Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 28-12-2011У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Восьма сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 23 грудня 2011 року № 488
Про звіт голови обласної ради про діяльність з 19 листопада 2010 року по 19 листопада 2011 року
Заслухавши та обговоривши звіт голови обласної ради про свою діяльність за період з 19 листопада 2010 року по 19 листопада 2011 року, відповідно до пункту 17 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада
в и р і ш и л а :
Звіт голови обласної ради Кічатого Ю.С. про свою діяльність за період з 19 листопада 2010 року по 19 листопада 2011 року взяти до відома (додається).
Голова ради Ю.С.Кічатий
Звіт голови обласної ради
про діяльність з 19 листопада 2010 року по 19 листопада 2011 року
Відповідно до статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» інформую депутатів та виборців про проведену роботу з початку діяльності обласної ради шостого скликання.
Звітую з розумінням того, що результати діяльності голови обласної ради визначаються ефективністю роботи колективу представницького органу в цілому і кожного депутата зокрема. Саме від цього залежать результати наших спільних зусиль та оцінка їх виборцями.
З перших днів своєї діяльності як голови обласної ради намагався знайти спільну мову з депутатами, налагодити співпрацю, зробити так, щоб обласна рада працювала ефективно і злагоджено в рамках правового поля. Я прагнув, щоб моє життєве кредо – «Єдина команда» - стало лейтмотивом діяльності самої обласної ради. У найвищому представницькому органі Рівненщини сьогодні працюють представники одинадцяти політичних сил, і, звісно, у сесійному залі трапляються питання, які викликають дискусії. Однак мені приємно, що рішення, які стосуються покращення соціально-економічної атмосфери в області, забезпечення стабільності виробництва та промислового зростання, підвищення добробуту мешканців Рівненщини – це те, що депутатів об’єднує. Я виступав і виступаю свідомим противником внесення у сесійний зал політичних заяв, які тільки заважають конструктивній роботі, не приносять користі мешканцям області.
На відміну від обласної ради п’ятого скликання, нині рада обрана за змішаною, пропорційно-мажоритарною системою, і це, на мою думку, суттєво зменшило вплив політичних чинників на прийняття рішень, адже як мінімум половина депутатів відчувають чітку відповідальність перед конкретною територіальною громадою за прийняті рішення.
Хотів би разом з вами проаналізувати, що вдалося зробити у звітному періоді, над вирішенням яких проблем необхідно працювати надалі, які корективи вносити.
Зазначу, що діяльність обласної ради здійснювалась у межах повноважень, визначених Конституцією України, законами України, відповідними нормативно-правовими актами, Регламентом обласної ради.
За порівняно невеликий період рада проявила себе цілком зрілим, кваліфікованим і працездатним представницьким органом. Проведені сесії, діяльність постійних комісій, депутатських фракцій та робочих груп підтверджують високий професійний, діловий та інтелектуальний потенціал депутатського корпусу.
Обрано склад і голів одинадцяти постійних комісій, президію обласної ради, затверджено відповідні положення та Регламент, до якого внесено зміни з урахуванням вимог нового Закону України «Про доступ до публічної інформації». Робота над вдосконаленням Регламенту обласної ради триває.
В обласній раді сформовано вісім депутатських фракцій: «Партія регіонів», «Батьківщина», «Наша Україна», «Народна партія», «Всеукраїнський патріотичний союз», депутатські фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода», політичної партії «Фронт змін», «Сильна Україна». Позафракційним є депутат від Української Народної партії.
Для вирішення нагальних проблем територіальних громад обласною радою створені комісії з питань: бюджету, фінансів та податків; з економічних питань та комунальної власності; розвитку підприємництва та залучення інвестицій; аграрної політики, земельних відносин та розвитку села; екології, природокористування, охорони навколишнього середовища; з питань соціальної політики та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи; молодіжної політики, фізичної культури і спорту; науки, освіти, культури і духовності; з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства; місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції; з правових питань, гласності, депутатської діяльності, етики та Регламенту.
Крім діяльності постійних комісій, також працювали створені з ініціативи керівництва та депутатів робочі групи, зокрема: щодо перевірки діяльності комунального закладу «Регіональний інформаційно-комп’ютерний Центр» Рівненської обласної ради, щодо доопрацювання програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Рівненської області на 2010-2014 роки, робоча комісія з питань прискореного перегляду регуляторних актів, прийнятих Рівненською обласною радою.
Хочу зауважити, що до складу зазначених робочих груп і комісій залучаються не тільки депутати обласної ради, але і представники облдержадміністрації, територіальних управлінь, фахівці відповідних сфер діяльності. Це сприяє оперативній роботі, прийняттю кваліфікованих рішень. Про ситуацію в кожному конкретному випадку проінформовано депутатів, прийняті відповідні рішення.
За звітний період на восьми пленарних засіданнях семи сесій прийнято 463 рішення. Всі вони стосуються актуальних проблем життєдіяльності територіальних громад області. 12 питань порядку денного впродовж звітного періоду відхилено.
Розглянуто 171 депутатських запитів, 170 із них підтримано.
Згідно з вимогами чинного законодавства та у встановлені Бюджетним кодексом терміни затверджено обласний бюджет та програму соціально-економічного розвитку області на 2011 рік. Прийняті відповідні рішення щодо інноваційно-інвестиційної діяльності, розвитку малого підприємництва, освіти, охорони здоров'я, розвитку та промислового освоєння мінерально-сировинних ресурсів, реалізації земельної реформи, використання майна спільної власності територіальних громад, екології, функціонування соціальної сфери, розвитку культури, туризму, міжнародного співробітництва, забезпечення житлом молодих сімей і багато інших.
З початку скликання затверджено 39 регіональних програм, внесено ряд доповнень і змін до 23-ох раніше прийнятих; у порядку контролю сесійно розглянуто хід виконання шести. Завдяки злагодженій роботі представницької та виконавчої гілок влади у Рівненській області почали діяти програма науково-технічного та інноваційного розвитку Рівненської області, обласна програма будівництва, реконструкції, капітального ремонту загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів, програма розвитку малого підприємництва в Рівненській області, обласна комплексна програма профілактики злочинності та правопорушень, програма розвитку дошкільної освіти, програма будівництва, реконструкції та модернізації об’єктів інфраструктури Рівненської області та ін.
Враховуючи, що низку проблемних питань соціально-економічного розвитку необхідно вирішувати на загальнодержавному рівні, на сесіях обласної ради прийнято 18 звернень до Верховної Ради України, Президента та Кабінету Міністрів, інших центральних органів влади. Серед них особливою актуальністю відзначаються: звернення до Кабінету Міністрів України щодо фінансування органів місцевого самоврядування міст районного значення і селищ міського типу; звернення до Президента України Януковича В.Ф. щодо процедури присвоєння Почесного звання України «Мати-героїня»; звернення до Кабінету Міністрів України щодо неналежного забезпечення навчальними підручниками дітей з особливими потребами; звернення до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення населення області засобами радіаційного та хімічного захисту вітчизняного виробництва; звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності розробки й затвердження загальнодержавних цільових програм для забезпечення лікування хворих нефрологічного профілю та хворих на хронічні вірусні гепатити В і С; звернення до Міністерства інфраструктури України та Державної адміністрації залізничного транспорту України щодо неприпустимості ліквідації вузькоколійної залізниці Антонівка-Зарічне.
Останнім часом в суспільстві з особливою гостротою постали проблеми ліквідаторів аварії на ЧАЕС. У свій час і я був одним із тих, хто рятував Україну і світ від цього лиха, тому мені зрозумілі побоювання цієї категорії громадян щодо зменшення соціального захисту. Але – упевнений – в той же час потрібно виходити із економічних реалій, можливостей держави. Відтак 1 листопада між Рівненською обласною державною адміністрацією, Рівненською обласною радою – з одного боку, та Рівненською обласною організацією Української Спілки ветеранів Афганістану й Рівненським обласним громадським об’єднанням «Союз Чорнобиль» - з іншого було підписано Угоди про взаємодію і співробітництво на найближчі 5 років. Також упродовж року обласною радою було прийнято три звернення до центральних органів влади, у яких порушуються проблеми «чорнобильців». Зокрема, це: звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо вирішення соціальних проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України з приводу прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2011 рік»; звернення до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо зняття з розгляду законопроекту №9127 «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» та забезпечення соціальних виплат згідно рішень судів. Упевнений, що Президент і Уряд зроблять усе, щоб люди, які врятували світ від ядерної катастрофи, відчували себе соціально захищеними.
Особливу увагу я як голова обласної ради приділяю відкритості, прозорості у її роботі. Цьому, зокрема, сприяє і прийнятий Закон «Про доступ до публічної інформації». Згідно вимог цього Закону, проекти рішень повинні бути оприлюднені для можливості ознайомлення з ними громадян не пізніше, ніж за двадцять робочих днів. На сесії 22 липня ц.р. рішенням №340 були внесені зміни та доповнення до Регламенту обласної ради шостого скликання у частині приведення у відповідність його норм до вимог Закону. Таким чином, підготовка питань порядку денного, які виносились на наступні сесії, здійснювалася з урахуванням вимог вказаного Закону.
За період від набуття повноважень керівництвом та депутатами обласної ради шостого скликання активною позицією, ініціативністю та сумлінністю відзначались робота заступників голови обласної ради.
Всього лише рік минув з часу набуття повноважень обласною радою шостого скликання. Однак і за цей невеликий проміжок часу було зроблено чимало корисного. Одним із пріоритетів діяльності керівництва та депутатського корпусу Рівненської обласної ради шостого скликання стали шляхи наповнення місцевих бюджетів, насамперед – сільських. На початку каденції я усвідомлював: подолати вже звичний принцип дотаційності сільських рад – нелегке завдання. Однак керівництво і депутатський корпус обласної ради повинні зробити все від нас залежне, щоб показати сільським громадам, як можна наповнити дохідну частину бюджету.
Прагнучи перетворити сільських голів у однодумців, з ініціативи керівництва обласної ради та обласної державної адміністрації 7 грудня 2010 року був скликаний І Форум місцевого самоврядування, на якому я як голова Рівненської обласної ради окреслив головні завдання розвитку місцевого самоврядування Рівненщини на сучасному етапі. Виступаючи перед присутніми, я зазначив: «Наша сьогоднішня мета – у межах чинного законодавства відшукати надійний та якісний механізм співпраці між усіма, кому доручено суспільством вирішувати проблеми громадян. Місцеві ради мають довести свою спроможність взяти на себе додаткові повноваження і тягар. І серед резервів, які задіяні недостатньо, – місцева ініціатива територіальних громад, впровадження сучасних управлінських підходів, підприємливість кадрів, ефективне використання земельних, майнових, людських та інших ресурсів. Одним словом, територіальні громади мають стати справжніми господарями на своїй території».
Також у своєму виступі одним із пріоритетів діяльності місцевого самоврядування я визначив максимальне наближення представницької влади до людей, регулярне проведення сходів сіл та селищ, якісну інформаційну політику та впровадження сучасних інформаційних технологій у життя, потребу працівників місцевого самоврядування у навчанні та вдосконаленні своїх професійних навичок.
Слід відзначити, що у Рівненській області налагоджено тісну співпрацю між обласною радою та облдержадміністрацією, що сприяє розвитку економіки регіону та забезпечує ефективну реалізацію державної політики на місцях.
Керівництво обласної ради та облдержадміністрації спільно беруть участь у різнопланових святкових заходах, нарадах.
Для плідної співпраці до складу колегії облдержадміністрації входить не лише голова обласної ради, а й перший заступник Михайло Кривко та заступник Олександр Чуприна.
Результатом спільної роботи обласної ради та облдержадміністрації стало урочисте відкриття 29 серпня 2011 року Президентом України Віктором Януковичем Центру променевої терапії на базі комунального закладу «Рівненський обласний онкологічний диспансер» та пішохідного туристичного маршруту і культурно-археологічного комплексу «Пересопниця» в с.Пересопниця Рівненського району.
Керівництво області провело величезну роботу зі створення так необхідного мешканцям області Центру променевої терапії – було встановлено в Рівненському обласному онкологічному диспансері нову радіотерапевтичну систему: лінійний прискорювач, комп’ютерний томограф та система дозиметрії. З ініціативою встановити це надсучасне обладнання минулого року виступив благодійний Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України». Вніс у цю благородну справу свою лепту і депутатський корпус обласної ради, прийнявши рішення про Порядок надання державної підтримки здійсненню державно-приватного партнерства щодо об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, а також схваливши здійснення державно-приватного партнерства щодо комунального закладу «Рівненський обласний онкологічний диспансер».
Зростанню довіри населення Рівненщини до регіональної влади сприяють також дії керівництва обласної ради та облдержадміністрації, спрямовані на збереження злагоди в суспільстві, забезпечення гідного рівня життя населення. Цьому сприяє якісно новий рівень співпраці обласної ради з обласними громадськими організаціями, молоддю.
Зокрема, за ініціативи голови обласної ради та лідерів молодіжних громадських організацій Рівненщини в області реалізовано обласний конкурс «Молодий помічник депутата». Його мета – знайти соціально та політично активну молодь, яка має на меті пов’язати своє життя з роботою в органах місцевого самоврядування та в державних органах влади, а також здобути навички у сфері проектного менеджменту.
Упевнений: збільшенню динаміки економічного зростання Рівненщини сприятиме прийняття Угоди щодо регіонального розвитку Рівненської області між Кабінетом Міністрів України та Рівненською обласною радою, проект якої схвалений нами рішенням від 09.12.2010 №28. Предметом Угоди є узгоджена діяльність сторін щодо здійснення протягом 2011-2013 років спільних заходів центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2015 року, а також Стратегії економічного та соціального розвитку Рівненської області на період до 2015 року. Пріоритетними напрямами узгодженої діяльності сторін із здійснення спільних заходів є розбудова та модернізація транспортної інфраструктури; підвищення якості і доступності послуг соціальної та гуманітарної сфер, покращення систем життєзабезпечення.
Про шляхи вирішення проблем соціально-економічного розвитку сільських територій йшлося на кущових нарадах сільських голів, які були ініційовані керівництвом обласної ради. На яскравих прикладах успішних територіальних громад сільські голови Рівненщини училися залучати позабюджетні кошти для вирішення проблем території. Як наслідок – впродовж 2011 року понад 130 територіальних громад стали учасниками різних ╜рантових програм, спрямованих на вирішення проблем соціального характеру, в області було створено понад 300 агромагазинів у сільських населених пунктах.
Однак найважливішою діяльністю обласної ради, звісно, залишається діяльність сесійна. Можна констатувати, що всі сесійні засідання проходили організовано, відкрито і гласно, із залученням відповідних фахівців, запрошенням представників засобів масової інформації. Цьому сприяє робота і постійних комісій, і депутатських фракцій, які попередньо детально вивчають всі питання, передбачені для розгляду на сесіях. У звітному періоді постійні комісії обласної ради провели 85 засідань, на яких проаналізували понад півтори тисячі питань.
Основний відсоток роботи у звітному періоді забезпечували постійні депутатські комісії за активної взаємодії з виконавчим апаратом обласної ради. Відповідно до норм законодавства, постійні комісії обласної ради попередньо розглядали проекти рішень з питань, які вносились на розгляд пленарних засідань, та інші питання за дорученням голови обласної ради та з власної ініціативи.
Одним із головних напрямів роботи обласної ради є затвердження обласного бюджету та контроль за його виконанням. За функціональною спрямованістю це належить до компетенції постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків (голова –
Кособуцький О.М.), яка з початку скликання провела 15 засідань, з них – 4 позачергових за зверненнями облдержадміністрації. На засіданнях розглянуто 287 питань, з них – 123 власних, у тому числі – 95 звернень облдержадміністрації, її структурних підрозділів, райдержадміністрацій, міських рад, окремих підприємств, установ, організацій області; заслухано інформації про хід виконання 22 обласних програм, контроль за виконанням яких покладено на постійну комісію. На чотирьох засіданнях постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків розглядались пропозиції щодо фінансування, формування, внесення змін та доповнень до обласного бюджету, подані профільними постійними комісіями обласної ради.
На контролі постійна комісія тримає питання реалізації власних рекомендацій, інформації про виконання яких заслуховуються на засіданнях. Особлива увага приділяється рекомендаціям, якими погоджуються переліки об'єктів будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг за рахунок субвенції з державного бюджету та спеціального фонду обласного бюджету. Так, до постійної комісії щоп’ятниці надходить оперативна інформація райдержадміністрацій, міських рад про стан освоєння вказаних коштів. Щомісяця головне управління з питань будівництва та архітектури облдержадміністрації інформує постійну комісію про використання коштів спеціального фонду обласного бюджету на фінансування витрат капітального будівництва.
Комісія з питань бюджету застосовує нові підходи до вирішення найважливіших проблем. З метою сприяння у пошуку шляхів раціонального використання бюджетних видатків постійна комісія започаткувала вивчення стану фінансування установ, організацій, заходів у розрізі окремих галузей – «Від планування збільшення витрат до узгодження бюджетних скорочень». Відповідно до плану роботи комісії на 2011 рік першою галуззю для проведення аналізу визначено охорону здоров'я. Як наслідок – реорганізація комунального закладу «Рівненський обласний ендокринологічний центр» Рівненської обласної ради. Аналогічний аналіз проведено також і в галузі освіти, за наслідками якого вирішено розглянути доцільність подальшого існування наявної мережі закладів освіти, професійно-технічних навчальних закладів, першочергово – тих, що не займаються навчальною роботою, та закладів післядипломної освіти.
У своїй роботі постійна комісія з розумінням ставиться до потреб структурних підрозділів облдержадміністрації, зокрема з початку скликання безпосередньо з голосу (без дотримання процедури попереднього внесення на розгляд комісії питань відповідно до Регламенту обласної ради шостого скликання) на розгляд комісії було внесено 15 нагальних звернень облдержадміністрації, які в оперативному порядку розглянуто та погоджено. У той же час нерідко рекомендації постійної комісії залишаються без розгляду, а часто – й без відповідного реагування з боку виконавців. Як от рекомендації стосовно створення спеціалізованої дитячої школи зі спідвею при Рівненському обласному спортивно-технічному клубі Товариства сприяння обороні України, на яку в обласному бюджеті передбачено 200 тис. грн., утримання від надання пільг зі сплати орендної плати до обласного бюджету та ін.
На 7 засіданнях постійної комісії з економічних питань та комунальної власності (голова – Мініч Г.І.) розглянуто 160 питань, з них 116 – стосуються управління спільною власністю територіальних громад області. Відповідаючи за прийняття рішень економічного характеру, розвитку, збереження та ефективного використання об’єктів спільної власності територіальних громад області, проведення моніторингу діяльності комунальних підприємств та закладів області, особливу увагу комісія приділяла погодженню незалежної експертної оцінки ринкової вартості майна, яке перебуває на балансі комунальних підприємств та закладів області та підлягає відчуженню, грунтовному аналізу регіональних програм соціально-економічного розвитку. Постійно розглядались питання щодо оренди, передачі з балансу на баланс чи в іншу власність майна, що належить до спільної власності територіальних громад області. На засіданнях постійної комісії заслуховувалися звіти керівників комунальних підприємств та закладів щодо їх діяльності. За результатами розгляду приймались рекомендації щодо прийняття управлінських рішень, в т.ч. внесення змін до статутів, списання основних засобів та матеріальних цінностей, передачі в оренду вільних приміщень тощо.
Члени комісії особливу увагу приділили розгляду питання щодо реорганізації комунального закладу «Рівненський обласний ендокринологічний центр» Рівненської обласної ради.
Як головна з питань розгляду регуляторних актів, постійна комісія надавала експертні висновки щодо розгляду регуляторних актів. Протягом звітного періоду були розглянуті комісією та в подальшому прийняті на сесії обласної ради чотири регуляторні акти: «Про порядок і умови виділення лімітів та організації справляння збору при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів», «Про встановлення ставок за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення», «Про внесення змін до Положення про оренду майна, яке належить до спільної власності територіальних громад області», «Про заходи щодо охорони врожаю від пожеж на період 2011-2015 рр.».
Пріоритетним принципом роботи постійної комісії з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій (голова – Шатов О.В.) є співпраця між депутатами, налаштованість на конструктивну роботу, принциповість та взаємоповагу. Тому взаємовідносини між депутатами різних партій, які є членами постійної комісії, перейшли в площину практичних дій. Це відчутно сприяє роботі комісії, а також ефективності обласної ради в цілому.
За період роботи постійної комісії з 19.11.2010 по 01.11.2011 було проведено 6 засідань, розглянуто 82 питання.
Депутати постійної комісії брали активну участь в підготовці (внесення пропозицій) рішень обласної ради: «Про обласну програму з енергозбережнення на 2011 рік», «Про програму інвестиційного розвитку Рівненської області на 2010-2012 роки», «Про обласну програму пріоритетних напрямів розвитку промисловості», «Про програму науково-технічного та інноваційного розвитку Рівненської області на 2011-2013 роки», «Про програму матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення області на 2011 рік (із змінами та доповненнями)», «Про програму економічного та соціального розвитку Рівненської області на 2011 рік» та ін.
За дорученням голови обласної ради на засіданні постійної комісії 25.10.2011 було розглянуто важливе питання про хід виконання рішення обласної ради від 22.04.2011 №235 «Про інформацію облдержадміністрації щодо результатів діяльності робочої групи з вивчення ситуації на ринках області» та про звернення до голови обласної ради підприємців, які здійснюють торговельну діяльність на території ринку ПрАТ «Речовий ринок» (м.Рівне, вул.Замкова, 34а). У роботі комісії брали участь голова Рівненської обласної державної адміністрації Берташ В.М., голова Рівненської обласної ради Кічатий Ю.С., представники комітету первинної профспілкової організації ПрАТ «Речовий ринок»; представники керівництва ПрАТ «Речовий ринок»; представники УМВС, податкової адміністрації, Рівненської міської ради, інших контролюючих органів.
Разом з тим, депутати – члени постійної комісії підтримують практику попередніх скликань обласної ради: прийнято рішення щодо посилення соціального захисту найбільш незахищених верств населення, надання допомоги репресованим громадянам, людям з обмеженими фізичними можливостями; виділення коштів на реалізацію програми «Ветеран», розвитку позашкільних навчальних закладів, забезпечення загальноосвітніх та вищих навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання тощо.
Позиція депутатів щодо розв’язання проблеми тепло-, водо-, енергозабезпечення населених пунктів стимулювала пошук шляхів вдосконалення сфери житлово-комунального господарства, в тому числі сприяла включенню додаткових заходів до програм для сільських населених пунктів, розробці програм електрифікації новозбудованих сільських вулиць та відновлення освітлення в сільських населених пунктах.
Депутати комісії виважено підходять до затвердження нових цільових програм, які спрямовані на соціально-економічний розвиток області, що дає можливість комплексно вирішувати нагальні проблеми: збільшення надходжень до місцевих бюджетів та поліпшення умов обслуговування платників податків, забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики і вивчення суспільної думки тощо.
Членами постійної комісії ведеться контроль за ходом виконання прийнятих обласною радою рішень, рекомендацій комісії. Під час проведення засідань постійних комісій обласної ради депутатами заслуховуються звіти начальників управлінь облдержадміністрації, керівників підприємств та установ області щодо виконання поставлених перед ними завдань.
За звітний період відбулося шість засідань постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (голова – Брошук І.С.), на яких було розглянуто 171 питання, з яких 35 були власними.
На засіданнях постійної комісії розглядалися наступні профільні програми: про підтримку фермерських господарств області на 2011-2015 роки; про розвиток тваринництва на 2011-2015 роки; про розвиток насінництва на 2011-2015 роки. Також на засіданнях постійної комісії було розглянуто ряд питань, що стосувалися розмежування земель державної та комунальної власності, затвердження проектів землеустрою щодо зміни меж населених пунктів області.
Відповідно до плану роботи постійної комісії, що був затверджений 27.12.2010, у порядку контролю за виконанням програм, прийнятих рішень та власних рекомендацій, на засіданнях комісії заслуховувалась інформація окремих керівників обласних та галузевих управлінь.
Депутатами Железняком В.М. та Зінчуком М.П., що є членами комісії, ініціювалися звернення до голови облдержадміністрації щодо ситуації, яка склалася на ринку мінеральних добрив, зокрема аміачної селітри, та до центральних органів виконавчої влади щодо створення ринку землі. Однак підтримки на президії обласної ради дані пропозиції не отримали.
Діяльність постійної комісії обласної ради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища (голова – Грицайчук В.П.), яка працювала у складі восьми депутатів, була досить активною та відзначалася майже стовідсотковою явкою. Було проведено 8 засідань, на яких розглянуто 132 питання щодо охорони та збереження довкілля, в тому числі розгляд Переліку природоохоронних заходів, які виконуватимуться за рахунок коштів обласного природоохоронного фонду в 2011 році. Комісія заслухала та затвердила найбільш актуальні природоохоронні заходи для області. Крім того, комісія ініціювала розгляд на пленарному засіданні сесії обласної ради низки галузевих програм, зокрема обласну програму формування регіонального, місцевих та об’єктових фондів матеріально-технічних резервів для запобігання, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2011-2015 роки; нову редакцію обласної Програми «Ліси Рівненщини» на 2011-2015 роки та інші.
Комісія розглядала питання щодо припинення права користування та надання права користування мисливськими угіддями, отримання спеціальних дозволів на користування надрами та надання гірничих відводів, щодо порядку і умов виділення лімітів та організації справляння збору при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів, щодо встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення тощо.
Члени постійної комісії обласної ради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища були ініціаторами вивчення та усунення наслідків масової загибелі риби в акваторії р.Устя. Відбулося виїзне засідання постійної комісії із залученням причетних структур для усунення екологічної загрози. На п’ятій сесії за ініціативою комісії було прийняте рішення від 22.07.2011 №390 «Про вивчення та усунення наслідків масової загибелі риби в акваторії річки Устя».
З метою охорони життя людей на водних об’єктах області на засіданні комісії 25 жовтня 2011 року розглядалося звернення Прип’ятьського регіонального представництва Держфлотінспекції України щодо виконання рішення обласної ради від 29.02.2008 №729 «Про Правила користування маломірними (малими) суднами на водних об’єктах Рівненської області».
Постійна комісія з питань соціальної політики та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (голова – Ольховик В.Г.) відповідно до Положення про постійні комісії здійснювала контроль за виконанням Законів України, нормативних документів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань соціального захисту населення, малозабезпечених категорій громадян, в тому числі ветеранів, інвалідів; з питань захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. За звітний період відбулося 8 засідань постійної комісії, на яких було розглянуто 114 питань.
Комісія ініціювала ряд звернень, зокрема звернення Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо збільшення фінансування програм, спрямованих на соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з приводу прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2011 рік». Члени постійної комісії брали участь у парламентських слуханнях з питань: «Стан проведення пенсійної реформи та шляхи її вдосконалення» та «Сучасний стан та актуальні завдання подолання наслідків Чорнобильської катастрофи».
Постійна комісія спільно з відділами та управліннями облдержадміністрації провела два виїзних засідання на базі закладів соціального спрямування, а саме на базі Здолбунівського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, Урвенського психоневрологічного інтернату, Рівненського геріатричного пансіонату та Тучинського геріатричного пансіонату. За результатами розгляду було піднято ряд питань, які потребували залучення Рівненської обласної ради для їх вирішення. Для прикладу, розглядається питання щодо підключення усіх закладів спільної власності територіальних громад області соціального спрямування до мережі Інтернет.
Постійна комісія з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту (голова – Хомич О.В.) провела 5 засідань, з яких 2 виїзних – у м.Львові та м.Острозі. Було розглянуто 80 питань: 31 – сесійне, 49 власних питань.
Постійна комісія розглядала програми соціально-економічного розвитку області на 2011 рік, інші цільові регіональні програми з питань молодіжної політики, розвитку фізичної культури і спорту, проект обласного бюджету на 2011 рік та зміни до нього в розрізі віднесених до компетенції комісії питань. Зокрема, постійна комісія регулярно пропонувала внести відповідні зміни та доповнення до проектів змін до обласного бюджету щодо фінансування обласної програми «Спортивний майданчик», часткового фінансування спідвейного клубу «Каскад», Рівненського волейбольного клубу «РЕГІНА», Рівненського баскетбольного клубу «БК-93», Рівненської міської громадської організації «Міні-футбольний клуб «Рівне», Рівненської районної громадської організації «Спортивний клуб «ОЛІМП», Рівненського авіаційно-спортивного клубу ТСОУ, фінансування участі команди КВК «Бомба» смт Млинів у іграх Вищої ліги КВК в м.Москва.
Постійна комісія обласної ради з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту на виїзному засіданні 25 грудня 2010 року в м.Львів вивчала досвід організації проведення восьмого всеукраїнського турніру з боксу на призи Андрія Котельника, депутата Рівненської обласної ради.
11 квітня 2011 року на базі комунального закладу «Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою» Рівненської обласної ради постійна комісія провела розширене виїзне засідання за участю голів профільних постійних комісій районних (міських) рад, до компетенції яких належать питання молодіжної політики, фізичної культури і спорту. На засіданні було обговорено стан оздоровлення дітей та молоді в області, розвиток фізичної культури і масового спорту в районах області, вивчено досвід з експлуатації спортзалу із легких конструкцій та визначено шляхи розвитку масового спорту. Зокрема, було рекомендовано облдержадміністрації при проведенні тендерів на оздоровлення дітей надавати перевагу відповідним профільним закладам області, розробити та подати обласну програму розвитку масового спорту за місцем проживання на розгляд сесії обласної ради.
За підтримки комісії в м.Рівне було створено та забезпечено фінансування секції з розвитку дитячо-юнацького спідвею в області при Рівненській обласній організації Товариства сприяння обороні України.
Впродовж роботи депутатської комісії налагоджено тісну співпрацю з відділом сім’ї і молоді облдержадміністрації, відділом з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації.
Понад 140 важливих питань розглянуто на 8-ми засіданнях постійної комісії обласної ради з питань науки, освіти, культури і духовності (голова – Левицька С.О.).
Особливу увагу депутати приділяли питанням освіти, культури і духовності, що належать до компетенції комісії. За ініціативою комісії у звітному періоді на розгляд пленарних засідань обласної ради було внесено та підтримано такі важливі питання, як: «Про звернення депутатів Рівненської обласної ради до Голови Верховної Ради України щодо розгляду у другому читанні законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», «Про звернення Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо включення Рівненського інституту Київського університету права НАН України до переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації», «Про щорічний обласний конкурс «Кращий роботодавець першого робочого місяця».
На засіданнях комісії розглянуті також важливі для громади області питання «Про програму розвитку дошкільної освіти області на 2011-2017 роки», «Про обласну Програму «Шкільний автобус», «Про Програму збереження культових споруд – пам'яток архітектури та містобудування місцевого значення Рівненської області на 2011-2015 роки» та ін. Рекомендації постійної комісії щодо даних питань були підтримані депутатами на пленарних засіданнях обласної ради.
Значна увага приділялась співпраці комісії з вищими навчальними закладами області. Так, у січні 2011 року за ініціативи комісії відбулося засідання круглого столу на тему: «Працевлаштування випускників вищих навчальних закладів Рівненської області: оцінка проблеми та перспективи вирішення». За результатами засідання круглого столу було прийняте рішення про створення в області Ради молодих економістів з числа представників науково-викладацького складу та студентського активу ВНЗ. Головна мета діяльності Ради молодих економістів – консолідація зусиль навчальних закладів з питань якісного рівня фахової підготовки випускників, адаптації молодих спеціалістів на ринку праці.
У травні члени постійної комісії взяли участь у круглому столі на тему: «Соціально незахищені діти області – оцінка та перспектива їх гармонічного розвитку» (с.Олександрія, Рівненський р-н).
27 травня 2011 року в рамках офіційного візиту делегації Варміно-Мазурського воєводства Республіки Польща відбулося спільне засідання постійних комісій Рівненської обласної ради з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції (голова – Крока В.І.), з питань науки, освіти, культури і духовності (голова – Левицька С.О.) та Комісії міжнародної співпраці (голова п.Збігнєв Пєтшак), Комісії з питань національних і етнічних меншин (голова – п.Владислав Манькут) Сеймику Варміно-Мазурського воєводства.
Під час засідання було обговорено подальше співробітництво у виставково-концертній, театральній сферах, розвитку сільських територій, співпраця вищих навчальних закладів, можливість молодіжного обміну, навчальних візитів. Разом з тим, учасники засідання відзначили важливість здійснення обміну досвідом у сфері енергозбереження, реалізації екологічних програм, сприяння залученню Рівненської області до участі у заходах органів Європейського Союзу (Комітет Регіонів ЄС, Комісія громадянства, співробітництва урядів, конституційних і закордонних справ, Комісія природних запасів), де активну участь бере воєводство. А також висловлена пропозиція щодо залучення Рівненщини до участі у проектах Єврорегіону «Балтика» на підставі підписаного у 2009 році спільного Комюніке.
За результатами засідання постійною комісією облради з питань науки, освіти, культури і духовності та Комісією з питань національних і етнічних меншин Сеймику Варміно-Мазурського воєводства підписано плани про співпрацю на 2011 – 2012 роки.
Планами співпраці передбачено:
- вивчення досвіду залучення та використання коштів ЄС на суспільні проекти (2011 рік);
- обмін досвідом з питань впровадження інноваційних форм роботи в дошкільній, шкільній та вищій освіті (2012 рік);
- вивчення досвіду забезпечення гармонійного розвитку людини в умовах інтеграції в світову економічну систему (2012 рік).
Загалом упродовж звітного періоду постійна комісія була ініціатором проведення трьох круглих столів, зустрічі керівництва обласної ради з представниками ВНЗ та роботодавцями області.
Серед найбільш соціально значимих заходів за участю комісії слід відзначити, зокрема, участь в проведенні прямих ефірів на каналах Рівненського телебачення: «Працевлаштування випускників навчальних закладів області в 2011 році» (червень), участь у роботі Ради молодих економістів області, створеної за підтримки обласної ради, проведення психологічного тренінгу «Моє «Я» в умовах неринкових правил» за участю команд вищих навчальних закладів області (лютий 2011 року); проведення брейн-рингу з питань оподаткування за участю команд вищих навчальних закладів області (квітень 2011 року).
Члени постійної комісії брали участь у парламентських слуханнях на тему: «Стан суспільної моралі в Україні».
Актуальні проблеми галузі охорони здоров’я, розвитку її матеріально-технічної бази були в полі зору постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства (голова – Семенюк Ю.С.) упродовж звітного періоду з початку VI скликання. На 7 засіданнях було розглянуто 134 питання, що стосуються всіх сфер життя територіальної громади області, в тому числі і медичної галузі. Особливу увагу комісія, та, зокрема, її голова, Семенюк Ю.С. приділяє питанням якості надання медичних послуг населенню та стану фінансування галузі охорони здоров‘я області.
Депутати – члени постійної комісії приділили увагу вивченню питань фінансового забезпечення медичних закладів та окремих регіональних програм у галузі охорони здоров’я: фінансування регіональної програми «Цукровий діабет», центрів гемодіалізу у Рівненській обласній клінічній лікарні та Сарненській районній лікарні, придбання вакцин для проведення щеплень. На постійному контролі комісії перебувають також питання медичного обслуговування дітей та виконання пов’язаної з цим програми «Діти Рівненщини» на 2010-2015 роки, питання надання гематологічної допомоги в області та забезпечення лікарськими засобами хворих на гемофілію, виконання заходів регіональних програм, контроль за якими покладено на постійну комісію. Упродовж 2011 року відповідно до плану роботи постійної комісії, заслухано звіти про виконання заходів наступних регіональних програм: міжгалузевої комплексної програми «Здоров’я нації» на 2003-2011 роки, програми реалізації державної політики у сфері боротьби з наркоманією, незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на 2003-2010 роки, програми реформування первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики сімейної медицини на 2005-2010 роки, програми боротьби з епідемією туберкульозу на 2007 – 2011 роки, програми створення єдиної системи надання екстреної медичної допомоги на період до 2010 року, програми підвищення безпеки дорожнього руху в Рівненській області на 2008-2012 роки, програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки, програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року.
Варто зазначити, що комісія була ініціативною щодо порушення і прийняття ряду важливих рішень. За ініціативи постійної комісії була розроблена та підтримана обласною радою Програма забезпечення лікувально-профілактичних закладів Рівненської області імплантатами та інструментарієм для надання медичної допомоги хворим із ураженням органів опори та руху на 2011-2015 роки (рішення від 22.04.2011 №255) та підтримане звернення Рівненської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності розробки й затвердження загальнодержавних цільових програм для забезпечення лікування хворих нефрологічного профілю та хворих на хронічні вірусні гепатити В і С (рішення від 22.07.2011 №398).
Упродовж 2010-2011 років постійною комісією обласної ради з питань місцевого самоврядування, розвитку території та європейської інтеграції (голова – Крока В.І.) було проведено 8 засідань, на яких розглянуто понад 260 питань.
Особливу увагу депутати приділяли розгляду програм, в тому числі щодо економічного і соціального розвитку Рівненської області. Були винесені на розгляд комісії та в подальшому прийняті на сесії обласної ради такі актуальні питання, як: «Про Регіональні правила надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі у Рівненькій області», «Про щорічний обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад», «Про реорганізацію комунального закладу «Рівненський обласний ендокринологічний центр» Рівненської обласної ради» тощо.
У травні 2011 року в рамках офіційного візиту делегації Варміно-Мазурського воєводства Республіки Польща було підписано План співпраці постійної комісії Рівненської обласної ради з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції та Комісії міжнародної співпраці (голова п.Збігнєв Пєтшак), Сеймику Варміно-Мазурського воєводства.
Понад 260 важливих питань розглянуто за цей період на 7-ми засіданнях постійної комісії обласної ради з правових питань, гласності, депутатської діяльності, етики та Регламенту (голова – Молчан С.П.).
Депутати приділяли увагу відповідності чинному законодавству поданих на розгляд питань та нормативних документів, правовим питанням, що належать до компетенції комісії.
Зокрема, постійною комісією обласної ради з правових питань, гласності, депутатської діяльності, етики та Регламенту розглянуто ряд профільних питань, серед них: про Регламент Рівненської обласної ради шостого скликання; про схвалення проекту Угоди щодо регіонального розвитку Рівненської області між Кабінетом Міністрів України та Рівненською обласною радою; про виконавчий апарат Рівненської обласної ради; про обласну комплексну програму профілактики злочинності та правопорушень на 2011-2015 роки; про програму правової освіти населення Рівненської області на 2011-2015 роки; про склад комісії обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих; про внесення змін і доповнень до Регламенту обласної ради тощо.
Обласна рада впродовж звітного періоду реалізовувала повноваження у сфері регуляторної політики, визначені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Регламентом обласної ради шостого скликання. План і зміни до нього були опубліковані в газеті обласної ради «Вісті Рівненщини». Проекти регуляторних актів, аналізи регуляторного впливу, а також звіти про відстеження результативності регуляторних актів оприлюднювалися у засобах масової інформації та на сайтах Рівненської облдержадміністрації, обласної ради, розробників проектів регуляторних актів.
У 2011 році розглянуто і затверджено 4 регуляторних акти, 2 з яких розроблені з урахуванням результатів роботи Робочої комісії з питань прискореного перегляду регуляторних актів, прийнятих Рівненською обласною радою (рішення Робочої комісії від 21.02.2011 №2), та на виконання рішення обласної ради від 04.03.2011 №180. Зокрема, це:
- рішення від 22.04.2011 №265 «Про порядок і умови виділення лімітів та організації справляння збору при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів» - прийняте з метою встановлення лімітів на збір природних рослинних ресурсів місцевого значення та для посилення державного контролю в галузі охорони, збереження, раціонального використання лісових ресурсів, забезпечення відтворення відновлювальних природних ресурсів, повного надходження коштів від збору за спеціальне використання рослинних ресурсів до місцевих бюджетів;
- рішення від 22.04.2011 №266 «Про встановлення ставок за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення» – прийняте з метою раціонального використання лісових ресурсів і збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Регламентує проведення збору, заготівлю (в тому числі населення) з метою подальшого продажу дикорослих видів рослин, плодів, горіхів, грибів, соків, ягід, лікарсько-технічної сировини згідно з Порядком спеціального використання. Контроль здійснюють органи місцевого самоврядування, лісового господарства, охорони навколишнього природного середовища, податкові і виконавчі органи;
– рішення від 22.04.2011 №273 «Про внесення змін до Положення про оренду майна, яке належить до спільної власності територіальних громад області затвердженого рішенням обласної ради від 05.12.2008 №1045» – прийняте з метою вдосконалення порядку здачі в оренду майна, яке належить до спільної власності територіальних громад області, ним врегульовується процедура затвердження договорів оренди нерухомого майна – майно надається в оренду на конкурсній основі, що сприятиме збільшенню надходжень до обласного бюджету від орендної плати;
- рішення від 22.07.2011 № 356 «Про заходи щодо охорони врожаю від пожеж на період 2011-2015 роки» – прийняте з метою своєчасного захисту врожаю від пожеж, запобігання та реагування на них, врегульовується процедура проведення пожежозахисних заходів.
З метою забезпечення кваліфікованої оцінки обласна рада делегувала повноваження щодо забезпечення виконання заходів з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів головним розробникам документів.
Ефективність діяльності обласної ради багато в чому залежить від злагодженості та професійності роботи її виконавчого апарату. Виконавчий апарат Рівненської обласної ради будує свою роботу на принципах законності і гласності, колегіальності і плановості, поєднанні місцевих і державних інтересів, здійснює функції і повноваження відповідно до норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту обласної ради, Положення про виконавчий апарат, Положення про відділи тощо.
Упродовж звітного періоду виконавчий апарат обласної ради здійснював організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, постійних комісій, президії обласної ради. Забезпечував взаємодію з органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування.
В апараті обласної ради на сьогодні функціонує сім відділів, у яких працює 38 спеціалістів, та патронатна служба голови обласної ради (3 спеціалісти). Працівниками апарату забезпечується підготовка та проведення сесій обласної ради, засідань постійних комісій, президії обласної ради, Консультативно-дорадчої ради при голові обласної ради, урочистих заходів. Місцевим радам області, депутатам надається юридична допомога з питань застосування законодавства при вирішенні проблемних питань у діяльності рад. Куратори районів і міст області апарату обласної ради систематично надають консультативно-методичну допомогу працівникам апаратів місцевих рад.
Основним завданням відділу організаційної та кадрової роботи виконавчого апарату обласної ради є здійснення організаційного забезпечення діяльності обласної ради, її органів, депутатів; забезпечення реалізації державної політики у сфері служби в органах місцевого самоврядування та з питань кадрової роботи; а також надання допомоги органам місцевого самоврядування із зазначених питань. Відділ відповідно до покладених на нього завдань оперативно і якісно забезпечує згідно з Регламентом підготовку матеріалів, що вносяться на розгляд сесій обласної ради, вчасно доводить їх до відома депутатів; сприяє в роботі та забезпечує діяльність президії обласної ради, постійних та інших комісій ради; надає допомогу депутатам у здійсненні ними своїх повноважень, забезпечує їх необхідною інформацією; у межах повноважень сприяє здійсненню взаємодії і зв’язків обласної ради з відповідними територіальними громадами, іншими органами та посадовими особами місцевого самоврядування, центральними та місцевими органами державної виконавчої влади тощо.
За звітний період відділом організаційно забезпечено проведення семи сесій обласної ради, на яких розглянуто понад 460 питань. Попередньо готувалися запити головним розпорядникам коштів, відслідковувалися терміни інформування, стан виконання окремих завдань, надання додаткової інформації для подальшого розгляду на засіданнях постійних комісій обласної ради. Постійно проводиться відповідна організаційна робота з підготовки сесій: готуються розпорядження голови обласної ради, плани підготовки та проведення сесій, постійних комісій формуються списки доповідачів та запрошених. Працівниками відділу опрацьовуються матеріали, в тому числі і проекти рішень, що надійшли на розгляд обласної ради, забезпечується їх розмноження та доведення до відома депутатів обласної ради електронною поштою та на паперових носіях. Згідно з вимогами Закону України «Про доступ до публічної інформації» всі проекти рішень готуються до оприлюднення на веб-сайті обласної ради.
В міжсесійний період системно проводилась робота з поточними документами, зверненнями, листами, що надійшли на розгляд обласної ради, аналізувалися та вивчалися порушені питання, готувалися супровідні листи причетним структурам.
Працівниками відділу відслідковувалися відомості щодо дострокового припинення повноважень сільських, селищних голів, складу місцевих рад, про що оперативно надавалася інформація до Управління по зв’язках з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України. Також за встановленою формою надсилалися повідомлення про результати позачергових виборів сільських голів. Вносилися уточнення до телефонного довідника органів місцевого самоврядування та висвітлювалися на веб-сайті обласної ради.
Щомісячно відділом розробляється План-календар основних заходів органів місцевого самоврядування Рівненської області, вносяться уточнення, проводиться його оприлюднення через офіційний веб-сайт обласної ради. Електронною поштою надсилається повідомлення про План-календар та поточні зміни і доповнення до Управління по зв’язках з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України.
У лютому 2011 року відділом було підготовлено та проведено «День депутата» на базі комунального закладу «Олександрійська школа-інтернат І-ІІІ ступенів», де відбувся конструктивний діалог з наболілих проблем.
Працівниками відділу постійно проводиться робота стосовно забезпечення контролю за виконанням рішень обласної ради, в т.ч. контроль за виконанням яких покладено на постійні комісії обласної ради. Зокрема, готуються запити головним розпорядникам коштів, відслідковуються терміни інформування, стан виконання окремих завдань, надання додаткової інформації для подальшого розгляду на засіданнях комісій.
Відділ організаційного та кадрового забезпечення обласної ради на доручення керівництва упродовж року підготував 26 вітальних адрес та виступів голови обласної ради з нагоди професійних, державних свят, ювілеїв тощо.
Відділом забезпечуються повноваження з кадрової політики. Постійно здійснюється аналітична та організаційна роботу з кадрового менеджменту, діловодство з кадрових питань та з питань служби в органах місцевого самоврядування, готуються проекти розпоряджень голови обласної ради з цих питань, ведеться облік кадрів виконавчого апарату обласної ради.
Працівники відділу відповідно до своїх повноважень сприяють підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації кадрів, організовують роботу із забезпечення кадрового резерву, надають допомогу з цих питань органам місцевого самоврядування. Також беруть участь у проведенні семінарів, навчання, інших занять з підвищення рівня професійних знань депутатів обласної ради, голів районних рад, сільських, селищних, міських голів, працівників виконавчих апаратів обласної, районних та міських рад.
Діяльність відділу аналітично-інформаційної роботи та контролю виконавчого апарату Рівненської обласної ради здійснювалася за напрямами, які містяться у Положенні про відділ, затвердженого розпорядженням голови обласної ради від 31.12.2010 № 332.
По-перше, відділ відповідальний за забезпечення гласності в роботі обласної, районних, міських, сільських та селищних рад, зокрема забезпечувалося наповнення і поновлення всіх рубрик веб-сайту обласної ради (всього 21 рубрика). Щоденно громадськість інформувалася про діяльність органів місцевого самоврядування в рубриці «Новини».
З метою вивчення діяльності комунального закладу «Рівненський інформаційно-комп‘ютерний Центр» Рівненської обласної ради була створена робоча група, до якої ввійшли і спеціалісти відділу. Як результат – усунення виявлених недоліків та розширення видів діяльності закладу та обсягів послуг. Комунальним підприємством вже введено в експлуатацію окремий сервер для розміщення веб-сторінок та розроблено макет сайту для сільських (селищних) рад. РІКЦ пропонує свої послуги з підключення до мережі Інтернет та створення і розміщення власних сайтів з одночасним безкоштовним наданням електронної поштової скриньки на своєму сервері. На початковому етапі інформаційне наповнення сайтів буде здійснюватись працівниками Центру. Керівництвом обласної ради підтримана ініціатива закладу та направлені відповідні листи у райони області.
По-друге, відділом здійснювалося інформаційне та аналітичне забезпечення діяльності обласної ради, її органів, депутатів.
За цей період працівниками відділу підготовлено пропозиції стосовно: внесення змін до програми документообігу в обласній раді; розгляду на засіданні постійної комісії облради з економічних питань та комунальної власності виконання рішення обласної ради №76 від 30.12.2010 «Про надання згоди на приватизацію кімнат у гуртожитку, що є спільною власністю територіальних громад області, обліковується на балансі обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Рівне» та розташований за адресою: вул. Авіаторів, с.Велика Омеляна, Рівненський район». Забезпечено оформлення документації щодо премії ім.Є.Борового з нагоди Дня медика. Підготовлено аналітичні довідки щодо: мережі інтернатних закладів області; стану виконання рішень облради від 30.12.2010 №85 та від 14.05.2010 №1604 щодо оптимізації мережі закладів охорони здоров’я; стану розвитку та фінансування фізичної культури і спорту; щомісячної суспільно-політичної ситуації в області; висвітлення у ЗМІ діяльності керівництва обласної ради, депутатів, рішень облради. Підготовлено наступні проекти: Угоди про створення інформаційного порталу обласної ради (нової версії офіційного веб-сайту); розпорядження голови облради «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в Рівненській обласній раді»; розпорядження голови облради «Про вивчення діяльності комунального закладу «Регіональний інформаційно-комп’ютерний центр» Рівненської обласної ради»; розпорядження голови облради «Про заходи з технічного захисту інформації в Рівненській обласній раді».
Регулярно поновлюється база даних про обласні осередки політичних партій та громадських організацій.
По-третє, відділом проводиться здійснення контролю за реалізацією прийнятих рішень, загальнообласних програм, депутатських запитів та інших питань, які належать до його компетенції. Загалом, станом на 05.11.2011, у 2011 році знято з контролю 319 рішень, не враховуючи рішень про депутатські запити. Для порівняння, загалом: за 2010 рік знято з контролю 326 рішень, за 2009 рік – 189 рішень, за 2008 рік – 121 рішення (не вкл. депутатські запити).
Станом на 05.11.2011 на контролі в обласній раді перебуває 691 рішення, прийняте з 2002 року (окрім запитів), чинними є 120 регіональних програм у різних галузях. Зазначений у рішенні термін дії 8 програм завершився ще у 2010 році, але за проханням профільних управлінь термін дії їх продовжений, і ці програми не втратили чинності. У 2011 році закінчується термін дії ще 21 обласної програми.
Для формування планів роботи постійних комісій обласної ради на 2012 рік триває підготовка зведеної інформації про регіональні програми, контроль за виконанням яких покладено на ту чи іншу постійну комісію.
Постійно поновлюється база даних про депутатські запити. За звітний період надійшов 171 депутатський запит. Знято з контролю 120 депутатських запитів, продовжено контроль за виконанням 124 депутатських запитів.
Наступний напрям роботи відділу: забезпечення роботи електронно-інформаційної системи «Рада», комп’ютерної техніки та електронного зв’язку.
У постійному використанні апарату Рівненської обласної ради знаходиться 41 комп’ютер. Проведено ремонти двох комп’ютерів, інсталяцію програмного забезпечення, діагностику 12 системних блоків. Забезпечено функціонування веб-сторінки обласної ради. Постійно здійснюється супровід, поповнення комп’ютерної правової системи «Законодавство»; обробка інформації, отриманої електронною поштою та передача відповідним відділам; надання консультацій працівникам апарату з питань користування програмним забезпеченням та ПК; забезпечення функціонування та ремонт локальної комп’ютерної мережі; перевірка роботи принтерів, копірів; перевірка роботи системи Рада в міжсесійний період.
Працівниками відділу аналітично-інформаційної роботи та контролю забезпечено функціонування серверу обласної ради, проведення сесій обласної ради з використанням системи Рада. Укладено Угоду про створення інформаційного порталу обласної ради (нової версії офіційного веб-сайту), термін виконання якої – листопад 2011 року.
Відділ забезпечує розміщення на офіційному веб-сайті обласної ради матеріалів згідно з вимогами Закону України «Про доступ до публічної інформації». Було розглянуто 24 запити на інформацію, що надійшли в обласну раду. 17 запитувачам надано відповіді у 5-денний термін, 7 – направлено для розгляду за належністю. Запити стосувалися надання контактної інформації щодо окремих юридичних осіб, органів місцевого самоврядування, роз’яснення з юридичних питань, фінансування релігійних організацій, присвоєння почесного звання України «Мати-героїня», надання копій рішень обласної ради, інформації про використання бюджетних коштів.
Забезпечено проведення перевірки прокуратурою Рівненської області стосовно виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» в обласній раді. За результатами перевірки суттєвих зауважень до обласної ради висловлено не було.
Відділом виконуються також громадські доручення щодо діяльності первинної профспілкової організації виконавчого апарату обласної ради.
Для здійснення обласною радою взаємодії та зв’язків з територіальними органами і посадовими особами місцевого самоврядування та виконавчої влади, а також для надання методичної та практичної допомоги працівникам органів місцевого самоврядування області було утворено відділ координації та взаємодії з органами місцевого самоврядування виконавчого апарату обласної ради. Основними завданнями відділу є забезпечення взаємозв’язку голови обласної ради та його заступників, голів постійних комісій з районними, міськими радами, районними державними адміністраціями, територіальними громадами, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, трудовими колективами, адміністраціями підприємств, установ, організацій і громадянами; надання допомоги депутатам обласної ради в реалізації наказів виборців, вивченні діяльності підприємств, об'єднань, організацій щодо реалізації показників плану економічного і соціального розвитку області; підготовка засідань координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради; організація попереднього обговорення та внесення пропозицій до законопроектів, що стосуються питань місцевого самоврядування.
За звітний період відділом координації та взаємодії з органами місцевого самоврядування виконавчого апарату обласної ради організовано та проведено три зональних наради з сільськими та селищними головами у містах Рівне, Сарни та Дубно; виїзні засідання Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради в смт Гоща, м.Костопіль, на базі Володимирецького району, в м.Кузнецовськ, а також у м.Рівне.
Упродовж року відділ забезпечував підготовку та проведення інформаційно-методичного семінару «Всеукраїнський конкурс проектів та програм місцевого самоврядування 2011 року»; проведення 7-ми нарад-навчань з сільськими та селищними головами стосовно написання грантових проектів; проведення спільно з Волинським ресурсним центром навчання представників місцевих рад області та сільських, селищних, міських голів щодо специфіки аплікативних форм та спрямованості проведення обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад області.
Активну участь брав відділ і в організації наради щодо розроблення плану реалізації стратегії сталого розвитку Рівненської області «Західна брама». В ході проведення даного заходу спеціалістами відділу була проведена робота щодо стратегічного планування розвитку області у галузях сільського господарства, розвитку села, збереження та відновлення екології краю, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.
Відділом координації та взаємодії з органами місцевого самоврядування виконавчого апарату обласної ради проводилося формування делегації та організація поїздки голів сільських та селищних рад на агропромислову виставку «Агро-2011» у м. Київ. Працівники відділу брали участь у виїзному форумі «Центрально-волинський субрегіон» в м.Луцьк; у форумі «Регіональна конкурентоспроможність» в м. Рівне; в роботі циклу форумів «Регіональна конкурентоспроможність» проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність»; у бізнес-форумах із сільськими та селищними головами в м.Радивилові, смт Рокитне, м.Рівне на тему «Інструменти та механізми розвитку підприємництва на селі»; у конференції «Комплексні підходи до розвитку сільських територій. Кооперація і партнерство», організованої Програмою Розвитку та Інтеграції Криму Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй в Україні (ПРІК ПРООН) разом з Міністерством аграрної політики та продовольства України; у проведенні «круглого столу» щодо концепції реформування територіальної влади в Україні в м. Острог; у семінарі Української асоціації районних та обласних рад, де були підняті питання боротьби з корупцією (юридичний аспект), фінансової ситуації в регіонах, питання реформування органів місцевого самоврядування та проектної діяльності в областях.
Відділом проводиться постійна робота над створенням та моніторингом загальної бази ╜рантових проектів, що написані та подані у донорські організації. У рамках даного напрямку роботи проводиться аналіз роботи над написанням ╜рантових проектів органами місцевого самоврядування області, її результативність та загальна спрямованість проектної діяльності, також надається методично-консультативна допомога у написанні ╜рантових проектів представникам територіальних громад області. За звітний період працівниками відділу було надано 42 зазначені консультації та проведено 12 навчань працівників відділу щодо методики роботи та пошуку ╜рантодавців та донорських організацій, що провадять свою діяльність на території України, особливостей написання та оформлення проектної документації на отримання позабюджетного фінансування.
Проект «Реабілітація депресивних радіоактивно забруднених територій в межах Рокитнівської сільської ради Рокитнівського району та Перебродівської сільської ради Дубровицького району Рівненської області», розроблений працівниками відділу, подано на Всеукраїнський конкурс проектів розвитку територіальних громад.
Проводиться також робота з органами місцевого самоврядування нижчого рівня: участь працівників відділу у роботі сесій районних, міських рад (16 виїздів); участь у семінарах-нарадах на базі районних державних адміністрацій із сільськими та селищними головами та ін.
Відділ правової роботи та комунальної власності виконавчого апарату обласної ради відповідно до Положення про відділ здійснює правову роботу, спрямовану на правильне застосування та дотримання законодавства під час підготовки проектів рішень обласної ради та їх прийняття на сесіях обласної ради; здійснює правове забезпечення діяльності обласної ради, надання правової допомоги постійним комісіям обласної ради, депутатам, працівникам виконавчого апарату обласної ради з правових питань, вирішення яких віднесене до компетенції ради; забезпечує дотримання чинного законодавства при підготовці розпоряджень голови обласної ради, бере участь у підготовці проектів рішень та розпоряджень з організаційних питань роботи обласної ради та виконавчого апарату; розглядає протести прокурора; представляє в установленому законодавством порядку інтереси обласної ради в судах та інших органах під час розгляду правових питань і спорів; готує висновки-пропозиції на розгляд голови обласної ради в разі виявлення актів місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад у сфері їх спільних інтересів, а також повноваження обласної ради та її органів, невідповідність їх законодавству України; а також здійснює повноваження щодо підготовки та організації відчуження, передачі в оренду, з балансу на баланс, під заставу, концесію об’єктів та майна спільної власності територіальних громад області, прийняття в обласну комунальну власність, передачі до іншої власності з обласної комунальної власності.
Упродовж року, з листопада 2010 по листопад 2011, до відділу правової роботи та комунальної власності виконавчого апарату обласної ради надійшло понад 100 письмових звернень від громадян, підприємств, установ та організацій. Усі звернення були вчасно розглянуті та надані конкретні відповіді заявникам із порушених питань.
За час від початку VI скликання обласної ради проведено 10 конкурсів по передачі в оренду комунального майна, укладено 7 нових договорів оренди комунального майна, розглянуто та надано відповіді на понад 30 звернень підприємств, установ, організацій з питань, що стосуються майна спільної власності територіальних громад області. За звітний період від оренди обласного комунального майна орендодавці отримали понад
2 260 000 гривень, в тому числі до обласного бюджету надійшло майже 700 тисяч гривень.
Відділом правової роботи та комунальної власності виконавчого апарату обласної ради підготовлено понад 20 проектів рішень обласної ради, зокрема про прийняття у спільну власність територіальних громад області ДП «Мирогощанський державний іподром»; про внесення змін до переліку об’єктів спільної власності територіальних громад області; про затвердження Порядку надання державної підтримки здійсненню державно-приватного партнерства щодо об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області; про здійснення державно-приватного партнерства щодо комунального закладу «Рівненський обласний онкологічний диспансер»; про внесення змін і доповнень до Регламенту обласної ради шостого скликання; про надання згоди на прийняття у спільну власність територіальних громад області цілісного майнового комплексу комунального закладу «Стадіон «Авангард» Рівненської міської ради» та ін.
За вищезазначений період відділ правової роботи та комунальної власності виконавчого апарату обласної ради представляв інтереси обласної ради в судах по 15 справах, серед них майнові, грошові, земельні спори, стягнення заборгованості по орендній платі та щодо визнання недійсними правочинів. Крім того, готувалися правочини, що стосуються забезпечення діяльності виконавчого апарату обласної ради; опрацьовувалися на відповідність чинному законодавству України проекти рішень Рівненської обласної ради та розпорядження голови обласної ради; надавалася консультативна та методична допомога депутатам обласної ради, працівникам сільських, селищних, районних, міських рад області та працівникам відділів виконавчого апарату обласної ради. Відділ брав участь у роботі комісії з питань перевірки правомірності вселення та проживання мешканців гуртожитків за адресою: вул. Авіаторів, 1, с. Велика Омеляна, Рівненського району та по вул.Київській, 52, м.Рівне, а також робочої комісії з питань прискореного перегляду регуляторних актів, прийнятих Рівненською обласною радою.
Робота із зверненнями реабілітованих громадян, які звернулися до комісії обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих, ведеться відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» та Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін і доповнень до Положення про порядок виплати компенсацій, повернення майна або відшкодування його вартості реабілітованим громадянам та до Положення про комісії Рад народних депутатів з питань поновлення прав реабілітованих». За вказаний період до комісії надійшло 11 письмових звернень від громадян, в тому числі питання щодо змін чинного законодавства стосовно прав та пільг реабілітованих громадян та можливості отримання грошової допомоги; щодо можливості поновлення права власності на вилучену земельну ділянку; щодо поновлення строку рішення комісії з питань поновлення прав реабілітованих та виплати грошової компенсації спадкоємцям першої черги за конфісковане майно; питання щодо одержання переліку конфіскованого майна; щодо зарахування членам товариства в стаж роботи для призначення трудових пенсій часу тримання під вартою, відбування покарання в місцях позбавлення волі та ін.
Усі звернення вчасно розглянуті та надані конкретні відповіді заявникам із порушених питань.
Конкретизуючи роботу виконавчого апарату обласної ради, варто сказати і про відділ забезпечення діяльності керівництва обласної ради, відповідно до Положення основними завданнями якого є: здійснення аналітичного та організаційного забезпечення діяльності голови обласної ради, першого заступника та заступника голови обласної ради при виконанні ними обов’язків, покладених згідно з розподілом функціональних повноважень; забезпечення зв’язків голови обласної ради, першого заступника та заступника голови обласної ради з центральними та місцевими органами державної виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, іншими державними та представницькими органами, підприємствами, установами, організаціями, громадськістю, сприяння їх взаємодії із засобами масової інформації.
У звітному періоді відділ, відповідно до покладених на нього завдань, здійснював свою діяльність щодо вирішення організаційних питань, пов’язаних з участю керівництва обласної ради у різних заходах: засідання Ради регіонів при Президентові України, Консультативної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України, Правління Всеукраїнської Асоціації районних та обласних рад, пленарних засіданнях парламенту, Міжнародній науково-практичній конференції «Реформування місцевого самоврядування: національний та міжнародний досвід», яка проходила у м.Вінниці. Активну участь відділ брав у підготовці та проведенні Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, «Дні депутата» обласної ради, виїзних нарадах-семінарах з питань удосконалення роботи органів місцевого самоврядування. У серпні 2011 року організовано участь керівництва обласної ради в урочистостях, присвячених 20-й річниці незалежності України, у заходах з нагоди Дня Державного Прапора, у вересні – 70-ї річниці партизанського руху в Україні, обласному святі обжинок “Хвала рукам, що пахнуть хлібом”, впродовж року – у заходах з нагоди професійних свят та ін. Всього забезпечено участь керівництва обласної ради у більше, ніж 200 заходах.
Працівниками відділу здійснювався попередній розгляд документів, що надходять на ім’я керівництва обласної ради, та підготовка проектів резолюцій (2632 вхідних документів – станом на 18.11.2011). Було підготовлено 75 розпоряджень та 33 накази про відрядження керівництва обласної ради та працівників виконавчого апарату. Відділ організовував підготовку текстів вітань та виступів керівництва обласної ради до державних, професійних свят та визначних дат і подій.
Значну увагу в своїй діяльності працівники виконавчого апарату приділяють роботі із документообігом. Відповідає за цю ділянку роботи загальний відділ виконавчого апарату обласної ради.
Відділ здійснює загальне діловодство документообігу обласної ради відповідно до вимог інструкції з діловодства; діловодство, що містить інформацію з обмеженим доступом; організацію особистого прийому громадян та забезпечує облік, розгляд скарг і звернень; підготовку документів щодо нагородження пам’ятним знаком, Почесною грамотою, Подякою обласної ради.
Загальний відділ відповідно до покладених на нього завдань сприяє в організації проведення сесій обласної ради, Веде протоколи і стенограми пленарних засідань обласної ради, оформляє та своєчасно доводить рішення ради та протокольні доручення до виконавців, сприяє у виконанні рішень ради.
Здійснює реєстрацію, друкування і розмноження рішень обласної ради, розпоряджень голови обласної ради, забезпечує своєчасне доведення їх до районних та міських рад, відділів, управлінь облдержадміністрації, підприємств, установ, організацій, посадових осіб та громадян відповідно до реєстру розсилки. При необхідності видає копії, витяги з прийнятих документів тощо.
Так, у звітному періоді до Рівненської обласної ради надійшло, зареєстровано, введено в систему контролю документообігу, надруковано реєстраційно-контрольних карток 2632 вхідних документів, з яких виконаних 2454, залишаються на контролі 98. Відправлено 158 та прийнято 143 пакети кореспонденції, що надійшла фельдзв’язком. Відправлено кореспонденції (маркувальна машина) на суму 11497,92 грн.
Підготовлені та розіслані запрошення на сім сесій обласної ради. Оформлено 6 протоколів засідань президії та 8 пленарних засідань сесій обласної ради. Підготовлено 8 стенографічних звітів пленарних засідань сесій обласної ради. Зареєстровані та надіслані (тиражування, завірення, конвертування) 463 рішення обласної ради.
Зареєстровано 441 розпорядження голови обласної ради. Підготовлено 51 розпорядження про нагородження Почесною грамотою, Подякою, цінним подарунком та Почесною відзнакою обласної ради. Відповідно до них Почесною відзнакою обласної ради нагороджено 12 осіб, Почесною грамотою обласної ради та пам’ятним знаком – 476, Подякою обласної ради – 125, цінним подарунком – 57 осіб.
Підготовлено та надіслано 13 рішень з відповідними пакетами документів щодо нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України, 1 пакет документів про присудження Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, 2 – про нагородження цінним подарунком Голови Верховної Ради України.
Підготовлено та проведено прийомів громадян з особистих питань: головою обласної ради – 16 (в т.ч. 5 виїзних), першим заступником голови обласної ради –11 (в т.ч. 2 виїзних), заступником голови обласної ради – 14 (в т.ч. 6 виїзних).
Зареєстровано та опрацьовано 978 заяв та звернень громадян до керівництва обласної ради. Підготовлено 277 листів іншим органам влади відповідно до їх компетенції для розгляду і внесення пропозицій за заявами та скаргами громадян.
Надано 31 роз’яснення щодо порядку вирішення порушених у зверненнях питань. На виконання обласної програми матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення області за звітний період проведено 9 засідань комісії з надання матеріальної допомоги. Підготовлено 11 розпоряджень голови обласної ради про надання одноразової грошової допомоги на загальну суму 435400 грн. Крім цього, опрацьовано 92 депутатських звернення щодо надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам області.
Фінансово-господарський відділ виконавчого апарату обласної ради, відповідно до Положення про відділ, здійснює фінансове, матеріально-технічне та господарське забезпечення діяльності обласної ради, веде бухгалтерський облік і звітність. Основним завданням відділу є: організація бухгалтерського обліку, складання фінансової, податкової, статистичної звітності, здійснення матеріально-технічного забезпечення обласної ради: керівництва, депутатів та працівників виконавчого апарату.
Відділ відповідно до покладених на нього завдань упродовж звітного періоду своєчасно з дотриманням фінансової дисципліни проводив облік розрахунків із нарахування заробітної плати, утримання податків, обов'язкових платежів, їх перерахування в бюджет; забезпечував своєчасну оплату розрахунків з господарської діяльності, канцелярських витратах і витрат на службові відрядження, а також облік, цільове використання бюджетних та позабюджетних коштів. Постійно відділом складається та вчасно подається до різних інстанцій звітна документація (до Пенсійного фонду України в м.Рівне, до відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та ін.). Обов’язки щодо контролю проведення поточних та капітальних ремонтів приміщень обласної ради; щодо забезпечення утримання адміністративних приміщень обласної ради в належному санітарно-технічному стані; щодо підготовки фінансових та юридичних документів в межах своїх посадових інструкцій тощо також покладені на спеціалістів відділу.
Позитивом у налагодженні співпраці з органами місцевого самоврядування є створення Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради. До її складу увійшли 42 представники органів місцевого самоврядування, в тому числі голови усіх районних рад, міські голови. Також до її складу введено по одному представнику від кожного з районів із числа селищних, сільських, міських голів. Робота Координаційно-консультативної ради дає можливість оперативно вивчати існуючі проблеми територіальних громад, визначати найактуальніші та спрямовувати спільні зусилля для їх вирішення.
Впродовж звітного періоду Координаційно-консультативна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради працювала досить активно:
o 27 січня 2011 року обговорили низку важливих для територіальних громад питань: шляхи наповнення місцевих бюджетів відповідно до змін у податковому законодавстві, основні напрями пенсійної реформи, порядок встановлення меж населених пунктів, порядок перегляду регуляторних актів органів місцевого самоврядування, план роботи ради на 2011 рік;
o 12 квітня 2011 року на виїзному засіданні у смт Гоща вирішено направити пропозиції та зауваження до проекту Концепції реформування територіальної організації влади в Україні в Українську асоціацію районних та обласних рад, утворити Регіональне відділення Української асоціації районних та обласних рад. У ході роботи ради присутні ознайомилися з результатами реалізації проектів ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та Волинського ресурсного центру «Відродження»;
o 24 травня на засіданні Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, яке пройшло на базі Костопільського району, членів ради було ознайомлено з актуальними проблеми процесу реалізації цілісної Концепції розвитку місцевого самоврядування, реформування системи місцевого самоврядування шляхом децентралізації з розширенням повноважень на місцях, насамперед в питаннях формування бюджетів та фіскальної політики. Також було поставлене завдання перед головами районних рад активізувати в області роботу щодо написання проектів розвитку громад, які можуть претендувати на кошти відповідно до Кіотського протоколу. Крім того, учасники засідання Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування розглянули питання виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації»;
o 20 вересня на базі Володимирецького району були розглянуті питання щодо якості надання послуг з електропостачання та співпраці органів місцевого самоврядування з ЗАТ «Ей-І-Ес Рівнеенерго» в частині оформлення договорів оренди землі під об’єктами електропостачання; щодо стану, перспектив та проблем створення на Рівненщині об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (на виконання рекомендацій робочої групи щодо доопрацювання програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Рівненської області на 2010-2014 роки); щодо реалізації та підготовки проектів розвитку громад, які фінансуються державними та недержавними фондами. Підсумком засідання стало підписання тристоронньої угоди про співпрацю між Рівненським регіональним відділенням Української асоціації районних та обласних рад, Рівненським регіональним відділенням Асоціації міст України й Рівненським обласним відділенням Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.
Як голова обласної ради я активно брав участь у всеукраїнських нарадах.
Зокрема, 1 лютого я взяв участь у відкритті восьмої сесії Верховної Ради України та організаційному засіданні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України.
Також я взяв участь у засіданні Ради регіонів, яке відбулося під головуванням Президента України Віктора Януковича 3 червня у м.Ялта. На засіданні Ради регіонів обговорено питання запобігання проявам радикалізму та попередження причин виникнення громадянської нетерпимості і протистояння в суспільстві, соціально-економічного розвитку АРК, стану пожежної безпеки в регіонах України та заходи щодо її дотримання. Окремою темою розмови було реформування місцевого самоврядування з метою підвищення його дієздатності.
Налагодження тісної співпраці з органами місцевого самоврядування всіх рівнів є одним з пріоритетних напрямів роботи обласної ради. Крім постійної, системної роботи щодо синхронізації дій щодо забезпечення сталого розвитку області із районними радами Рівненщини я виступив одним з ініціаторів налагодження зв’язків між обласними радами України. Так, 18 серпня я від імені Рівненської обласної ради та голова Харківської обласної ради Сергій Чернов підписали Угоду про співробітництво між обласними радами. Основними передумовами підписання договору є багато спільних інтересів наших областей у гуманітарній, соціальній сферах, розвитку промисловості та сільського господарства, інвестиційних можливостях, в частині розвитку місцевого самоврядування. Ця угода містить низку положень, які визначають основні напрямки співпраці, зокрема в галузі освіти, розвитку інфраструктури, соціальній сфері, медичній галузі, сфері сільського господарства тощо. У вересні я перебував з офіційним візитом на Харківщині з нагоди відзначення Дня області, де взяв участь у відкритті ювілейного Х Великого Слобожанського ярмарку, який проходив у містечку Зміїв. Також я взяв участь у святковому прийомі голови Харківської облдержадміністрації та подарував жителям Харківщини копію Пересопницького Євангелія.
Наразі тривають переговори про підписання аналогічної угоди з Одеською обласною радою.
Рівненська обласна рада активно працює в Асоціації районних та обласних рад. Мене, голову Рівненської обласної ради, обрано секретарем комісії з гуманітарних питань.
У травні 2011 року було утворено Рівненське регіональне відділення Асоціації та затверджено його Положення. Станом на 19 листопада 2010 року лише 9 районних рад Рівненської області були членами Асоціації. 17 серпня 2011 року рішенням Правління Асоціації прийнято в члени Асоціації ще 7 районних рад Рівненської області, а відтак становить 100% загальної кількості районних рад.
18 липня 2011 року Асоціація районних та обласних рад вивчала досвід Китаю щодо системи соціальних пільг та компенсацій, визначенням поняття «соціальний статус».
20 вересня 2011 року на виїзному засіданні Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради в смт.Володимирець підписано трьохсторонню угоду про співпрацю між Рівненським регіональним відділенням Української асоціації районних та обласних рад, Рівненським регіональним відділенням Асоціації міст України та Рівненським обласним відділенням Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. Угоду підписали: Кічатий Юрій Святославович – голова Рівненського регіонального відділенням Української асоціації районних та обласних рад, голова обласної ради; Ольшевський Ігор Олександрович – перший заступник голови Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України, Здолбунівський міський голова; Ковальчук Світлана Андріївна – голова Рівненського обласного відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Малолюбашанський сільський голова Костопільського району.
Обласною радою впродовж року розглянуто та надано Асоціації пропозиції до проектів Законів України: «Про Державний земельний кадастр», «Про місцевий референдум», «Про державну підтримку об’єднання сільських територіальних громад», «Про об’єднання територіальних громад», «Про особливості передачі в оренду дошкільних навчальних закладів освіти, що перебувають у комунальній власності», «Про благодійництво та благодійні організації» для їх подальшого узагальнення та подання до Комітетів Верховної Ради України.
Разом з тим, були надані пропозиції щодо встановлення нормативу кількості працівників органів місцевого самоврядування до кількості населення, реформування законодавчо визначеної системи надання соціальних пільг, ефективного використання земельних та водних ресурсів України, внесення змін до Бюджетного Кодексу, проекту Державного бюджету України на 2012 рік.
В липні 2011 року для підготовки пропозицій до Програми дій щодо розвитку й підтримки місцевого самоврядування в Україні обласною радою було надіслано Адміністрації Президента України узагальнений опитувальний лист.
За звітний період відбулось 4 засідання Правління Асоціації.
Відповідно до плану роботи Української Асоціації районних та обласних рад 12-16 вересня 2011 року в смт.Затока Одеської області відбувся семінар для голів обласних та районних рад на тему «Про шляхи та засоби підвищення ефективності функціонування районних рад в Україні», участь у якому взяли представники виконавчого апарату обласної ради на чолі з заступником голови Чуприною О.П.
На семінарі було висвітлено наступні теми: «Проблеми застосування нового антикорупційного законодавства», «Забезпечення виконання повноважень органів місцевого самоврядування у сфері освіти та охорони здоров’я», «Про містобудівні аспекти в процесі стратегічного планування територіального розвитку». Членами президії та учасниками семінару було опрацьовано проект Закону України «Про об’єднання територіальних громад» та зазначено, що проведення адміністративно-територіальної реформи повинно відбуватися комплексно – шляхом розроблення проекту Концепції територіальної організації влади в Україні та на її основі розробити проекти законів та інших нормативних актів.
Рішенням Правління Асоціації від 17 серпня 2011 року запроваджено видання серії книжок «Бібліотечка керівника місцевої ради». Асоціація надіслала примірники книг «Організація роботи органів місцевого самоврядування» та «Адміністративна відповідальність: повноваження органів місцевого самоврядування» для голів районних рад області.
Всі заходи широко висвітлюються на сайті обласної ради та Асоціації.
10-16 жовтня 2011 року на Рівненщині було проведено Європейський тиждень місцевої демократії. Спільні заходи були затверджені керівниками облради та облдержадміністрації.
В рамках Європейського тижня місцевої демократії районними, міськими та сільськими радами 10-16 жовтня було проведено тематичні Дні відкритих дверей, круглі столи, виїзні дні депутатів рад. Згідно планів робіт відбулись засідання координаційних та консультативно-дорадчих рад, проводились громадські слухання щодо найбільш важливих питань життєдіяльності територіальних громад, зустрічі учнівської молоді з посадовими особами місцевого самоврядування.
Також керівництво області плідно працює в напрямку налагодження міжнародних зв’язків та залучення іноземних інвестицій.
Депутати Рівненської обласної ради на чолі із першим заступником голови обласної ради Михайлом Кривком у складі делегації від Рівненської області, яку очолив голова облдержадміністрації Василь Берташ, 3-4 лютого брали участь у Польсько-українському форумі самоврядування та Х Економічному саміті «Польща-Україна».
23 березня перший заступник голови обласної ради Михайло Кривко взяв участь у презентації та підписанні Угоди про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво між Рівненською областю та Люблінським воєводством Республіки Польща. Сторони домовилися про створення в обласній раді та облдержадміністрації спільної робочої групи, яка на постійній основі працюватиме над розробкою проектів та підготовкою пропозицій щодо майбутньої співпраці.
З 6 по 8 квітня в Рівненській області перебувала делегація Білгорайського повіту Республіки Польща на чолі з віце-старостою Станіславом Сходжінським. Заступник голови обласної ради Олександр Чуприна взяв участь в обговоренні питань співробітництва між регіонами у сфері сільського господарства, торгівлі, культури, туризму, спорту, екології.
19 квітня заступник голови облради Олександр Чуприна, перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко зустрілися з експертами проекту Європейської Комісії «Визначення проектів територіального співробітництва у складі Регіональної індикативної програми на 2011-2013 фінансові роки» та співробітниками Представництва ЄС у Білорусі та Україні.
29 квітня голова обласної ради Юрій Кічатий зустрівся з президентом асоціації «Друзі Рівненської області» Ніколь Лянгле (м.Болен, Франція) В ході зустрічі обговорені питання співпраці у напрямку оздоровлення дітей північних районів області, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
6 червня підписано Програму спільних дій між Рівненською облдержадміністрацією та Урядом Астраханської області в рамках виконання Угоди про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво Рівненщини з Астраханським краєм. Рівненську обласну раду на зустрічі представив перший заступник голови Михайло Кривко. У заході взяли участь голови райдержадміністрацій та представники бізнесу.
24-25 червня голова обласної ради Юрій Кічатий та голова облдержадміністрації Василь Берташ взяли участь у Загальній Асамблеї Міжнародного об’єднання міст Cittaslow, яка відбулася у Варміно-Мазурському воєводстві (Республіка Польща).
24-26 жовтня делегація Рівненської обласної ради перебувала з робочим візитом у Варміно-Мазурському воєводстві Республіки Польща. Очолював делегацію керуючий справами обласної ради Микола Яцюк. В рамках візиту проведено низку важливих зустрічей. Зокрема, з головою Сеймику воєводства Юліаном Осєцкім, головою Комісії міжнародної співпраці Збі╜нєвом Пєтшаком, коловою Комісії з питань національних меншин Владиславом Манькутом, Головою Комісії з питань місцевого самоврядування Вєславом Пєтшаком.
Ще одним з пріоритетів роботи обласної ради є залучення донорських коштів на умовах співфінансування з місцевими бюджетами для розвитку соціальної інфраструктури села.
14 липня Рівненська обласна рада та облдержадміністрація підписали Угоду про партнерство з Проектом ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», друга фаза якого стартувала цьогоріч. Угода за Проектом «Місцевий розвиток, орієнтовний на громаду» передбачає організаційну та фінансову підтримку реалізації мікро-проектів, поданих територіальними громадами на вирішення різного роду проблем. Передбачається, що у другій фазі Проекту, яка розрахована на 4 роки, Рівненщина може отримати щонайменше 400 тис. доларів від Єврокомісії та ООН. Для участі у Проекті відібрано вісім районів: Дубенський, Дубровицький, Корецький, Сарненський, Володимирецький, Костопільський, Березнівський та Гощанський. Ще два райони – Демидівський і Рокитнівський включені до резерву.
1 серпня під головуванням заступника голови обласної ради Олександра Чуприни члени конкурсної ради з проведення щорічного обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад визначили шість проектів з таких пріоритетних напрямів, як розвиток підприємництва, туристичної діяльності, енерго- та ресурсозбереження, удосконалення механізмів охорони довкілля, організація ефективної системи надання соціальних послуг населенню, що отримали підтримку з коштів обласного бюджету.
Голова обласної ради та його заступник Олександр Чуприна брали активну участь в роботі оперативного штабу з ліквідації наслідків трагедії, яка сталася в області 10 липня в c. Біле Дубровицького району. 11-12 липня на Рівненщині було оголошено днями жалоби. З резервного фонду обласного бюджету виділено матеріальну допомогу родинам загиблих у розмірі 1,5 тис.грн. на кожного загиблого.
4-8 жовтня в місті Алушта пройшли фінальні змагання Всеукраїнської Спартакіади серед депутатів Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських рад. Захід проводився вперше до 20-ї річниці незалежності України. За результатами змагань команда Рівненщини, яку очолював перший заступник голови обласної ради Михайло Кривко, завоювала Кубок першості з футзалу. У загальнокомандному підсумку наші депутати посіли 8 місце.
Мені приємно, що нашу працю на благо територіальної громади Рівненщини відзначає керівництво держави. Саме так оцінюю Указ Президента України від 23.08.2011 845/2011 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди 20-ї річниці незалежності України», відповідно до якого мене як голови Рівненської обласної ради «за значний особистий внесок у становлення незалежності України, утвердження її суверенітету та міжнародного авторитету, заслуги у державотворчій, соціально-економічній, науково-технічній, культурно-освітній діяльності, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові» нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.
Проведені організаційні заходи, спільні зусилля обласної ради та облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, депутатів рад усіх рівнів, колективів підприємств, установ та організацій сприяли стабілізації соціально-економічної ситуації в області. Упевнений, що позитивні тенденції у соціально-економічному розвитку Рівненщини будуть спостерігатися і надалі. І це обов’язково відбудеться за умови конструктивної роботи депутатського корпусу Рівненської обласної ради, активної співпраці між обласною радою та облдержадміністрацією.
Пройшов всього лиш рік з часу виборів до місцевих органів влади. Але Рівненська обласна рада, її керівництво і депутати, не сиділи склавши руки, не почивали на лаврах, адже знали: від їхніх виважених рішень, від ініціативи та самовідданої праці залежить покращення добробуту кожного мешканця області. Завдання Рівненської обласної ради – повноцінно реалізовувати повноваження, надані місцевому самоврядуванню, а також довіру виборців – будуть і надалі у фокусі уваги найвищого представницького органу Рівненщини.