Рішення обласної ради 7 скликання
Оприлюднено 15-03-2016У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме скликання
(П’ята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 березня 2016 року № 115
Про Обласну програму забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів шкільними автобусами у 2016 році
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», враховуючи розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1340-р «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2015 рік та перерозподіл обсягу освітньої і медичної субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам у 2015 році», беручи до уваги рішення координаційної ради з питань складання регіонального плану формування освітніх округів та упорядкування мережі навчальних закладів області (протокол засідання від 04 лютого 2016 року № 5), утвореної розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 04 лютого 2013 року № 64, з метою забезпечення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу, створення оптимальної мережі загальноосвітніх навчальних закладів і належних умов для отримання учнями повноцінної загальної середньої освіти у сільській місцевості, за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
вирішила:
1. Затвердити Обласну програму забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів шкільними автобусами у 2016 році, схвалену розпорядженням голови облдержадміністрації від 04 березня 2016 року № 102 (далі – Програма), що додається.
2. Управлінню освіти і науки обласної державної адміністрації здійснити придбання шкільних автобусів та постачання придбаних автобусів до загальноосвітніх навчальних закладів, які будуть оптимізовані (об’єднані) реорганізовані і до яких будуть довозитися учні загальноосвітніх навчальних закладів.
3. Районним державним адміністраціям забезпечити:
- вжиття в установленому порядку заходів щодо оптимізації (об’єднання) реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів, до яких будуть довозитися учні загальноосвітніх навчальних закладів;
- співфінансування заходів щодо реалізації Програми в установленому порядку;
- цільове використання придбаних шкільних автобусів.
4. Обласній державній адміністрації інформувати обласну раду про хід виконання рішення до 01 січня 2017 року.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань бюджету фінансів та податків (Благодир Ю.А.) та з питань гуманітарної політики (Черній А.Л.).
Голова ради О.В. Корнійчук
С х в а л е н о розпорядженням голови облдержадміністрації від 04.03.2016 року № 102 |
|
З а т в е р д ж е н о Рішення Рівненської обласної ради від 11.03.2016 року № 115 |
Обласна програма
забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів
шкільними автобусами у 2016 році
Загальні положення
Організація регулярного безоплатного підвезення учнів до місць навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти.
Статтею 14 Закону України «Про освіту», статтею 21 Закону України «Про загальну середню освіту» та статтею 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначена можливість забезпечення пільгового проїзду учнів, вихованців, студентів та педагогічних працівників до місця навчання і додому у порядку та розмірах, визначених органами місцевого самоврядування, за рахунок видатків відповідних місцевих бюджетів.
Програма спрямована на створення належних умов для отримання учнями повноцінної загальної середньої освіти у сільській місцевості, оптимальної мережі загальноосвітніх навчальних закладів та забезпечення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу.
Загальна кількість учнів у Рівненській області, які проживають на відстані більше трьох кілометрів від навчально-виховних закладів і потребують підвезення, становить 14,2 тис. осіб. Підвозиться 12,8 тис. учнів, що становить 90,1 відсотка. Шкільними автобусами підвозиться 10,1 тис. учнів, що становить 71,1 відсотка.
Для організації стовідсоткового забезпечення підвезення учнів та педагогічних працівників у сільській місцевості з урахуванням можливої оптимізації мережі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів області необхідно 112 шкільних автобусів.
На цей час для організації підвезення учнів і педагогічних працівників, які проживають за межею пішохідної доступності, до навчальних закладів в області нараховується 156 шкільних автобусів.
До навчальних закладів із зони антитерористичної операції не повернулось 13 шкільних автобусів.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1340-р «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2015 рік, та перерозподіл обсягу освітньої і медичної субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам у 2015 році» (далі – Розпорядження) виділено освітню субвенцію з державного бюджету обласному бюджету, в тому числі цільові видатки на придбання шкільних автобусів для перевезення дітей, що проживають у сільській місцевості, в сумі 27, 6 млн. гривень.
Зазначеним Розпорядженням встановлено такі умови використання коштів:
постачання придбаних автобусів до загальноосвітніх навчальних закладів, які будуть оптимізовані (об’єднані) реорганізовані і до яких будуть довозитися учні;
співфінансування 50 відсотків за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Потребою у розробленні Програми є забезпечення шкільними автобусами загальноосвітніх навчальних закладів I-III ступенів, які будуть оптимізовані (об’єднані) реорганізовані.
Проблема удосконалення мережі загальноосвітніх навчальних закладів і приведення її у відповідність із потребами громад була і залишається актуальною, оскільки в області 89 загальноосвітніх навчальних закладів (13 відсотків загальної їх кількості) належать до загальноосвітніх навчальних закладів із малою чисельністю учнів: загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня (учнів менше 10) – 10, загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів (учнів менше 40) – 36, із них 5 загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів, в яких менше 25 учнів, загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів (учнів менше 100) – 43, що не дозволяє у повній мірі забезпечити учням доступ до якісної освіти.
Придбання шкільних автобусів дозволить забезпечити підвезення учнів до 26 загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів, до яких будуть переведені учні, що проживають у сільській місцевості. При цьому буде оптимізовано (об’єднано) реорганізовано мережу загальноосвітніх навчальних закладів шляхом приєднання до загальноосвітніх навчальних закладів I-III cтупенів 27 навчальних закладів із малою чисельністю учнів, ліквідації 1 філії.
Мета та завдання Програми
Метою Програми є створення оптимальних умов для здобуття якісної середньої освіти в сільській місцевості та організація безпечного, регулярного і безоплатного перевезення дітей, що проживають у сільській місцевості, до місця навчання і додому.
Досягнення мети передбачає вирішення таких основних завдань:
забезпечення реалізації прав громадян на доступність і безоплатність здобуття загальної середньої освіти;
оптимізація (об’єднання) реорганізація загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості;
придбання шкільних автобусів для забезпечення регулярного і безоплатного перевезення дітей, що проживають у сільській місцевості.
Очікувані результати виконання Програми
Виконання Програми дасть змогу:
створити умови для здобуття якісної середньої освіти в сільській місцевості;
забезпечити оптимізацію (об’єднання) реорганізацію мережі загальноосвітніх навчальних закладів;
забезпечити у сільській місцевості регулярне, безоплатне перевезення учнів до місць навчання і додому.
Джерела фінансування Програми
Фінансування Програми здійснюватиметься відповідно до вимог Розпорядження: 50 відсотків – за рахунок залишків освітньої субвенції, виділеної Розпорядженням на придбання шкільних автобусів для перевезення дітей, що проживають у сільській місцевості, 50 відсотків – за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Орієнтовний обсяг фінансування Програми у 2016 році становить 55,2 млн. гривень, у тому числі за рахунок залишку освітньої субвенції відповідно до Розпорядження – 27,6 млн. гривень.