Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 28-05-2012
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Одинадцята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 25 травня 2012 року № 660
Про Обласну програму розвитку тваринництва на 2012-2015 роки
Відповідно до Законів України "Про основні засади державної аграрної політики на період до 2015 року", "Про державну підтримку сільського господарства України", "Про племінну справу у тваринництві", враховуючи подання облдержадміністрації, керуючись пунктом 16 частини першої статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а:
1. Затвердити схвалену розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 28.04.2012 №212 Обласну програму розвитку тваринництва на 2012-2015 роки (далі – Програма), що додається.
2. Обласній державній адміністрації:
- спільно з ліцензованими підприємствами з племінної справи у тваринництві забезпечити організацію та виконання заходів Програми;
- передбачати фінансування заходів Програми в межах наявних асигнувань обласного бюджету на відповідні роки;
- про хід виконання Програми інформувати обласну раду до 20 січня щорічно.
3. Визнати таким, що втратило чинність, рішення обласної ради від 22.04.2011 №241 "Про обласну програму розвитку тваринництва на 2011-2015 роки".
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (Брошук І.С.), з питань бюджету, фінансів та податків (Кособуцький О.М.)
Голова ради Ю.С.Кічатий
Обласна програма розвитку
тваринництва на 2012 - 2015 роки
Стан молочного скотарства в області
Галузь тваринництва дає вагомий внесок до валового виробництва сільськогосподарської продукції регіону та забезпечує продуктами харчування тваринного походження населення на рівні фізіологічно - обгрунтованих норм споживання. Основними виробниками продукції тваринництва, на сьогодні, є особисті селянські господарства, в яких виробляється понад 80 відсотків молока та м'яса.
Для значної частини селян, ведення особистого селянського господарства є основним видом доходів.
В області станом на 1 січня 2012 року нараховувалося 228,8 тис. домогосподарств, у яких утримувалося 137 тисяч голів великої рогатої худоби, вирощування якої забезпечує зайнятість населення, є джерелом грошових надходжень та, в значній мірі, вирішує забезпечення молоком та м’ясом.
Станом на 1 січня 2012 року в особистих селянських господарствах утримувалось 100,6 тис. голів корів, що становить 86 відсотків усього наявного поголів’я корів в області.
Головним завданням на сучасному етапі є розробка і впровадження необхідних заходів для збільшення валового виробництва молока, зниження його собівартості, підвищення якості та товарності.
Мета та завдання Програми
Мета: стабілізація чисельності поголів’я корів, збільшення виробництва тваринницької продукції та поліпшення її якості шляхом стимулювання сільськогосподарських товаровиробників до здійснення якісного відтворення маточного поголів`я.
Завдання: стимулювання особистих селянських господарств до збільшення обсягів виробництва молока, стабілізація чисельності поголів’я молочних корів, доведення обсягів штучного осіменіння корів і телиць в особистих селянських господарствах до 30 відсотків наявного поголів'я.
Нормативно-правове забезпечення
Закони України від 18 жовтня 2005 року № 2982-IV "Про основні засади державної аграрної політики на період до 2015 року", від 24 червня 2004 року № 1877-IV "Про державну підтримку сільського господарства України", від 15 грудня 1993 року № 3699- XII "Про племінну справу у тваринництві", від 15 травня 2003 року № 742-IV "Про особисте селянське господарство", Постанова Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року № 1158 "Про затвердження Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року".
Фінансове забезпечення Програми
Фінансове виконання заходів, визначених програмою, здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету.
Кошти обласного бюджету спрямовуються:
для ліцензованих підприємств з племінної справи у тваринництві на часткове здешевлення вартості штучного осіменіння корів і телиць в особистих селянських господарствах;
для особистих селянських господарств, що утримують 3 і більше корів молочного напряму продуктивності;
на запровадження передового досвіду у веденні галузі тваринництва.
Для виконання програми у 2012 році з обласного бюджету необхідно виділити 1660,0 тис. гривень, у тому числі:
на часткове здешевлення вартості штучного осіменіння корів і телиць в особистих селянських господарствах 330,0 тис. гривень;
для особистих селянських господарств, що утримують 3 і більше корів молочного напряму продуктивності 1300,0 тис. гривень;
на запровадження передового досвіду у веденні галузі тваринництва 30,0 тис. гривень.
У подальшому виділення коштів з обласного бюджету здійснюється на підставі розрахунків головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, які подаються щороку головному фінансовому управлінню облдержадміністрації.
Економічна ефективність реалізації Програми
При реалізації Програми в області буде досягнуто таких результатів:
стабілізується чисельність поголів`я корів;
щороку збільшуватимуться обсяги виробництва молока на 5 відсотків;
підвищиться продуктивність тварин;
поліпшиться генетичний потенціал та племінна цінність великої рогатої худоби;
покращиться якість та рівень конкурентоспроможності тваринницької продукції;
збільшаться обсяги штучного осіменіння корів і телиць в особистих селянських господарствах до 30 відсотків наявного поголів’я.
Напрями використання коштів
I. Часткове здешевлення вартості штучного осіменіння
корів і телиць в особистих селянських господарствах
Одним із шляхів підвищення продуктивності і генетичних якостей майбутнього маточного поголів`я сільськогосподарських тварин є штучне осіменіння.
Станом на 1 січня 2012 року в області функціонує 277 пунктів штучного осіменіння великої рогатої худоби. За 2011 рік за всіма категоріями господарств штучно осімінено 23,8 тис. голів корів та телиць, що становить 21 відсоток наявного поголів`я корів. У тому числі у сільськогосподарських підприємствах штучно осімінено 85 відсотків наявного поголів`я корів, у особистих селянських господарствах – 11 відсотків.
Низький рівень здійснення штучного осіменіння худоби в особистих селянських господарствах пов`язаний із високою його вартістю (в межах 80 грн. за голову) та відсутністю в ряді сіл пунктів штучного осіменіння худоби.
За рахунок коштів обласного бюджету здійснюватиметься часткове здешевлення вартості (у розмірі 30 гривень за голову) штучного осіменіння корів і телиць в особистих селянських господарствах. При цьому загальна вартість штучного осіменіння худоби населення повинна становити не більше 80 гривень за голову, з яких 30 гривень – за рахунок обласного бюджету, 50 гривень - за рахунок власника тварини або інших небюджетних джерел.
Порядок спрямування коштів
1.1. Виконавцями цієї Програми є ліцензовані підприємства з племінної справи у тваринництві.
1.2. Головне управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації - головний розпорядник коштів, розподіляє кошти між районами області пропорційно наявному на початок року поголів`ю корів в особистих селянських господарствах. За підсумками 6 та 9 місяців здійснюється перерозподіл коштів з урахуванням фактично виконаних робіт (додаток 1 до Програми).
1.3. Управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій створюють комісії у складі начальника управління (голова комісії) та спеціалістів, представників управлінь ветеринарної медицини в районах для визначення виконавців робіт, якими буде здійснюватися штучне осіменіння худоби в особистих селянських господарствах із частковим здешевленням його вартості за рахунок коштів обласного бюджету.
1.4. Управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій розміщують у районних засобах масової інформації повідомлення про здійснення здешевлення вартості осіменіння худоби населення за рахунок коштів обласного бюджету.
1.5. Для виплати дотації з обласного бюджету виконавці Програми щороку подають комісії наступні документи:
заявку на проведення робіт із штучного осіменіння корів і телиць в особистих селянських господарствах, для здешевлення вартості яких виділяються кошти із обласного бюджету;
копію довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;
план закріплення бугаїв-плідників, допущених до використання, погоджений у головному управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації;
копію ліцензії про торгівлю племінними (генетичними) ресурсами, проведення генетичної експертизи походження та аномалій тварин.
1.6. Щомісяця до 5 числа наступного періоду управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій приймають від виконавців робіт відомості, погоджені сільським (селищним) головою (додаток 2 до Програми).
1.7. Управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій складають реєстр (додаток 3 до Програми) та щомісяця до 10 числа подають головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації.
1.8. Головне управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації складає зведений реєстр виконавців Програми (додаток 4 до Програми).
1.9. На підставі зведеного реєстру головне фінансове управління обласної державної адміністрації перераховує кошти на рахунок головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.
1.10. Головне управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації перераховує кошти виконавцям Програми на розрахункові рахунки, відкриті в банках.
1.11. Операції, пов’язані з використанням коштів обласного бюджету, проводяться відповідно до Порядку обслуговування місцевих бюджетів з реєстраційного рахунка, відкритого в головному управлінні Державної казначейської служби України у Рівненській області.
1.12. Фінансова звітність подається в установленому законодавством порядку.
II. Запровадження передового досвіду у веденні галузі тваринництва
Розвиток галузі тваринництва потребує запровадження наукових досягнень, передового вітчизняного досвіду та досвіду зарубіжних країн у поліпшенні генетичного потенціалу тварин, а також нових технологій штучного осіменіння великої рогатої худоби. Для цього на базі кращих підприємств області щороку проводитимуться науково-практичні семінари з питань поліпшення селекційно-племінної роботи.
Організовуватиметься вивчення керівниками та спеціалістами сільськогосподарських підприємств передового досвіду на підприємствах України та за її межами.
З метою залучення інвестиційних коштів у розвиток галузі тваринництва, підвищення продуктивності худоби щороку проводитиметься підготовка та оновлення каталогу про інвестиційну привабливість та інноваційні проекти області.
Здійснюватиметься виготовлення презентаційних матеріалів для забезпечення участі області у виставках "Агро" упродовж 2012 - 2015 років.
Буде забезпечена підготовка науково-практичних рекомендацій з питань розвитку галузі тваринництва.
III. Спеціальна дотація особистим селянським господарствам на утримання 3-х і більше корів молочного напряму продуктивності
Станом на 1 січня 2012 року в області нараховувалось 228,8 тис. домогосподарств, у яких утримувалось 100,6 тис. корів, лише 924 домогосподарства утримували по 3 і більше корів.
Порядок спрямування коштів
3.1. Спеціальна дотація з обласного бюджету надається особистим селянським господарствам, які утримують 3-х і більше корів.
3.2. Кошти з обласного бюджету спрямовуються особистим селянським господарствам в розмірі до 500 гривень за кожну корову, яка утримувалась в господарстві станом на 1 січня поточного року.
3.3. Для визначення особистих селянських господарств, одержувачів дотації з обласного бюджету, управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій створюють комісії у складі начальника управління (голова комісії) та спеціалістів, представників управлінь ветеринарної медицини в районах.
3.4. Управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій розміщують у районних засобах масової інформації повідомлення про здійснення дотації на утримання корів у особистих селянських господарствах за рахунок коштів обласного бюджету.
3.5. Для виплати дотації з обласного бюджету виконавці Програми щороку подають комісії наступні документи:
заявку для включення до реєстру особистих селянських господарств, які
утримують 3-х і більше корів молочного напряму продуктивності, згідно з додатком 5 до Програми;
довідку, видану сільською (селищною), міською чи районною (у місті) радою, про кількість корів, що утримується в особистому селянському господарстві, згідно з формою 6 – сільрада;
копії паспортів великої рогатої худоби і ветеринарних карток;
копію паспорта власника;
довідку про відкриття поточного рахунка в банку;
копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті).
3.6. Комісія розглядає подані документи, перевіряє відповідність даних та приймає рішення щодо включення заявника до реєстру особистих селянських господарств, які утримують 3-х і більше корів (додаток 6 до Програми).
3.7. Реєстри ведуться управліннями агропромислового розвитку райдержадміністрацій та щороку до 10 липня подаються головному управлінню агропромислового розвитку обласної державної адміністрації.
Документи зберігаються протягом трьох років в управліннях агропромислового розвитку райдержадміністрацій.
3.8. Головне управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації протягом трьох днів узагальнює подані управліннями агропромислового розвитку райдержадміністрацій реєстри та подає зведений реєстр головному фінансовому управлінню обласної державної адміністрації (додаток 7 до Програми) .
3.9. На підставі поданого зведеного реєстру головне фінансове управління обласної державної адміністрації перераховує кошти на рахунок головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації.
3.10. Головне управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації перераховує кошти виконавцям Програми на рахунки особистих селянських господарств, відкриті в банках.
3.11. Операції, пов’язані з використанням коштів обласного бюджету, проводяться відповідно до Порядку обслуговування місцевих бюджетів з реєстраційного рахунка, відкритого в головному управлінні Державної казначейської служби України у Рівненській області.
3.12. Фінансова звітність подається в установленому законодавством порядку.
Додаток 1
до обласної програми розвитку тваринництва на 2012-2015 роки
Розподіл коштів обласного бюджету
для часткового відшкодування витрат, пов`язаних зі штучним осіменінням маточного поголів`я великої рогатої худоби в особистих селянських господарствах, у 2012 році
Назва району |
Наявність поголів`я корів у особистих селянських господарствах на 01.01.2012 (голів) |
Розподіл коштів на здешевлення вартості штучного осіменіння (тис. грн.) |
Березнівський |
8330 |
27,3 |
Володимирецький |
9281 |
30,3 |
Гощанський |
5050 |
16,5 |
Демидівський |
2499 |
8,1 |
Дубенський |
7228 |
23,7 |
Дубровицький |
6810 |
22,2 |
Зарічненський |
7613 |
24,9 |
Здолбунівський |
3356 |
12 |
Корецький |
5613 |
18,3 |
Костопільський |
5974 |
19,0 |
Млинівський |
5050 |
16,5 |
Острозький |
4259 |
14,1 |
Радивилівський |
5486 |
18,0 |
Рівненський |
4502 |
14,7 |
Рокитнівський |
9825 |
32,1 |
Сарненський |
9734 |
32,3 |
Усього по області |
100 610 |
330,0 |
ЗАТВЕРДЖУЮ |
|
Додаток 2 до обласної програми розвитку тваринництва на 2012-2015 роки
|
Керівник підприємства з племінної справи у тваринництві |
|
|
___________________________ |
|
|
МП |
|
Відомість
проведення штучного осіменіння корів і телиць в особистих селянських господарствах
за __________ 20__ року
Населений пункт, де проведено штучне осіменіння корів і телиць в особистих селянських господарствах |
Прізвище, ім`я, по батькові власника тварини, ідентифікаційний код |
Ідентифікаційний номер тварини, серія та номер паспорта великої рогатої худоби |
Кличка, ідентифікаційний номер, порода бугая-плідника |
Вартість осіменіння однієї голови, грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ПОГОДЖЕНО
_________________________
сільський (селищний) голова Лаборант (технік) _______________________
(Підпис, прізвище, ім`я, по батькові)
МП
|
|
Додаток 3 до обласної програми розвитку тваринництва на 2012-2015 роки
|
|
|
|
|
|
Реєстр
проведення штучного осіменіння корів і телиць в особистих селянських господарствах
за __________ 20__ року по __________ району
Населений пункт, де проведено штучне осіменіння корів і телиць в особистих селянських господарствах |
Кількість осіміненої худоби |
Вартість осіменіння |
Сума часткової компенсації із обласного бюджету |
Назва виконавця Програми |
Банківські реквізити виконавця (МФО банку) |
|
|
|
|
|
|
Разом по району |
|
|
|
|
|
Начальник управління
агропромислового розвитку
райдержадміністрації _________________ _______________________________
(Підпис) (Прізвище, ім’я, по батькові)
МП
|
|
Додаток 4 до обласної програми розвитку тваринництва на 2012-2015 роки
|
|
|
|
|
|
Зведений реєстр
проведення штучного осіменіння корів і телиць в особистих селянських господарствах Рівненської області
за __________ 20__ року
Назва виконавця Програми |
Банківські реквізити виконавця |
Район, де здійснюється штучне осіменіння виконавцем робіт Програми |
Сума часткового відшкодування витрат із обласного бюджету |
|
|
|
|
Всього |
|
|
|
Разом по області |
|
|
|
Начальник головного управління
агропромислового розвитку
облдержадміністрації _______________ ______________________
(Підпис) (Прізвище, ім’я, по батькові)
МП
Додаток 5
до обласної програми розвитку
тваринництва на 2012-2015 роки
Заявка
на участь у конкурсі для надання спеціальної дотації з обласного бюджету особистим селянським господарствам, які утримують 3-х і більше корів молочного напряму продуктивності
Прошу допустити до конкурсу з визначення виконавців Програми для надання спеціальної дотації з обласного бюджету особистим селянським господарствам, які утримують 3-х і більше корів молочного напряму продуктивності.
1. Заявник _________________________________________________________
(Прізвище, ім’я, по батькові власника)
2. Адреса заявника __________________________________________________
3. Серія та номер паспорта заявника___________________________________
4. Ідентифікаційний код заявника _____________________________________
5. Кількість корів, що утримується на 1 січня 20__ року _______
6. Номер поточного рахунка, відкритий у банку _________________________
Підпис заявника ____________ __________________________
(Прізвище, ім`я, по батькові)
Додаток 6
до обласної програми розвитку
тваринництва на 2012-2015 роки
Реєстр
особистих селянських господарств, які утримують 3-х і більше корів молочного напряму продуктивності, у 20__році ___________ району
Прізвище, ім'я, по батькові, ідентифікаційний код власника |
Адреса власника |
Банківські реквізити власника |
Кількість корів, на яку нараховується дотація, голів |
Сума дотації, грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Разом |
|
|
|
|
Начальник управління
агропромислового розвитку
райдержадміністрації ______________ _______________
(Підпис) (Прізвище, ім’я, по батькові)
МП
Додаток 7
до обласної програми розвитку
тваринництва на 2012-2015 роки
Зведений реєстр
особистих селянських господарств, які утримують 3-х і більше корів молочного напряму продуктивності, у 20__році в Рівненській області
Прізвище, ім'я, по батькові, ідентифікаційний код власника |
Адреса власника |
Банківські реквізити власника |
Кількість корів, на яку нараховується дотація, голів |
Сума дотації, грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Разом по області |
|
|
|
|
Начальник головного управління
агропромислового розвитку
облдержадміністрації _______________ ________________
(Підпис) (Прізвище, ім’я, по батькові)
МП