Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 26-07-2011
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Шоста сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 22 липня 2011 року № 356
Про заходи щодо охорони врожаю від пожеж на період 2011 – 2015 років
З метою координації взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, управління МНС України в області щодо забезпечення належної організації робіт із покращення пожежонебезпечної ситуації під час збирання, переробки та зберігання врожаю зернових, кормів та інших сільськогосподарських культур, на виконання вимог Законів України „Про пожежну безпеку”, «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», рішення обласної ради від 09.12.2010 № 27 та відповідно до Положення про Державну пожежну охорону, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1994 року № 508, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Затвердити заходи щодо забезпечення охорони врожаю від пожеж на період 2011–2015 років, схвалені розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 24.03.2011 № 133, що додаються.
2. Рекомендувати місцевим органам виконавчої влади на основі заходів розробити відповідні районні та міські заходи щодо охорони врожаю від пожеж на період 2011–2015 років.
3. Повноваження щодо відстеження результативності регуляторного акту делегувати розробнику документа – управлінню МНС України в Рівненській області, якому інформувати обласну раду в терміни згідно з чинним законодавством.
4. Рішення оприлюднити в газеті Рівненської обласної ради «Вісті Рівненщини» в термін, визначений Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (Брошук І.С.); з правових питань, гласності, депутатської діяльності, етики та Регламенту (Молчан С.П.); з питань бюджету, фінансів та податків (Кособуцький О.М.).
Голова ради Ю.С.Кічатий
З а х о д и
щодо охорони врожаю
від пожеж на період 2011 – 2015 років
1. Забезпечити проведення інструктивних нарад з керівниками сільськогосподарських підприємств щодо дотримання вимог пожежної безпеки на період збирання врожаю зернових культур і заготівлі грубих кормів.
Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, районні державні адміністрації, управління МНС України в Рівненській області.
Щороку, до 20 червня
2. Розглядати питання щодо стану підготовки із забезпечення охорони врожаю від пожеж з розробленням конкретних заходів з метою усунення недоліків на засіданнях постійних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при райдержадміністраціях, нарадах з керівниками сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств.
Райдержадміністрації, головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.
Щороку, до 1 липня
3. Організовувати та проводити інструктаж з протипожежної безпеки із спеціалістами, що задіяні на роботах зі збирання врожаю.
Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, райдержадміністрації, управління МНС України в Рівненській області.
Щороку, до 20 червня
4. Здійснювати перевірки:
технічного стану збиральної та іншої техніки, що використовується під час жнив, забезпечення її сертифікованими вогнегасниками, іскрогасниками та іншими первинними засобами пожежогасіння;
щодо протипожежного стану об’єктів збирання, зберігання, переробки врожаю та дотримання встановлених законодавством правил пожежної безпеки.
За порушення правил пожежної безпеки та невиконання приписів на їх усунення вживати заходів адміністративного впливу згідно з чинним законодавством та призупиняти експлуатацію несправної збиральної техніки і об’єктів, що знаходяться в пожежонебезпечному стані.
Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, управління МНС України в Рівненській області.
Щороку, упродовж травня - вересня
5. Сприяти забезпеченню необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння, в тому числі сертифікованими вогнегасниками, місць зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.
Райдержадміністрації, головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.
Щороку до початку збирання врожаю
6. Забезпечити встановлення спеціальних знаків (щодо заборони куріння, використання відкритого вогню тощо) у місцях прилягання хлібних масивів до автомобільних доріг, проведення заходів щодо випалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях і поблизу них.
Райдержадміністрації, головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.
Щороку
7. Забезпечити виконання приписів на усунення порушень вимог пожежної безпеки і дотримання правил пожежної безпеки під час збирання зернових, заготівлі й зберігання грубих кормів та скиртування.
Райдержадміністрації, головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств.
Постійно
8. Забезпечити висвітлення у засобах масової інформації результатів проведення рейдів та оперативних перевірок щодо дотримання правил пожежної безпеки в місцях збирання, зберігання, переробки врожаю.
Райдержадміністрації, обласна державна телерадіокомпанія, головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, управління МНС України в Рівненській області.
Щороку упродовж періоду збирання врожаю
9. Забезпечити:
здійснення ремонту наявної пожежної техніки сільгосппідприємствами та фермерськими господарствами, забезпечення її необхідною кількістю пального;
обладнання пожежних депо постійним телефонним зв’язком;
створення добровільних протипожежних формувань та їх комплектацію засобами пожежогасіння;
цілодобове чергування водіїв та членів добровільних пожежних дружин з метою оперативного вжиття заходів щодо ліквідації пожеж, у разі їх виникнення.
Райдержадміністрації, керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств.
Щороку до початку збирання врожаю
10. Вживати заходів адміністративного впливу щодо осіб, причетних до випалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях і поблизу них без відповідного дозволу органів державного контролю у галузі навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу.
Державна екологічна інспекція в Рівненській області.
Постійно
про необхідність прийняття рішення обласної ради
«Заходів щодо охорони врожаю
від пожеж на період 2011 – 2015 років»
Загальні положення
Заходи розроблені відповідно до Законів України „Про пожежну безпеку”, положення про Державну пожежну охорону, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1994 року № 508.
Під час жнив у 2009 році в нашій країні виникло 26 пожеж зернових та 17 пожеж у місцях зберігання грубих кормів. Пожежами знищено 392 га хліба на корені і 1269 т сіна та соломи. Матеріальний збиток склав 1 млн. 200 тис. гривень.
В Рівненській області у 2009 році внаслідок випалювання стерні виникло дві пожежі зернових на корені, а також дві пожежі у місцях зберігання грубих кормів. Вогнем знищено 8,5 га посівів зернових на суму понад 50 тисяч гривень та 90 т грубих кормів, збиток склав майже 9,5 тисячі гривень.
Мета і шляхи її досягнення
Основною метою прийняття розпорядження є забезпечення вжиття організаційних та практичних заходів щодо недопущення втрат зернових і грубих кормів через пожежі в місцях збирання, зберігання і переробки врожаю.
Правові аспекти
Правовими підставами розроблення проекту рішення „Про заходи щодо охорони врожаю в Рівненській області від пожеж на період 2011-2015 років” є Закони України „Про пожежну безпеку”, „Положення про Державну пожежну охорону”, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1994 року № 508.
Джерела фінансування
Фінансування витрат на виконання заходів проводиться за рахунок коштів сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств.
Регіональний аспект
Проект розпорядження голови облдержадміністрації розроблений з урахуванням попередніх пропозицій місцевих органів виконавчої влади та спрямований на своєчасний захист врожаю від пожеж, запобігання та реагування на них.
Прогноз результатів
Прийняття зазначеного проекту розпорядження голови облдержадміністрації вирішить комплекс завдань, пов’язаних з проблемами, які виникають в забезпеченні протипожежного захисту об’єктів збирання, зберігання та переробки врожаю.