Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 12-03-2015
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Тридцять перша сесія)
від 06 березня 2015 року №1459
Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо плати за приєднання електроустановок до електричних мереж
Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
вирішила:
1. Звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо плати за приєднання електроустановок до електричних мереж (текст звернення додається).
2. Голові обласної ради забезпечити направлення рішення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та народним депутатам від Рівненської області.
Голова ради М. Кириллов
Звернення
Рівненської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо плати за приєднання електроустановок до електричних мереж
Ми, депутати Рівненської обласної ради, представники інтересів територіальних громад Рівненської області, занепокоєні положеннями законів та підзаконних нормативних актів, якими в Україні врегульована плата за приєднання споживачів до електричних мереж, непомірно високий поріг якої на сьогоднішній день загрожує повною зупинкою розвитку економіки в Україні, ведення житлового будівництва та ін.
Просимо забезпечити приведення розміру плати за приєднання до мереж суб’єктів природних монополій до економічно обґрунтованого рівня та переглянути наступні постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики:
від 17.01.2013 №32 «Про затвердження Правил приєднання електроустановок до електричних мереж»;
від 12.02.2013№115 «Про затвердження Методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж»;
від 05.12.2013 №1529 «Про затвердження ставок плати за стандартне приєднання електроустановок для Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя на 2014 рік» зі змінами, внесеними Постановою НКРЕ від 20.03.2014 №255.
Діючі нормативні акти, що були прийняті в час, коли державою керували монополістичні клани, значно погіршують матеріальний та фінансовий стан громадян, особливо сільського населення.
Відповідно до Постанови НКРЕ від 17.01.2013 №32 усі новозбудовані за рахунок коштів підприємств, підприємців, бюджетних коштів, коштів громадян різних соціальних категорій енергетичні об’єкти та мережі після здачі в експлуатацію переходять (передаються) у власність енергопостачальних компаній, які таким чином за рахунок коштів споживачів послуг нарощують вартість своїх основних фондів. Окрім того, у Постанові чітко прописана монополія на всі види робіт (будівельні, монтажні, пусконалагоджувальні), які виконує тільки електропередавальна організація.
Постановою НКРЕ від 12.02.2013 №115 визначено, що будь-який суб’єкт господарювання, незалежно від форми власності, що звертається до електропередавальної організації за збільшенням потужності, повинен пройти усю процедуру від отримання технічних умов до здачі об’єкта в експлуатацію та інших вимог, не передбачених законодавством, а встановлених власниками електропередавальних організацій. При цьому суб’єкти господарювання повинні сплатити 300 гривень за кожний кіловат збільшеної потужності.
Після двох років дії вказаних нормативних актів із впевненістю можна сказати, що вони були прийняті виключно в інтересах власників підприємств природних монополістів, адже практично усі витрати електропередавальних підприємств на розвиток мереж, їх утримання та обслуговування непосильною ношею покладено на споживачів. Це дало змогу підприємствам-монополістам та їх власникам отримувати надприбутки, а посадовим особам цих підприємств – надвисокі заробітні плати у той час, коли більша половина населення держави перебуває за межею бідності, а українське село – на межі вимирання.
Окремої уваги потребує той факт, що власники цих компаній в більшості випадків не є українськими, а у Рівненській області та ще у восьми областях належать країні-агресору – Росії, а це є реальною загрозою національній безпеці в енергетичній сфері.
Очевидним є те, що умови, в які поставлені громадяни нормами діючих постанов, викликають соціальну напругу та невдоволення бездіяльністю нової влади з цього приводу.
Враховуючи вищевикладене, просимо створити нові прозорі умови, максимально спростивши та суттєво здешевивши вартість приєднання споживачів до електричних мереж, раз і назавжди виключивши усі можливі шляхи для маніпулювання та спекуляцій у цьому питанні.
Схвалено
Рішення Рівненської обласної ради
від 06 березня 2015 року №1459