Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 05-01-2011
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Третя сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від « 30» грудня 2010 року № 62
Про звіт щодо виконання програми науково-технічного та інноваційного розвитку Рівненської області на 2008-2010 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 16.01.2008 № 610
Заслухавши інформацію облдержадміністрації про виконання програми науково-технічного та інноваційного розвитку Рівненської області на 2008-2010 роки, обласна рада зазначає, що реалізація заходів даної програми сприяла активізації в області зазначеної діяльності.
Частка інноваційно-активних підприємств збільшилась з 8,5 до 11,8 відсотків, вдосконалено інфраструктуру підтримки науково-технічної та інноваційної діяльності, започатковано та реалізовано ряд інноваційно-інвестиційних проектів.
Відповідно до статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” та за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а:
Звіт облдержадміністрації про виконання програми науково-технічного та інноваційного розвитку Рівненської області на 2008-2010 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 16.01.2008 № 610, взяти до відома (звіт додається).
Голова ради Ю.С.Кічатий
Звіт
про виконання програми науково-технічного та інноваційного розвитку Рівненської області на 2008 – 2010 роки
На обласному рівні в системі координації науково-технічної та інноваційної діяльності задіяні: головне управління економіки та інвестиційної політики, управління освіти і науки, головне управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, державна бюджетна установа „Рівненський регіональний центр з інвестицій та розвитку”, державне підприємство „Рівненський державний центр науки, інновацій та інформатизації”, Рівненське регіональне відділення Державної фінансово-кредитної установи, інші державні установи.
Наукові та науково-інноваційні роботи в області виконують 13 підприємств та організацій, у тому числі 7 – галузевого сектору науки, 3 – академічного, 2 – вищої освіти та 1 – заводського сектору.
У 2009 році інноваційною діяльністю в області займалось 29 промислових підприємств, що становить 11,8 відс. загальної кількості.
На інноваційні потреби підприємствами області було використано 21,2 млн. гривень. Основна частина коштів була спрямована на придбання машин, обладнання та програмного забезпечення.
Протягом 2009 року було запроваджено у виробництво 22 найменування технологічно нової чи значно удосконаленої продукції, з яких 8 видів інноваційної техніки.
У рамках реалізації програми науково-технічного та інноваційного розвитку Рівненської області на 2008 – 2010 роки в області створено філію технопарку „Машинобудівні технології Полісся”. Створення філії технопарку стимулюватиме промислові підприємства області до активізації інноваційно-інвестиційної діяльності.
У 2009 році підписано установчі документи Рівненського регіонального агропромислового інноваційного кластеру „Агроінновації”. Метою створення зазначеної установи є об’єднання зусиль провідних підприємств, установ та організацій області, які працюють в агропромисловому комплексі та зацікавлені у розробленні та впровадженні інноваційних проектів.
За період реалізації програми науково-технічного та інноваційного розвитку Рівненської області на 2008–2010 роки на Рівненщині започатковано та реалізовано ряд інноваційно-інвестиційних проектів.
У 2008 році розпочато виробництво компактних люмінесцентних ламп на ТзОВ „Газотрон-Люкс” (м. Рівне).
Проведено повну реконструкцію основного виробництва ВАТ „Дубномолоко”.
У 2009 році за рахунок іноземних інвестицій у Гощанському районі завершилося будівництво фабрики з пошиття одягу медичного призначення ТзОВ „ФАПОМЕД УКРАЇНА” з найсучаснішим устаткуванням.
У 2009 році на ВАТ „Рівненська фабрика нетканих матеріалів” введено в дію сучасну лінію з виробництва термоскріпленого нетканого полотна, що використовується при виготовленні м’яких меблів та матраців, потужністю 2600 тис. квадратних метрів на рік.
Крім того, у стадії реалізації ряд інноваційно-інвестиційних проектів.
Зокрема, ПАТ „Волинь-Цемент” реалізує комплексну програму технічної модернізації виробництва загальною вартістю понад 300 млн. євро.
У с. Вельбівно Острозького району ТОВ „Х плюс Х ЮЕй” веде підготовку до будівництва заводу з виробництва газобетонних блоків. Загальний обсяг інвестицій, задекларований інвестором, становить 38 млн. євро. Кількість нових робочих місць – 130.
У І кварталі 2011 року планується завершити будівництво першої черги заводу з виробництва заморожених напівфабрикатів ТОВ „ Полісся „Країна Смаку” в селі Бугрин Гощанського району.
Крім того, активізувалась інноваційна діяльність промислових підприємств області.
Зокрема, на ТзОВ „РЗВА – ЕЛЕКТРИК”, ЗАТ „Агроресурс”, ТзОВ „Свиспан Лімітед”, ТзОВ „ОДЕК” Україна, ЗАТ „Рівненський домобудівний комбінат”, ВАТ „Завод залізобетонних виробів і конструкцій”, ЗАТ „Консюмерс-Скло-Зоря”, ВАТ „Рокитнівський скляний завод”, ТзОВ „Газотрон-Люкс”, ДП „Бурштин України” та інших підприємствах введено в дію сучасні технологічні лінії та налагоджено випуск конкурентоспроможної на внутрішньому та зовнішньому ринках продукції.
Суб’єктами підприємницької діяльності області розроблено інноваційні проекти, зокрема, з виробництва біогазу та ведення сільськогосподарської діяльності із застосуванням сучасних технологій. Здійснюється пошук джерел фінансування для реалізації вищезазначених проектів. Зокрема, зазначені проекти подані до Державного агентства України з інвестицій та розвитку для участі у конкурсі, який передбачає фінансування інноваційних проектів за рахунок коштів державного бюджету.
Запроваджено механізм конкурсного відбору наукових розробок, для підготовки та реалізації яких залучаються цільові кошти обласного бюджету.
Крім того, за рішенням координаційної ради, ТзОВ-компанія „Пульсар і Ко” у 2008 році отримувало відшкодування за рахунок обласного бюджету плати за користування кредитом комерційного банку, залученим на реалізацію інноваційного проекту „Впровадження технологій отримання каркасних геотекстилів і геосіток з нетканих матеріалів” на загальну суму 70 тис. гривень.
У 2009 році проведено часткове відшкодування відсотків за користування позикою, наданою Nordic Environment Finance Corporation (Фінляндія) Фермерському господарству ім. Шевченка (Здолбунівський район) для реалізації інноваційного проекту „Створення замкнутого циклу з виробництва біодизеля з власної сировини (ріпаку)” на загальну суму 60 тис. гривень.
Начальник головного управління
економіки та інвестиційної політики
облдержадміністрації І.Тимошенко