Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 09-03-2011
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Четверта сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 04 березня 2011 року № 154
Про обласну Програму „Шкільний автобус“
На виконання Указу Президента України від 30.09.2010 № 926/2010 „Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні“ та з метою забезпечення регулярного підвезення учнів і педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, які проживають у сільській місцевості на відстані більше 3 км від шкіл, до місць навчання, роботи і додому, враховуючи розпорядження голови Рівненської обласної державної адміністрації від 27.12.2010 № 622 „Про обласну Програму „Шкільний автобус“, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“ та за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Інформацію про стан виконання Програми „Шкільний автобус“, затвердженої рішенням обласної ради від 24.06.2003 № 193, взяти до відома (інформація додається).
2. Продовжити у 2011 році виконання обласної Програми „Шкільний автобус“, затвердженої рішенням обласної ради від 24.06.2003 № 193 (далі – Програма), відповідно відкоригувавши заходи на 2011 рік (заходи додаються).
3. Обласній державній адміністрації у 2011 році:
- забезпечити організацію та виконання Програми;
- передбачати відповідні кошти в обласному бюджеті на виконання Програми в межах наявних фінансових ресурсів;
- проінформувати обласну раду про хід виконання Програми за підсумками року.
4. Рекомендувати районним радам продовжити у 2011 році виконання відповідних регіональних Програм та передбачати фінансування їх заходів.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань науки, освіти, культури і духовності (Левицька С.О.), з питань бюджету, фінансів та податків (Кособуцький О.М.).
Голова ради Ю.С.Кічатий
Обласна Програма “Шкільний автобус”,
затверджена рішенням обласної ради від 24.06.2003 № 193,
зі змінами, внесеними рішенням обласної ради від 04.03.2011 № 154
Загальна частина
Організація регулярного безоплатного підвезення учнів до місць навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти.
Статтею 14 Закону України “Про освіту”, статтею 21 Закону України “Про загальну середню освіту”, та статтею 32 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” передбачено забезпечення у сільській місцевості регулярного безоплатного підвезення до місць навчання і додому учнів та педагогічних працівників.
Робота щодо організації підвезення учнів до загальноосвітніх навчальних закладів області була розпочата ще в 2002 році на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20.07.1999 № 1305 “Про розвиток сільської загальноосвітньої школи ”.
В результаті було прийняте розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11.01.2002 № 16 „Про організацію підвезення учнів”, яким передбачалося вирішення проблеми шляхом здійснення підвезення учнів автобусами, які обслуговують діючі в області маршрути.
На виконання зазначеного розпорядження голови обласної державної адміністрації управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації спільно з обласним управлінням з координації і контролю роботи автомобільного транспорту було проведено аналіз стану підвезення учнів до загальноосвітніх навчальних закладів області та внесено відповідні зміни до графіків руху автотранспорту загального користування і розкладу уроків.
В цілому в області, з перевізниками різних форм власності укладено 97 угод, відповідно до яких підвозиться 5792 учні. На балансі знаходиться 83 автобуси, якими перевозиться 6609 учнів. В межах програми забезпечено підвіз 82,9 відсотків учнів та 78,6 відсотків педагогічних працівників.
Станом на 01.12.2010 в області є потреба в придбанні 91 шкільного автобуса.
Закупівля автобусів для організації підвезення учнів та педагогічних працівників у сільській місцевості здійснюється на тендерній основі в установленому порядку.
Мета і завдання Програми
Метою і завданнями Програми є:
Виконання вимог законодавства щодо забезпечення у сільській місцевості регулярного безоплатного перевезення до місць навчання і додому учнів та педагогічних працівників.
Підвищення освітнього рівня сільського населення.
Забезпечення реалізації прав громадян на доступність і безоплатність здобуття загальної середньої освіти.
Створення парку автобусів для забезпечення у сільській місцевості регулярного безоплатного перевезення учнів і педагогічних працівників до місць навчання і додому.
Очікувані результати Програми
Виконання Програми дасть можливість:
Забезпечити соціальний захист учасників навчально-виховного процесу.
Створити у сільській місцевості належні умови для здобуття учнями повної загальної середньої освіти.
Фінансування
Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів та з інших джерел, не заборонених законодавством.