Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 09-03-2011
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Четверта сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 04 березня 2011 року № 131
Про звіт щодо виконання обласної комплексної програми профілактики злочинності на 2005–2010 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 9 грудня 2005 року № 698 зі змінами
Заслухавши інформацію облдержадміністрації про виконання обласної комплексної програми профілактики злочинності на 2005-2010 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 9 грудня 2005 року № 698 зі змінами, обласна рада зазначає, що реалізація заходів даної програми дала можливість утримати криміногенну ситуацію в області під контролем, певною мірою сприяла її стабілізації, підвищенню ефективності захисту прав і свобод громадян та інтересів держави.
Керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“ та за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
Звіт про виконання обласної комплексної програми профілактики злочинності на 2005-2010 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 9 грудня 2005 року № 698 зі змінами, затвердженими рішеннями обласної ради від 23 березня 2007 року № 249 «Про внесення доповнень до обласної комплексної програми профілактики злочинності на 2005-2010 роки», від 27 березня 2009 року № 1149 «Про внесення змін та доповнень до обласної комплексної програми профілактики злочинності на 2005-2010 роки, від 9 грудня 2005 року № 698», рішення обласної ради від 10 липня 2009 року №1286 «Про внесення змін до обласної комплексної програми профілактики злочинності на 2005-2010 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 9 грудня 2005 року № 698», від 14 травня 2010 року № 1598 «Про внесення змін до обласної комплексної програми профілактики злочинності на 2005-2010 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 9 грудня 2005 року №698», взяти до відома (звіт додається).
Голова ради Ю.С.Кічатий
Звіт
про виконання обласної комплексної програми профілактики злочинності
на 2005 – 2010 роки, затвердженої рішенням обласної ради
від 9 грудня 2005 року № 698 зі змінами
На виконання доручень Президента України від 19 липня 2005 року № 1-1/708, від 23 вересня 2005 року № 1-1/996, Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2005 № 49143/1/1-05 обласною державною адміністрацією спільно з правоохоронними і контролюючими органами області розроблено та розпорядженням голови облдержадміністрації від 18 листопада 2005 року № 556 схвалено обласну комплексну програму профілактики злочинності на 2005-2010 роки (далі Програма). Програма затверджена рішенням обласної ради від 9 грудня 2005 року № 698.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 1767 від 20 грудня 2006 року "Про затвердження Комплексної програми профілактики правопорушень на 2007-2009 роки" розпорядженням голови облдержадміністрації від 19 січня 2007 року № 12 до Програми внесені доповнення (12 додаткових заходів) з врахуванням заходів Комплексної програми профілактики правопорушень на 2007-2009 роки. Доповнення затверджені рішенням обласної ради від 23 березня 2007 року № 249.
З метою удосконалення взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадських формувань з охорони громадського порядку та державного кордону, розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 30 грудня 2008 року № 580 до пунктів 77 та 78 Програми внесено зміни та доповнення щодо запровадження громадських помічників дільничних інспекторів міліції в сільській місцевості області. Зміни та доповнення затверджені рішенням обласної ради від 27 березня 2009 року № 1149.
З метою сприяння підрозділам міліції та громадським формуванням в матеріально - технічному забезпеченні, розпорядженнями голови обласної державної адміністрації від 30 червня 2009 року № 242, внесено зміни до пункту 86 Програми. Зміни затверджені рішенням обласної ради від 10 липня 2010 року № 1286.
На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 7 травня 2010 року № 176 внесено зміни щодо фінансового забезпечення заходів Програми. Зміни затверджені рішенням обласної ради від 14 травня 2010 року № 1598.
Заходи Програми склали 98 пунктів, із них:
32 пункти - виконувались органами виконавчої влади та місцевого самоврядування;
39 пунктів - виконувались спільно з правоохоронними та контролюючими органами;
27 пунктів - виконувались самостійно правоохоронними та іншими контролюючими органами.
На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 18 листопада 2005 року № 556 „Про обласну комплексну програму профілактики злочинності на 2005 – 2010 роки” в усіх районах області та містах обласного значення розроблені та виконувались регіональні заходи профілактики злочинності та правопорушень.
Стан виконання заходів систематично розглядався на нарадах, засіданнях колегій обласної та районних державних адміністрацій, сесіях місцевих рад, де узгоджувалися спільні заходи та пропозиції щодо виконання загальнодержавних і регіональних програм правоохоронного спрямування, приймалися в межах наданих повноважень рішення щодо недопущення ускладнення криміногенної ситуації в області.
В ході реалізації заходів Програми виконано наступне:
З метою забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян органами виконавчої влади вживалися вичерпні заходи щодо задоволення об╜рунтованих звернень та поновлення порушених прав. Щороку проводився аналіз стану роботи із заявами та скаргами громадян.
З метою захисту від злочинних посягань на життя, здоров'я, честь і гідність особи та її майно, проведено комплекс організаційних та практичних заходів щодо виявлення фактів незаконного обігу вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових речовин.
Проведено облік житла де проживають особи похилого віку, самотні, особи визнані недієздатними, психічно хворі, інші особи які потребують опіки, з метою запобігання фактам знущання та незаконного відчуження їх житла.
Запроваджено періодичне інформування населення про засоби і методи, які використовуються торговцями людьми. Посилено контроль за діяльністю суб'єктів підприємництва, що займаються працевлаштуванням на роботу за кордон.
Систематично проводилося інформування населення через місцеві засоби масової інформації про законодавчі акти, рішення Президента України, Кабінету Міністрів України та заходи, які вживаються органами виконавчої влади області щодо забезпечення законності та правопорядку.
Організовувалися зустрічі, прес-конференції, брифінги керівників правоохоронних органів з представниками засобів масової інформації.
Проводилася робота спрямована на викриття та документування корупційних діянь, вчинених державними службовцями та посадовими особами органів місцевого самоврядування.
Забезпечено своєчасне інформування центральних органів виконавчої влади про виконання вимог антикорупційного законодавства.
Правоохоронними та контролюючими органами області здійснено заходи щодо викриття та припинення сумнівних фінансових операцій у фінансово-кредитній, бюджетній сферах, паливно-енергетичному та агропромисловому комплексах, виявлення фактів незаконного відшкодування податку на додану вартість.
Здійснювався контроль за станом збереження коштів і матеріальних цінностей, правильністю їх витрачання та збереження.
Головним фінансовим управлінням облдержадміністрації спільно з контрольно-ревізійним управлінням в області проводилися щорічні перевірки формування місцевих бюджетів та цільового використання коштів.
У рамках діяльності регіональної мобільної групи по боротьбі з контрабандою, здійснювалися заходи щодо забезпечення дієвого контролю за переміщенням товарів через кордон України, виявлення та припинення діяльності груп та осіб, які займаються контрабандою.
Розроблено та запроваджено систему заходів, спрямованих на недопущення незаконного вивезення за кордон цінних порід лісодеревини та бурштину.
Забезпечено облік та збереження художніх, культурних та історичних цінностей.
З метою мінімізації злочинного впливу на неповнолітніх, структурними підрозділами райдержадміністрацій, виконкомів рад міст обласного значення, відповідальними за роботу з дітьми, спільно з правоохоронними органами проводилися профілактичні заходи спрямовані на запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності щодо виявлення та вилучення дітей з неблагополучного оточення, вчасного їх влаштування і захисту.
Систематично здійснювалися перевірки умов утримання та виховання дітей, які проживають у складних умовах.
Здійснювався контроль за дотриманням законодавства України щодо захисту майнових (житлових) прав неповнолітніх, своєчасного виявлення фактів незаконного відчуження їх житла.
Розширено мережу консультаційних пунктів соціальних служб для молоді , "телефонів довіри".
З метою запобігання поширення наркоманії, пияцтва та алкоголізму, управлінням охорони здоров'я облдержадміністрації впроваджені сучасні психологічні форми роботи з особами, які зловживають алкогольними напоями та наркотичними речовинами, забезпечено надання їм безкоштовної ургентної допомоги.
Правоохоронними органами області проводилися оперативно- профілактичні заходи щодо виявлення та взяття на облік осіб, які зловживають спиртними напоями, вчиняють правопорушення, займаються виготовленням самогону та інших спиртних напоїв, вживають наркотичні засоби та психотропні речовини.
З метою протидії розповсюдженню наркотичних засобів проводилися спільні перевірки розважальних закладів, (ресторанів, кафе, барів, дискотек, казино, нічних клубів, тощо). Вживалися заходи щодо попередження розповсюдження наркотичних засобів та психотропних речовин у навчальних закладах області.
Місцевими органами виконавчої влади спільно з контролюючими органами забезпечено контроль за додержанням правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
З метою запобігання рецидивній злочинності налагоджена взаємодія установ виконання покарань, органів внутрішніх справ області, місцевих органів виконавчої влади з питань соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі
В області забезпечено функціонування трьох спеціалізованих закладів, які надають соціально-побутові послуги особам звільненим з місць позбавлення волі щодо тимчасового проживання та оформлення паспортів.
Забезпечено виконання загальнодержавних та регіональних програм протидії нелегальній міграції.
Налагоджено взаємодію правоохоронних органів з громадськістю.
В ході виконання Програми проведено експеримент щодо призначення громадських помічників дільничних інспекторів міліції в сільській місцевості Костопільського та Сарненського районів.
Експеримент пройшов вдало. За його підсумками прийнято рішення щодо запровадження громадських помічників дільничних інспекторів міліції в усіх сільських населених пунктах області.
Наша область є першою в Україні де запроваджено громадських помічників дільничних інспекторів міліції у кожному сільському населеному пункті. Позитивний досвід нашої області, на даний час, поширюється в інших регіонах держави.
За сприяння обласної та районних державних адміністрацій забезпечено приведення ізоляторів тимчасового тримання та кімнат затриманих міських та районних відділів УМВС України в області у відповідність із затвердженими нормами та стандартами.
Загальна сума затвердженого фінансового забезпечення заходів Програми з обласного бюджету склала - 3558,3 тис грн.
На протязі 2005-2010 років заходи Програми профінансовано з обласного бюджету у сумі - 1179,0 тис.грн.
Незважаючи на неповне фінансування Програми через незадовільну соціально-економічну ситуацію, економічну кризу, виконання заходів дало можливість утримати криміногенну ситуацію в області під контролем, певною мірою сприяло її стабілізації, підвищенню ефективності захисту прав і свобод громадян та інтересів держави.
Більша частина заходів Програми виконана. Разом з тим у зв'язку із обмеженістю місцевих бюджетів, не в повному обсязі виконані заходи, які потребували фінансування. Зазначені заходи враховані у проекті обласної комплексної програми профілактики злочинності та правопорушень на 2011-2015 роки.
Результати виконання обласної комплексної програми профілактики злочинності на 2005-2010 роки розглянуто 31 серпня 2010 року на виїзному засіданні колегії обласної державної адміністрації у м.Острог.
Заступник голови - керівник
апарату облдержадміністрації А.Лавренчук