Рішення обласної ради 7 скликання
Оприлюднено 20-03-2019У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме скликання
(Двадцять п'ята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 15 березня 2019 року № 1295
Про Програму економічного та соціального розвитку Рівненської області на 2019 рік
Враховуючи подання Рівненської облдержадміністрації, керуючись Законами України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про засади державної регіональної політики», пунктом 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а:
1. Звіт про виконання Програми економічного та соціального розвитку Рівненської області на 2018 рік, затвердженої рішенням обласної ради від 16 березня 2018 року № 875, взяти до відома (додається).
2. Затвердити Програму економічного та соціального розвитку Рівненської області на 2019 рік, схвалену розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 02 січня 2019 року № 2 (додається).
3. Облдержадміністрації забезпечити виконання Програми економічного та соціального розвитку Рівненської області на 2019 рік.
4. Рекомендувати райдержадміністраціям, районним радам та органам місцевого самоврядування міст обласного значення розробити і затвердити відповідні програми економічного та соціального розвитку районів (міст) на 2019 рік.
5. Рішення обласної ради від 16 березня 2018 року № 875 «Про Програму економічного та соціального розвитку Рівненської області на 2018 рік» зняти з контролю.
6. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради відповідно до визначених функцій та повноважень.
Голова ради О.Ю. Данильчук
Звіт
про виконання Програми економічного і соціального розвитку
Рівненської області на 2018 рік
У 2018 році забезпечено зростання у більшості галузей господарського комплексу області.
За 2018 рік обсяги виробництва продукції у переробній промисловості зросли на 0,8 відс. (по Україні ріст на 0,2 відс.). Зокрема, на підприємствах із виробництва меблів – на 13,0 відс., деревообробної промисловості – на 12,2 відс. (по Україні ріст на 1,1 відс.), машинобудування – на 5,1 відс. (по Україні ріст на 0,4 відс.), іншої неметалевої мінеральної продукції – на 1 відс. (по Україні спад на 1,2 відс.).
У грудні 2018 року порівняно з груднем 2017 року забезпечено зростання обсягів випуску промислової продукції на 15,5 відс. (по Україні спад на 2,7 відс).
Обсяг реалізованої продукції у 2018 році становив 37,6 млрд. грн., що на 9,4 відс. більше, ніж у 2017 році.
За 2018 рік в усіх категоріях господарств вироблено валової продукції сільського господарства на суму 7,2 млрд. грн., у тому числі у сільгосппідприємствах - 2,6 млрд. грн., що відповідно на 1,9 відс. та 6,5 відс. більше, ніж за 2017 рік.
В області зібрано понад 1,2 млн. тонн зерна, що на 3 відс. більше обсягів 2017 року, середня урожайність становить 47,6 ц/га (у 2017 році - 45,7 ц/га).
Обсяги виробництва ріпаку збільшено на 28,1 відс., сої - на 21,9 відс., виробництво картоплі забезпечено на рівні 2017 року.
У аграрних підприємствах області зросло виробництво м’яса на 18,3 відс. (по Україні ріст на 2,5 відс.) та яєць – на 1,3 відс.
За рахунок власного виробництва потреба області в основних видах сільськогосподарської продукції забезпечена: у яйцях – на 149 відс., зерні - 145 відс., молоці – 127 відс., овочах – 114,4 відс., картоплі – 110 відс., м’ясі – 105 відс.
У 2018 році у розвиток агропромислового комплексу сільгоспвиробниками області залучено 786,1 млн. грн. інвестиційних коштів та 381,2 млн. грн. кредитних ресурсів.
Державну фінансову підтримку отримали 190 юридичних та 8,1 тис. фізичних осіб на суму 62,5 млн. грн., що майже у 5 разів більше, ніж у 2017 році. Зазначені кошти спрямовано:
- на розвиток тваринництва – 32,5 млн. грн. для 43 юридичних та 8,1 тис. фізичних осіб (у тому числі дотація за утримання корів – 16,1 млн. грн., вирощування молодняка ВРХ – 14,2 млн. грн., часткове відшкодування вартості закуплених племінних тварин – 2 млн. грн.);
- часткову компенсацію вартості сільгосптехніки – 15,8 млн. грн.;
- на здешевлення кредитів – 9,2 млн. грн.;
- на розвиток фермерських господарств для 120 фермерів - 4,3 млн. грн.;
- на розвиток садівництва – 0,7 млн. грн.
За рахунок програми здешевлення вартості сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва проведено переоснащення технічної бази 88-ми сільськогосподарських підприємств, придбано 256 одиниць сільськогосподарської техніки на суму 77 млн. грн.
У 2018 році відповідно до Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу області компенсовано витрати на проведення сертифікації з органічного виробництва для 6-ти суб’єктів господарювання на суму 120 тис. грн. та відшкодовано вартість доїльних установок для 8-ми фізичних осіб (які утримують 3-х і більше корів) на суму 77,7 тис. грн.
В рамках програми підтримки фермерських господарств області з обласного бюджету спрямовано 1,4 млн. грн. (відповідну підтримку отримали 8 фермерських господарств).
На реалізацію програми індивідуального житлового будівництва у сільський місцевості «Власний дім» спрямовано 2,4 млн. грн., укладено 22 кредитні договори (у т.ч. 11 договорів - на будівництво та придбання житла та 11 - на утеплення житлових будинків).
Обсяг капітальних інвестицій в економіку області за січень – вересень 2018 року становив 4,4 млрд. грн. і збільшився порівняно з відповідним періодом 2017 року на 28,1 відс.
За 2018 рік обсяг виконаних будівельних робіт зріс на 14,1 відс. порівняно з 2017 роком і на 01.01.2019 становив 2,2 млрд. грн. Дорожніми будівельними організаціями області виконано робіт на суму 721,7 млн. грн., що у 1,4 раза більше, ніж за 2017 рік.
У 2018 році за рахунок субвенції з державного бюджету на утримання та розвиток автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності в сумі 266 млн. грн. проведено реконструкцію та ремонт близько 80 кілометрів автомобільних доріг у всіх районах області.
За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в сумі 144,5 млн. грн. у минулому році впроваджувалось 27 проектів (у т.ч. 6 перехідних), зокрема, здійснювалось будівництво та реконструкція:
- універсальної спортивної зали спортивного комплексу в м. Рівне;
- шкіл в селах Борбин Млинівського, Старе Село Рокитнівського, Цепцевичі Сарненського, Степангород Володимирецького, Жобрин Рівненського районів, навчально-виховного комплексу в м. Дубровиця;
- дитячих садків в містах Березне, Дубно, смт Оржів Рівненського району, селах Новомильськ Здолбунівського, Залав’я Млинівського, Переброди Дубровицького районів;
- будівництво спортивних комплексів в містах Дубровиця, Сарни;
- гінекологічного відділення Острозької районної лікарні під гуртожиток медичних працівників у місті Острог;
- очисних споруд в місті Березне.
У минулому році проведено реконструкцію фасаду (термореновацію будівлі) центральної районної лікарні в смт Зарічне та спального корпусу дитячого будинку-інтернату в с. Мирогоща Друга Дубенського району, введено в експлуатацію І пусковий комплекс І черги навчально-виховного комплексу в с. Степангород Володимирецького, І чергу будівництва школи в с. Старе Село Рокитнівського районів.
На здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій області у 2018 році освоєно 125,3 млн. грн. коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. За ці кошти, у 2018 році проводилось будівництво та реконструкція об’єктів соціальної сфери: спорткомплексу в м. Дубровиця, дитячого навчального закладу в м. Березне, школи в с. Корнин Рівненського району, приймального відділення КЗ «Рівненська обласна дитяча лікарня», будівлі головного корпусу гуманітарної гімназії в смт Млинів, під’їзної частини приймального відділення Здолбунівської ЦРЛ, дитячого садка на 30 місць в с. Городище Рівненського району та інших об’єктів.
У минулому році здійснювалось будівництво, реконструкція та ремонт об’єктів соціальної інфраструктури населених пунктів, які знаходяться в зоні спостереження Рівненської та Хмельницької АЕС, на фінансування яких спрямовано 27,8 млн. грн. відповідної субвенції з державного бюджету. Зокрема, проведено ремонти закладів культури, дорожнього покриття, протирадіаційних укриттів, закупівлю засобів індивідуального захисту для населення Острозького району, реконструкцію внутрішніх електричних мереж головного корпусу НВК «Школа І - ІІІ ступенів-гімназія» у м. Острог, продовжувалось будівництво школи в с. Озерці Володимирецького району.
Кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/реконструкцію палаців спорту у сумі 42 млн. грн. спрямовано на будівництво спортивного комплексу комунального закладу «Обласна спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву» Рівненської обласної ради (вул. Макарова, м. Рівне).
В рамках бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України» у 2018 році в області здійснювалось будівництво та реконструкція 12-ти об’єктів, освоєно 10,4 млн. грн.
З бюджету розвитку обласного бюджету у 2018 році профінансовано 92,4 млн. грн. Зазначені кошти спрямовано на будівництво та реконструкцію дитячих садків у селах Новомильськ Здолбунівського, Орлівка Березнівського районів, навчально-виховного комплексу в с. Борбин Млинівського району, шкіл у селах Цепцевичі Сарненського, Степангород Володимирецького, Соснівка Дубенського районів, спортивного комплексу в м. Рівне (на вул. Макарова), другого пускового комплексу ІІ черги обласного онкологічного диспансеру, будівлі інституту післядипломної педагогічної освіти у м. Рівне, спортивного майданчика Клесівської ЗОШ, обласної універсальної наукової бібліотеки у м. Рівне, систем водопостачання сіл Жаврів та Малятин Гощанського району, станції обеззараження стічних вод обласного протитуберкульозного диспансеру.
З обласного природоохоронного фонду на здійснення природоохоронних заходів спрямовано 7 млн. грн., зокрема, на будівництво ліній водовідведення житлових масивів у м. Здолбунів, станції очищення господарсько-побутових вод у с. Шубків Рівненського району, самопливного колектора, каналізаційної насосної станції і напірного колектора через р. Горинь у с. Горбаків Гощанського району, реконструкцію компактної установки очисних споруд у м. Корець, каналізаційної насосної станції № 2 у м. Острог, впроваджено заходи із захисту від підтоплення с. Малеве і прилеглих сільськогосподарських угідь Демидівського району.
Області виділено та профінансовано 232,9 млн. грн. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості (у тому числі 204,2 млн. грн. - на нове будівництво 34-ох лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини у 13-ти районах області). На даний час проводиться будівництво 28-ми лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Станом на 01.01.2019 виконано робіт на суму 47,6 млн. грн.
У рамках Проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» заплановано проведення реконструкції та капітального ремонту 89-ти лікарських амбулаторій та ФАПів у 9-ти районах області, проводяться ремонтні роботи по 19-ти об’єктах, освоєно 16,7 млн. грн.
Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області, на 01.10.2018 складав 133,5 млн. дол. США.
До основних країн-інвесторів входять: Італія, Німеччина, Кіпр. Значними є обсяги інвестицій з Великобританії, Нідерландів, Польщі, Швейцарії та ряду інших країн Європейського Союзу.
У розвиток підприємств промисловості вкладено 60,8 млн. дол. США іноземних інвестицій (у т.ч. переробної галузі – 48,4 млн. дол. США), будівництва – 31,6 млн. дол. США, транспорту – 27,1 млн. дол. США, оптової та роздрібної торгівлі – 7,2 млн. дол. США.
На підприємствах області продовжується робота з оновлення виробничих потужностей, запровадження прогресивних технологій, освоєння нових видів конкурентоспроможної продукції та створення робочих місць.
Нарощує виробничі потужності підприємство ТОВ «Українські лісопильні» (введено в дію у грудні 2017 року внаслідок реалізації проекту «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів в обсязі 300 тис. куб. м у рік» вартістю 25 млн. євро, створено 150 нових робочих місць). За 2018 рік вироблено 45,1 тис. куб. метрів пиломатеріалів.
На ТзОВ «Морган Феніче» – експортоорієнтованому підприємстві з виробництва м’яких меблів впроваджується проект із розширення меблевої фабрики, зокрема введено в експлуатацію новозбудоване приміщення заготівельно-складального цеху площею 19 тис. кв. метрів. Вартість будівництва - 94 млн. грн. Створено 900 робочих місць.
На ТзОВ «ОДЕК» Україна реалізовано інвестиційний проект з розширення виробництва фанери з використанням вільних приміщень цеху ДВП вартістю 7 млн. євро. Реалізація даного проекту дозволить вийти на потужність 105 тис. куб. метрів фанери у рік.
Реалізується інвестиційний проект «Модернізація підприємства ТОВ «Свиспан Лімітед», обсягом інвестицій 25 млн. євро. Впроваджено перший етап проекту з модернізації виробництва шляхом заміни частини морально застарілих сушарок та лінії пресування на нове екологічно-ефективне обладнання. Термін реалізації проекту – 2017 - 2020 роки.
На обласному рівні, починаючи з 2010 року в області проводиться щорічний обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад. За 2010 – 2017 роки реалізовано 95 проектів на суму 12,1 млн. грн. (у т.ч. співфінансування з обласного бюджету – 4,6 млн. грн.).
На конкурс 2018 року подано 77 проектів. За результатами засідань конкурсної ради визначено 19 проектів-переможців, на фінансування яких з обласного бюджету спрямовано 2,1 млн. грн.
Пріоритетними стали проекти, спрямовані на енерго- та ресурсозбереження, організацію системи надання соціальних послуг населенню, розвиток туристичної діяльності та розвиток підприємництва.
Одним із пріоритетних напрямів Програми – 2018 є підвищення рівня енергоефективності і енергозбереження, впровадження заходів щодо використання нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії.
За підсумками моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів за напрямом «Відновлювана енергетика та енергоефективність» останні три роки Рівненщина займає перше місце.
В рамках Комплексної програми енергоефективності у минулому році в бюджетних установах області (на умовах співфінансування) впроваджувалось 27 енергоефективних проекти на загальну суму 14,0 млн. грн. (у т.ч. кошти обласного бюджету - 9,4 млн. грн.).
Всього в рамках обласного конкурсу проектів з енергоефективності за 2015 - 2018 роки у бюджетних закладах впроваджено 191 проект на загальну суму 63,0 млн. грн. Внаслідок впровадження зазначених заходів фактичне споживання природного газу зменшилось на 54 відс.
В рамках Державної програми стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту, залученого на придбання енергоефективного обладнання отримали кредити 13,1 тис. фізичних осіб та 169 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на загальну суму 337,7 млн. грн.
Крім того, з обласного та місцевих бюджетів відшкодування відсоткових ставок отримали 6,3 тис. осіб на загальну суму 7,8 млн. грн.
В області здійснюють підприємницьку діяльність 5,3 тис. підприємств (з них 5,0 тис. – малих та 281 – середніх) та 34,5 тис. фізичних осіб – підприємців.
Питома вага зайнятих на малих і середніх підприємствах перевищує 92 відс. зайнятих на підприємствах регіону. Суб‘єкти малого та середнього підприємництва забезпечують понад 80 відс. загального обсягу реалізованої в регіоні продукції.
В області реалізується Програма розвитку малого і середнього підприємництва, на реалізацію якої у 2018 році спрямовано 670 тис. гривень.
У рамках зазначеної програми фінансову підтримку шляхом часткового відшкодування відсотків за кредитами банків з обласного бюджету отримали11 суб’єктів господарювання на суму 347 тис. грн. Це дало можливість суб’єктам малого і середнього бізнесу здешевити кредити на загальну суму щонайменше 6 млн. грн.
Як результат системної роботи щодо налагодження партнерських взаємовідносин бізнесу і влади - область посіла шосте місце серед регіонів України у рейтингу Regional Doing Business 2018, який формується на основі анкетування підприємців за міжнародною методикою.
Одним із пріоритетних завдань органів влади області є дерегуляція економіки, зокрема, спрощення і прискорення реєстраційних та дозвільно-погоджувальних процедур.
В усіх районах та містах обласного значення, а також у Миляцькій об’єднаній територіальній громаді функціонують центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи), якими за 2018 рік надано 568,1 тис. адміністративних послуг, що у 1,3 раза більше, ніж за 2017 рік.
До переліків адміністративних послуг увійшли соціальні, земельні послуги та реєстраційно-погоджувальні процедури.
В рамках реалізації Програми «U-LEAD з Європою» розпочато роботи щодо створення (модернізації) ЦНАПів у п’яти об’єднаних громадах (Радивилівській, Козинській, Острожецькій, Висоцькій, Миляцькій). Крім того, відібрано 7 громад (в т.ч. шість ОТГ Клесівська, Клеванська, Смизька, Мирогощанська, Деражненська, Привільненська) для впровадження проектів у другому раунді, а також подано 13 заявок для участі у третьому раунді зазначеного проекту.
В області здійснюється реформування місцевого самоврядування, пріоритетом якого є формування спроможних об’єднаних громад.
Відповідно до перспективного плану формування територій громад Рівненської області (схвалений рішенням обласної ради від 12.06.2015 № 1468, зі змінами від 14.12.2018 № 1262) передбачено створення 66-ти об’єднаних територіальних громад. Перспективним планом охоплено 100 відсотків території області.
В даний час в області сформовано 35 об’єднаних територіальних громад, що становить 53 відс. ОТГ, передбачених перспективним планом. Об’єднані територіальні громади області об’єднали 119 сільських, селищних, міських рад (32,6 відс. загальної чисельності місцевих рад на початок об’єднання).У зазначених громадах проживає 275,1 тис. осіб (23,7 відс. загальної чисельності населення області). Площа об’єднаних громад становить 6119,7 кв. км (30,5 відс. загальної площі території області).
У 31-ій об’єднаній громаді проведено перші місцеві вибори. Очікують призначення ЦВК перших виборів Бугаївська об’єднана територіальна громада Радивилівського, Степанська ОТГ Сарненського та Малинська ОТГ Березнівського районів.
У минулому році шляхом приєднання Заболоттівської сільської ради Володимирецького району до міста обласного значення Вараш утворено Вараську міську об’єднану територіальну громаду. Завершено приєднання Мальованської сільської ради до Млинівської ОТГ та Іваннівської сільської ради Дубенського району до Привільненської ОТГ.
В об’єднаних громадах обрано та працює 21 староста.
У 2018 році на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом працювало 25 ОТГ. В результаті фінансової децентралізації за 2018 рік власні доходи місцевих бюджетів ОТГ зросли на 22,8 відс. і становили 481 млн. грн. (завдання виконано на 106,0 відс.).
У минулому році об’єднаними громадами області освоєно 61,8 млн. грн. (або 98,9 відс.) коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток інфраструктури. За ці кошти 25 ОТГ області реалізували 100 проектів, спрямованих на капітальний ремонт (реконструкцію) закладів охорони здоров’я, освіти, культури, ремонт дорожнього покриття та реконструкцію (нове будівництво) вуличного освітлення, придбання транспортних засобів.
Крім того, за кошти ДФРР реалізовано п’ять інвестиційних проектів у чотирьох об’єднаних територіальних громадах (Острожецькій, Мирогощанській, Клеванській та Миляцькій) на суму 25,6 млн. грн.
Оборот зовнішньої торгівлі товарами за 2018 рік становив 709,5 млн. дол. США. При цьому, експорт товарів склав 410,9 млн. дол. США і зріс на 7,2 відс. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі становить 112,3 млн. дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,38 (по Україні – 0,83).
Зовнішньоторговельні операції проводилися з партнерами 119 країн світу. У структурі експортних поставок питома вага країн Європейського Союзу складала 77,9 відс. проти 72,2 відс. на початок 2018 року, та 62,5 відс. на 01.01.2016.
Збільшився експорт товарів до Китаю у 2,3 раза, Чехії та Словаччини – у 1,7 раза, Румунії та Литви - у 1,4 раза, Нідерландів – у 1,3 раза, Австрії, Бельгії, Італії, Польщі, США та Франції - у 1,2 раза.
У товарній структурі експорту найбільша питома вага продукції деревообробної промисловості – 34,9 відс., продуктів рослинного походження – 17,5 відс., виробів зі скла – 12,9 відс., меблів – 11,6 відс.
У товарній структурі імпорту найбільша питома вага машин та обладнання – 18,8 відс., продукції хімічної промисловості – 17,3 відс., полімерних матеріалів – 13,5 відс., засобів наземного транспорту – 9,6 відс.
За 2018 рік в області забезпечено зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів. До загального фонду зведеного бюджету області (без трансфертів) надійшло 11139 млн. грн., що на 8 відс. більше, ніж за 2017 року.
Надходження платежів до державного бюджету склали 6567,9 млн. грн. і збільшились на 0,3 відс.
Власні доходи місцевих бюджетів становили 4571,1 млн. грн., що на 21,4 відс. або на 805,1 млн. грн. більше, ніж у 2017 році. Завдання з надходження платежів виконано на 104,4 відсотка.
Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 4236,8 млн. грн., що на 27,4 відс. більше, ніж на 01.01.2018.
Середньомісячна заробітна плата працівників області за 2018 рік становила 7469 грн. і зросла порівняно 2017 роком на 24,2 відс. та у 2 рази перевищила рівень мінімальної заробітної плати (3723 грн.). Індекс реальної заробітної плати склав 111,6 відс.
Рівень зареєстрованого безробіття на 01.01.2019 становив 1,7 відс. проти 1,8 відс. на 01.01.2018.
Особлива увага приділяється вирішенню соціальних проблем учасників АТО, зокрема:
отримали пільги та компенсації соціального спрямування 11,8 тис. учасників АТО, встановлено статус ветерана війни – добровольця для 67 учасників АТО;
придбано 91 квартиру для забезпечення житлом членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції та осіб з інвалідністю внаслідок війни – учасників АТО (в т.ч. у 2018 році – 15 квартир);
надано матеріальну допомогу з місцевих бюджетів в сумі 6,4 млн. грн. для демобілізованих учасників АТО та з обласного бюджету для сімей загиблих військовослужбовців - 5,9 млн. грн. (в т.ч. у 2018 році – 200 тис. грн.);
проліковано в обласному госпіталі ветеранів війни 3542 учасники АТО (у т.ч. у 2018 році - 988 осіб);
проліковано у Центрі лікування та реабілітації наслідків нейротравм 195 важкохворих осіб учасників АТО;
санаторно-курортним лікуванням забезпечено 313 учасників бойових дій, перераховано 2,54 млн. грн.;
укладено 62 договори на навчання з професійно-технічними та вищими навчальними закладами для 116 учасників АТО;
психологічну реабілітацію отримали 63 учасники антитерористичної операції та 2 учасники Революції Гідності;
для отримання земельних ділянок звернулися до Головного управління Держгеокадастру в області 5638 учасників АТО, надано 4000 дозволів (67 відс. загальної кількості звернень) на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність загальною площею 1281,7 гектарів. Передано у власність 3269 земельні ділянки загальною площею 983,9 гектарів;
забезпечено пільгове перевезення учасників антитерористичної операції усіма видами транспорту.
Разом з тим, внаслідок впливу окремих факторів у 2018 році не вдалось досягти виконання окремих запланованих показників.
Зокрема, у 2018 році порівняно із 2017 роком допущено:
зменшення обсягів промислового виробництва в цілому по області на 4,7 відс.;
скорочення поголів’я ВРХ в усіх категоріях господарств - на 6,8 відс.(у т. ч. корів – на 3,8 відс.), свиней - на 8 відс., птиці на 0,5 відс., виробництва молока - на 3,8 відс.;
зменшення обсягів перевезення вантажів всіма видами транспорту - на 14,8 відс., пасажирів – на 7,1 відс.;
зростання податкового боргу до Зведеного бюджету на 16,1 відс. та заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску - у 2,1 раза.
Для вирішення проблемних питань видано відповідні розпорядження і доручення голови облдержадміністрації, стан виконання яких перебуває на постійному контролі.