Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 26-06-2014
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Двадцять п’ята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 20 червня 2014 року № 1261
Про комунальний заклад «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Рівненської обласної ради
Враховуючи подання обласної державної адміністрації, керуючись статтями 43, 60, прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Перейменувати Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей в комунальний заклад «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Рівненської обласної ради.
2. Затвердити Положення про комунальний заклад «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Рівненської обласної ради у новій редакції, що додається.
3. Директору подати Положення про комунальний заклад «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Рівненської обласної ради на державну реєстрацію у порядку, встановленому чинним законодавством, та проінформувати обласну раду.
Голова ради М. Кириллов
П О Л О Ж Е Н Н Я
ПРО КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ
РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ» РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
с. Олександрія – 2014
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Це Положення визначає правові та економічні основи організації та діяльності КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ» РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ (далі – Центр).
Центр є об’єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.
Центр є правонаступником усіх прав та обов'язків обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей, створеного розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 04 жовтня 2005 року №465.
1.2. Власником Центру є територіальні громади сіл, селищ, міст Рівненської області в особі Рівненської обласної ради (далі - Власник).
1.3. Центр керується у своїй діяльності чинним законодавством України, актами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами профільного Міністерства, Конвенцією про права дитини від 20 листопада 1989 року, рішеннями Рівненської обласної ради, розпорядженнями голови Рівненської обласної ради та голови Рівненської обласної державної адміністрації, цим Положенням і погодженими планами роботи.
1.4. Центр є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах казначейства, печатку зі своєю назвою, а також бланки організаційно-розпорядної документації і штампи, необхідні для організації своєї роботи, кутовий штамп, інші необхідні реквізити. Заклад набуває права юридичної особи з моменту її державної реєстрації в установленому законом порядку.
1.5. Контроль за забезпеченням збереження та ефективністю використання майна Центру здійснює Власник.
1.6. За своїм правовим статусом Центр є комунальним закладом та фінансується з обласного бюджету.
1.7. Центр самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями відповідно до чинного законодавства України.
1.8. Центр не відповідає за зобов'язаннями Власника, а Власник не відповідає за зобов'язаннями Центру.
1.9. Держава, її органи не несуть відповідальності за зобов'язаннями Центру. Центр не відповідає за зобов'язаннями держави, її органів, а також інших підприємств, установ, організацій.
1.10. У межах своєї діяльності та цього Положення Центр має право укладати від свого імені угоди, виступати позивачем та відповідачем у судах, господарських, адміністративних та третейських судах.
1.11. Найменування Центру:
- повне: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ» РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ;
- скорочене: КЗ «Обласний центр СПРД»;
1.12. Юридична адреса: 35320, с. Олександрія, вул. Санаторна, 26, Рівненський район, Рівненської області.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРУ
2.1. Центр створений з метою соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, віком від 3 до 18 років, а також створення умов для їх соціальної адаптації, підготовка до самостійного життя, в тому числі надання їм комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги.
2.2. Основним завданням Центру є надання комплексної допомоги (психологічних, соціально-побутових, соціально-педагогічних, соціально-медичних, інформаційних і юридичних послуг тощо) дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, що сприятиме якнайшвидшому їх поверненню до нормальних умов життєдіяльності.
2.3. Предметом діяльності Центру є:
- здійснення соціального захисту дітей, прийнятих до Центру;
- надання дітям комплексу соціальних послуг;
- проведення соціально-педагогічної корекції з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини;
- сприяння поверненню дитини до біологічної сім’ї;
- забезпечення відвідування дітьми загальноосвітніх або інших навчальних закладів чи індивідуальному навчанню з урахуванням потреб та можливостей дитини;
- сприяння формуванню у дітей власної життєвої позиції для подолання звичок асоціальної поведінки;
- надання психологічної та інших видів допомоги батькам (або особам, які їх замінюють) дітей, які перебувають в центрі, спрямованої на повернення дитини до сім’ї;
- розроблення рекомендацій з питань соціально-психологічної адаптації дитини для педагогічних та соціальних працівників і батьків.
2.4. Центр проводить свою діяльність за такими напрямами:
- соціально-психологічне діагностування;
- соціальна, психологічна, педагогічна реабілітація;
- адаптація до сімейного оточення;
- соціально-медична реабілітація та оздоровлення;
2.4.1. Соціально-психологічне діагностування передбачає визначення соціально-психологічних особливостей дитини з метою оцінки її психоемоційного стану та прогнозування подальшого розвитку, встановлення та налагодження соціальних зв’язків дитини з найближчим оточенням.
2.4.2. За результатами первинного соціально-психологічного діагностування розробляється індивідуальна програма реабілітації дитини та визначення напрямів допомоги.
2.4.3. Соціальна, психологічна, педагогічна реабілітація передбачає здійснення заходів виховного характеру, спрямованих на корекцію навчання, емоційного стану дитини, формування особистісних якостей, які сприятимуть інтеграції дитини у суспільство, оволодінню нею уміннями та навичками самообслуговування, правилами поведінки та спілкування з оточуючими.
2.4.4. Адаптація до сімейного оточення передбачає поглиблений аналіз соціальних та емоційних зв’язків дитини із сімейним та найближчим оточенням, проведення соціально-психологічної реабілітації, спрямованої на налагодження взаємовідносин з близькими людьми та адаптацію до сімейного оточення.
2.4.5. Соціально-медична реабілітація та оздоровлення передбачає проведення комплексу заходів, спрямованих на покращення здоров’я дитини, зокрема проведення корекції психічного стану, забезпечення оздоровлення, проведення інформаційно-просвітницької роботи серед дітей, батьків, персоналу закладу з питань здорового способу життя.
2.4.6. Правове забезпечення передбачає встановлення (в разі потреби) особи дитини, іншої інформації про неї та її найближче оточення, інформування про влаштування дитини до закладу батьків або осіб, які їх замінюють, службу у справах дітей Рівненської обласної державної адміністрації; надання дітям або їх батькам, опікунам (піклувальникам), прийомним батькам, батькам-вихователям, іншим законним представникам консультацій з правових питань, інформування їх про можливість отримання безоплатної правової допомоги відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу»; сприяння органам опіки та піклування у подальшому влаштуванні дітей; представництво законних прав та інтересів дитини в суді (в разі потреби).
2.5. Центр відповідно до покладених на нього завдань:
2.5.1. Надає в умовах цілодобового стаціонару допомогу дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах і потребують тимчасового притулку, у разі відсутності у зазначених дітей засобів до існування.
2.5.2. Надає соціальні послуги батькам або особам, що їх замінюють шляхом консультування за допомогою телефонного зв’язку, а також в умовах денного стаціонару.
2.5.3. Надає консультації з питань застосування норм законодавства, допомогу в оформленні документів, забезпечує захист та реалізацію прав дітей, зокрема шляхом представлення їх інтересів перед третіми особами.
2.5.4. Проводить оцінку потреб дітей, які потрапили до Центру, складає індивідуальний план заходів щодо усунення складних життєвих обставин з установленням строку його виконання.
2.5.5. Проводить психологічну діагностику з метою психологічної корекції, реабілітації та адаптації.
2.5.6. Надає посередницькі послуги під час здійснення діагностичних заходів, у разі потреби здійснює профілактичні та лікувально-оздоровчі заходи, подає першу невідкладну допомогу у разі нещасного випадку.
2.5.7. Сприяє влаштуванню на навчання.
2.5.8. Інформує центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання батьків, діти яких перебувають у Центрі, про необхідність надання їм подальшої соціальної підтримки.
2.5.9. Порушує перед відповідними органами клопотання про застосування передбачених законодавством санкцій до фізичних та юридичних осіб у разі недотримання ними законодавства стосовно захисту прав, свобод та законних інтересів дітей, що тимчасово перебувають у Центрі.
2.6. Центр може здійснювати за дорученням Власника інші функції для виконання його основної діяльності.
2.7. Центр може надавати платні послуги в порядку і в межах, встановлених чинним законодавством України.
2.8. Центр формує свою господарську, фінансову та іншу діяльність з виконання планів роботи, погоджених з органом, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Рівненської області виключно на підставі законодавства України, з дотриманням положень встановлених цим Положенням.
2.9. Центр має право в межах узгоджених планів роботи та кошторисів направляти спеціалістів за кордон та використовувати іноземних спеціалістів у своїй роботі згідно з чинним законодавством України.
2.10. Для забезпечення виконання покладених на Центр завдань, зобов’язань Центр має право звертатися до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади області усіх рівнів за відповідною інформацією.
3. Умови прийняття, утримання та вибуття із Центру
3.1. У Центрі створюються групи денної та тривалої (стаціонарної) форми перебування, які об’єднують дітей за віком, принципом родинності, характером та ступенем соціально-психологічної дезадаптації. До зазначеної групи зараховується не більш як 10 дітей.
3.2. Групи тривалого (стаціонарного) перебування формуються з дітей, які потребують тривалої соціально-психологічної реабілітації.
3.3. До влаштування в групу тривалого (стаціонарного) перебування діти перебувають у карантинній групі.
3.4. Дитина може перебувати у карантинній групі протягом часу, необхідного для проведення медичного та лабораторних обстежень, але не більше ніж 14 днів.
3.5. Групи денного перебування формуються з дітей, які проживають у сім'ях, інтернатних закладах тощо і потребують соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги.
3.6. Діти з груп тривалого (стаціонарного) перебування навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах різних типів, розташованих поблизу центру, або за індивідуальними навчальними програмами.
3.7.1. діти з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах і не в змозі подолати їх за допомогою власних можливостей, якщо батьки з певних причин (через тривалу хворобу, інвалідність тощо) не можуть забезпечити належного утримання та догляду за дитиною, ухиляються від виконання батьківських обов’язків, вживають алкоголь, наркотичні засоби;
3.7.2. діти, які залишилися без піклування батьків або осіб, які їх замінюють;
3.7.3. діти, які зазнали насильства і потребують соціально-психологічної допомоги, постраждали від торгівлі дітьми;
3.7.5. діти, які переведені з регіональних закладів для дітей.
3.8. Зарахування до Центру дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, здійснюється згідно з наказом Директора Центру, що видається на підставі:
3.8.1. направлення служби у справах дітей Рівненської обласної державної адміністрації;
3.8.2. згідно з актом структурних підрозділів у справах дітей органів внутрішніх справ;
3.8.3. за особистим зверненням дитини.
3.9. Про прийняття дітей згідно з актом структурних підрозділів у справах дітей органів внутрішніх справ або за особистим зверненням дитини Центр протягом одного робочого дня повідомляє службу у справах дітей Рівненської обласної державної адміністрації.
3.10. Прийняття дітей та надання їм необхідної допомоги здійснюється Центром цілодобово.
3.11. Усі діти, що приймаються до Центру, реєструються в журналі обліку, на них заповнюються обліково-статистичні картки за формою, встановленою Міністерством соціальної політики України.
3.12. На кожну дитину, зараховану до групи тривалого (стаціонарного) перебування, формується особова справа, в якій зберігаються такі документи:
- направлення, видане службою у справах дітей Рівненської облдержадміністрації або акт структурних підрозділів у справах дітей органів внутрішніх справ або заява дитини;
- копія свідоцтва про народження дитини;
- дані про батьків або осіб, які їх замінюють;
- висновок про стан здоров’я дитини;
- документ про освітній рівень (у разі, коли дитина навчалася у навчальному закладі);
- акт обстеження умов проживання дитини;
- опис майна, що належить дитині на праві власності (в разі наявності майна), та відомості про особу (орган), яка відповідає за його збереження;
- документ, який підтверджує право власності дитини на нерухомість (в разі наявності нерухомості);
- пенсійна книжка дитини, яка отримує пенсію;
- копія рішення суду про стягнення аліментів (у разі отримання їх на дитину одним з батьків або особою, яка їх замінює).
3.13. На кожну дитину, зараховану до групи денного перебування, формується особова справа, в якій зберігаються такі документи:
- направлення до центру, видане службою у справах дітей Рівненської облдержадміністрації;
- копія свідоцтва про народження дитини;
- дані про батьків або осіб, які їх замінюють.
3.14. Дитина може перебувати у Центрі протягом часу, необхідного для її реабілітації, але не більше ніж 9 місяців у разі стаціонарного перебування та 12 місяців - денного перебування. До терміну перебування дитини у Центрі не входить час їх перебування на оздоровленні, лікуванні або обстеженні у закладах охорони здоров’я, а також період карантину, оголошеного органами охорони здоров’я у разі наявності інфекційного захворювання у Центрі.
3.15. Строк перебування дитини у Центрі визначається комісією Центру за погодженням із службою у справах дітей Рівненської обласної державної адміністрації.
Склад комісії визначається Директором Центру.
3.16. До Центру не приймаються діти, які перебувають у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, психічно хворі, із симптомами хвороби в гострому періоді або в період загострення хронічних захворювань, а також ті, що вчинили правопорушення і стосовно них є відомості про прийняте компетентними органами чи посадовими особами рішення про затримання, арешт або поміщення до приймальника-розподільника для неповнолітніх.
3.17. Перебування дітей у Центрі регламентується правилами внутрішнього розпорядку, що затверджуються Директором Центру.
3.18. Діти, прийняті до Центру, перебувають під цілодобовим наглядом медичних або інших працівників Центру відповідно до наказу Директора Центру.
3.19. Прийняті до Центру діти забезпечуються харчуванням, засобами особистої гігієни, одягом відповідно до сезону (в разі потреби) відповідно до встановлених норм.
3.20. Забезпечення дітей харчуванням, у тому числі дієтичним, здійснюється за натуральними нормами навчальних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
3.21. Надання стаціонарної та амбулаторної медичної допомоги дітям, які перебувають у Центрі, забезпечується державними та комунальними закладами охорони здоров'я.
3.22. Дітей, зарахованих до груп тривалого (стаціонарного) перебування, можуть відвідувати їх батьки або особи, які їх замінюють, родичі (за погодженням з керівництвом Центру).
3.23. Рішення про вибуття дитини з Центру приймається службою у справах дітей Рівненської обласної державної адміністрації.
3.24. Підставою для вибуття дитини з Центру є завершення курсу реабілітації і повернення дитини на виховання до батьків (одного з них) або осіб, що їх замінюють; усиновлення дитини, влаштування під опіку, піклування, до прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу; повернення або влаштування дитини до закладу інтернатного типу; встановлення підстав, що перешкоджають перебувати дитині в Центрі; переведення дитини до регіональних закладів для дітей за місцем проживання батьків (одного з них) або осіб, що їх замінюють; досягнення дитиною повноліття;
3.25. Діти, які були зараховані до груп тривалого (стаціонарного) перебування, у разі їх вибуття з центру можуть бути передані батькам або особам, які їх замінюють, родичам з письмового дозволу служби у справах дітей Рівненської обласної державної адміністрації за клопотанням служби у справах дітей за місцем проживання дитини.
3.26. До закладів соціального захисту діти направляються у супроводі працівника Центру або представника закладу соціального захисту.
3.27. Особам, що супроводжують дитину видаються на вимогу оригінали її документів, які зберігалися в Центрі, та психолого-педагогічна характеристика дитини з відповідними рекомендаціями.
3.28. Типові нормативи оснащення центрів затверджуються Міністерством соціальної політики України за погодженням з Міністерством фінансів України.
4. МАЙНО ЦЕНТРУ
4.1. Майно Центру становлять основні фонди та обігові кошти, а також інші матеріальні та фінансові ресурси, вартість яких відображається на самостійному балансі Центру.
4.2. Майно Центру є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області і закріплюється за Центром на праві оперативного управління.
4.2.1. Відчуження, передача в оренду, заставу, позику, найм юридичним чи фізичним особам, а також списання основних засобів Центр здійснює у межах чинного законодавства України та відповідно до цього Положення.
4.3. Джерелами формування майна Центру є:
- грошові та матеріальні внески Власника;
- майно, передане Власником;
- безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, громадян;
- капітальні вкладення і фінансування з бюджету;
- майно, придбане в інших суб'єктів господарювання, організацій та громадян у встановленому законодавством порядку;
- інші джерела, не заборонені чинним законодавством України.
5. ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРУ
5.1. Центр зобов'язаний виконувати завдання Власника, а також враховувати їх при здійсненні своєї діяльності згідно з цим положенням, визначенні перспектив свого економічного і соціального розвитку.
5.2. Центр не має права безоплатно передавати належне йому майно іншим юридичним чи фізичним особам. Відчужувати, віддавати в заставу, позику, найм майнові об'єкти, що належать до основних фондів, здавати в оренду цілісні майнові комплекси структурних одиниць та підрозділів Центр має право лише за попередньою згодою Рівненської обласної ради.
5.3. Списання з балансу матеріальних цінностей проводиться у порядку, визначеному чинним законодавством України.
5.4. Центр у своїй діяльності може співпрацювати з іншими закладами у спосіб та в межах визначеними чинним законодавством України.
5.5. Центр не має в своєму складі інших юридичних осіб.
5.6. Відносини Центру з іншими юридичними особами будуються на договірних засадах.
5.7. Центр має право вступати до об’єднань установ (закладів) в Україні та за її кордонами.
У випадку, якщо вступ до відповідних об’єднань передбачає сплату внесків то Центр має право вступити до об’єднань установ (закладів) в Україні та за кордоном тільки за погодженням з профільними постійними комісіями Рівненської обласної ради у порядку, визначеному головою Рівненської обласної ради.
5.8. Центр, відповідно до чинного законодавства України, може мати в Україні та за її кордонами філії, представництва та інші підрозділи з додержанням вимог, встановлених нормативно-правовими актами України та відповідних держав.
5.9. Центр повинен погоджувати з органом, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області щорічні та квартальні плани роботи у визначеному ним порядку.
5.10. Центр щорічно до 01 березня року, що настає за звітним роком надає Власнику та органу, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області звіт про виконання планів роботи.
5.11. Центр веде первинний бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складає статистичну інформацію, а також надає відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї діяльності, інші дані, визначені законом.
5.12. Центр забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з законодавством України.
5.13. Центр провадить зовнішньоекономічну діяльність у відповідності до законодавства України.
5.14. Окремими видами діяльності, що підлягають ліцензуванню та акредитації, Центр може займатися тільки на підставі спеціального дозволу (ліцензії), отриманого у встановленому законом порядку.
6. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ЦЕНТРОМ ТА ЇХ КОМПЕТЕНЦІЯ
6.1. Органом управління Центром є Рівненська обласна рада.
6.2. До компетенції Рівненської обласної ради належить:
- призначення (погодження призначення) та звільнення керівника у випадку передбаченому законом;
- визначення основних напрямків діяльності Центру;
- затвердження та внесення змін до Положення Центру;
- розпорядження основними засобами Центру;
- прийняття рішення про відчуження майна, надання майна в позику, заставу, оренду;
- прийняття рішення про припинення діяльності Центру, його ліквідацію, затвердження ліквідаційного балансу;
- затвердження звітів про виконання Центром своїх планів роботи;
- погодження штатного розпису Центру в установленому порядку;
- погодження кошторису Центру в установленому порядку;
- здійснення контролю за ефективністю використання фінансових, матеріальних та трудових ресурсів, цільового та ефективного використання бюджетних коштів та ефективністю управління Центром.
6.2.1. Центр визначає порядок та напрями використання власних надходжень за будь-який термін виключно за попереднім погодженням з профільними постійними комісіями Рівненської обласної ради у порядку визначеному головою Рівненської обласної ради.
Керівник Центру
6.3. Керівництво поточною діяльністю Центром здійснює Директор, (далі - Керівник), який призначається Власником за поданням служби у справах дітей Рівненської обласної державної адміністрації.
У випадку передбаченому законом, Керівник призначається Власником або органом, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області шляхом укладання контракту.
На посаду Керівника призначається особа, яка має вищу педагогічну (медичну) освіту, стаж педагогічної (медичної) роботи не менше ніж 3 роки.
6.4. В Контракті визначається строк найму, права, обов'язки і відповідальність Керівника, умови його матеріального забезпечення, умови звільнення його з посади, інші умови за погодженням сторін.
6.5. Керівник може бути звільнений з посади раніше закінчення терміну дії Контракту з підстав та в порядку, визначеному Контрактом, чинним законодавством України та Положенням про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.
6.6. Керівник підзвітний Власнику з усіх питань згідно з цим Положенням щодо фінансової, соціально-побутової, організаційно-господарської діяльності Центру, несе перед ним відповідальність за забезпечення діяльності Центру відповідно до покладених на нього завдань і функцій згідно чинного законодавства України.
6.7. Керівник вирішує усі питання діяльності Центру, з урахуванням обмежень, передбачених цим Положенням.
6.8. До компетенції Керівника відноситься:
6.8.1. забезпечення діяльності Центру згідно з цим Положенням;
6.8.2. вирішення поточних питань роботи Центру;
6.8.3. вирішення внутрішніх кадрових питань;
6.8.4. вирішення питань матеріально-технічного забезпечення;
6.8.5. організація ведення обліку, звітності, внутрішнього контролю;
6.8.6. визначення порядку оплати праці працівників Центру;
6.8.7. укладає договори та угоди, які пов’язані з діяльністю Центру;
6.8.8. видає довіреності на представництво та захист інтересів в суді та інші довіреності, які необхідні для забезпечення діяльності Центру;
6.8.9. відкриває в органах державної казначейської служби рахунки, які необхідні для забезпечення діяльності Центру;
6.8.10. має право першого підпису на фінансових документах;
6.8.11. розпорядження коштами та майном Центру відповідно до чинного законодавства України та цього Положення;
6.8.12. приймає на роботу та звільняє з роботи працвників Центру згідно з чинним законодавством України;
6.8.13. затверджує положення про стртуктурні підрозділи, посадові інструкції працівників та інших необхідні документи;
6.8.14. веде переговори щодо укладення колективного договору, укладає колективний договір, звітує та несе відповідальність за його виконання;
6.8.15. накладає дисциплінарні стягнення на працівників Центру;
6.8.16. зобов’язаний організувати проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників Центру згідно з вимогами Кодексу законів про працю України;
6.8.17. створює належні умови працівникам для високопродуктивної праці, забезпечує додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;
6.8.18. несе персональну відповідальність за збереження, відчуження, списання майна та втрати у будь-якій формі майна Центру;
6.8.19. несе персональну відповідальність за будь-які порушення, вчинені при зміні балансової вартості майна Центру;
6.8.20. здійснює представництво законних прав та інтересів дітей, які перебувають у Центрі;
6.8.21. вчиняє інші дії в порядку та в межах встановлених законодавством України.
6.9. При здійсненні діяльності Центру Керівник забезпечує:
6.9.1. дотримання відповідних умов, передбачених чинним законодавством України щодо діяльності Центру;
6.9.2. організацію бухгалтерського обліку та контроль за фінансовою звітністю Центру;
6.9.3. розробку структури та штатного розпису Центру та подає їх на розгляд до Рівненської обласної ради;
6.9.4. належний рівень побутових умов для перебування в Центрі;
6.9.5. виконання Центром у своїй діяльності норм та вимог щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, а також забезпечення екологічної безпеки.
6.10. У межах своєї компетенції Керівник видає накази, розпорядження, обов’язкові для виконання усіма працівниками Центру та здійснює контроль за їх виконанням.
6.11. Керівник має право без довіреності виконувати дії від імені Центру в межах чинного законодавства України.
6.12. У разі відсутності Керівника його обов'язки виконує заступник згідно із розподілом функціональних обов'язків. А у разі відсутності особи, що може виконувати обов'язки Директора, його обов'язки виконує посадова особа, визначена Власником в установленому порядку.
6.13. Керівник та головний бухгалтер Центру несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірності обліку та звітності.
6.14. На вимогу Власника або органу, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області Центр у встановлений ними термін надає інформацію стосовно будь-яких напрямків своєї діяльності.
7. ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ
7.1. Трудовий колектив Центру складають фізичні особи, які своєю працею беруть участь у його діяльності на підставі трудових договорів.
7.2. Трудовий колектив Центру формується на загальних засадах відповідно до вимог чинного законодавства України.
7.3. Основною формою здійснення повноважень трудового колективу є загальні збори.
7.4. Умови організації та оплати праці трудового колективу Центру, їх соціальний захист визначаються відповідно до вимог чинного законодавства України.
Відносини між адміністрацією Центру та трудовим колективом регулюються колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку.
7.5. Загальні збори трудового колективу розглядають проект колективного договору та приймають рішення щодо схвалення або відхилення цього проекту.
7.6. Центр в межах затверджених кошторисів може на договірних засадах залучати до своєї роботи спеціалістів (зокрема, іноземних) та формувати тимчасові творчі (трудові) колективи.
7.7. Педагогічні та медичні працівники центру проходять атестацію, проведення якої забезпечують відповідні органи управління освітою, охорони здоров'я за місцезнаходженням центру.
8. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ЦЕНТРУ
8.1. Контроль за діяльністю Центру здійснює Рівненська обласна рада.
8.2. Відносини Центру з органами державної влади і місцевого самоврядування регулюються відповідно до цього Положення, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації», інших нормативно-правових актів України, які визначають компетенцію цих органів.
8.3. На вимогу Власника, Центр зобов'язаний проводити незалежну аудиторську перевірку фінансової звітності та бухгалтерського обліку.
9. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ
9.1. Діяльність Центру припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам-правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення, виділ) або ліквідації.
9.2. Злиття, приєднання, поділ, перетворення та виділ здійснюються за рішенням Рівненської обласної ради або у випадках, передбачених законом, за рішенням суду або відповідних органів державної влади.
9.3. Рівненська обласна рада або суд призначають комісію з припинення діяльності Центру (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення діяльності Центру відповідно до чинного законодавства України.
9.4. Виконання функцій комісії з припинення діяльності Центру може бути покладено на орган, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.
9.5. У разі злиття Центру з іншою юридичною особою усі майнові, права та обов'язки кожного з них переходять до юридичної особи, що утворена внаслідок злиття.
9.6. У разі приєднання Центру до іншої юридичної особи, до останньої переходять усі її майнові права та обов'язки, а в разі приєднання одного або кількох юридичних осіб до Центру - до нього переходять усі майнові права та обов'язки приєднаних юридичних осіб.
9.7. У разі поділу Центр усі його майнові права і обов'язки переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках до кожної з нових юридичних осіб.
9.8. У разі виділення однієї або кількох нових юридичних осіб, до кожної з них переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках майнові права та обов'язки Центру.
9.9. У разі перетворення Центру в іншу юридичну особу усі його майнові права і обов'язки переходять до новоутвореної юридичної особи.
9.10. Центр може бути ліквідований:
- за рішенням Рівненської обласної ради;
- за рішенням суду про визнання недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.
9.11 Центр є таким, діяльність якого припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про припинення його діяльності.
10. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
10.1. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться на підставі рішення Рівненської обласної ради.
10.2. Зміни та доповнення до цього Положення підлягають державній реєстрації у порядку, встановленому чинним законодавством України.