Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 09-03-2011
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Четверта сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 04 березня 2011 року № 150
Про звіт щодо виконання обласної Програми матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення у 2010 році, затвердженої рішенням обласної ради від 18.12.2009 № 1435
Заслухавши інформацію облдержадміністрації про виконання обласної програми матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення у 2010 році, затвердженої рішенням обласної ради від 18 грудня 2009 року № 1435, обласна рада зазначає, що заходи програми виконані в повному обсязі.
За рахунок коштів обласного бюджету згідно з програмою надано грошову допомогу 20 особам, зокрема, Героям Соціалістичної Праці, Героям Радянського Союзу, повним кавалерам орденів Слави, іншим особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; 49 громадян, яким виповнилось 100 і більше років; 2369 громадян у віці від 90 до 100 років; 3008 репресованим, які були реабілітовані згідно з чинним законодавством, а також надано одноразової матеріальної допомоги пенсіонерам, інвалідам, одиноким непрацездатним громадянам та іншим найбільш незахищеним верствам населення на загальну суму 861,1 тис. гривень.
Керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“, за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
Звіт про виконання обласної програми матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення у 2010 році, затвердженої рішенням обласної ради від 18 грудня 2009 року № 1435, взяти до відома (звіт додається).
Голова ради Ю.С.Кічатий
ЗВІТ
про виконання рішення Рівненської обласної ради
від 18 грудня 2009 року № 1435 "Про обласну програму матеріальної
підтримки найбільш незахищених верств населення на 2010 рік"
Прийняття програми обумовлено покращенням соціального обслуговування ветеранів війни та праці, одиноких непрацездатних громадян, пенсіонерів, інвалідів, дітей-сиріт, багатодітних сімей, осіб, які не мають житла, продовженням виплати встановлених раніше доплат до пенсій Героям Соціалістичної Праці, повним кавалерам орденів Слави і Трудової Слави іншим особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та громадянам, яким виповнилось 100 і більше років і яким виповнилося від 90 до 100 років.
Обласною програмою матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення на 2010 рік, яка схвалена розпорядженням голови облдержадміністрації від 16 грудня 2008 року № 501 та затверджена рішенням сесії обласної ради від 18 грудня 2008 року № 1435 з обласного бюджету передбачені видатки з врахуванням змін в сумі 4331,4 тис. грн., які профінансовані в повному обсязі. Зокрема, за напрямками:
- 20 особам, зокрема, Героям Соціалістичної Праці, Героям Радянського Союзу, повним кавалерам орденів Слави, іншим особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною надано грошову допомогу у розмірі 100,0 грн. в місяць на суму 20,9 тис. гривень;
- 49 громадян, яким виповнилось 100 і більше років отримали грошову допомогу у розмірі 100,0 грн. в місяць на суму 43,7 тис. гривень;
- 2369 громадян у віці від 90 до 100 років отримали одноразову доплату до пенсії у розмірі 100,0 грн. на суму 223,9 тис. гривень;
- надано одноразової матеріальної допомоги 2040 пенсіонерам, інвалідам, одиноким непрацездатним громадянам та іншим найбільш незахищеним верствам населення на загальну суму 868,1 тис. гривень; Зокрема, 656 громадян, які звернулись до обласної державної адміністрації надано допомоги на 328,0 тис. грн.; 222 членам учбово-виробничого підприємства Українського товариства сліпих надано допомоги на суму 38,5 тис. грн.; 21 партизану області надано допомогу на суму 6,3 тис. грн.;41 пенсіонер державної служби отримав допомогу на суму 4,1 тис. грн.; 784 громадян, які звернулись до обласної ради отримали допомогу на суму 326,2 тис. грн.;316 осіб, які звернулися до депутатів обласної ради на суму 165,0 тис. гривень.
- 3008 репресованих, які були реабілітовані згідно з чинним законодавством отримали одноразову грошову допомогу на загальну суму 609,7 тис. гривень;
На утримання обласного центру професійної реабілітації інвалідів на 2010 рік затверджені видатки із врахуванням змін на суму 1564,3 тис. гривень. За 2010 рік дані видатки профінансовані в розмірі 1492,8 тис. гривень.
За звітний період 13 осіб з обмеженими фізичними можливостями здобули професію оператора комп’ютерного набору, з яких 6 працевлаштовано, 1 інвалід за набутою професією.
Відповідно до рішення Рівненської обласної ради з 2008 року одночасно з проведенням професійної реабілітації інвалідів було впроваджено здійснення соціальної реабілітації інвалідів і медичного супроводу, що дало змогу закріпити позитивні результати стаціонарного та амбулаторного лікування. Протягом звітного періоду у Центрі зазначену допомогу отримали 172 інваліда.
На утримання обласного центру з надання соціальних послуг інвалідам, ветеранам війни і праці та іншим найбільш незахищеним верствам населення на 2010 рік затверджені видатки із врахуванням змін в сумі 1072,1 тис. гривень. Профінансовані дані видатки в розмірі 1056,5 тис. гривень.
Зазначений Центр забезпечує надання послуг з харчування та облаштування на нічліг осіб, які не мають житла; надання цільової адресної безоплатної допомоги в натуральній формі громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою забезпечення їх соціальної і матеріальної незалежності та адаптації в суспільстві; надання медико-реабілітаційних послуг для інвалідів різних категорій.
До складу Центру входять такі структурні підрозділи:
- відділення обліку бездомних громадян та надання послуг з харчування та облаштування на нічліг особам, які не мають житла (на 30 ліжко-місць);
- відділення надання допомоги інвалідам, пенсіонерам, найбільш незахищеним верствам населення (на 450 осіб);
Центром обслуговуються особи, які є інвалідами І – ІІІ групи, незалежно від віку з порушеннями опорно-рухового апарату та серцево-судинної системи, особи, які визнані інвалідами внаслідок каліцтва, перенесення тяжких захворювань, одинокі малозабезпечені громадяни, ветерани війни і праці, пенсіонери, багатодітні сім’ї, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, всіх категорій, бездомні громадяни, особи, які вийшли з місць позбавлення волі, та інші громадяни, які перебувають у складних життєвих обставинах і не в змозі подолати їх за допомогою наявних засобів та можливостей.
Відділення обліку бездомних громадян та надання послуг з харчування та облаштування на нічліг особам, які не мають житла (на 30 ліжок) приймаються особи, які не мають житла ( в першу чергу непрацездатні громадяни похилого віку), виявлені та доставлені до відділення органами Міністерства внутрішніх справ в Рівненській області та за особистим зверненням. Термін перебування у відділенні осіб, які не мають житла, обмежиться до часу працевлаштування чи влаштування до інтернатної установи, але не більше 30 діб.
Основним завданням даного відділення є:
1. Організація тимчасового нічного перебування (окреме ліжко-місця з комплектом постільної білизни і предметами особистої гігієни (мило, рушник), а вразі потреби – одягу, взуття). За 2010 рік обслужено 262 людини, з них 32 жінки.
У 2010 році взято на облік 311 осіб в тому числі:
- з місць позбавлення волі – 93 чоловік з них 6 жінок;
- громадян похилого віку – 245 чоловік з них 6 жінок;
- громадян працездатного віку – 245 осіб з них 26 жінок;
- інвалідів – 2 чоловік;
2. Надано допомогу одягом та взуттям (за рахунок гуманітарної допомоги) – 97 особам на суму 2,00 тис. грн.
3. Забезпечено безкоштовним одноразовим харчуванням на загальну суму – 26,7 тис.грн. (з обласного бюджету), -1,0 тис. грн. (за рахунок натуральних надходжень). Харчування одного підопічного становить 4,0 грн. в день за рахунок загального фонду бюджету та на 1,0 грн. за рахунок гуманітарної допомоги. Норми витрат продуктів харчування встановлені згідно постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.2002 року № 324 "Про затвердження натуральних добових норм харчування в інтернатних установах, навчальних та санаторних закладах сфери управління Міністерства праці та соціальної політики";
4. Забезпечено надання першої медичної допомоги та проведенням санітарної обробки (підопічних, білизни) для попередження інфекційних захворювань на суму 2,0 тис. грн., організацію направлення осіб, які потребують медичної допомоги, до лікарень або влаштування їх до будинків-інтернатів за профілем захворювання;
5. Надано консультативної та інформаційної допомоги, зокрема інформаційні послуги отримали 915 осіб;
6. Надано допомоги по оформленню документів (паспортів, ідентифікаційних кодів) – 14 особам;
7. Виявлено та зведено в облікову систему бездомних громадян та забезпечено реалізацію їх прав на реєстрацію свого місцезнаходження і на отримання соціальних послуг, передбачених законодавством. Надано тимчасову реєстрацію – 262 особам в тому числі громадян з дітьми – 4 особи, з них – 4 жінки.
Основним завданням відділення надання допомоги інвалідам, пенсіонерам, найбільш незахищеним верствам населення ( на 450 осіб) є:
- надання цільової адресної безоплатної допомоги в натуральній формі ( продуктами харчування, засобами санітарії і особистої гігієни, засобами догляду за дітьми, одягом, взуттям та іншими предметами першої необхідності) інвалідам, ветеранам війни і праці, пенсіонерам, малозабезпеченим і багатодітним сім’ям, які відносяться до незахищених верств населення, на підставі власних звернень громадян та резолюції керівників вищестоящих установ, що ведуть прийом громадян, стаціонарним підрозділам головного управління праці та соціального захисту населення (будинкам – інтернатам), територіальним центрам області, сільським радам, установам системи виконання покарань, притулкам ( тому числі і для дітей), лікарням і медпунктам області;
- надання допомоги засобами пересування та реабілітації;
- зберігання, доставку предметів пересування і реабілітації, виготовлених підприємствами промислового об’єднання «Укрпротез», на пункти прокату при управліннях облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів;
- встановлення взаємозв’язків з громадськими організаціями інвалідів, ветеранів війни і праці, територіальними центрами соціального обслуговування населення, благодійними і релігійними організаціями з питань гуманітарної допомоги;
- надання матеріальної допомоги відповідно до обласної програми матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення у вигляді:
- одноразової грошової допомоги (як виняток два рази на рік). Надання грошової допомоги проводиться за розпорядженням голови облдержадміністрації, голови обласної ради згідно з протоколами поданих і розглянутих заяв за відповідною резолюціями на їх виплату.
У 2010 році до Центру як гуманітарна допомога від релігійних та благодійних організацій надійшла цільова адресна безоплатна допомога в натуральній формі (гуманітарна допомога), зокрема:
надійшло (продукти харчування, засоби особистої гігієни, засоби догляду за дітьми, одяг, взуття, інші предмети першої необхідності, а також технічні і допоміжні засоби реабілітації): на суму – 68 180 грн. 84 коп.
Із зазначеної допомоги видано (продукти харчування, засоби особистої гігієни, засоби догляду за дітьми, одяг, взуття, інші предмети першої необхідності, а також технічні і допоміжні засоби реабілітації):
1. 750 чол. громадянам на суму 19 987 грн.94 коп., з них: 191 – інваліду, 157-ветеранам, 402–багатодітним, малозабезпеченим, пенсіонерам.
2. територіальним центрам та інтернатним установам – на суму 22 505 грн. 56 коп.
3. громадським організаціям та лікарням – на суму 16 968 грн. 98 коп.
Також у 2010 році Центром доставлено до управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів засобів пересування та реабілітації на суму: 1 855 680 грн. 73 копійок.
Заступник начальника
головного управління О. Шамак