Рішення обласної ради 7 скликання
Оприлюднено 15-03-2016У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме скликання
(П'ята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 березня 2016 року № 113
Про Програму забезпечення поінформованості населення та сприяння розвитку інформаційного простору Рівненської області на 2016 – 2020 роки
Відповідно до законів України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», враховуючи укази Президента України від 17 лютого 2001 року №101/2001 «Про удосконалення діяльності органів виконавчої влади з питань інформування населення», від 01 серпня 2002 року № 683/2002 «Про додаткові заходи щодо забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади», розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2004 року № 759-р «Про роботу центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення відкритості у своїй діяльності, зв'язків з громадськістю та взаємодії із засобами масової інформації», керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою донесення до населення області вичерпної інформації про роботу місцевих органів влади, за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Затвердити Програму забезпечення поінформованості населення та сприяння розвитку інформаційного простору Рівненської області на 2016 – 2020 роки (далі – Програма), схвалену розпорядженням голови облдержадміністрації від 11 лютого 2016 року № 45, що додається.
2. Облдержадміністрації:
- при формуванні обласного бюджету на відповідні роки передбачати кошти на реалізацію Програми в межах наявних фінансових ресурсів;
- про хід виконання Програми щорічно інформувати обласну раду за підсумками року до 15 грудня.
3. Рішення обласної ради від 20.06.2013 року № 938 «Про Програму забезпечення поінформованості населення та сприяння розвитку інформаційного простору Рівненської області на 2013 – 2015 роки» зняти з контролю.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань гуманітарної політики (Черній А.Л.).
Голова ради О.В. Корнійчук
С х в а л е н о розпорядженням голови облдержадміністрації від 11 лютого 2016 року № 45 |
|
З а т в е р д ж е н о Рішення Рівненської обласної ради від 11 березня 2016 року № 113 |
Програма забезпечення поінформованості населення
та сприяння розвитку інформаційного простору Рівненської області
на 2016 – 2020 роки
Мета Програми
Метою Програми є забезпечення ефективної реалізації в області державної інформаційної політики та сприяння розвитку інформаційного простору, зокрема, підвищення рівня поінформованості населення області.
Шляхи та засоби розв’язання проблеми, строки
та етапи виконання Програми
Досягнення мети Програми можливе шляхом:
реалізації заходів, спрямованих на розвиток і захист національного інформаційного простору;
підвищення ефективності співпраці органів влади із засобами масової інформації, забезпечення конституційних прав громадян на інформацію;
підвищення ролі засобів масової інформації у становленні громадянського суспільства, в інформаційному забезпеченні державної політики з питань економічного, соціального, духовного, культурного розвитку області;
створення для журналістів сприятливих умов з метою отримання об’єктивної інформації щодо діяльності органів влади;
залучення громадськості до процесів формування державної політики, прийняття суспільно значимих рішень, проведення їх публічних обговорень у засобах масової інформації;
проведення конкурсів професійної майстерності тощо.
Термін виконання заходів з реалізації Програми – 2016 – 2020 роки.
Завдання і заходи
Завдання і заходи з виконання Програми, спрямовані на розв’язання проблеми та досягнення мети Програми, наведені у додатку.
Очікувані результати виконання Програми
Виконання Програми сприятиме:
- розбудові інформаційного простору Рівненської області;
- розширенню сфери інформування населення;
- встановленню відкритого діалогу між засобами масової інформації, громадськістю та органами влади;
- об’єктивному висвітленню діяльності органів влади, питань розвитку галузей господарського комплексу області;
- забезпеченню відкритості діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
- в реалізації зворотного зв’язку, більш оперативного реагування на критичні зауваження громадян;
- забезпеченню взаємодії громадян з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування
- реалізації конституційних прав населення регіону на інформацію, створенню умов для належної
- творчої діяльності засобів масової інформації.
Контроль за виконанням завдань і заходів Програми
Безпосередній контроль за виконанням завдань і заходів Програми, цільовим та ефективним використанням коштів здійснює управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, виконавчий апарат обласної ради.
Відповідальні виконавці заходів Програми щороку здійснюють обґрунтовану оцінку результатів їх виконання та, у разі потреби, розробляють пропозиції щодо доцільності продовження тих чи інших заходів, необхідності додаткових заходів і завдань, уточнення показників, обсягів і джерел фінансування, переліку виконавців, строків виконання Програми та окремих завдань і заходів тощо.
Обсяги та джерела фінансування
Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету у межах видатків, передбачених на відповідний рік, та інших джерел, не заборонених законодавством.
Головним розпорядником коштів є управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації і виконавчий апарат обласної ради.