Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 11-03-2015
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Тридцять перша сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 06 березня 2015 року №1436
Про Програму реалізації проекту «Покращення системи підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону» в рамках Програми Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні»
Враховуючи подання Рівненської облдержадміністрації, з метою ефективного використання коштів гранту в рамках проекту «Покращення системи підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону», за співфінансування Програми Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» та на виконання Грантового контракту зовнішньої діяльності Європейського Союзу від 19 серпня 2014 року №2014/346-207, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Затвердити схвалену розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 12.02.2015 №53 Програму реалізації проекту «Покращення системи підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону» в рамках Програми Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» (далі – Програма), що додається.
2. Обласній державній адміністрації:
забезпечити організацію та виконання заходів визначених Програмою;
подати в установленому порядку пропозиції щодо внесення змін до обласного бюджету на 2015 рік в частині гранту, належній управлінню освіти і науки облдержадміністрації;
щороку до 01 лютого інформувати обласну раду про хід виконання Програми.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків (Дубас П.А.), з питань науки, освіти, культури і духовності (Левицька С.О.).
Голова ради М. Кириллов
Програма
реалізації проекту «Покращення системи підготовки кадрів
для потреб економіки Волинського субрегіону»
в рамках Програми Європейського Союзу
«Підтримка політики регіонального розвитку в Україні»
Загальні положення
Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації та Західноукраїнська регіональна непідприємницька громадська організація «Волинський ресурсний центр» на партнерських засадах отримали право на грант Європейського Союзу за проектом «Покращення системи підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону» в рамках Програми Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», яка має на меті підвищити потенціал українських органів державної влади та інших основних зацікавлених сторін щодо розроблення та впровадження ефективної політики регіонального розвитку, за оголошеним Європейським Союзом у 2013 році конкурсом грантових проектів (номер оголошення EuropeAid/134171/L/ACT/UA), про що укладено Грантовий контракт від 19 серпня 2014 року № 2014/346-207 (далі – Грантовий конракт).
Запропоновані в конкурсі моделі впливу на проблемні ділянки розвитку території передбачають формування приватно-публічного партнерства регіональних влад та представників громадського сектору. Реалізація такого партнерства покликана з одного боку впливати на проблему (комплекс проблем), що часто виходять за межі територіальної та навіть предметної компетенції державних органів, з іншого – отримувати критичні знання та експертну підтримку від громадянського суспільства.
Жорстка бюджетна модель фінансування державного сектору не в повній мірі пристосована до виконання таких завдань. Питання, пов’язані з перерахуванням часток гранту, належних партнерам за умовами проекту, залишались невирішеними протягом 5 місяців, що фактично зупинило реалізацію проекту.
Ця Програма має на меті вирішити питання реалізації гранту партнерами проекту з метою виконання ними своєї частини заходів, передбачених за проектом.
Мета та основні завдання Програми
Метою Програми є створення умов для реалізації проекту «Покращення системи підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону», що фінансується Європейським Союзом за Грантовим контрактом.
Головними завданнями Програми є:
збалансування ринку праці робітничих професій;
зниження рівня безробіття у субрегіоні Волинь (Рівненська та Волинська області);
покращення системи підготовки кадрів робітничих професій професійно-технічними навчальними закладами Волинської та Рівненської областей;
покращення вміння молоді вибирати професію, шукати роботу і створювати власну справу;
придбання обладнання для професійно-технічних навчальних закладів.
Джерела фінансування
Фінансове забезпечення виконання Програми передбачає два види джерел покриття видатків, а саме:
кошти Європейського Союзу, що надходять в обсязі, на умовах і в порядку, встановлених Грантовим контрактом в сумі, що еквівалентна 846 113,89 євро;
коштів обласного бюджету Рівненської області в сумі, що еквівалентна 110 130,00 євро, які є часткою співфінансування управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, що становить 10 відсотків суми проекту;
коштів обласного бюджету Рівненської області в сумі, що еквівалентна 62 400,00 євро, для сплати податку на додану вартість при придбанні обладнання для професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області.
Порядок проходження коштів
Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації як головний партнер - Координатор проекту, кошти гранту в сумі, що еквівалентна 846 113,00 євро, які надходять від грантодавця – Європейського Союзу в особі Європейської комісії в Україні, зараховує на валютний рахунок в установі банку, а після конвертації – на спеціальний реєстраційний рахунок, відкритий в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Рівненській області або в уповноваженому банку у встановленому законодавством порядку.
До доходів обласного бюджету Рівненської області включається частина коштів гранту, що належить управлінню освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації за умовами Грантового контракту та використовується в порядку, встановленому бюджетним законодавством, та відповідно до рішення про обласний бюджет.
Частини гранту, що належать спів-Грантоотримувачам – управлінню освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації та Західноукраїнській регіональній непідприємницькій громадській організації «Волинський ресурсний центр», не включаються до доходів обласного бюджету Рівненської області.
Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації відповідно до Грантового контракту, на підставі Угоди про партнерство перераховує партнерам: управлінню освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації та Західноукраїнській регіональній непідприємницькій громадській організації «Волинський ресурсний центр» належні їм частини гранту.
Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації з кожного траншу єдиним платежем перераховує частку, яка відповідно до Грантового контракту, Угоди про партнерство належить спів-Грантоотримувачам Грантового контракту: управлінню освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації та Західноукраїнській регіональній непідприємницькій громадській організації «Волинський ресурсний центр», безпосередньо на рахунки, визначені Угодою про партнерство.
Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації при перерахуванні коштів, отриманих в поточному році, такі операції відображає як зменшення доходів.
У разі перерахування управлінням освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації коштів, що обліковувались як залишки власних надходжень на початок року, зазначені операції відображаються як перерахування залишків.
Заходи щодо організаційного забезпечення реалізації Програми
Заходи щодо організаційного забезпечення реалізації Програми учасники здійснюють відповідно до розподілу фінансування, зазначеного в Угоді про партнерство, прийнятій на виконання Грантового контракту.
Державний контроль за впровадженням Програми здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 153 «Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги», якою затверджено Порядок залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги.
Заходи щодо реалізації Програми
1. Забезпечити проведення заходів, визначених Грантовим контрактом.
Управління освіти і науки Рівненської
обласної державної адміністрації,
управління освіти і науки
Волинської обласної державної
адміністрації,
Західноукраїнська регіональна
непідприємницька громадська
організація «Волинський ресурсний
центр» (за згодою)
2. Передбачити в обласному бюджеті кошти на співфінансування придбання обладнання для професійно-технічних навчальних закладів відповідно до Грантового контракту.
Управління освіти і науки Рівненської
обласної державної адміністрації,
управління освіти і науки
Волинської обласної державної
адміністрації
3. Передбачити в обласному бюджеті кошти на податок на додану вартість при придбанні обладнання.
Управління освіти і науки Рівненської
обласної державної адміністрації,
управління освіти і науки
Волинської обласної державної
адміністрації
4. Здійснювати перерахування належних спів-Грантоотримувачам часток гранту.
Управління освіти і науки Рівненської
обласної державної адміністрації
5. Забезпечити ефективне використання коштів.
Управління освіти і науки Рівненської
обласної державної адміністрації,
управління освіти і науки
Волинської обласної державної
адміністрації,
Західноукраїнська регіональна
непідприємницька громадська
організація «Волинський ресурсний
центр» (за згодою)
6. Забезпечити в установленому порядку подання звітності Грантодавцю.
Управління освіти і науки Рівненської
обласної державної адміністрації
7. Забезпечити в установленому порядку подання звітності Міністерству економічного розвитку і торгівлі України.
Управління освіти і науки Рівненської
обласної державної адміністрації
Очікувані результати виконання Програми
В результаті реалізації Програми передбачається досягнути наступних результатів:
зменшення кількості зареєстрованих безробітних в Рівненській області в середньому на 2,5 відсотка;
збільшення загального рівня укомплектованості навчальних майстерень професійно-технічних навчальних закладів згідно з державним стандартом – в Рівненській області з 65 відсотків (2013 рік) до 85 відсотків (2016 рік), а отже покращення матеріально-технічної бази навчальних майстерень професійно-технічних навчальних закладів через придбання обладнання за кошти проекту та вдосконалення наявних та формування нових навчальних курсів і програм;
покращення профорієнтаційної роботи серед молоді завдяки доступу до веб-ресурсів, розроблених і розміщених в мережі Інтернет методик тестування професійної придатності;
підвищення вмотивованості молоді до відкриття власної справи, прояву гнучкості при пошуку роботи.