Рішення обласної ради 7 скликання
Оприлюднено 12-12-2018У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме скликання
(Двадцять третя сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 07 грудня 2018 року № 1243
Про звернення Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України стосовно вжиття заходів у сфері застосування та поводження з пестицидами та отрутохімікатами з метою зменшення їх негативного впливу на здоров'я людей та навколишнє природне середовище
Враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи від 30.10.2018 №5, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Звернутися до Кабінету Міністрів України стосовно вжиття заходів у сфері застосування та поводження з пестицидами та отрутохімікатами з метою зменшення їх негативного впливу на здоров'я людей та навколишнє природне середовище (текст звернення додається).
2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Кабінету Міністрів України.
Голова ради О.Ю. Данильчук
Звернення
Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України стосовно вжиття заходів у сфері застосування та поводження з пестицидами та отрутохімікатами з метою зменшення їх негативного впливу на здоров'я людей та навколишнє природне середовище
Основними принципами державної політики у сфері діяльності, пов’язаної з пестицидами та агрохімікатами, відповідно до Закону України «Про пестициди і агрохімікати» є пріоритетність збереження здоров'я людини і охорони навколишнього природного середовища по відношенню до економічного ефекту від застосування пестицидів і агрохімікатів, державна підконтрольність їх ввезення на митну територію України, реєстрація, виробництво, зберігання, транспортування, торгівля і застосування.
В Україні зареєстровано понад 1000 пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання. Більшість із них застосовуються з порушеннями вищезазначених норм і правил.
Внаслідок використання великої кількості пестицидів, які мають канцерогенний та мутагенний вплив на людину, спричинено забруднення атмосферного повітря, ґрунтових вод та накопичення отруйних хімічних речовин в життєво важливому орному шарі ґрунту. Порушення природних процесів та негативний вплив пестицидів стають причиною погіршення стану здоров’я населення.
Найбільш гостро стоїть питання обробки полів сільськогосподарських культур авіаційним методом.
Депутати Рівненської обласної ради стурбовані ситуацією, яка склалася в області у зв’язку із застосуванням пестицидів і агрохімікатів.
Впродовж 2015-2018 років до обласної ради, органів виконавчої влади надходили звернення від жителів області щодо загибелі бджіл, посівів на присадибних ділянках внаслідок застосування пестицидів агрохолдингами. Окремі громадяни скаржились на погіршення стану здоров'я дорослих та дітей.
Україна, яка спрямувала свій курс до євроінтеграції, повинна вживати всі заходи для запровадження належного рівня екологічної безпеки.
З метою зменшення негативного впливу пестицидів і отрутохімікатів на навколишнє природне середовище, збереження здоров'я людини, депутати Рівненської обласної ради звертаються до Кабінету Міністрів України з наступними пропозиціями:
- заборонити на законодавчому рівні внесення пестицидів та агрохімікатів авіаційним способом;
- переглянути державний реєстр дозволених до використання в Україні пестицидів і агрохімікатів, заборонити використання небезпечних пестицидів у відповідності до рішення ФАО/ВООЗ;
- переглянути Державні санітарні правила «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» та, враховуючи високу токсичність пестицидів та їх летючість збільшити відстань санітарно-захисних зон навколо населених пунктів;
- розробити дієвий механізм контролю за вмістом пестицидів у воді, повітрі, ґрунтах, за тим, які саме пестициди використовують агропідприємства та в якій кількості, чи законно ввезені в Україну та чи не заборонені до використання. На сьогоднішній день проводиться лише перевірка наявної документації на використання пестицидів підприємствами;
- посилити відповідальність суб’єктів господарювання, фізичних осіб за порушення вимог законодавства про пестициди та агрохімікати.
Схвалено
рішення Рівненської обласної ради
від 07 грудня 2018 року
№ 1243