Рішення обласної ради 7 скликання
Оприлюднено 15-03-2016У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме скликання
(П'ята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 березня 2016 року № 116
Про Програму створення регіонального матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на 2016 – 2020 роки
Відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 98 Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 775 "Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій", за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Затвердити Програму створення регіонального матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на 2016-2020 роки, схвалену розпорядженням голови облдержадміністрації від 16 січня 2016 року № 10 (далі – Програма), що додається.
2. Обласній державній адміністрації:
- забезпечити виконання Програми;
- при формуванні бюджету на відповідні роки передбачати видатки на виконання заходів Програми в межах наявних фінансових ресурсів;
- про хід виконання Програми інформувати обласну раду щороку до 20 січня.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків (Благодир Ю.А.), з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (Валявка В.Я.).
Голова ради О.В. Корнійчук
Схвалено Розпорядження голови Рівненської облдержадміністрації 16.01.2016 № 10 |
Затверджено Рішення Рівненської обласної ради 11.03.2016 № 116 |
Програма
створення регіонального матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій
на 2016 – 2020 роки
Мета Програми
Основною метою Програми є:
здійснення заходів щодо створення, розміщення, зберігання та використання запасів будівельних і пально-мастильних матеріалів, продовольства, техніки, технічних засобів та інших матеріальних цінностей (далі – матеріальні цінності), призначених для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, надання допомоги постраждалому населенню, проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів;
удосконалення системи управління заходами та процесами цивільного захисту, вжиття ефективних заходів захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій, аварій, катастроф, великих пожеж, несприятливих гідрометеорологічних явищ;
організація життєзабезпечення постраждалого населення під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
Завдання щодо реалізації Програми
Основними завданнями щодо реалізації програми є:
забезпечення формування регіонального матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (далі – регіональний матеріальний резерв);
закупівля матеріальних цінностей у відповідності до Графіка накопичення регіонального матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на 2016 – 2020 роки, згідно з додатком 1 до Програми;
визначення суб’єктів господарювання – постачальників матеріальних цінностей;
своєчасне фінансування заходів зі створення регіонального матеріального резерву для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій з бюджету відповідного рівня.
Організаційне забезпечення Програми
Регіональний матеріальний резерв створюється обласною державною адміністрацією для здійснення заходів, спрямованих на запобігання і ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій та надання термінової допомоги постраждалому населенню.
Регіональний матеріальний резерв створюється виходячи з прогнозованих для території області видів та рівнів надзвичайних ситуацій, а також з урахуванням обсягів робіт з ліквідації їх наслідків, розмірів заподіяних збитків, обсягів забезпечення життєдіяльності постраждалого населення.
Матеріальні цінності, що поставляються до регіонального матеріального резерву, повинні мати сертифікат відповідності на весь нормативний термін їх зберігання.
Порядок використання резервів
Регіональний матеріальний резерв використовується виключно для:
здійснення запобіжних заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій;
ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів;
надання постраждалому населенню необхідної допомоги для забезпечення його життєдіяльності;
розгортання та утримання тимчасових пунктів проживання і харчування постраждалого населення;
забезпечення пально-мастильними та іншими витратними матеріалами транспортних засобів підприємств та громадян, залучених для евакуації постраждалого населення із зони надзвичайної ситуації та можливого ураження.
У разі недостатності матеріального резерву (регіонального, місцевого та об’єктового) чи його використанні у повному обсязі, залучається матеріальний резерв вищого рівня.
Відпуск, залучення матеріальних цінностей з регіонального матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій здійснюється за рішенням голови обласної державної адміністрації.
Відпуск матеріальних цінностей з регіонального матеріального резерву, що підлягають поновленню, здійснюється за рішенням голови обласної державної адміністрації на конкурсних засадах. Кошти, отримані внаслідок реалізації матеріальних цінностей, спрямовуються на придбання і закладення до регіонального матеріального резерву аналогічних матеріальних цінностей.
Результати реалізації Програми
Реалізація Програми забезпечить створення регіонального матеріального резерву, накопичення матеріальних цінностей до нього та їх ефективне використання для запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій та надання термінової допомоги постраждалому населенню, постійну готовність органів управління та цивільного захисту області до дій за призначенням.
Відповідальні за реалізацію Програми
Виконавцем Програми є управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення облдержадміністрації.
Контроль за реалізацією заходів, передбачених Програмою, покладається на управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення облдержадміністрації.
Обсяги та джерела фінансування
Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету, а також може здійснюватися за рахунок добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та об'єднань громадян, інших не заборонених законодавством джерел.
Джерела та обсяги фінансування, необхідні для створення регіонального матеріального резерву, відображені у додатку 2 до Програми.
Обсяги орієнтовного фінансування Програми, за потреби, уточнюються з урахуванням індексу інфляції, конкретних завдань та заходів.