Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 25-07-2011
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Шоста сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 22 липня 2011 року № 398
Про звернення депутатів Рівненської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності розробки й затвердження загальнодержавних цільових програм для забезпечення лікування хворих нефрологічного профілю та хворих на хронічні вірусні гепатити В і С
Розглянувши рішення Львівської обласної ради від 05.04.2011 № 105 «Про звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності розробки й затвердження загальнодержавних цільових програм для забезпечення лікування хворих нефрологічного профілю та хворих на хронічні вірусні гепатити В і С», враховуючи актуальність порушеної проблеми, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров‘я, материнства та дитинства і президії обласної ради, обласна рада
вирішила:
1. Підтримати рішення Львівської обласної ради від 05.04.2011 № 105 та схвалити звернення депутатів Рівненської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності розробки й затвердження загальнодержавних цільових програм для забезпечення лікування хворих нефрологічного профілю та хворих на хронічні вірусні гепатити В і С (текст звернення додається).
2. Рішення Рівненської обласної ради надіслати за належністю.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства (Семенюк Ю.С.)
Голова ради Ю.С.Кічатий
Звернення
депутатів Рівненської обласної ради
до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності розробки й затвердження загальнодержавних цільових програм для забезпечення лікування хворих нефрологічного профілю та хворих на хронічні вірусні гепатити В і С
У 2011 році на утримання закладів охорони здоров'я обласного підпорядкування управлінню охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації виділено кошторисні призначення та бюджетні асигнування в розмірі 292,9 млн. грн. (у тому числі субвенції з державного бюджету обласному бюджетові на суму 21,7 млн. грн..).
Проте цього недостатньо для належного функціонування галузі та надання якісних медичних послуг. Мінімальна потреба в коштах на охорону здоров'я в поточному році значно перевищує розрахункові показники Міністерства фінансів України.
Враховуючи обмеженість фінансового ресурсу, виділеного на утримання галузі охорони здоров'я на 2011 рік, гострою проблемою у Рівненській області є фінансування таких життєво необхідних заходів:
1. Придбання лікарських засобів на проведення сеансів замісної ниркової терапії (гемодіалізу), оскільки кількість хворих з патологією нирок щороку зростає. При потребі 16,0 млн. грн. обласним бюджетом передбачено лише 9,0 млн. грн.
2. Лікування та забезпечення препаратами противірусної терапії хворих із реплікативними формами вірусних гепатитів В та С. Потреба в коштах становить близько 128,0 млн. грн.
Так, у 2011 році замісну ниркову терапію методом гемодіалізу почали отримувати 120 пацієнтів, одному з них проведено трансплантацію донорської нирки. На сьогодні у Рівненській обласній клінічній лікарні продовжують лікування методом гемодіалізу 120 пацієнтів.
Також методом постійного амбулаторного перитонеального діалізу (ПАПД) у 2011 році розпочав лікування 1 пацієнт та продовжують лікування 8 пацієнтів.
Щороку кількість пацієнтів, які потребують проведення діалізної терапії, та кількість діалізів збільшуються. Варто зазначити, що тривалість виживання хворих, які отримують замісну ниркову терапію збільшується, що свідчить про підвищення якості діалізної терапії.
За розрахунками відділення інтенсивної терапії екстракорпоральних методів детоксикації та з огляду на орієнтовний приріст кількості процедур на 15 % у 2011 році, потреба в коштах становить 16,0 млн. грн. Відповідно до кошторисних призначень, передбачено фінансування 9,0 млн. грн.
Недостатність фінансового ресурсу у 2011 році не дозволяє закупити необхідну кількість комплектів для проведення процедур гемодіалізу, витратних матеріалів для перитонеального діалізу, а особливо медикаментів для забезпечення адекватної медичної реабілітації пацієнтів, а також проводити регламентні роботи і ремонт апаратури.
Проблемним питанням на Рівненщині є забезпечення фінансовим ресурсом хворих на хронічні вірусні гепатити В і С. У 2011 році у Рівненській області суттєво зросла частота виявлення гострого гепатиту С у порівнянні з 2010 роком.
Необхідно зазначити, що понад 80% випадків захворювання гострим вірусним гепатитом С мають хронічний перебіг з подальшою трансформацією в цироз печінки. За даними Рівненської обласної станції переливання крові, при обстеженні здорових донорів щороку реєструється до 90 випадків первинного виявлення антитіл до гепатиту С.
За останні неповні 4 роки загальна кількість вперше виявлених до вірусів гепатитів В і С серопозитивних донорів сягнула 62 випадків (0,09% від числа обстежених). Переважна більшість інфікованих вірусом гепатиту С - це особи працездатного та репродуктивного віку. Лише у Рівненському обласному гепатитному центрі кожного року проходить обстеження та лікування до 250 хворих на вірусні гепатити. І це лише ті хворі, стан яких потребує обов'язкової госпіталізації, або пацієнти, що розпочинають противірусну терапію.
І хоча така терапія є високоефективною, надзвичайно висока вартість лікування і матеріальна неспроможність хворих робить цю терапію практично недоступною для переважної більшості пацієнтів.
Необхідність підтримки на державному рівні системи надання медичної допомоги хворим з патологією печінки визначається значною поширеністю вірусних гепатитів, недоліками в установленні вірусної етіології у хворих з патологією печінки на ранніх стадіях хвороби, високою вартістю лікування й існуванням реальної можливості зниження інвалідності і смертності від вірусних гепатитів.
Враховуючи те, що захворюваність на хронічні вірусні гепатити В та С серед працездатного населення Рівненської області невпинно зростає; хворобі властивий прогресуючий та злоякісний перебіг з високими показниками інвалідизації та смертності; існуючі стандарти лікування хронічних гепатитів В та С характеризуються високими показниками ефективності та існуванням реальної можливості зниження інвалідності і смертності від хронічних вірусних гепатитів, - розробка державної програми з цієї проблематики є надзвичайно доцільною.
Відповідно до вищезазначеного та з метою недопущення соціальної напруги в регіоні, просимо розробити й затвердити загальнодержавні цільові програми для забезпечення лікування хворих нефрологічного профілю та хворих на хронічні вірусні гепатити В і С.
Сподіваємося на Ваше розуміння і підтримку.
С х в а л е н о
Рішення Рівненської обласної ради
22 липня 2011року № 398