Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 09-01-2011
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
(Шосте скликання)
(Третя сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від «30» грудня 2010 року № 52
Про виконавчий апарат обласної ради
З метою забезпечення здійснення обласною радою і її органами визначених повноважень, керуючись статтями 43, 58 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Затвердити Положення про виконавчий апарат обласної ради (додається).
2. Визнати такими, що втратили чинність, рішення обласної ради від 25 травня 2007 року № 297 «Про виконавчий апарат обласної ради», пункт 3 рішення обласної ради від 10 жовтня 2008 року № 954 «Про внесення змін та доповнень до деяких нормативних документів обласної ради».
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з правових питань, гласності, депутатської діяльності, етики та Регламенту (Молчан С.П.), керуючого справами виконавчого апарату обласної ради (Яцюк М.І.).
Голова ради Ю.С. Кічатий
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Рівненської обласної ради
«30». 12. 2010 № 52
ПОЛОЖЕННЯ
про виконавчий апарат обласної ради
1. Загальні засади
1.1. Виконавчий апарат обласної ради утворюється обласною радою за поданням голови обласної ради і діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
1.2. Виконавчий апарат обласної ради забезпечує здійснення радою повноважень, наданих їй Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законами.
1.3. У своїй діяльності виконавчий апарат керується Конституцією України, Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями обласної ради та розпорядженнями голови обласної ради, Регламентом роботи обласної ради та цим Положенням.
1.4. Виконавчий апарат у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє зі структурними підрозділами облдержадміністрації, апаратом Верховної Ради України, виконавчими органами (апаратами) місцевих рад.
1.5. Працівникам виконавчого апарату видаються службові посвідчення встановленого зразка.
1.6. Після закінчення терміну або дострокового припинення повноважень обласної ради виконавчий апарат продовжує виконувати свої обов'язки. У разі зміни радою структури і чисельності виконавчого апарату відповідні працівники звільняються з роботи згідно з чинним законодавством.
Обрання нового складу обласної ради, її керівників не є підставою для припинення служби посадовими особами виконавчого апарату ради, крім працівників патронатної служби, що можуть бути звільнені в порядку, встановленому чинним законодавством України.
2.Основні функції виконавчого апарату
Виконавчий апарат відповідно до покладених на нього завдань:
2.1. Розробляє і здійснює заходи з підготовки і проведення сесій обласної ради, засідань її постійних комісій, президії обласної ради, Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, семінарів, нарад тощо.
2.2. Організовує і бере участь у забезпеченні реалізації державної правової політики у діяльності ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню радою взаємодії і зв'язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування.
2.3. Опрацьовує документи, що надходять до обласної ради, готує до них аналітичні, довідкові та інші матеріали, а також проекти доручень голови та заступників голови обласної ради.
2.4. Забезпечує взаємозв'язок голови обласної ради та його заступників, голів постійних комісій з районними, міськими радами, обласною та районними державними адміністраціями, територіальними громадами, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, трудовими колективами, адміністраціями підприємств, установ, організацій і громадянами.
2.5. Опрацьовує проекти рішень обласної ради та розпоряджень голови обласної ради, інші документи нормативно-правового характеру, що подаються на підпис керівництву на відповідність законодавству, візує їх за наявності віз керівників зацікавлених відділів та управлінь облдержадміністрації або осіб, що їх заміщують.
2.6. Здійснює опрацювання проектів розпоряджень, розробляє за дорученням голови обласної ради проекти розпоряджень із організаційних та кадрових питань.
2.7. Розробляє методичні рекомендації з основних питань місцевого самоврядування, забезпечує ними відповідні ради;
2.8. Бере участь у розробці планів та організації навчання депутатів обласної ради, голів, заступників голів районних і міських рад, спеціалістів апарату районних і міських рад.
2.9. Вивчає та узагальнює досвід роботи органів місцевого самоврядування і надає їм практичну та методичну допомогу в розв'язанні складних проблем, розробляє пропозиції щодо удосконалення їх діяльності; готує пропозиції щодо поглиблення взаємодії з органами місцевого самоврядування для спільного вирішення питань економічного, соціального та культурного розвитку відповідних територій.
2.10. За дорученням голови обласної ради проводить аналіз роботи органів місцевого самоврядування у межах повноважень і в порядку, що визначені законодавством, надає методичну та іншу практичну допомогу з удосконалення організації їх роботи.
2.11. Здійснює правове забезпечення діяльності обласної ради, надає методичну та іншу практичну допомогу, спрямовану на правильне застосування, неухильне додержання актів законодавства структурними підрозділами виконавчого апарату та посадовими особами; готує аналітичні, інформаційні та інші матеріали з організаційних і кадрових питань, що розглядаються головою обласної ради.
2.12. Узагальнює депутатські запити, пропозиції та зауваження, висловлені депутатами на сесіях або передані в письмовій формі головуючому на сесіях, доручення виборців, направляє їх виконавцям.
2.13. Веде протоколи і стенограми засідань обласної ради, оформляє та своєчасно доводить рішення ради та протокольні доручення до виконавців, сприяє у виконанні рішень ради.
2.14. Оприлюднює рішення ради через обласну газету «Вісті Рівненщини» та офіційний веб-сайт обласної ради.
2.15. Веде діловодство, здійснює контроль за проходженням документів у виконавчому апараті обласної ради.
2.16. Здійснює матеріально-технічне і фінансово-господарське забезпечення діяльності обласної ради.
2.17. Забезпечує висвітлення діяльності голови ради, його заступників, голів постійних комісій, депутатів обласної ради у друкованих і електронних ЗМІ.
2.18. Узагальнює і подає в обласні ЗМІ інформаційні матеріали з найактуальніших питань діяльності районних, міських рад, територіальних громад, а також із досвіду роботи органів місцевого самоврядування.
2.19. Забезпечує реалізацію повноважень обласної ради та вирішення в установленому порядку питань щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад області.
2.20. Вивчає та аналізує питання управління комунальною власністю, готує пропозиції щодо їх вдосконалення.
2.21. Сприяє здійсненню обласною радою організаційного та матеріально-технічного забезпечення проведення виборів і референдумів в установленому чинним законодавством порядку.
2.22. Забезпечує виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів, прийнятих радою.
2.23. Забезпечує реалізацію повноважень обласної ради з питань адміністративно-територіального устрою.
2.24. Надає допомогу депутатам у здійсненні ними своїх повноважень.
2.25. Організовує особистий прийом громадян та забезпечує облік, розгляд скарг і звернень.
2.26. Виконує інші функції відповідно до цього Положення.
3. Структура виконавчого апарату
3.1. Очолює виконавчий апарат та здійснює його керівництво голова обласної ради.
3.2. Організовує і контролює роботу виконавчого апарату керуючий справами виконавчого апарату обласної ради, який призначається на посаду розпорядженням голови обласної ради. У разі відсутності керуючого справами його обов'язки в частині діяльності виконавчого апарату виконує заступник керуючого справами.
3.3. Структура виконавчого апарату, гранична чисельність, фонд оплати праці встановлюється обласною радою за поданням її голови і затверджується рішенням обласної ради.
3.4. Положення про структурні підрозділи виконавчого апарату затверджує голова обласної ради відповідним розпорядженням.
3.5. Керівники та працівники відділів виконавчого апарату призначаються головою обласної ради на конкурсній основі, крім випадків, коли інше встановлено Законами України. Працівники патронатної служби призначаються розпорядженням голови ради.
3.6. Кошторис видатків і штатний розпис виконавчого апарату затверджується в установленому законодавством порядку.
3.7. Відділи та посадові особи виконавчого апарату керуються в своїй діяльності положеннями про відділи та посадовими інструкціями.
3.8. До складу виконавчого апарату входять:
- керівництво ради;
- керуючий справами виконавчого апарату обласної ради;
- патронатна служба;
- організаційної та кадрової роботи;
- правової роботи та комунальної власності;
- координації та взаємодії з органами місцевого самоврядування;
- аналітично-інформаційної роботи та контролю;
- фінансово-господарський;
- загальний;
- забезпечення діяльності керівництва;
технічний персонал працівників.
4. Основні права та взаємозв’язки виконавчого апарату
Виконавчий апарат обласної ради (за дорученням керівництва) має право:
4.1. Утворювати робочі групи для досконалого вивчення і розгляду питань, що вносяться на розгляд пленарних засідань, засідань президії обласної ради, Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради тощо.
4.2. Залучати вчених, фахівців та спеціалістів структурних підрозділів обласної державної адміністрації, підприємств, організацій та установ, об'єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) області для вивчення і розгляду питань, що належать до його компетенції.
4.3. Одержувати в установленому порядку від управлінь, відділів, інших структурних підрозділів обласної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій, установ інформацію, документи та інші матеріали, а від місцевих органів державної статистики - статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань.
4.4. Скликати в установленому порядку наради, семінари з питань, що належать до його компетенції.
4.5. Вносити на розгляд керівництва обласної ради проекти рішень ради, розпоряджень голови ради, планів, заходів, службові (доповідні) записки та інформацію з питань, що належать до компетенції виконавчого апарату.
4.6. В процесі здійснення покладених на нього завдань взаємодіяти з центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськістю, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, обласними осередками політичних партій.
4.7. Здійснювати інші функції і повноваження, передбачені законодавством, відповідно до розпоряджень голови обласної ради.