з питань бюджету, фінансів та податків.
Голова ради О.Ю. Данильчук
Схвалено розпорядження голови Рівненської облдержадміністрації від 06 травня 2019 року № 423 |
Затверджено рішення Рівненської обласної ради від 14 червня 2019 року № 1369 |
Обласна програма поліпшення стану безпеки,
гігієни праці та виробничого середовища на 2019 - 2023 роки
Загальна частина
Розроблення Обласної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2019 - 2023 роки (далі – Програма) зумовлено необхідністю посилення державного регулювання у сфері охорони праці та координації дій центральних і місцевих органів виконавчої влади.
Законодавчою основою для розроблення Програми є Закон України "Про охорону праці".
Реалізацію заходів Програми буде спрямовано на поліпшення економічного стану в області, зниження ризику виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на виробництві, що сприятиме зменшенню видатків з державного бюджету на їх ліквідацію та відшкодування шкоди потерпілим на виробництві. І в кінцевому результаті – спрямовано на збереження та оздоровлення трудового потенціалу, збереження й підвищення працездатності та функціональних можливостей працівників.
Організацію виконання Програми в межах повноважень здійснює департамент соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, райдержадміністраціями, виконавчими комітетами рад міст обласного значення, об’єднаними територіальними громадами та у взаємодії з об’єднаннями роботодавців, профспілок, підприємствами, установами та організаціями області.
Мета та основні завдання Програми
Метою Програми є комплексне розв’язання проблем у сфері охорони праці, формування сучасного безпечного та здорового виробничого середовища, мінімізація ризиків виробничого травматизму, професійних захворювань і аварій на виробництві, що сприятиме сталому економічному розвитку та соціальній спрямованості, збереженню і розвитку трудового потенціалу.
Основними завданнями Програми є:
забезпечення дотримання суб’єктами господарювання нормативно-правових актів з питань охорони праці;
налагодження дієвого контролю за охороною праці на всіх організаційних рівнях;
забезпечення функціонування системи управління охороною праці на кожному підприємстві, в установі та організації;
приведення до нормативних рівнів (обмеження впливу) шкідливих і небезпечних факторів на робочих місцях шляхом впровадження новітніх безпечних технологій, нових видів засобів індивідуального та колективного захисту;
зниження виробничих ризиків, безпеки виробничих об’єктів, устаткування та запобігання аваріям на об’єктах підвищеної небезпеки;
удосконалення системи навчання з охорони праці, в тому числі запровадження дистанційного навчання, з використанням комп’ютерних банків даних та нових інформаційних технологій.
Виконання зазначених завдань сприятиме поліпшенню стану охорони праці, його контрольованості та прогнозованості, зменшенню кількості аварій, нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Очікувані результати виконання Програми
Виконання Програми дасть змогу вирішити проблеми в сфері охорони праці, зокрема дозволить скоротити соціальні та економічні втрати від негативних наслідків виробничого травматизму, професійної захворюваності та аварійності на виробництві і сприятиме сталому зростанню економіки області.
Ефективність виконання Програми буде забезпечуватися шляхом оптимізації матеріально-технічних, фінансових, трудових витрат, спрямованих на поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища для забезпечення реалізації конституційного права громадян на належні, безпечні та здорові умови праці, збереження та розвиток трудового потенціалу області.
Обсяги та джерела фінансування
Виконання Програми передбачається здійснювати за рахунок коштів управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області, Управління Держпраці у Рівненській області, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ, організацій, інших джерел, не заборонених законодавством.