Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 14-03-2011У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Четверта сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 04 березня 2011 року № 194
Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України Віктора Януковича та Прем’єр-міністра України Миколи Азарова щодо ситуації з підняттям тарифів на електроенергію для населення
Розглянувши за ініціативою депутатської фракції «Фронт Змін» у Рівненській обласній раді звернення до Президента України Віктора Януковича та Прем’єр-міністра України Миколи Азарова щодо ситуації з підняттям тарифів на електроенергію для населення, керуючись Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”, обласна рада
вирішила:
1. Питання про звернення до Президента України Віктора Януковича та Прем’єр-міністра України Миколи Азарова щодо ситуації з підняттям тарифів на електроенергію для населення зняти з розгляду та надіслати облдержадміністрації на доопрацювання.
2. Облдержадміністрації:
– створити робочу групу для опрацювання звернення щодо ситуації з підняттям тарифів на електроенергію для населення (проект звернення додається);
– питання «Про звернення до Президента України Віктора Януковича та Прем’єр-міністра України Миколи Азарова щодо ситуації з підняттям тарифів на електроенергію для населення» подати на розгляд наступної сесії обласної ради в порядку, визначеному Регламентом обласної ради.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради Кривка М.П.
Голова ради Ю.С.Кічатий
ПРОЕКТ
ЗВЕРНЕННЯ
Рівненської обласної ради до Президента України Януковича В.Ф.
та Прем’єр-міністра України Азарова М.Я. щодо ситуації з підняттям нових тарифів на електроенергію для населення
(за ініціативи фракції «Фронт Змін»)
Депутати Рівненської обласної ради занепокоєні підняттям тарифів на електроенергію для населення з 1 лютого 2011 року. Переважна більшість населення України сьогодні перебуває у скрутному фінансовому становищі. Країна ще не оговталась від економічної кризи, умови життя людей погіршуються з кожним днем. Постійно зростають ціни та тарифи, а доходи громадян практично не змінюються упродовж останніх років. Чергове подорожчання ми отримали у лютому: Нацкомісія з регулювання енергетики (НКРЕ) затвердила нові ціни на електроенергію для населення. На третину більше доведеться платити тим, хто споживатиме упродовж місяця електроенергії більше від встановленої норми – 150 кВт/год. та 250кВт/год. у будинках з електроплитами та електроопаленням. Урядовці заспокоюють, що подорожчання не торкнеться 70% населення України.
Водночас статистичні дані свідчать про те, що середня сім’я в Україні за місяць використовує як мінімум 200 кВт/год. Таким чином українці поставлені перед необхідністю жорсткої економії, коли звичні побутові прилади, що є практично в кожному домі (пральна машина, пилосмок, телевізор, електрочайник), можуть стати предметами розкоші.
Ініціатори подорожчання аргументують, що додаткові надходження дозволять модернізувати системи електропостачання. Однак, за умови, що більшість українських енергорозподільчих компаній (обленерго) перебувають у приватних руках, та зважаючи на попередній досвід так званої «модернізації», це твердження є сумнівним.
За результатами січневого опитування громадської думки, здійсненого інститутом Горшеніна (одним із провідних аналітично-дослідницьких центрів України), майже половина громадян України (44,6%) вважає, що ціни на електроенергію для населення були підвищені для наповнення державного бюджету. Понад третина (38,1%) вважають, що це зроблено для особистого збагачення окремих політиків та бізнесменів, а кожен п’ятий респондент (20,2%) висловив думку, що ціни на електроенергію підвищені з метою підвищення прибутковості енергокомпаній. Не дивно, що сплачувати за світло за новими тарифами готові менше половини респондентів – 42%.
Тому вважаємо, що норми споживання електроенергії для населення, які оплачуються за старими тарифами, мають бути переглянуті. За даними Національного інституту стратегічних досліджень, середньостатистична українська родина споживає щомісяця 250кВт/год. електроенергії. Саме до цієї цифри потрібно підняти норми споживання, які оплачуватимуться за старими тарифами. Закликаємо Президента та Уряд зробити реальні кроки в цій сфері найближчим часом, не допустити подальшого зубожіння населення, та підняти норми споживання до науково об╜рунтованих
250 кВт/год.