Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 08-11-2011У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Сьома сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 4 листопада 2011 року № 427
Про Обласну цільову програму розвитку професійно-технічної освіти на 2011–2015 роки
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 495 „Про затвердження Державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти на 2011–2015 роки“ та з метою створення сприятливих умов для якісної підготовки робітничих кадрів згідно з пріоритетами державної соціально-економічної політики, орієнтованої на задоволення потреб особистості, суспільства і держави, а також забезпечення рівного доступу до професійно-технічної освіти, керуючись статтею 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Бюджетним кодексом України, за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Затвердити Обласну цільову програму розвитку професійно-технічної освіти на 2011–2015 роки, схвалену розпорядженням голови облдержадміністрації від 7 липня 2011 року № 334 (далі - Програма), що додається.
2. Обласній державній адміністрації:
–забезпечити організацію та виконання заходів Програми;
–передбачати відповідні кошти в обласному бюджеті на виконання заходів Програми в межах наявних фінансових ресурсів;
–інформувати обласну раду про хід виконання заходів Програми щороку до 5 лютого.
3. Рекомендувати районним і міським (міст обласного значення) радам розробити і затвердити відповідні Програми та передбачити фінансування їх заходів.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань науки, освіти, культури і духовності (Левицька С.О.), з питань бюджету, фінансів та податків (Кособуцький О.М.).
Голова ради Ю.С.Кічатий
Паспорт
обласної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти на 2011 - 2015 роки
1. Ініціатор розроблення Програми: постійні комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків (Кособуцький О.М.), з питань науки, освіти, культури і духовності (Левицька С.О.).
2. Розробник Програми: управління освіти і науки облдержадмініст-
рації.
3. Учасники Програми: професійно-технічні навчальні заклади.
4. Відповідальний виконавець Програми: управління освіти і науки облдержадміністрації.
5. Термін реалізації Програми: 2011 - 2015 роки.
6. Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми: обласний, місцеві бюджети та інші джерела фінансування, відповідно до законодавства України.
7. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми:
всього коштів обласного бюджету - 46875 тис.грн., у тому числі:
2011 рік – 1071 тис.грн
2012 рік – 5766 тис.грн
2013 рік – 6521 тис.грн
2014 рік – 13220 тис.грн
2015 рік - 20297 тис.грн
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до рішення обласної ради „Про Обласну цільову програму розвитку професійно-технічної освіти на 2011 - 2015 роки ".
Об╜рунтування прийняття рішення
Обласна цільова програма розвитку професійно-технічної освіти на 2011 - 2015 роки розроблена на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 495 „Про затвердження Державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти на 2011-2015 роки" відповідно до статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” з метою забезпечення системного підходу до підготовки кваліфікованих робітників з урахуванням пріоритетних напрямів соціально - економічного розвитку області, подальшого розвитку професійно-технічної освіти, покращення якості професійного навчання в професійно-технічних навчальних закладах усіх форм власності та відомчого підпорядкування.
Вимоги роботодавців до професійно-кваліфікаційного рівня робітників зумовлюють необхідність модернізації та подальшого розвитку системи професійно-технічної освіти, здатної адекватно реагувати на потреби ринку праці.
На сьогодні напрями та якість підготовки кваліфікованих робітників у професійно-технічних навчальних закладах не відповідають вимогам сучасного виробництва та сфери послуг, перспективам соціально-економічного розвитку держави.
З огляду на це виникає потреба у посиленні взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, соціальних партнерів, роботодавців та професійно-технічних навчальних закладів щодо розв'язання проблем функціонування і розвитку професійно-технічної освіти.
Мета і завдання прийняття рішення
Метою Програми є створення сприятливих умов для якісної підготовки робітничих кадрів згідно з пріоритетами державної соціально-економічної політики, орієнтованої на задоволення потреб особистості, суспільства і держави, а також забезпечення рівного доступу до професійно-технічної освіти.
Оптимальним варіантом розв'язання проблеми є об'єднання зусиль місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та об'єднань профспілок, організацій роботодавців, наукових установ, навчальних закладів, спрямованих на забезпечення належної якості професійно-технічної освіти шляхом упровадження у навчальний процес державних стандартів конкретних професій нового покоління, інформаційно-комунікаційних технологій, оснащення новим обладнанням, устаткуванням та технікою.
Загальна характеристика та основні положення проекту рішення
Впровадження заходів Програми надасть можливість громадянам області одержати професійну підготовку відповідно до їх покликань, інтересів та здібностей. На більш якісному рівні здійснюватиметься розвиток мережі професійно-технічних навчальних закладів різних типів і форм власності з урахуванням регіональної специфіки та потреб регіонального ринку праці.
Створення на базі професійно-технічних навчальних закладів шести навчальних центрів із упровадження інноваційних технологій для різних галузей економіки забезпечить відповідні умови для здобуття професійно-технічної освіти належної якості.
Орієнтовний обсяг фінансування Програми за рахунок обласного бюджету становить 46875 тис.грн. з щорічним коригуванням під час складання проекту обласного бюджету на відповідний рік у межах видатків, передбачених головному розпорядникові бюджетних коштів, відповідальному за виконання завдань і заходів Програми.
Стан нормативно-правової бази у сфері правового регулювання
Обласна цільова програма розвитку професійно-технічної освіти на 2011-2015 роки розроблена на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 495 „Про затвердження Державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти на 2011–2015 роки“, відповідно до статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” та Бюджетного кодексу України.
Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття рішення
Виконання Програми дасть змогу:
створити ефективну та гнучку систему підготовки робітничих кадрів, орієнтовану на задоволення потреби ринку праці у повному обсязі;
упровадити нові державні стандарти конкретних професій нового покоління, що підвищить рівень працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів, забезпечить їх професійну відповідність вимогам сучасного ринку праці;
модернізувати матеріально-технічну базу державних професійно-технічних навчальних закладів;
утворити центри із упровадження інноваційних технологій;
запровадити новий порядок формування та розміщення державного замовлення на підготовку кваліфікованих робітників у професійно-технічних навчальних закладах;
упровадити у навчально-виробничий процес державних професійно-технічних навчальних закладів інформаційно-комунікаційні технології шляхом утворення електронних бібліотек, оснащення комп'ютерними комплексами;
посилити роль місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, роботодавців щодо визначення напрямів та обсягів підготовки кваліфікованих робітників з урахуванням потреб ринку праці;
забезпечити розвиток соціального партнерства, консолідацію зусиль місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування навчальних закладів, роботодавців, громадських об'єднань із метою забезпечення ринку праці кваліфікованими робітниками, збільшити обсяги фінансування та інвестицій.
Начальник управління і освіти
облдержадміністрації І.В.Вєтров