Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 14-03-2011
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Четверта сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 04 березня 2011 року № 192
Про звернення депутатів Рівненської обласної ради до Голови Верховної Ради України щодо розгляду у другому читанні законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення»
Керуючись статтею 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, за ініціативою постійної комісії з питань науки, освіти, культури і духовності, за погодженням з президією обласної ради, обласна рада
вирішила:
1. Схвалити звернення депутатів Рівненської обласної ради до Голови Верховної Ради України щодо розгляду у другому читанні законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (текст звернення додається).
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань науки, освіти, культури і духовності (Левицька С.О.).
Голова ради Ю.С.Кічатий
Звернення
депутатів Рівненської обласної ради
до Голови Верховної Ради України
щодо розгляду у другому читанні законопроекту
«Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення»
Шановний Володимире Михайловичу
Ми, депутати Рівненської обласної ради, закликаємо Вас, керівництво Верховної Ради, та всіх депутатів ВРУ не розглядати у другому читанні законопроект № 6342 «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», який скасовує обов’язкову п’ятдесятивідсоткову квоту на трансляцію музичних творів українських авторів в ефірі теле- і радіоканалів.
При цьому закликаємо Вас врахувати позицію провідних українських діячів культури та мистецтва, які доводять, що ухвалення законопроекту № 6342 призведе до фактичного витіснення пісень українських виконавців із телевізійного та радіопростору України. Адже цей документ свідомо руйнує умови для нормального розвитку українського шоу-бізнесу, створюючи неприпустимі преференції для іноземного аудіовізуального продукту, який, опираючись на потужну фінансову та матеріальну базу, зможе тепер повністю заволодіти ефірним простором України, не залишивши в ньому місця для творів українських виконавців.
Це є особливо небезпечним для молодих виконавців, тим паче, в умовах фінансової кризи, про що відкрито заявляє більшість відомих українських артистів, які співають не лише українською, але й російською мовами.
Звертаємо Вашу увагу й на те, що Європейська конвенція про транскордонне телебачення не забороняє встановлення квот на національний музичний продукт у телеефірі, не кажучи вже про радіоефір.
Прикметно, що попередня спроба оскаржити існуючу 50%-ву квоту на національний аудіовізуальний контент з боку власника радіокомпанії «Гала» Джозефа Леміра, який подав відповідний позов до уряду України в Арбітражний трибунал при Міжнародному центрі з вирішення інвестиційних суперечок (ICSID), зазнав цілковитої поразки, оскільки Трибунал своїм рішенням від 14 січня 2010 року відмовив йому в задоволенні цієї частини позову, визнавши право держави на підтримку національної культури.
Взявши до уваги виразну стурбованість населення спробами законодавчого тиску на українську культуру, вимагаємо від Верховної Ради України не розглядати у другому читанні законопроект № 6342, а натомість провести широке громадське та експертне обговорення існуючого законодавства у цій сфері з метою його максимального покращення для забезпечення розвитку української культури та мистецьких запитів усіх громадян України.
С х в а л е н о
Рішення Рівненської обласної ради
«04». 03 .2011 № 192