Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 04-01-2011У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Третя сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від «30» грудня 2010 року № 59
Про стан виконання Програми розвитку книговидавничої справи, сприяння збільшенню випуску книжкової продукції місцевих авторів у Рівненській області на 2006-2010 роки, затвердженої рішенням обласної ради 09.12.2005 №699
Реалізація заходів Програми розвитку книговидавничої справи, сприяння збільшенню випуску книжкової продукції місцевих авторів у Рівненській області на 2006-2010 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 09.12.2005 № 699 забезпечила здійснення на регіональному рівні державної політики у книговидавничій сфері, створення сприятливих умов для видавців, популяризацію нових книжкових видань місцевих авторів, примноження видавничих традицій Рівненщини.
Керуючись статтею 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” та за погодженнями з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Звіт про виконання Програми розвитку книговидавничої справи,
сприяння збільшенню випуску книжкової продукції місцевих авторів у
Рівненській області на 2006-2010 роки, затвердженої рішенням обласної
ради від 09.12.2005 № 699, взяти до відома (звіт додається).
2. Фінансування видання книг місцевих авторів здійснювати у рамках реалізації
заходів Програми підтримки національного книговидання, популяризації
української книги та сприяння книгорозповсюдженню в Рівненській області
на 2009-2013 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 29 травня
2009 року № 1232.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної
ради з питань науки, освіти, культури і духовності (Левицька С.О.), з питань
бюджету, фінансів та податків (Кособуцький О.М.).
Голова ради Ю.С.Кічатий
Інформація
про хід виконання Програми розвитку книговидавничої справи, сприяння збільшенню випуску книжкової продукції місцевих авторів у Рівненській області на 2006-2010 роки
З метою реалізації на регіональному рівні державної політики у книговидавничій сфері розпорядженням голови облдержадміністрації від 30 листопада 2005 року № 569 схвалена Програма розвитку книговидавничої справи, сприяння збільшенню випуску книжкової продукції місцевих авторів у Рівненській області на 2006-2010 роки. Програма затверджена рішенням сесії обласної ради від 9 грудня 2005 року № 699.
Співвиконавцями Програми є управління культури і туризму та управління освіти і науки облдержадміністрації.
Програма враховує інтереси Рівненської організації Національної спілки письменників України, обласної організації Національної спілки художників України та інших незалежних авторів.
Щороку на книговидання згідно Програми заплановано 263 тис.грн.
У 2007 році на видання творів місцевих авторів виділено 180 тис.грн., що складає 68% від запланованого. За ці кошти видано літературно-краєзнавчий журнал «Погорина» (№ 2-3) та 22 книги. З них, 16 творів членів Рівненської організації Національної спілки письменників України та 6 –інших авторів.
Тільки у 2008 році на виконання заходів Програми виділено, у порівнянні з іншими роками, найбільше коштів. Так, із профінансованих 250 тис.грн. (95% від запланованого), 233 тисячі спрямовано на видання 26 творів місцевих авторів (12 книг – членів Рівненської організації Національної спілки письменників України, 6 – членів обласної організації Національної спілки художників України, 8 – інших авторів), 50 тисяч – на видання літературно-краєзнавчого журналу «Погорина» (два числа – № 4-5, № 6-7), 7 тисяч – на виставкову діяльність і презентації книг, 10 тисяч – на проведення заходів „Урок веде письменник”.
У 2008 році згідно рішення координаційної ради запроваджено практику видання книг на умовах співфінансування, що дало змогу у звітному періоді додатково залучити 2100,00 грн. та 5000,00 грн. відповідно на друк книг Столярчука Б.Й. «Край над Горинню» та Берези Ю.П. «Копитентний керівник»
Також, у 2008 році облдержадміністрація забезпечила участь у книжковій виставці-ярмарку в рамках 14-ї міжнародної спеціалізованої виставки «Поліграфія 2008» видавничих організацій області: ВАТ «Рівненська друкарня»; ТОВ «Друк Волині»; КП «Млинівська друкарня»; КП «Корецька друкарня»; ВАТ «Володимирецька друкарня»; ВАТ «Рокитнівська друкарня»; ЗАТ «Костопільська друкарня»; редакційно-видавничий центр Національного університету водного господарства та природокористування; ПП «Папірус-друк».
Найменше коштів з обласного бюджету на книговидавничі цілі було виділено у 2009 році – 100 тис.грн. (38% від запланованого) За ці кошти видано літературно-краєзнавчий журнал «Погорина» (два числа – № 8-9, № 10-11) та 14 творів місцевих авторів (7 – членів Рівненської організації Національної спілки письменників України, 7 – інших авторів).
Твори місцевих авторів видані за кошти Програми, виставлялися на V Київській міжнародній книжковій виставці-ярмарку, де Рівненщина була представлена окремим стендом. Відомий фотохудожник О. Харват, автор фотоальбому „Мій Рівненський край” взяв участь у національному конкурсі „Краща книга України”, що відбувся у рамках виставки-ярмарку.
У 2010 році на видання творів місцевих авторів виділено 150 тис.грн., що складає 57% від запланованого. За ці кошти видано літературно-краєзнавчий журнал «Погорина» (два числа – № 12-13, № 14-15) та 6 книг місцевих авторів (5 книг – членів Рівненської організації Національної спілки письменників України, 1 – іншого автора).
У 2010 році згідно рішення координаційної ради, видання творів членів Рівненської організації Національної спілки письменників України забезпечило підприємство громадської організації «Письменницька робітня «Оповідач», з яким було заключено відповідну угоду на суму 98500 грн.
Твори місцевих авторів видані за кошти Програми, експонувалися на VІ Київській міжнародній книжковій виставці-ярмарку, де Рівненщину репрезентували: ВАТ «Рівненська друкарня», ПП «Волинські обереги», ПП «Формат-А», редакційно-видавничий центр Українського державного університету водного господарства та природокористування, редакційно-видавничий відділ Національного університету „Острозька академія”.
Перелік книг, виданих у 2007 – 2010 роках додається.
Станом на 01.12.2010 року в облдержадміністрації зареєстровано всього 36 заяв для видання творів місцевих авторів на суму 363 тис.грн. Із них, від членів Рівненської організації Національної спілки письменників України – 21 заява на суму 276 тис.грн., інші автори – 15 заяв на суму 87 тис.грн.
Згідно затверджених Рекомендацій щодо порядку подання матеріалів на розгляд координаційної ради з питань видавничої справи для видання творів місцевих авторів автор разом із заявою подає: копію паспортних даних (1, 2, 11 стор); ідентифікаційний код (копія); рукопис в друкованому та електронному вигляді; рецензії спеціалістів (не менше двох); кошторис видавничої організації чи поліграфпідприємства області. Подання авторів розглядаються на засіданні координаційної ради з питань видавничої справи.
Координаційна рада з питань видавничої справи є консультативно-дорадчим органом, що діє відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації задля впорядкування видання творів місцевих авторів за кошти обласного бюджету.
Очолює координаційну раду заступник голови облдержадміністрації Губанов О.В. До складу ради входять представники структурних підрозділів облдержадміністрації (головне управління з питань внутрішньої політики та інформації, управління культури і туризму, управління освіти і науки), депутати обласної ради (постійна комісія обласної ради з питань науки, освіти, культури та духовності, постійна комісія обласної ради з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту), громадських організацій (Рівненська організація Національної спілки письменників України, обласне краєзнавче товариство Всеукраїнської спілки краєзнавців України, обком профспілки працівників культури), інші (головний технолог ВАТ „Рівненська друкарня”, директор Рівненської державної обласної бібліотеки).
Координаційна рада пріоритетом у виданні творів місцевих авторів визначила краєзнавчу літературу, книги для дітей та літературно-краєзнавчий журнал «Погорина».
Національною спілкою письменників України літературно-краєзнавчий журнал «Погорина» починаючи з 2007 року визнаний кращим в Україні.
Рівненські письменники, твори яких видані за кошти Програми, є лауреатами всеукраїнських та міжнародних премій: «Гранослов» – П.Кралюк, С.Українець, Н.Левчун, В.Климентовська; імені Остапа Вишні – Ю.Береза; імені Миколи Гоголя – П.Кралюк; імені Світочів – П.Кралюк, С.Бабій, Л.Рибенко, С.Гуля, Є.Цимбалюк, В.Мазаний, С.Праск, Є.Шморгун.
Крім того, за підсумками конкурсу «Краща книга Рівненщини» у 2010 році в номінації «Краще видання для дітей» здобула перемогу книга А.Войнарович «Під мухомором», у номінації «Краще прозове видання» – книги Є.Шморгуна «Твори» та С.Праска «Столочене жито», у номінації «Краще поліграфічне видання» – фотоальбом обласної організації спілки художників України «Художники Рівненщини», видані за кошти Програми.
На засіданні координаційної ради 10 червня 2010 року внесено пропозиції щодо збільшення вдвічі тиражів книг, виданих за кошти Програми, які надаються для авторів.
Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 8 липня 2010 року № 289 „Про розподіл тиражів книжкових видань, виготовлених за рахунок коштів обласного бюджету” книги розподіляються:
- управління культури і туризму (книги розповсюджуються у підпорядкованих публічних, спеціальних та спеціалізованих бібліотеках) - 40%;
- управління освіти і науки (книги розповсюджуються у бібліотеках рай(міськ)методкабінетів відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій (виконавчих комітетів рад міст обласного значення), загальноосвітніх навчальних закладів, інтернатних установ) - 10%;
- головне управління праці та соціального захисту населення (книги розповсюджуються у підпорядкованих публічних, спеціальних та спеціалізованих бібліотеках) - 5%;
- головне управління з питань внутрішньої політики та інформації (для участі у книжкових виставках, презентаціях) - 5 %;
- автори (для безкоштовного розповсюдження під час презентацій та інших громадських заходів) - 40% ( з 2008 року – 20%).
Щороку у травні до Дня працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження проводяться зустрічі з представниками видавничих організацій усіх форм власності, де підводяться підсумки роботи, кращі видавництва нагороджуються Почесними грамотами облдержадміністрації та обласної ради, цінними подарунками. Крім того, традиційно щороку у цей день організовуються виставки книжкової продукції, виданої місцевими видавцями.
До Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції на Рівненщині внесено 58 суб’єктів видавничої справи. Видавничі організації здійснюють випуск літературно-художніх, історичних, краєзнавчих, наукових, дитячих видань, поетичних збірок, навчально-методичної та наукової літератури.
З метою популяризації української книги, і в тому числі творів місцевих авторів Рівненською облдержтелерадіокомпанією за звітний період підготовлено низку інформаційних та аналітично-публіцистичних матеріалів. Зокрема, дана тема висвітлювалася у спеціальних передачах «Перевесло» (перша програма радіомовлення) та «Погорина» (телеканал РТБ), у тематичних радіопередачах «Минувшина», «У дзеркалі слова», «Недільна світлиця», «З невичерпної криниці» та ін.
У щомісячних телепередачах «Погорина» висвітлювалися творчі портрети місцевих літераторів – Є.Шморгуна, М.Пшеничного, М.Берези, П.Велесика, Л.Рибенко, Р.Солоневського, П.Рачка та інших. А в літературно-мистецьких радіопередачах «Перевесло» знайшли відображення розповіді про відомих письменників М.Жулинського, І.Драча, П.Засенка, Д.Павличка, М.Слабошпицького, П.Перебийноса, С.Пушика, Н.Гнатюк, А.Кондратюка та інших.
У теле- й радіопередачах, інформаційних випусках облдержтелерадіокомпанії знаходять широке відображення не тільки розповіді про книги, що популяризують творчість літераторів, але й представників інших галузей творчої діяльності – композиторів, художників фотомитців, краєзнавців, майстрів народного мистецтва. Зокрема, чимало передач підготовлено з нагоди видання краєзнавчих книг, довідкової літератури, фотоальбомів, туристичних буклетів та іншої друкованої продукції.
В обласних, міських і районних газетах, у тому числі заснованих за участю органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування під рубриками «Презентація», «Нові книги», «Знай наших!», «Видавничі новинки», «Нове видання», «Мистецькі новини», «Література», «Книги земляків», «Книжкова справа», «Слово і час», «Рівненщина літературна» та іншими регулярно подається інформація про нові книжкові надходження.
Перелік
творів місцевих авторів, виданих у 2007 році
№ з\п |
Прізвище, ім’я, по батькові автора |
Назва твору |
Сума (грн.) |
Тираж
|
Видавництво |
члени обласної організації НСПУ
1. |
С. Українець |
Відкриваються води |
3500,00 |
300 |
ВАТ «Рівненська друкарня» |
2. |
В. Мазаний |
Танок бджоли |
4000,00 |
150 |
-//- |
3. |
Б.Боровець |
На своїй землі |
2000,00 |
200 |
-//- |
4. |
Л.Пшенична |
Коли зацвітуть лілеї |
3200,00 |
200 |
-//- |
5. |
Л.Рибенко |
Світ світлотіні |
2400,00 |
150 |
-//- |
6. |
П.Кралюк |
Новий апокриф |
5000,00 |
100 |
-//- |
7. |
Р.Солоневський |
У школі, вдома і не тільки... |
2600,00 |
360 |
-//- |
8. |
В. Лящу к |
Дзвіниця |
3000,00 |
200 |
-//- |
9. |
Є.Шморгун |
Вибране (проза, 600 стор.) |
10000,00 |
300 |
-//- |
10. |
С.Праск |
Столочене жито 2-а ч., |
4000,00 |
120 |
-//- |
11. |
П.Велесик |
Гніздо в кишені (проза) |
3000,00 |
85 |
-//- |
12. |
С.Бабій |
Дорогою долі |
4500,00 |
130 |
-//- |
13. |
В.Басараба |
Смак сонця |
3500,00 |
200 |
-//- |
14. |
Н.Дибяк |
Іванкова книжка |
4000,00 |
150 |
-//- |
15. |
В.Самчук |
Каркаде |
3000,00 |
300 |
-//- |
16. |
Є.Цимбалюк |
Ріднокрай у дзеркалі історичних особистостей |
4000,00 |
150 |
-//- |
17. |
|
«Погорина» |
15500,00 |
500 |
-//- |
інші автори
18. |
А.Бабінець |
Збірка нарисів та новел |
3690,00 |
200 |
-//- |
19. |
Н.Миколайчук |
Благословенна будь |
1500,00 |
120 |
-//- |
20. |
В. Ковальчук |
Етнокультурна спадщина Полісся. Вип.УП |
5610,00 |
130 |
-//- |
21. |
І. Пащу к |
Меморіальні дошки у Рівному |
4000,00 |
200 |
-//- |
22. |
А.Грицай |
Бандура - душа моя |
3000,00 |
150 |
-//- |
23. |
О.Денищук |
Книга Пам'яті і Слави Волині (3 томи) |
85000,00 |
1000 |
-//- |
Всього 180000,00 5845
Перелік
творів місцевих авторів, виданих у 2008 році
№ з\п |
Прізвище, ім’я, по батькові автора |
Назва твору |
Сума (грн.) |
Тираж
|
Видавни цтво |
твори, видані на умовах повного бюджетного фінансування:
члени обласної організації НСПУ
1. |
Шморгун Євген Іванович |
Вибране, 3-й том |
10000 |
300 |
ВАТ «Рівненська друкарня» |
2. |
Праск Святослав Богданович |
Столочене жито, роман. 3-я част |
7300 |
130 |
-//- |
3. |
Лимич Анна Андріївна |
Під мухомором, книга для дітей |
8000 |
200 |
-//- |
4. |
Литвинчук Людмила Адамівна |
Голубина трапеза, поезії |
5000 |
320 |
-//- |
5. |
Рибенко (Воробей) Лідія Гуріївна |
Світ світлотіні, поезія |
5000 |
300 |
-//- |
6. |
Климентовська Яна Сергіївна |
Анти структура, поезія |
4000 |
350 |
-//- |
7. |
Бондючна Юлія Іванівна |
В одвіті за земне, поезія |
4000 |
350 |
-//- |
8. |
Береза Микола Павлович |
Коли трава вигуляла, проза |
4000 |
250 |
-//- |
9. |
РО НСПУ |
«Погорина» |
50000 |
1000 |
-//- |
47300
інші автори
1. |
Бухало Гурій Васильович |
Круг містечка Берестечка |
5000 |
250 |
-//- |
2. |
Пащук Іван Григорович Жив’юк Андрій Анатолійвич |
Свічки пам’яті не погасли Про голодомор в Україні 1932-1933рр. |
8500 |
155 |
-//- |
3. |
Столярчук Богдан Йосипович (упорядник) |
Художники Рівненщини |
28000 |
300 |
-//- |
4. |
Боровик Олександр Михайлович |
Трагедія Холмщини |
3000 |
250 |
-//- |
5. |
Денищук Олександр Сергійович |
Книга пам’яті і Слави Волині |
60000
|
1000 |
-//- |
6. |
Щербатюк Микола Олександрович |
Голос чужої сльози |
1900 |
300 |
-//- |
Всього 106400
Всього 100% фінансування 153700
Твори, видані на умовах співфінансування:
інші автори
1. |
Гаврилович Галина Сергіївна |
Вибране |
1500/ 1500 |
240 |
-//- |
2. |
Заворотній Олексій Тимофійович |
Збірник історичних п’єс |
3600/ 3600 |
160 |
-//- |
3. |
Жив’юк Андрій Анатолійович |
Документ доби: Публіцистика Уласа Самчука 1941-1943 років |
5500/ 5500 |
150 |
-//- |
4. |
Жураковський Болеслав Станіславович |
Ліси Погориння (монографія) |
3000/ 3000 |
160 |
-//- |
5. |
Чорний Євген Васильович |
Каталог художньої виставки |
2700/ 2700 |
180 |
-//- |
6. |
Бобрик Феофан Михайлович |
Буклет-каталог творчих робіт |
1800/ 1800 |
100 |
-//- |
7. |
Самчук Олександр Васильович |
Каталог живописних робіт |
1800/ 1800 |
100 |
-//- |
8. |
Жилка Іван Сидорович |
Каталог живописних робіт |
1800/ 1800 |
100 |
-//- |
9. |
Помолець Петро Михайлович |
Каталог живописних робіт |
1800/ 1800 |
100 |
-//- |
10. |
Бобришев Олександр Іванович |
Каталог живописних робіт |
1800/ 1800 |
100 |
-//- |
11. |
Обласна організація НСЖУ |
«Рівненщина: подорож у глибинку» |
4000/ 4000 |
170 |
-//- |
Всього за 50% фінансування 29300 6315
Всього: 233000 грн
Перелік
творів місцевих авторів, виданих у 2009 році
№ з\п |
Прізвище, ім’я, по батькові автора |
Назва твору |
Сума (грн.) |
Тираж
|
Видавни цтво |
|
|||
1. |
РО НСПУ |
«Погорина» |
48703,00 |
1000 |
ВАТ «Рівненська друкарня» |
|
|||
2. |
Мошняга Людмила Іванівна |
Казки для малечі про серйозні речі (для дітей) |
2851,20 |
660 |
видавничий центр Національного університету водного господарства та природокористування |
|
|||
3. |
Столярчук Богдан Йосипович |
Край над Горинню (проза) |
2773,98 |
99 |
-//- |
|
|||
4. |
Ковальчук Віктор Павлович |
Народна музика Рівненського Полісся: обрядові пісні |
2888,20 |
140 |
-//- |
|
|||
5. |
Мельничук Святослав Филимонович |
Концертні твори для цимбалів |
2930,40 |
90 |
-//- |
|
|||
6. |
Хожай Віктор Олександрович |
Оленчине свято (для дітей) |
2851,20 |
660 |
-//- |
|
|||
7. |
Богачук Неля Михайлівна (упорядник) |
Дідусева казка (для дітей) |
2920,00 |
200 |
-//- |
|
|||
8. |
Заїка Ольга Віталіївна
|
Гобелен (поезія) |
2420,00 |
300 |
-//- |
|
|||
Обласна організація Національної спілки письменників |
|
|
|
|
|||||
9. |
Каневська Вікторія Василівна |
Блакитна зоря (поезія) |
3810,00 |
500 |
-//- |
|
|||
10. |
Диб’як Неоніла Ананіївна |
Зозулі мого саду (поезія) |
3840,00 |
320 |
-//- |
|
|||
11. |
Бабій Степан Олександрович |
Осіння райдуга (поезія) |
2912,00 |
200 |
-//- |
|
|||
12. |
Береза Юрій Павлович |
Копитентний керівник (гумор) |
2859,00 |
85 |
ПП «Волинські обереги |
|
|||
13. |
Климентовська Вікторія Михайлівна |
Кленова королева (поезія) |
5920,00 |
500 |
видавничий центр Національного університету водного господарства та природокористування
|
|
|||
14. |
Криловець Анатолій Олександрович |
Лицедійство (проза) |
5920,00 |
500 |
-//- |
|
|||
15. |
Цимбалюк Євген Павлович |
Обірвана молитва за Україну |
5920,00 |
200 |
-//- |
|
|||
|
Всього: |
99520,00 |
5454 |
|
|
||||
Перелік
творів місцевих авторів, виданих у 2010 році
№ з\п |
Прізвище, ім’я, по батькові автора |
Назва твору |
Сума (грн.) |
Тираж
|
Видавни цтво |
1. |
Рибенко Лідія Гуріївна (РОО НСПУ) |
Літературна Рівненщина (антологія, до 25 –річчя РОО НСПУ) |
50000,00
|
500 |
Підприємство ооб’єднання громадян «Письменни цька робітня «Оповідач» |
2. |
РОО НСПУ |
“Погорина”№ 12-13 |
30000,00
|
500
|
-//- |
|
РОО НСПУ |
“Погорина”№ 14-15 |
30000,00
|
517 |
ВАТ «Рівненська друкарня» |
3. |
Боровець Борис Тимофійович (РОО НСПУ) |
“Михайло Яцьковський в документах, віршах і листах” |
7000,00
|
200 |
підприємствооб’єднання громадян «Письменни цька робітня «Оповідач» |
4. |
Демчук Роман Степанович (РОО НСПУ) |
“Кукурічки” (книга для дітей)
|
11500,00
|
200 |
-//- |
5. |
Гуля Сергій Іларіонович (РОО НСПУ) |
“Серце чує” (роман, повість) |
5000,00
|
100 |
ВАТ «Рівненська друкарня» |
6. |
Пономарьова Тетяна Олександрівна |
“Світла особистість світлої імперії темряви: Короленко та Рівненщина” |
8000,00
|
300 |
-//- |
7. |
Солоневський Ростислав Тимофійович (РОО НСПУ) |
“Зметикуй і розкумекай” (поезія, гумор)
|
7000,00
|
1500 |
-//- |
|
Всього |
|
148500,00 |
3817 |
|