Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 04-04-2012
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Десята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 30 березня 2012 року №590
Про Програму відновлення та догляду за внутрішньогосподарською інженерною інфраструктурою меліоративних систем, переданою у комунальну власність селищних та сільських рад Рівненської області, на 2012-2014 роки
З метою утримання та забезпечення ефективного функціонування внутрішньогосподарської інженерної інфраструктури меліоративних систем, яка перебуває у комунальній власності селищних та сільських рад області, відповідно до статей 17, 28, 29 Закону України «Про меліорацію земель», керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Затвердити схвалену розпорядженням голови облдержадміністрації від 06.12.2011 №609 Програму відновлення та догляду за внутрішньогосподарською інженерною інфраструктурою меліоративних систем, переданою у комунальну власність селищних та сільських рад Рівненської області, на 2012-2014 роки (далі – Програма), що додається.
2. Обласній державній адміністрації:
- забезпечити організацію виконання Програми;
- передбачати відповідні кошти в обласному бюджеті на виконання заходів Програми в межах наявних фінансових ресурсів;
- щороку до 1 березня інформувати обласну раду про хід виконання Програми.
3. Рекомендувати районним державним адміністраціям:
- розробити районні Програми відновлення та догляду за внутрішньогосподарською інженерною інфраструктурою меліоративних систем, переданою у комунальну власність селищних та сільських рад, на 2012-2014 роки;
- при формуванні місцевих бюджетів на відповідні роки передбачати кошти на виконання заходів Програми у межах наявних фінансових ресурсів.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (Брошук І.С.), з питань бюджету, фінансів та податків (Кособуцький О.М.).
Голова ради Ю.С.Кічатий
Програма відновлення та догляду
за внутрішньогосподарською інженерною інфраструктурою
меліоративних систем, переданою у комунальну власність
селищних та сільських рад Рівненської області,
на 2012–2014 роки
Аналіз проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
Меліорація – один із визначальних факторів, який суттєво впливає на виробництво сільськогосподарської продукції в Рівненській області, адже осушені угіддя займають більше 30 відсотків території всіх сільськогосподарських угідь.
Будівництво меліоративних систем здійснювалось за кошти державного бюджету. Інженерна інфраструктура внутрішньогосподарської меліоративної мережі перебувала на балансі колективних сільськогосподарських підприємств. У процесі реорганізації вищезгаданих підприємств та розпаювання земель основні меліоративні фонди було передано на баланс підприємств-правонаступників, а деякі взагалі залишились без власника. Це призвело до руйнування і пограбування об’єктів внутрішньогосподарської меліоративної мережі.
З метою збереження меліоративних систем, побудованих за рахунок державних капітальних вкладень, Законом України „Про колективне сільськогосподарське підприємство” було передбачено безоплатну передачу внутрішньогосподарських меліоративних систем у комунальну власність згідно з Порядком безоплатної передачі у комунальну власність об'єктів соціальної сфери, житлового фонду, у тому числі незавершеного будівництва, а також внутрішньогосподарських меліоративних систем колективних сільськогосподарських підприємств, що не підлягали паюванню в процесі реорганізації цих підприємств та передані на баланс підприємств-правонаступників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2003 № 1253.
В області у комунальну власність передано внутрішньогосподарську інженерну інфраструктуру меліоративних систем на площі 347,4 тисячі гектарів (98 відсотків загальної площі, що підлягає передачі).
За рахунок коштів місцевих бюджетів повинно утримуватись 275 тисяч гектарів гончарного дренажу, 12,1 тисячі кілометрів меліоративних каналів, 189,3 кілометра дамб обвалування, 4 насосні станції та 9530 водопропускних споруд.
Недостатність коштів, що виділяються з місцевих бюджетів на утримання відповідної інфраструктури, призводить до неспроможності забезпечити нормальний ріст і розвиток сільськогосподарських культур у вегетаційний період та зберегти їх врожай восени.
Для відновлення роботи інженерної інфраструктури внутрішньогосподарської меліоративної мережі необхідно забезпечити стабільне фінансування з обласного і місцевих бюджетів та інших джерел.
У Програмі передбачається виконання робіт з відновлення внутрішньогосподарської інженерної інфраструктури меліоративних систем із залученням фінансових, людських і технічних ресурсів.
Водогосподарські організації, за необхідності, можуть надавати консультації щодо технології виконання цих робіт, а також виконувати земляні роботи із застосуванням спеціальної техніки (екскаватори, бульдозери тощо) на договірній основі.
Мета Програми
Метою Програми є здійснення заходів, спрямованих на покращення технічного стану внутрішньогосподарської інженерної інфраструктури меліоративних систем, забезпечення надійного регулювання водно-повітряного режиму на осушених землях, запобігання їх підтопленню та затопленню під час повеней та паводків, підвищення врожайності сільськогосподарських культур на цих землях, а також покращення їх еколого-меліоративного стану.
Шляхи і засоби розв’язання проблеми,
обсяги та джерела фінансування Програми
Міжгосподарська та внутрішньогосподарська інженерна інфраструктура меліоративних систем обслуговує площу 390,4 тисячі гектарів.
Ремонтно-відновлювальні роботи на внутрішньогосподарській меліоративній мережі будуть виконуватись на попередньо визначених об’єктах згідно із графіками виконання робіт, затвердженими начальниками управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій.
Приймання виконаних робіт буде здійснювати комісія в складі начальника управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації, начальника міжрайонного (районного) управління водного господарства та власника внутрішньогосподарських меліоративних фондів (голови сільської (селищної) ради, на території якої виконувались меліоративні заходи) та землевласника (землекористувача), або їх представників.
Роботи за Програмою будуть виконуватись за кошти обласного і місцевих бюджетів та інших джерел фінансування (кошти власників та орендарів осушених земель).
За кошти обласного та місцевих бюджетів проводитимуться наступні роботи:
очистка меліоративних каналів від замулення та розрівнювання кавальєрів;
ремонт гідротехнічних споруд.
За кошти з інших джерел проводитимуться наступні роботи:
видалення чагарників, дерев та трав’яної рослинності на меліоративних каналах;
очистка і ремонт дренажних гирл;
посів трав для кріплення укосів каналів.
Програмою передбачено виконання робіт з видалення чагарників та дерев на меліоративних каналах на площі 3279,3 гектара, очистку меліоративних каналів від замулення та розрівнювання кавальєрів об’ємом 1343,61 тисячі кубічних метрів, ремонт 721 гідротехнічної споруди, очистка і ремонт 12337 дренажних гирл і посів трав для кріплення укосів каналів на загальній площі 102,8 гектара (додаток 1).
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, становить 17558,19 тисячі гривень, в тому числі кошти обласного бюджету – 5789,95 тисячі гривень, кошти місцевих бюджетів – 7786,20 тисячі гривень і інші джерела фінансування – 3982,04 тисячі гривень (додаток 2).
Результати реалізації Програми
Реалізація Програми сприятиме:
відновленню та догляду за внутрішньогосподарською інженерною інфраструктурою меліоративних систем;
ефективному використанню осушених сільськогосподарських угідь (проведення посіву сільськогосподарських культур в оптимальні строки, регулювання водно-повітряного режиму протягом вегетації сільськогосподарських культур);
мінімізації збитків, що завдаються шкідливою дією вод населенню та сільському господарству.
Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координація виконання ремонтно-відновлювальних робіт на внутрішньогосподарській меліоративній мережі буде здійснюватись головним управлінням агропромислового розвитку обласної державної адміністрації.
Контроль за ходом виконання Програми та відповідальність за цільове використання коштів покладається на управління агропромислового розвитку районних державних адміністрацій.