Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 08-11-2011У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Сьома сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 4 листопада 2011 року № 435
Про стан реалізації регіональних програм в агропромисловому комплексі області
Заслухавши інформацію начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації про реалізацію регіональних програм в агропромисловому комплексі, обласна рада відзначає наступне.
Чинними у звітному періоді є вісім обласних цільових програм з питань агропромислового розвитку, які затверджені відповідними рішеннями обласної ради. На реалізацію семи програм в обласному бюджеті на 2011 рік передбачено 2315,5 тис. грн. Станом на 01.10.2011 профінансовано із обласного бюджету видатки на суму 916,4 тис. грн.
Завдяки реалізації обласних бюджетних програм за звітний період 2011 року по всіх категоріях господарств забезпечено зростання виробництва валової продукції сільського господарства проти 8 місяців минулого року на 6 відсотків, в т.ч. по сільськогосподарських підприємствах приріст склав 13 відсотків.
Разом з тим, відсутність необхідної державної фінансової підтримки програм не дає можливості здійснювати належним чином подальшу модернізацію сільськогосподарської галузі.
Відповідно до пунктів 16, 28 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а:
Інформацію начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації про стан реалізації регіональних програм в агропромисловому комплексі Рівненської області взяти до відома (інформація додається).
Голова ради Ю.С.Кічатий
Інформація
про стан реалізації регіональних програм
в агропромисловому комплексі області
Реалізація регіональних програм в агропромисловому комплексі Рівненської області дала можливість за січень-серпень 2011 року до відповідного періоду минулого року по всіх категоріях господарств наростити виробництво валової продукції на 6 відсотків, в тому числі по сільськогосподарських підприємствах приріст склав 13 відсотків.
На реалізацію семи програм, які діють в агропромисловому комплексі, в обласному бюджеті передбачено у поточному році 2,3 млн. грн., з них 700 тис. грн. – на поворотній основі.
Станом на 28 вересня підприємствам агропромислового комплексу спрямовано 916 тис. грн., з яких 290 тис. грн. – на поворотній основі.
«Програма підтримки збільшення обсягів виробництва
зерна жита до 2015 року»
(затверджена рішенням обласної ради від 22.10.2010 № 1733
зі змінами від 22.04.2011 № 242)
Мета програми: Забезпечення продовольчої безпеки області, збільшення обсягів виробництва зерна жита та поліпшення його якісних показників.
Передбачено коштів: 500 тис. гривень.
Використано коштів: 500 тис. гривень
Вжиті заходи: Програму доведено до райдержадміністрацій та управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій. Головним управлінням агропромислового розвитку щоденно проводився моніторинг проведення підживлення озимого жита.
Сільськогосподарськими товаровиробниками області проведено підживлення озимого жита на зерно із внесенням не менше 30 кг на гектар діючої речовини на площі 3,7 тис га.
Результати реалізації програми: Валовий збір озимого жита в 2011 році в сільськогосподарських підприємствах області становить 13,1 тис. тонн, що на 2,6 тис тонн або 25 відс. більше рівня 2010 року.
Пропозиції: Продовжити дію програми. Потреба в коштах для проведення посіву озимого жита із внесенням мінеральних добрив під урожай 2012 року становить, згідно розрахунків, 1 млн. грн.
«Програма підтримки розвитку насінництва на 2011 – 2015 роки»
(3атверджена рішенням обласної ради 30.12.2010 № 55)
Мета програми: Забезпечення сільськогосподарських підприємств області високорепродукційним насінням нових високоврожайних сортів продовольчих зернових культур.
Передбачено коштів: 200 тис. гривень .
Використано коштів: 11,6 тис. гривень за придбане насіння ярих зернових культур. Решту коштів буде використано за придбане і висіяне насіння озимої пшениці і жита.
Вжиті заходи: Сільськогосподарські товаровиробники, які занесені до Державного реєстру виробників насіння і садівного матеріалу, у 2011 році виробили понад 300 тонн елітного насіння озимих продовольчих зернових культур. Сільськогосподарські підприємства матимуть змогу провести посів елітним насінням озимих культур понад 1,2 тис. га та отримати здешевлення на 23 відс. від вартості насіння.
Результати реалізації програми: Стимулювання сільськогосподарських підприємств до придбання елітного насіння перспективних сортів забезпечило збільшення врожаю зерна, поліпшився посів високорепродукційним насінням цінних високоврожайних сортів.
Валовий збір зерна по підприємствах до минулого року зріс на 46 тис тонн.
Пропозиції: Продовжити дію програми. Потреба в коштах на реалізацію програми у 2012 році становить 250 тис. гривень.
«Програма вирощування саджанців енергетичної верби
в Рівненській області на 2010 -2011 роки»
(затверджена рішенням обласної ради від 08.07.2010 № 1649)
Мета програми: Вирощування посадкового матеріалу енергетичної верби для закладання промислових плантацій з вирощування біосировини для виробництва твердого палива на території області.
Передбачено коштів: 115,5 тис. гривень.
Використано коштів: 89,8 тис. гривень, 15,2 тис. грн. буде використано у жовтні по завершенню догляду за посадкою.
Вжиті заходи: закуплено саджанці енергетичної верби, проведено підготовку ╜рунту, посадку та догляд за насадженнями.
Результати реалізації програми: Заходи з реалізації програми вирощування саджанців енергетичної верби в Рівненській області на 2010 -2011 роки виконано в повному обсязі.
В результаті реалізації даної Програми щороку, починаючи з 2012 року, буде вирощуватись понад 1 млн.600 тис. саджанців енергетичної верби, що забезпечить власним посадковим матеріалом 80-100 га промислових плантацій, а також створить умови для розмноження цієї культури.
Пропозиції: На 2012 рік дана програма не поширюється.
«Програма розвитку тваринництва на 2011-2015 роки»
(затверджена рішенням обласної ради від 22.04.2011 № 241)
Мета програми: Збільшення виробництва тваринницької продукції та поліпшення її якості шляхом стимулювання сільськогосподарських товаровиробників до здійснення якісного відтворення маточного поголів`я великої рогатої худоби.
Передбачено коштів: 150 тис. гривень.
Використано коштів: 10 тис. гривень. Основні суми коштів передбачені на листопад, грудень поточного року.
Вжиті заходи: Програму доведено до райдержадміністрацій та управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій. В районах функціонує 277 пунктів штучного осіменіння сільськогосподарських тварин. Щомісяця головним управлінням агропромислового розвитку проводиться моніторинг штучного осіменіння корів та телиць по всіх категоріях господарств, в тому числі по особистих господарствах населення.
Результат реалізації програми: За січень-серпень поточного року у особистих селянських господарствах штучно осімінено 8,1 тис. маточного поголів’я великої рогатої худоби, що становить 8,2 відсотка до наявного поголів’я корів.
Пропозиції: Продовжити дію програми. На реалізацію програми у 2012 році необхідно 480 тис. грн., що дасть змогу збільшити обсяги штучного осіменіння корів в особистих селянських господарствах населення та в подальшому забезпечить отримання поголів’я корів вищої продуктивності.
«Програма збереження та відтворення рибних запасів
Рівненської області на 2010-2015 роки»
(затверджена рішенням обласної ради від 18.12.2009 № 1436)
Мета програми: Збереження та відтворення рибних запасів Рівненської області, шляхом вселення цінних видів риб у природні та штучні водойми регіону, а також визначення та збереження основних нерестових та зимувальних угідь риб у розрізі річкових басейнів.
Передбачено коштів: 50 тис. гривень.
Планується використати кошти після осіннього зариблення.
Вжиті заходи: Поставлено завдання племінним репродукторам області, які є виконавцями державної програми «Селекція у тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу», виростити зарибок для зариблення водойм області в поточному році.
Результат реалізації програми: За результатами досліджень головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Рівненській області, зариблення покращить видовий склад водойм, а вселення рослиноїдних видів риб припинить надмірне заростання водного дзеркала та покращить використання природної кормової бази.
Пропозиції: Продовжити дію програми.
«Програма підтримки фермерських господарств на 2011-2015 роки»
(затверджена рішенням обласної ради від 22.04.2011 № 240)
Мета програми: Сприяння фермерським господарствам у збільшенні обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, застосуванні сучасних технологій виробництва продукції.
Передбачено коштів: 700 тис грн.
Використано коштів: 295 тис грн., 405 тис грн. буде використано протягом жовтня-грудня.
Вжиті заходи: Повідомлено райони про дію програми. На підставі клопотань управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій та голів районних асоціацій фермерів визначено перелік фермерських господарств для надання кредитних ресурсів в кількості 30 претендентів.
Результат реалізації програми: Фермерські господарства отримали пільгові кредити в сумі 300 тис. грн., які спрямували на придбання матеріально-технічних ресурсів, необхідних для ведення сільськогосподарського виробництва, зокрема, вирощування овочевих культур, картоплі, придбання молодняку великої рогатої худоби.
Пропозиції: Продовжити дію програми. На наступний рік потреба в коштах для надання фермерським господарствам кредитів становить 1,5 млн. грн.
«Програма забезпечення області продовольчим зерном»
(затверджена рішенням обласної ради від 30.07.2008 № 880)
Мета програми: забезпечення продовольчої безпеки регіону, здійснення впливу на стабілізацію ситуації на ринку зерна, борошна, хліба та хлібобулочних виробів шляхом заготівлі продовольчого зерна зернозаготівельними підприємствами області в обсягах, що відповідають річній потребі місцевих споживачів борошна.
Передбачено коштів: На виконання програми в 2011 році з обласного бюджету виділено 600 тис. грн.
Вжиті заходи: Створено конкурсну комісію для визначення виконавців Програми. Оголошено через засоби масової інформації про проведення конкурсу. Проводиться прийняття документів для визначення виконавців програми.
Результат реалізації програми:
- заготівля продовольчого зерна для регіональних потреб в обсязі до 10 тис. тонн;
- створення тримісячного незнижуваного запасу продовольчого зерна;
- забезпечення безперебійної роботи хлібопекарських підприємств області.
Реалізація програм в агропромисловому комплексі продовжується і перебуває на постійному контролі
Начальник головного управління
агропромислового розвитку
облдержадміністрації О.Слободянюк