Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 26-07-2011У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Шоста сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 22 липня 2011 року № 358
Про стан реалізації Програми підтримки розвитку Рівненської обласної дитячої лікарні, як закладу надання спеціалізованої медичної допомоги дітям області, на 2009-2011 роки
Заслухавши інформацію управління охорони здоров’я щодо стану реалізації програми підтримки розвитку Рівненської обласної дитячої лікарні, як закладу надання спеціалізованої медичної допомоги дітям області, на 2009-2011 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 05.12.2008 №1024, обласна рада зазначає, що медичним закладом проводиться певна робота, спрямована на створення умов в Рівненській обласній дитячій лікарні для розширення доступності і можливості підвищення якості висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги дітям різних вікових категорій на третинному рівні її надання, зниження рівнів летальності, смертності дітей, дитячої інвалідності.
Проте через відсутність коштів не проведена реконструкція покрівлі стаціонарного корпусу та ремонт центрального фасаду, не придбана міні-пральня та дизель-генератор аварійного енергопостачання, ремонт інфекційно-боксованого відділення, центрального операційного блоку, заміна технологічного обладнання на харчоблоці, капітальний ремонт фізіотерапевтичного відділення. Не закінчена реконструкція приймального відділення із встановленням ліфта для транспортування хворих.
У зв’язку з реформуванням галузі охорони здоров’я та обмеженості фінансових ресурсів не вирішеною залишається проблема з госпіталізацією важко хворих новонароджених та недоношених дітей.
Серед основних проблем в організації медичної допомоги хворим в обласній дитячій лікарні є невідповідність фінансування потребам закладу за основними кодами видатків, особливо на медикаменти та продукти харчування, оновлення медичного обладнання та відсутність фінансування по забезпеченню рішення обласної ради від 05.12.2008 № 1024 щодо підтримки розвитку обласної дитячої лікарні. Негативною є динаміка атестованості середнього медичного персоналу, переважно із-за збільшення кількості молодих спеціалістів.
У 2010 році зменшилися видатки з бюджету на медикаментозне забезпечення та харчування стаціонарних хворих дітей. З розрахунку на 1 ліжко/день в порівнянні з минулим роком погіршився показник фінансування по коду видатків 1132 (медикаменти) – з 6,71 грн. в минулому році до 5,93 грн. у поточному, а по фактичних видатках – відповідно з 5,26 грн. до 7,29 грн. На продукти харчування фінансування зменшилося з 6,81 грн. на 1 ліжко/день до 5,2 грн., а по фактичних видатках залишилось на попередньому рівні – 7,57 та 7,38 грн. на 1 ліжко/день, відповідно.
Протягом року надходили благодійні внески, за 1 квартал отримано всього на суму 68 711 грн., з них благодійних внесків від батьків хворих пацієнтів – 22 044,00 грн. (32,0%).
Використано всього 150 965 грн., із них на ургентну допомогу 150 125,00 грн.
З метою забезпечення підтримки розвитку Рівненської обласної дитячої лікарні, як закладу надання спеціалізованої медичної допомоги дітям області, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада:
в и р і ш и л а :
1. Інформацію щодо стану реалізації Програми підтримки розвитку Рівненської обласної дитячої лікарні, як закладу надання спеціалізованої медичної допомоги дітям області, на 2009-2011 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 05.12.2008 №1024, взяти до відома (інформація додається).
2. Облдержадміністрації при внесенні змін до обласного бюджету на 2011 рік передбачити видатки на реалізацію заходів Програми у межах наявних фінансових ресурсів.
3. Для удосконалення якості спеціалізованої медичної допомоги дітям рекомендувати управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації :
3.1. Вжити додаткових заходів в поточному році щодо фінансового забезпечення в 2011 році виконання рішення обласної ради від 05.12.2008 № 1024 щодо підтримки розвитку обласної дитячої лікарні.
3.2. Продовжити систематичні виїзди в райони області провідних спеціалістів з метою надання організаційно-методичної та консультативної допомоги.
3.3. Чітко дотримуватись етапності надання медичної допомоги, забезпечення діагностичних та лікувальних можливостей лікувально-профілактичних закладів, що надають медичну допомогу відповідного рівня, згідно із “Стандартами обсягів діагностичних досліджень, лікувальних заходів та критеріїв якості лікування дітей” та „Протоколів”.
3.4. Максимально наблизити спеціалізовану медичну допомогу дітям сільської місцевості шляхом подальшого розвитку планово-консультативної допомоги та першочергової госпіталізації їх у відділення обласної дитячої лікарні.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства (Семенюк Ю.С.), з питань бюджету, фінансів та податків (Кособуцький О.М.).
Голова ради Ю.С. Кічатий
Інформація
щодо стану реалізації рішення обласної ради від 05.12.2008 №1024 «Про програму підтримки розвитку Рівненської обласної дитячої лікарні, як закладу надання спеціалізованої медичної допомоги дітям області, на 2009-2011 роки»
Обласна дитяча лікарня як головний лікувально-діагностичний, консультативний та організаційно-методичний лікувальний заклад надає висококваліфіковану та спеціалізовану медичну допомогу дітям області віком до 18 років загальною чисельністю 278 047 осіб.
Одночасно - є центром організаційно-методичного керівництва дитячими лікувально-профілактичними закладами (підрозділами), базою підвищення кваліфікації лікарів і середнього медичного персоналу. Акредитована на вищу акредитаційну категорію.
Поліклінічна та стаціонарна допомога надається з 24 лікарських спеціальностей та логопедії і дефектології. Функціонує 14 стаціонарних відділень.
У лікарні за списком 971 співробітників, у т. ч. 137 лікарів та 453 спеціалістів із середньою медичною освітою. Практично всі завідувачі відділень є позаштатними головними спеціалістами управління охорони здоров'я облдержадміністрації.
Щороку в лікарні отримують висококваліфіковану стаціонарну медичну допомогу близько 12 тисячам хворих. Консультативна поліклініка забезпечує більше 100 тисяч відвідувань за рік.
У п'яти відділеннях лікарні хірургічного профілю щороку проводиться близько 4-х тисяч операцій.
В лікарні надається цілодобова ургентна допомога дітям.
Для реабілітації хворих є басейн, функціонують діагностичні та параклінічні відділення.
Лікарня приймала участь у конкурсі «Від лікарні - до лікарні» і завдяки Міжнародному благодійному фонду «Україна 3000» отримала сепаратор крові «Ком. Тек», який дає можливість розподіляти кров на фракції і виготовляти високоякісні тромбоконцентрат, свіжозаморожену плазму, лейкоконцентрат, стовбурові клітини для пересадження та впроваджувати високотехнологічні методи лікування хворих з онкогематологічною та соматичною патологіями.
Впровадження протоколів лікування гострих лейкемій, лімфом дозволило досягти стійких ремісій і продовження життя дітям, досягти п'ятирічного виживання, у 70- 80% випадків.
У відділеннях хірургії проводяться реконструктивні операції при вроджених вадах аноректальної зони, товстого та тонкого кишківника, операції із застосуванням біотрансплантантів при гастрошизісах, уретеропластика та ін.
Проводиться консервативне й оперативне лікування вроджених та набутих деформацій верхніх і нижніх кінцівок.
В лікарні функціонують центри офтальмологічний та Центр реабілітації дітей з порушенням слуху та мови.
За участю кафедри післядипломної освіти Львівського національного медичного університету на базі лікарні щороку проводяться тематичні та передатестаційні цикли підвищення кваліфікації лікарів з педіатрії.
Щокварталу проводяться семінари з лікарями педіатрами та лікарями неонатологами, за участю спеціалістів обласної дитячої лікарні.
Лікарня є навчальною базою з питань виробничої та переддипломної практики студентів Рівненського базового медичного коледжу.
Щомісяця проводяться засідання медичної ради лікарні, щотижня – оперативні наради у головного лікаря, клініко-теоретичні та патологоанатомічні конференції. Функціонує рада медичних сестер.
Лікарі-спеціалісти закладу надають екстрену та планово-виїзну медичну допомогу лікувально-профілактичним закладам області, які обслуговують дітей.
В 2010 році проведено 676 екстрених виїздів в лікувальні заклади області для надання практичної і консультативної допомоги, в тому числі 418 виїздів в райони області.
Планово проведено 12 консультативних виїздів, в тому числі в інтернатні заклади та 24 інспекторських виїздів з метою перевірки.
В поточному році проведено 7 планових комплексних виїздів в райони області, в Будинок дитини та Ясининицький реабілітаційний центр з метою оглядів та консультування хворих дітей.
Основною метою прийняття вищеназваної програми є забезпечення доступності і підвищення якості висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги дітям на третинному рівні її надання, зниження рівнів летальності, смертності дітей, дитячої інвалідності.
Для реалізації мети необхідно за рахунок коштів державного і обласного бюджетів, а також інших джерел фінансування, які не заборонені чинним законодавством, забезпечити виконання державних соціальних стандартів надання медичної допомоги хворим, зміцнити матеріально-технічну базу обласної дитячої лікарні, сконцентрувавши потенціал кадрових ресурсів, медичне обладнання.
В частині виконання вищеназваної Програми в минулому році обласна дитяча лікарня провела підготовку і витримала екзамен на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини» та отримали відповідний сертифікат МОЗ України.
Згідно планів-графіків проведення ремонтних робіт та придбання лікувально-діагностичного обладнання (додатки до Програми підтримки розвитку Рівненської обласної дитячої лікарні) необхідно було в 2009 році провести ремонтних робіт на загальну суму 4 315,00 тис.грн., а в 2010 році – на суму 2 980,00 тис.грн. та придбати медичного обладнання в 2009 році 66 одиниць на суму 3 600,71 тис. грн., а в 2010 році – 83 одиниці на суму 3 784,04 тис.грн.
За рахунок державного бюджету по програмі «Будівництво» на реконструкцію приймального відділення за 2009-2010 роки було виділено всього 1 900 тис.грн. і використано 1 272 338,98 тис.грн. Залишок 627,661 тисяч грн.
За бюджетні кошти замінено сантехнічне обладнання в інфекційно-боксованому відділенні на суму 87 994,63 грн. та проведено ремонтні роботи приміщень лікарні по вартості матеріалів на суму 11 247 грн. та гідрохімічна очистка опалювальної мережі та ремонтно-відновлювальні роботи тепломережі на суму 256 320 грн.
В 2009 році придбано 71 одиниць медичного обладнання на загальну суму 2 678 892,98 грн., в тому числі за рахунок централізованого постачання 26 одиниць на суму 1 894 808,9 грн., за рахунок коштів обласного бюджету – 22 одиниці на суму 199 273,00 грн. та безкоштовно отримано 23 одиниці на суму 584 811,00 грн.
В 2010 році на поточні ремонти затрачено бюджетних коштів на суму 100 тис. грн., отримано безкоштовно 10 одиниць медичного обладнання на суму 12 6971 грн. По централізованому постачанню отримано 24 одиниці медичного обладнання на загальну суму 1 943 151,25 грн. та за рахунок обласного бюджету придбано 4 одиниці обладнання на суму – 14 805,00 грн.
Всього за рахунок всіх джерел постачання отримано 38 одиниць медичного обладнання на суму 2 084 925,25 грн.
За благодійні кошти проведено ремонтні роботи на суму 19 709 грн. в тому числі виконано косметичні ремонти в окремих відділеннях, встановлення металопластикових вікон, косметичний ремонт архіву, покрівлі гаража та кисневої станції, заміна трубопроводів в підвальних приміщеннях та харчоблоку.
Проте через відсутність коштів, які планувалися, не проведена реконструкція покрівлі над ІІІ блоком стаціонарного корпусу та ремонт центрального фасаду, не придбана міні-пральня та дизель-генератор аварійного енергопостачання, ремонт інфекційно-боксованого відділення, центрального операційного блоку, заміна технологічного обладнання на харчоблоці, капітальний ремонт фізіотерапевтичного відділення. Не закінчена реконструкція приймального відділення із встановленням ліфта для транспортування хворих.
Клопотання перед МОЗ України щодо додаткових штатів для виїзної бригади лікарів спеціалістів обласної дитячої лікарні відхилено, як такі що не передбачені діючим наказом МОЗ від 23.02.2000 № 33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я». Планові консультативні та організаційно-методичні виїзди спеціалістів в райони області забезпечуються наявним штатом лікарів обласної дитячої лікарні.
Клопотання перед МОЗ України, щодо реєстрації додатково трьох ліжок у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених також відхилено. Проблема з госпіталізацією важко хворих новонароджених та недоношених залишається. В зв’язку з реформуванням галузі охорони здоров’я та обмеженості фінансових ресурсів її потрібно вирішувати шляхом реорганізації відділення патології новонароджених з організацією окремого відділення для недоношених та патології новонароджених в обласній дитячій лікарні в межах наявного ліміту посад та фінансування, але при наявності коштів для проведення ремонту і реконструкції такого відділення. Необхідні площі для цього є в наявності.
Виконання бюджету
Із затверджених на 2010 рік 28 005,74 тис.грн. профінансовано 28 683 457,11грн., що на 5 млн. 039534,14 грн. більше ніж в 2009 році.
Структура бюджету свідчить, що значна питома вага видатків становить заробітна плата (59,03%), нарахування на заробітну плату (21,26%) оплата комунальних послуг та енергоносіїв (9,74%) та придбання матеріалів (9,23%), що разом становить – 99,26%.
Медикаментозне забезпечення – 3,84% (в 2009 році було 4,92%) та продукти харчування – 2,68% (в 2009 році - 3,34%). На придбання медичного обладнання всього було профінансовано 13 200,00 грн., а на капітальний ремонт – 57 тисяч грн.
Видатки з бюджету на медикаментозне забезпечення та харчування стаціонарних хворих за 12 місяців 2009 – 2010 років
(профінансовано)
видатки |
Виділено коштів (грн.) |
На 1 ліжко/день (грн..) |
||
2009 |
2010 |
2009 |
2010 |
|
На медикаменти |
1178502,43 |
1101700,00 |
9,7 |
8,6 |
На продукти харчування |
773925,72 |
770000,00 |
6,3 |
6,0 |
Дохід лікарні від здачі майна в оренду за 2010 рік становить 116 431,39 грн., за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з функціональними повноваженнями (плата за навчання інтернів) – 4 427,26 грн.; від отримання коштів на виконання окремих доручень – 40 502,88 грн.
Надходження в натуральній формі за 2010 рік становлять 1 891660,84 грн., в тому числі було отримано предметів та матеріалів на суму 20 792,28 грн., медикаментів на суму 1 358168,40 грн., продуктів харчування на суму 537,34 грн., медобладнання на суму 204 647,00 грн.
Отримано благодійних внесків від фізичних осіб на невідкладну медичну допомогу – 267 749,46 грн..
Станом на 01.01.2011 використано було – 142 542,46 грн., в тому числі для придбання медикаментів та розхідних матеріалів для надання невідкладної допомоги та поточний ремонт і технічне обслуговування медичної апаратури у відділенні АІТ новонароджених.
Для лікування онкогематологічних хворих в обласну дитячу лікарню надійшло всього 262 888,33 грн. благодійних внесків. В тому числі за період з 01.07.2010 по 31.12.2011 – 213,594,24 грн. та з 01.01.2011 по 25.05. 2011 року – 49 294,09 грн.
Використано всього – 246 564,30 грн., в тому числі на придбання наборів тромбофорезу – 41 867,00 грн. та придбання медикаментів – 204 697,30 грн.
Покращення медикаментозного забезпечення хворих і в першу чергу онкогематологічного профілю проводиться за рахунок централізованого постачання медикаментів за державні кошти.
Зокрема, в 2010 році по Програмі «дитяча онкологія» отримано медикаментів на суму 836 193,17 грн., використано – на суму 678 287,61 грн.
По програмі «Репродуктивне здоров’я» отримано медикаментів на суму 365 185,80 грн. і використано – 205 486,00 грн.
По програмі «Гоше» отримано на суму 542 508,72 грн. і використано на суму 560 306,94 грн. (були залишки 2009 року на суму 17,798 тис. грн.
По програмі «гемофілія» отримано медикаментів на суму 542 508,72 грн. і використано – на суму 159 699,80 грн.
Всього по всіх централізованих програмах в минулому році отримано медикаментів на суму 2 411 770,69 грн. і використано – 2 159 621,55 грн.
Впродовж поточного 2011 року зміцнення матеріально-технічної бази лікарні забезпечувалося «своїми силами» без суттєвих фінансових видатків з обласного бюджету.
Проведено поточні ремонтні роботи кабінетів поліклініки та відкрито офіційно 23.03.2011 відділення: «Клініка, дружня до молоді», яка створена за підтримки Дитячого Фонду ООН/ЮНІСЕФ на базі консультативної поліклініки.
Отримано безкоштовно 29 одиниць медичного обладнання на загальну суму 287655 грн., серед них: лабораторне обладнання, в тому числі автоматичний аналізатор на суму 46500 грн. отриманий безкоштовно від РОДА, апарат ШВЛ на суму 114 000 грн., отриманий безкоштовно від МБФ Фонд Допомоги і розвитку дітям Чорнобиля та інкубатор на суму 157 841 грн., що отриманий за рахунок централізованого постачання ДП «Укрмедпостач». Всього на суму – 445 496 грн.
В 1 кварталі поточного року на функціонування лікарні виділено 6 746 650 грн., або 98,91% від затвердженого бюджету, що незначно більше ніж в 1 кварталі 2010 року (+ 139 836 грн.).
Згідно структури бюджету питома вага видатків на заробітну плату та нарахування на зарплату становлять 76,6%.
Значно зросли заплановані видатки на комунальні послуги – з 743 900 грн. в 2010 році до 1 086 301 грн. в 2011 році.
Зменшилося виділення коштів на медикаменти з 207 471 грн. до 183 902 грн. в 2011 році; на продукти харчування – з 210 437 грн. в 2010 році до 161 531 грн. в 2011 році.
Питома вага видатків на медикаментозне забезпечення – з 3,29% до 2,72% та продукти харчування – з 3,46% до 2,39% в 2011 році.
Зросла питома вага видатків на комунальні послуги з 11,1% в 2010 році до 16,1% в 2011 році, а в абсолютних цифрах – з 733 596 грн. до 1 086 301 грн. або на 352 705 грн. більше ніж в 1 кварталі минулого року.
Касові видатки з обласного бюджету на медикаментозне забезпечення
та харчування стаціонарних хворих
в 1 кварталі 2010 – 2011 років
видатки |
Виділено коштів |
На 1 ліжко/день |
||
2010 |
2011 |
2010 |
2011 |
|
На медикаменти |
207471 |
183 902 |
6,71 |
5,94 |
На продукти харчування |
210437 |
161 531 |
6,8 |
5,21 |
Централізоване постачання медикаментів
в 1 кварталі 2011 року
Найменування Програми |
Залишок на 01.01.11 |
отримано |
Викорис тано |
Залишок на 01.04.11 |
Дитяча онкологія |
429226,00 |
81246,52 |
134377,49 |
376095,03 |
Серцево-судинні |
- |
- |
- |
- |
Репродуктивне здоров’я |
159699,80 |
69278,00 |
78982,30 |
149995,50 |
Гоше |
- |
- |
- |
- |
Гемофілія |
- |
163026,00 |
163026,00 |
- |
Всього |
588925,80 |
313550,52 |
376385,79 |
526 090,53 |
Використано медикаментів на 1 ліжко/день з державного бюджету на загальну суму – 12,14 грн., з обласного бюджету – 5,94 грн.
Вартість 1 ліжко/дня в гривнях по кодах видатків із обласного бюджету
за 1 квартал 2010/2011 років
код |
Назва видатків |
Затверджено по кошторису |
профінансовано |
Фактичних видатків |
1132 |
Медикаменти |
7,1/ 6,44 |
6,71/5,93 |
5,26/7,29 |
1133 |
Продукти харчування |
7,49/5,21 |
6,81/5,2 |
7,57/7,38 |
З розрахунку на 1 ліжко/день в порівнянні з минулим роком погіршився показник фінансування по коду видатків 1132 (Медикаменти) – з 6,71 грн. в минулому році до 5,93 грн., а по фактичних видатках – з 5,26 грн. до 7,29 грн. На продукти харчування фінансування зменшилася з 6,81 грн. на 1 л/день до 5,2 грн., а по фактичних видатках залишилось на попередньому рівні – 7,57 та 7,38 грн. на 1 л/день, відповідно.
Отримано за 1 квартал всього благодійних внесків на суму 68 711 грн., з них благодійних внесків від батьків хворих пацієнтів – 22 044,00 грн. ( 32,0%).
Використано всього 150 965 грн., із них на ургентну допомогу 150 125,00 грн.
Кадри станом на 01.04.2011
За штатним розписом всього 905,75 посад працівників, в тому числі 174,5 посади лікарів та 375,0 посад середнього медичного персоналу. Зайнято 169,5 штатних посад лікарів та всі посади середніх медичних працівників.
За списком 148 лікарів, включаючи лікарів-інтернів (11 осіб), укомплектованість штатів лікарями фізичними особами з урахуванням тих, що знаходяться в декретній відпустці – 83,0%, медсестрами – 98,4%, молодшими медсестрами – 91,1%.
Атестовано 107 лікарів, в тому числі на вищу категорію 66 осіб, першу – 30, другу – 11. Відсоток атестованих від усіх – 78,7%.
Атестовано медичних сестер 280, або 61,8% від усіх за списком, в тому числі на вищу категорію – 194, першу – 42, другу – 44 медсестри.
В цілому по обласній дитячій лікарні кількість атестованих лікарів в порівнянні з 2009 роком збільшилася з 101 до 107, а також змінилася в позитивну сторону якісна характеристика кваліфікаційної підготовки. Так число лікарів з вищою та першою кваліфікаційними категоріями збільшилося з 86 в 2009 р. до 96 осіб в 2011 р. Показник атестованості лікарів – також з позитивною динамікою в порівнянні з 2009 роком – з 74,8% до 78,7% в 2011 році.
За 2010 рік підвищили свою кваліфікацію 41 лікар, в тому числі пройшли курси спеціалізації – 2, тематичне удосконалення – 6, передатестаційну підготовку – 30, стажування -3 осіб. Підвищили кваліфікацію 83 спеціаліста з середньою медичною освітою.
Побували на семінарах – 14 лікарів, конференціях – 49, конгресах -13, нарадах – 13, з’їздах – 13, тренінгах -3, форумах – 4, симпозіумах – 4, конкурсах професійної майстерності – 4, різних засіданнях – 4 особи. Всього прийняло участь в форумах навчального характеру – 121 особа.
Впродовж 1 кварталу підвищили свою кваліфікацію 9 лікарів, в тому числі пройшли спеціалізацію - 2, тематичне удосконалення -1 та ПАЦ – 6 осіб. Підвищили кваліфікацію 31 медсестра.
Порівняльна таблиця показників
(очікуваних результатів від реалізації Програми)
здоров’я дітей та роботи обласної дитячої лікарні
Найменування показника |
роки |
||
2008 |
2009 |
2010 |
|
Померло дітей до 18 років в області |
241 |
266 |
253 |
Загальна дитяча смертність на 1000 дітей |
0,9 |
1,0 |
0,9 |
Померло дітей до 1 року в області |
151 |
164 |
158 |
Малюкова смертність |
8,95 |
9,37 |
9,21 |
Померло дітей в обласній дитячій лікарні |
77 |
75 |
66 |
Загальна летальність в лікарні |
0,7 |
0,7 |
0,5 |
Дітей-інвалідів всього |
6284 |
6312 |
6367 |
Загальна дитяча інвалідність на 10 тисяч дітей до 18 років |
227,5 |
231,9 |
230,2 |
Вперше признано інвалідами дітей |
697 |
695 |
753 |
Первинна дитяча інвалідність на 10 тисяч дітей до 18 років |
25,2 |
25,5 |
27,2 |
Рівень відвідуваності дітей в консультативну поліклініку на 1000 |
334,8 |
340,8 |
383,0 |
Проліковано стаціонарно хворих дітей |
11568 |
11232 |
12032 |
Відсоток виписаних сільських дітей |
52,41 |
52,58 |
51,23 |
Відсоток виписаних дітей з радіаційно-забруднених районів |
30,1 |
30,1 |
29,05 |
Робота стаціонарного ліжка (днів на рік) |
346,3 |
323,0 |
341,3 |
Чисельність лікарів в обласній дитячій лікарні |
147 |
146 |
148 |
Відсоток атестованих лікарів |
71,4 |
71,2 |
72,3 |
Чисельність медсестер |
423 |
439 |
453 |
Відсоток атестованих медсестер |
64,8 |
65,1 |
61,8 |
Основні проблеми в організації медичної
допомоги хворим в обласній дитячій лікарні
1. Невідповідність фінансування потребам закладу за основними кодами видатків, особливо на медикаменти та продукти харчування, оновлення медичного обладнання та відсутність фінансування по забезпеченню рішення обласної ради від 05.12.2008 № 1024 щодо підтримки розвитку обласної дитячої лікарні.
2. Негативна динаміка атестованості середнього медичного персоналу, переважно із-за збільшення кількості молодих спеціалістів.
Для удосконалення якості спеціалізованої медичної допомоги дітям необхідно:
1. Вжити додаткових заходів в поточному році щодо фінансового забезпечення в 2011 році на виконання рішення обласної ради від 05.12.2008 № 1024 щодо підтримки розвитку обласної дитячої лікарні.
2. Продовжити систематичні виїзди в райони області провідних спеціалістів з метою надання організаційно-методичної та консультативної допомоги.
3. Чітко дотримуватись етапності надання медичної допомоги, забезпечення діагностичних та лікувальних можливостей лікувально-профілактичних закладів, що надають медичну допомогу відповідного рівня, згідно “Стандартів обсягів діагностичних досліджень, лікувальних заходів та критеріїв якості лікування дітей” та „Протоколів”.
4. Максимально наблизити спеціалізовану медичну допомогу дітям сільської місцевості шляхом подальшого розвитку планово-консультативної допомоги та першочергової госпіталізації їх у відділення обласної дитячої лікарні.
Начальник управління В. Бойко