Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 27-04-2011
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(П’ята сесія)
РІШЕННЯ
від 22 квітня 2011 року № 249
Про Регіональні правила надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі у Рівненській області
Відповідно до Указу Президента України від 27 березня 1998 року №222 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», Постанов Кабінету Міністрів України від 3 серпня 1998 року № 1211 «Про затвердження Положення про порядок формування і використання коштів фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» та від 5 жовтня 1998 року № 1597 «Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі», на виконання Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року № 1158 та обласної цільової програми «Власний дім» на 2010-2015 роки, затвердженої рішенням Рівненської обласної ради від 18 грудня 2009 року №1430, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а:
1. Затвердити Регіональні правила надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі у Рівненській області (додаються).
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків (Кособуцький О.М.), з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (Брошук І.С.).
Голова ради Ю.С.Кічатий
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Рівненської обласної ради
22. 04. 2011 №249
Регіональні правила
надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам
житла на селі у Рівненській області
Регіональні правила надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі у Рівненській області (далі – Правила) розроблені відповідно до Указу Президента України від 27 березня 1998 року № 222 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», Постанови Кабінету Міністрів України від 3 серпня 1998 року № 1211 «Про затвердження Положення про порядок формування і використання коштів фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», Постанови Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 1998 року № 1597 «Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі» на виконання заходів обласної цільової програми індивідуального житлового будівництва у сільській місцевості «Власний дім» на 2010-2015 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 18 грудня 2009 року № 1430.
Правила передбачають умови і порядок надання Рівненським обласним фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі пільгових довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі для будівництва, завершення будівництва або реконструкцію та добудову існуючого житла з надвірними підсобними приміщеннями, спорудження інженерних мереж, підключення їх до існуючих комунікацій, для придбання житла, придбання житла з добудовою та реконструкцією з надвірними господарськими приміщеннями.
За рахунок коштів місцевих бюджетів Рівненський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі може надавати кредити на виконання інших обласних програм, пов’язаних з розвитком сільського господарства та сільських територій (розвиток фермерських господарств, зеленого туризму та інше ).
1. Загальні положення
1.1. Терміни, що вживаються у цих Правилах, мають таке значення:
кредит - сума коштів або матеріальні ресурси у грошовому виразі, що надаються індивідуальним забудовникам за рахунок кредитних ресурсів фонду для фінансування спорудження житлових будинків із надвірними підсобними приміщеннями та добудови незавершених житлових будинків, спорудження інженерних мереж (газифікацію, водопостачання, електрифікацію), підключення їх до існуючих комунікацій, а також придбання незавершеного будівництвом та готового житла за експертною оцінкою з проведенням його добудови та реконструкції відповідно до Положення, затвердженого Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством фінансів України та зареєстрованого Міністерством юстиції України (далі - індивідуальне житло);
кошти на обслуговування кредиту - кошти, перераховані на рахунки фонду, що спрямовуються на витрати, пов’язані з наданням та обслуговуванням кредиту банківськими установами, та на витрати, пов’язані з утриманням фонду;
кредитна угода - угода, укладена відповідно до цих Правил між фондом та позичальником, яка визначає умови надання кредиту позичальникові, погашення позичальником заборгованості за кредит та внесення плати за користування ним;
відділення фонду - представник фонду або його структурний підрозділ, якому фонд делегує частину своїх повноважень і прав у відносинах з юридичними і фізичними особами у процесі формування та використання кредитних ресурсів фонду. За рішенням правління фонду функції відділення (представника) фонду можуть виконувати представники органів місцевого самоврядування на підставі доручення, виданого фондом. У цьому разі в дорученні вказується вичерпний перелік дій, на які уповноважується представник. Виконання цих функцій (дій) здійснюється на громадських засадах та не підлягає оплаті;
незавершені будівництвом індивідуальні житлові будинки - розпочаті будівництвом і не прийняті в експлуатацію індивідуальні житлові будинки з надвірними підсобними приміщеннями, будівництво яких здійснюється в межах сільських населених пунктів на підставі оформлених відповідно до чинного законодавства документів;
добудова незавершеного будівництвом житлового будинку з використанням довгострокових кредитів - завершення будівництва індивідуального житлового будинку з надвірними підсобними приміщеннями у відповідності із будівельним паспортом;
реконструкція індивідуальних житлових будинків, придбаних індивідуальними забудовниками з використанням довгострокових кредитів - комплекс будівельних робіт та організаційно-технічних заходів, внаслідок яких змінюються архітектурно-планувальні та технічні показники завершених або незавершених будівництвом індивідуальних житлових будинків з надвірними підсобними приміщеннями;
будівництво (спорудження) інженерних мереж - комплекс робіт з будівництва та монтажу інженерних мереж (газопостачання, водопостачання та електрифікація) в сільських населених пунктах, до населених пунктів з підключенням їх до існуючих комунікацій, а також за їх межами, та облаштування систем енергозабезпечення (газопостачання, водопостачання та електрифікація) індивідуальних житлових будинків, в тому числі шляхом заміни застарілого обладнання сучасним енергозберігаючим.
1.2. Кредитування фондом, передбачене цими Правилами, є прямим, адресним (цільовим), зворотним та платним і здійснюється у межах наявних кредитних ресурсів фонду.
1.3 . Позичальниками кредитів за рахунок кредитних ресурсів фонду можуть бути жителі Рівненської області - громадяни України, які постійно проживають або переселяються на постійне проживання в сільську місцевість, будують, придбавають індивідуальне житло в сільській місцевості, а також будують (споруджують) інженерні мережі в сільській місцевості і працюють на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, інших господарських формуваннях, що функціонують у сільській місцевості, в бюджетних організаціях, в соціальній сфері села, а також на підприємствах, в установах та організаціях переробних, обслуговуючих та інших галузей, пов’язаних з розвитком та наданням послуг агропромисловому комплексу, в органах місцевого самоврядування та виконавчої влади Рівненської області, навчальних закладах, закладах культури та охорони здоров’я, фізичної культури та спорту, розташованих у межах області, фізичні особи, що займаються особистим селянським господарством, пенсіонери, які постійно проживають у сільській місцевості та споруджують, облаштовують інженерні мережі, добудовують, реконструюють власне житло, (далі - позичальники).
Селища міського типу, які не є районними центрами, прирівнюються щодо надання кредитів до сільських населених пунктів.
Право одержання кредиту відповідно до цих Правил надається індивідуальному забудовнику тільки один раз на кожен з напрямів кредитування за умови повного розрахунку за раніше наданий кредит.
Визначені у цих Правилах умови надання кредиту не поширюються на громадян України, які отримали на будівництво індивідуального житла позику, в тому числі банківські кредити, з пільгами за рахунок коштів бюджетів відповідно до інших нормативно-правових актів.
1.4. Фондом може здійснюватися страхування коштів кредитів відповідно до законодавства.
2. Умови надання кредиту індивідуальним забудовникам
2.1. Кредит індивідуальному забудовнику надається на термін до 20 років, а молодим сім’ям (подружжя, в якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років) або неповним сім’ям (мати (батько) віком до 35 років) - до 30 років, з внесенням за користування ним плати у розмірі трьох відсотків річних.
Позичальник, який на дату укладення кредитної угоди має трьох і більше дітей віком до 18 років, звільняється від сплати відсотків за користування кредитом протягом дії кредитної угоди.
2.2. Кредит індивідуальному забудовнику надається за умови постійного його проживання або переселення на постійне місце проживання у сільську місцевість, а також підтвердження ним своєї платоспроможності.
2.3. Кредит на будівництво інженерних мереж (газифікацію, електрифікацію, водопостачання) є довготерміновим з погашенням його протягом наступних п’яти років та внесенням плати за користування ним у розмірі трьох відсотків річних. Повернення кредиту починається через 12 місяців від часу перерахування коштів фонду на рахунок позичальника.
2.4. Кредитні угоди укладаються фондом на підставі рекомендацій житлових комісій при районних державних адміністраціях за поданням органів місцевого самоврядування.
2.5. Першочергово кредит надається індивідуальним забудовникам для завершення раніше розпочатого будівництва індивідуального житла.
2.6. Сума кредиту визначається фондом з урахуванням платоспроможності позичальника і не може перевищувати кошторисної вартості індивідуального житлового будинку з надвірними господарськими приміщеннями та добудови незавершених житлових будинків і граничного розміру кредиту: на будівництво нового житлового будинку з надвірними господарськими приміщеннями у розмірі 100,00 (сто) тисяч гривень; на добудову, реконструкцію житла та придбання житла (будинків або квартир) у сумі 50,00 (п’ятдесят) тисяч гривень, а також на подальшу реконструкцію придбаного за кредитні ресурси фонду у сумі до 50,00 (п’ятдесяти) тисяч гривень.
Сума кредиту може змінюватися відповідно до змін вартості будівництва, що виникли за період будівництва. У зв’язку з цим виконуються додаткові розрахунки та в установленому порядку вносяться зміни до кредитної угоди.
Граничний розмір кредиту на спорудження інженерних мереж, підключення їх до існуючих комунікацій (газифікацію, електрифікацію, водопостачання) не може перевищувати 15 тисяч гривень. Термін погашення цього кредиту - до 5 років, з внесенням плати за користування кредитними ресурсами фонду в розмірі 3 відсотків річних.
3. Порядок оформлення і видачі кредиту
3.1. Надання кредиту здійснюється на підставі кредитної угоди, що укладається після підтвердження права позичальника на його одержання та визначення суми кредиту, шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок, відкритий позичальником у відділенні банку.
3.2. Для підтвердження права на одержання кредиту та визначення його суми індивідуальний забудовник подає до фонду документи, визначені пунктами 3.3-3.5 цих Правил.
3.3. Для отримання кредиту на будівництво, завершення будівництва або реконструкцію та добудову існуючого житла з надвірними підсобними приміщеннями:
заяву на ім’я керівника виконавчого органу фонду про надання кредиту;
клопотання органу місцевого самоврядування та рекомендації житлової комісії при районній державній адміністрації про надання кредиту;
паспорт громадянина України ( ксерокопії 1, 2, 11 сторінок надаються для перевірки особи);
копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
довідку про склад сім'ї (форма № 3);
документи, необхідні для визначення платоспроможності позичальника (довідку з місця роботи позичальника і членів його сім’ї із зазначенням доходу, одержаного за попередні 12 місяців, тощо). Позичальник має право надавати інші докази власної платоспроможності, зокрема щодо наявності у власності рухомого і нерухомого майна та майнових прав, доходів від ведення особистого селянського або фермерського господарства та інше;
довідку, видану бюро технічної інвентаризації або органом місцевого самоврядування (сільської або селищної ради) про наявність (або відсутність) приватного житла;
витяг з рішення органу місцевого самоврядування про відведення земельної ділянки та надання дозволу на забудову (для осіб, що придбали земельну ділянку - документи на право власності на земельну ділянку);
проектно-кошторисну документацію або будівельний паспорт на спорудження або добудову, реконструкцію, завершення будівництва житлового будинку з надвірними підсобними приміщеннями, погоджену з районним архітектором, вартість виготовлення якої за згодою позичальника може входити до суми кредиту;
довідку органу місцевого самоврядування про наявність (відсутність) земельної ділянки (паю), її розмір.
3.4. Для отримання кредиту на спорудження інженерних мереж, підключення їх до існуючих комунікацій індивідуальний забудовник подає до фонду наступні документи:
заяву на ім’я керівника виконавчого органу фонду про надання кредиту;
клопотання органу місцевого самоврядування та рекомендації житлової комісії при районній державній адміністрації про надання кредиту;
паспорт громадянина України ( ксерокопії 1, 2, 11 сторінок надаються для перевірки особи);
копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
довідку про склад сім'ї (форма № 3);
документи, необхідні для визначення платоспроможності позичальника (довідку з місця роботи позичальника і членів його сім’ї із зазначенням доходу, одержаного за попередні 12 місяців, тощо). Позичальник має право надавати інші докази власної платоспроможності, зокрема щодо наявності у власності рухомого і нерухомого майна та майнових прав, доходів від ведення особистого селянського або фермерського господарства та інше;
проектну документацію на спорудження інженерних мереж.
3.5. Для отримання кредиту на придбання житла, придбання з добудовою та реконструкцією з надвірними господарськими приміщеннями:
заяву на ім’я керівника виконавчого органу фонду про надання кредиту;
клопотання органу місцевого самоврядування та рекомендації житлової комісії при районній державній адміністрації про надання кредиту;
паспорт громадянина України (ксерокопії 1, 2, 11 сторінок надаються для перевірки особи);
копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
довідку про склад сім'ї (форма № 3);
документи, необхідні для визначення платоспроможності позичальника (довідку з місця роботи позичальника і членів його сім’ї із зазначенням доходу, одержаного за попередні 12 місяців, тощо). Позичальник має право надавати інші докази власної платоспроможності, зокрема щодо наявності у власності рухомого та нерухомого майна та майнових прав, доходів від ведення особистого селянського або фермерського господарства та інше;
довідку, видану бюро технічної інвентаризації або органом місцевого самоврядування (сільською або селищною радою) про наявність (або відсутність) приватного житла;
заяву продавця до фонду про згоду продати житло, що належить йому на праві приватної власності, із зазначенням погодженої з покупцем - позичальником кредиту ціни.
Розрахунки з покупцем – позичальником кредиту на придбання житла здійснюються фондом шляхом перерахування коштів на особовий рахунок покупця, відкритий останнім у банку, після укладення кредитної угоди з фондом та надання покупцем до фонду нотаріально посвідченої копії договору купівлі-продажу житла.
3.6. Рішення про надання або про відмову у наданні позичальнику кредиту приймає правління фонду у термін не більш, ніж 30 днів з дня надання всіх необхідних документів, за умови фактичного надходження кредитних ресурсів на рахунки фонду.
У разі прийняття рішення про відмову у наданні кредиту правління фонду в місячний термін у письмовій формі повідомляє про це позичальника з об╜рунтуванням причин відмови.
Позитивне рішення правління фонду є підставою для укладення з позичальником кредитної угоди.
3.7. Кредитна угода укладається відповідно до законодавства з урахуванням вимог цих Правил.
Зміни та доповнення до кредитної угоди оформляються додатковою угодою, набувають чинності після підписання їх сторонами кредитної угоди і є її невід’ємною частиною.
3.8. Зобов’язання позичальника за кредитною угодою мають забезпечуватися такими способами:
договором поруки, за яким поручителем може бути підприємство, установа або організація, що є основним місцем роботи позичальника, або нотаріально посвідчене поручительство одного чи кількох громадян;
договором про іпотеку будівель, що споруджуються за рахунок кредиту, а у разі коли житло будується на земельній ділянці, яка належить позичальнику за правом приватної власності - також про іпотеку земельної ділянки;
договором застави іншого майна та майнових прав.
Майно, що передається в заставу, або щодо якого накладається заборона відчуження може підлягати щорічному страхуванню позичальником на користь Фонду від ризику втрати та пошкодження.
За кредитною угодою на спорудження інженерних мереж поручителем, крім вище перерахованих, може бути сільська, селищна рада, яка видала клопотання про надання кредиту позичальнику.
Конкретні види і форми забезпечення зобов’язання визначаються фондом.
3.9. Кредитна угода укладається на всю суму кредиту, яка видається частинами, поетапно (чотири етапи) згідно з графіком будівництва:
перший етап - земляні роботи, спорудження фундаменту та цокольної частини будинку (з перекриттям), гідроізоляційні роботи;
другий етап - спорудження поверхів будівлі, придбання та встановлення віконних і дверних блоків, спорудження даху, покрівлі;
третій етап - внутрішні опоряджувальні роботи, облаштування внутрішніх систем інженерного забезпечення, спорудження господарських будівель;
четвертий етап - зовнішні опоряджувальні роботи, зовнішні інженерні мережі, спорудження під’їздів та підходів.
За згодою сторін кредитної угоди графік будівництва може бути змінений.
Графік будівництва з визначеними термінами виконання етапів є складовою кредитної угоди.
3.10. Кредит надається позичальникові коштами у безготівковій формі залежно від умов кредитної угоди.
3.11. Видача кредиту здійснюється в міру виконання робіт згідно з актами про завершені етапи будівництва, складеними позичальником та підрядною організацією, а у разі виконання робіт власними силами позичальника - позичальником і фондом.
Під час видачі кожної частини кредиту можуть вноситися зміни до графіка.
Позичальник може одержати кошти авансом у безготівковій формі на придбання будівельних матеріалів, конструкцій, обладнання в розмірі до 25 відсотків суми кредиту, якщо це обумовлюється кредитною угодою.
3.12. Термін використання кредиту обумовлюється у кредитній угоді і не повинен перевищувати двох років з дня одержання першої його частини.
3.13. Оформлення, облік і контроль за здійсненням операцій з надання кредитів ведеться згідно із законодавством.
3.14. При укладанні договору про надання кредиту фонд заводить на кожного позичальника кредитну справу.
4. Умови погашення кредиту та внесення інших платежів, які мають передбачатися у кредитних угодах
4.1. Погашення кредиту та внесення плати за користування ним розпочинається позичальником через два місяці після завершення терміну використання кредиту, встановленого в пункті 3.12 цих Правил.
4.2. Погашення кредиту та внесення плати за користування ним проводиться коштами на умовах, визначених кредитною угодою, до 20 листопада поточного року. Погашення позики в останній рік повинно бути проведено до закінчення терміну кінцевого погашення кредиту.
4.3. За бажанням позичальника може передбачатися дострокове погашення кредиту та/або внесення плати за користування ним. За погодженням з фондом допускається виконання зобов’язання іншими фізичними або юридичними особами.
Позичальник може щороку вносити плату за користування кредитом починаючи з першого року його одержання, якщо це обумовлено кредитною угодою.
4.4. У разі порушення умов кредитних угод, в тому числі у разі використання кредиту не за призначенням, фонд має право вимагати дострокового погашення кредиту та дострокового внесення позичальниками інших платежів, передбачених цими угодами. За прострочення платежу нараховується пеня з розрахунку подвійної річної облікової ставки Національного банку України, що діє на день виникнення боргу.
Розмір штрафних санкцій та види порушень умов кредитних угод, які можуть бути застосовані до позичальників, визначаються фондом.
Фонд може залучати представників органів місцевого самоврядування та архітектури для вирішення питання про наявність факту використання кредиту не за призначенням.
4.5. Оформлення, облік і контроль за здійсненням операцій з погашення кредитів ведеться згідно із законодавством.
4.6. Факт повного виконання позичальником фінансових зобов’язань за кредитною угодою оформляється відповідним актом сторін кредитної угоди.
4.7. У разі невиконання позичальником умов кредитної угоди фонд відповідно до законодавства здійснює заходи щодо стягнення заборгованості та інші дії, передбачені умовами кредитної угоди та чинним законодавством.
4.8. До повного виконання фінансових зобов’язань перед фондом позичальник не має права продати або передати майнові права на житловий будинок, який будується (збудований), третій особі, в зв’язку з чим фонд повідомляє державну нотаріальну контору за місцем знаходження будинку про наявність обтяжень та накладає заборону на відчуження нерухомого майна в установленому законом порядку.
5. Контроль за цільовим використанням коштів кредиту
5.1. У разі подання позичальником недостовірних даних у документах для отримання кредиту, передбачених цими Правилами, до нього застосовуються санкції, передбачені пунктом 4.4 цих Правил, та він несе відповідальність, передбачену чинним законодавством.
5.2. Позичальники повинні надавати представникам фонду безперешкодну можливість для огляду споруджуваних житлових будинків із надвірними підсобними приміщеннями і перевірки документів, які підтверджують фактичні витрати та цільове використання кредиту, а також виправдних документів (рахунки, квитанції, чеки торговельних організацій тощо).
Перевірка освоєння та цільового використання кредиту оформляється актом, який підписується представником фонду та позичальником.
5.3. Посадові особи, які допустили порушення умов цих Правил, несуть відповідальність згідно із законодавством.
5.4. Контроль за своєчасним та цільовим використанням кредитних коштів, наданих позичальнику, здійснюється згідно з чинним законодавством.
6. Визначення обсягів бюджетних коштів для надання кредитів
індивідуальним забудовникам на селі та їх розподіл
6.1. Під час складання проектів державного та місцевих бюджетів фонд визначає потребу у коштах для пільгового кредитування індивідуального житлового будівництва на селі відповідно до обласної програми "Власний дім".
Пропозиції Фонду щодо обсягу коштів, необхідних для цього виду кредитування у державному бюджеті, в установленому порядку подаються головному розпоряднику коштів, а стосовно місцевих бюджетів – відповідним радам та районним державним адміністраціям.
6.2. Частина коштів з місцевих бюджетів, перерахованих на рахунки фонду, та кошти, що надходять від сплати відсотків за користування кредитами за рахунок державного та місцевих бюджетів, спрямовуються на витрати з надання і обслуговування кредиту банківськими установами та на витрати з утримання фонду відповідно до затвердженого кошторису.
6.3. Сформовані за рахунок бюджетних джерел кошти фондів, які не використано у звітному бюджетному році, вилученню не підлягають і використовуються за призначенням у наступному році.
6.4. Кошти, які надходять від погашення кредитів, наданих позичальникам за рахунок місцевих бюджетів, зараховуються на спецрахунок, відкритий головним фінансовим управлінням облдержадміністрації, а з державного бюджету - на спецрахунок, відкритий у територіальних органах Державного казначейства, з подальшим спрямуванням на кредитування індивідуального житлового будівництва на селі.
6.5. Головне фінансове управління облдержадміністрації під час складання проекту обласного бюджету на основі розрахунків, поданих Фондом, передбачає обсяги кредитування індивідуального житлового будівництва на селі відповідно до обласної програми "Власний дім".
6.6. Складення та подання фінансової звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
7. Особливості кредитування індивідуального
житлового будівництва на селі за рахунок коштів, які надають фонду підприємства
7.1. Відносини між фондом та підприємством визначаються двосторонніми угодами.
7.2. Фонд виступає перед підприємством гарантом погашення кредиту позичальником.
7.3. Для підтвердження права на отримання частини кредиту за рахунок коштів підприємства, забудовник додатково до документів, передбачених пунктами 3.2-3.5 цих Правил, подає спільне рішення адміністрації і профспілкового комітету підприємства про фінансування фонду для надання кредиту конкретному позичальнику.
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
1. Об╜рунтування необхідності прийняття рішення
Проект рішення підготовлено з метою забезпечення стабільного та всебічного розвитку індивідуального житлового будівництва на селі шляхом реалізації обласної цільової програми “ Власний дім “на 2010-2015 роки, затвердженою Рішенням Рівненської обласної ради № 1430 від 18.12.2009 року.
2. Мета і шляхи її досягнення
Метою рішення є забезпечення надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі на цілі та в обсягах передбачених обласною цільовою програмою індивідуального житлового будівництва у сільській місцевості “ Власний дім” на 2010-2015 роки.
3. Правові аспекти
Конституція України;
Указ Президента України від 27.03.1998р. № 222/98 „Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.
Постанова Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року №1158 „Про затвердження Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року.”
Постанова Кабінету Міністрів України від 05.10.1998р. №1597 “Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі “
4. Фінансово-економічне об╜рунтування
Проект рішення не передбачає додаткового фінансування.
Фінансування передбачене цим розпорядженням здійснюється на поворотній основі у відповідності з „Положенням про порядок формування і використання коштів фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі” затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 року № 1211, в межах, передбачених обласною цільовою програмою індивідуального житлового будівництва у сільській місцевості “Власний дім” на 2010-2015 роки.
5. Позиція заінтересованих органів
Проект рішення стосується Рівненського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, районних житлових комісій і сільських, селищних рад.
6. Регіональний аспект
Проект рішення дасть можливість на регіональному рівні покращити житлово-побутові умови сільських жителів.
7. Громадське обговорення
Проект рішення не потребує громадського обговорення.
8. Прогноз результатів
Прогнозується, що прийняття рішення дозволить збільшити види та суми кредитування на спорудження інженерних мереж, зокрема на енергозабезпечення помешкань та забезпечення осель якісною питною водою.