Рішення обласної ради 7 скликання
Оприлюднено 15-03-2016У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме скликання
(П'ята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 березня 2011 року № 119
Про Порядок надання та використання кредитів власникам, користувачам або орендарям особистого селянського господарства на розвиток сільського туризму
З метою ефективної реалізації пункту 2 завдань і заходів з виконання Програми розвитку туризму в Рівненській області на 2016-2020 роки, схваленої розпорядженням голови облдержадміністрації від 27.01.2016 № 22 та затвердженої рішенням обласної ради від 11.03.2016 № 117, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Затвердити Порядок надання та використання кредитів власникам, користувачам або орендарям особистого селянського господарства на розвиток сільського туризму (додається).
2. Рішення Рівненської обласної ради від 22.04.2011 №253 «Про Порядок надання та використання кредитів власникам або орендарям особистого селянського господарства на розвиток сільського туризму», зі змінами від 30.03.2012 №600 визнати таким, що втратило чинність.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань гуманітарної політики (Черній А.Л.).
Голова ради О.В. Корнійчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Рівненської обласної ради
11.03.2016 № 119
Порядок надання та використання
кредитів власникам, користувачам або орендарям особистого селянського господарства
на розвиток сільського туризму
Вступ
Порядок надання та використання кредитів власникам, користувачам або орендарям особистого селянського господарства на розвиток сільського туризму розроблений з метою ефективної реалізації програми розвитку туризму в Рівненській області на 2016-2020 роки та стимулювання розвитку сільського туризму.
I. Загальні положення
1.1. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
кредит – сума коштів, що надаються власникам, користувачам або орендарям особистих селянських господарств (агросадиб) за рахунок кредитних ресурсів Рівненського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі (далі – Фонд), виділених з обласного бюджету для фінансування програми розвитку туризму в Рівненській області на 2016-2020 роки;
позичальник – власник, користувач або орендар агросадиби, який надає послуги з сільського туризму, в тому числі за кредитні кошти, отримані у Фонді для здійснення даного виду діяльності.
агросадиба – особисте селянське господарство, розташоване в селі або селищі Рівненської області і придатне для проживання відпочиваючих.
1.2. Кредитування сільського туризму є прямим, адресним (цільовим) на поворотній основі та здійснюється у межах наявних кредитних ресурсів Фонду.
1.3. Позичальниками можуть бути громадяни України, які проживають у сільській місцевості Рівненської області не менше 6 місяців, мають власні або орендовані особисті селянські господарства (агросадиби), дохід від ведення особистого селянського господарства або основного місця роботи та надають на базі своїх господарств послуги сільського туризму.
1.4. Селища міського типу прирівнюються до сільських населених пунктів.
1.5. Інформація про умови отримання кредитів власниками, користувачами або орендарями особистого селянського господарства на розвиток сільського туризму оприлюднюється на Інтернет-сторінці управління культури і туризму обласної державної адміністрації.
ІІ. Умови надання кредиту позичальникам
2.1. Кредит позичальникам надається в сумі, що не перевищує п’ятдесяти тисяч гривень.
2.2. Кредит надається строком до десяти років.
2.3. Плата за користування кредитом складає 2% річних.
2.4. Кредитні угоди з позичальниками укладаються Фондом на підставі рекомендації управління культури і туризму обласної державної адміністрації, клопотання та характеристики сільської (селищної) ради.
ІІІ. Порядок оформлення і видачі кредиту
3.1. Надання кредиту здійснюється на підставі кредитної угоди, що укладається після підтвердження платоспроможності позичальника та його права на одержання кредиту.
3.2. Рішення про надання або відмову у наданні, суму кредиту приймає правління Фонду при участі представників постійної комісії обласної ради з питань духовності, культури та соціальної політики (за згодою) та управління культури і туризму облдержадміністрації на підставі поданих позичальником документів:
заяви на ім’я голови правління фонду про надання кредиту;
клопотання сільської (селищної) ради про видачу кредиту;
характеристика агросадиби
паспорта громадянина України;
ксерокопії паспорта: 1, 2, 11 сторінок;
ксерокопії ідентифікаційного коду;
довідки про склад сім’ї (форма №3);
документи, що підтверджують право власності, оренди або іншого користування агросадибою;
рекомендації управління культури і туризму облдержадміністрації;
довідки про доходи позичальника і членів його сім’ї за попередні 12 місяців перед зверненням та кошторису;
рахунка в ощадбанку.
3.3. Кредитна угода укладається відповідно до законодавства та з урахуванням вимог цього Порядку. Обов’язковими додатками до кредитної угоди є кошторис та графік погашення кредиту.
Зміни та доповнення до кредитної угоди оформлюються додатковою угодою і є невід’ємною частиною кредитної угоди.
3.4. Зобов’язання позичальника за кредитною угодою мають забезпечуватись:
заставою (предметом застави можуть бути всі види майна і майнові права, на які відповідно до законодавства України, може бути накладено стягнення; заставне майно повинно бути ліквідним) або договором поруки, за яким поручителем може бути підприємство, установа, організація, що є основним місцем роботи або поручительство одного чи кількох громадян.
3.5. Дієздатність і достатність форм забезпечення позики визначається Фондом.
3.6. Кредитна угода укладається на всю суму, кредит видається у безготівковій формі при наявності у Фонді коштів на програму розвитку туризму в Рівненській області.
3.7. Термін використання кредиту обумовлюється в кредитній угоді і не може перевищувати десяти років.
3.8. Оформлення, облік і контроль за здійсненням операцій з надання кредиту ведеться згідно із законодавством.
3.9. Методична допомога власникам, користувачам або орендарям особистих селянських господарств з питань сільського туризму надається управлінням культури і туризму облдержадміністрації.
IV. Умови погашення кредиту
4.1. Погашення кредиту розпочинається через 12 місяців після отримання першої його частини та відбувається згідно з графіком, зазначеним в Кредитній угоді.
4.2. За бажанням позичальника можливе дострокове погашення кредиту.
4.3. За погодженням з Фондом допускається погашення кредиту іншими юридичними та фізичними особами.
4.4. У разі порушення позичальником умов кредитної угоди, в тому числі використання кредиту не за призначенням, Фонд має право односторонньо розірвати договір і вимагати дострокового погашення кредиту.
4.5. За прострочення платежу нараховується пеня з розрахунку подвійної річної облікової ставки Національного банку України, що діє на день виникнення боргу, від суми, що має бути погашена.
4.6. У разі невиконання позичальником умов кредитної угоди Фонд, відповідно до законодавства, здійснює заходи щодо стягнення заборгованості та інші дії, передбачені умовами кредитної угоди.
у сільській місцевості, 50 відсотків – за рахунок коштів місцевих бюджетів.Орієнтовний обсяг фінансування Програми у 2016 році становить 55,2 млн. гривень, у тому числі за рахунок залишку освітньої субвенції відповідно до Розпорядження – 27,6 млн. гривень.