eyeВерсія для людей з вадами зору
search
facebook youtube
Адреса та контакти contact caret
Поштова адреса майдан Просвіти, 1, м. Рівне, 33013
E-mail oblrada@ror.gov.ua
Телефон (0362) 69–52–02
Тимчасовий графік роботи
ПН - ЧТ: 08.00 - 17.00
ПТ: 08.00 - 15.45
СБ, НД: Вихідні дні
Обідня перерва: 13.00 - 13.45
user-icon Вхід/Реєстрація
Рівненська обласна рада. Офіційний сайт
award
  • Головна
  • Склад і структура обласної ради
    • Керівництво обласної ради
    • Депутати та їх діяльність
    • Депутатські фракції та групи
    • Постійні комісії
    • Президія Рівненської обласної ради
    • Виконавчий апарат
      • Структура
      • Штатний розпис
      • Правила внутрішнього трудового розпорядку
      • Фінансові документи
      • Вакансії
    • Участь депутатів у засіданнях
    • Хронологія та склад обласної ради попередніх скликань
      • Хронологія та склад обласної ради попередніх скликань
      • Обласна рада п'ятого скликання
      • Обласна рада шостого скликання
      • Обласна рада сьомого скликання
    • Прийом громадян
    • Відкриті дані
    • Очищення влади
    • Інтернет приймальня
  • Офіційні документи
    • Розробникам проєктів рішень
    • Правова база діяльності обласної ради
    • Положення обласної ради
    • Рішення обласної ради
      • Рішення обласної ради 8 скликання
      • Рішення обласної ради 7 скликання
      • Рішення обласної ради 6 скликання
      • Рішення обласної ради 5 скликання
    • Результати поіменного голосування
    • Проєкти рішень обласної ради
    • Протоколи сесій
      • Протоколи сесій восьмого скликання
      • Протоколи сесій сьомого скликання
      • Протоколи сесій шостого скликання
    • Розпорядження голови обласної ради
    • Протоколи засідань президії обласної ради
    • Документи постійних комісій обласної ради
      • Документи постійних комісій 8 скликання
      • Документи постійних комісій 7 скликання
    • Доступ до публічної інформації
      • Нормативно-правові акти
      • Порядок оскарження рішень розпорядника інформації або бездіяльності
      • Звіт про роботу із запитами на публічну інформацію
      • Подання запиту на інформацію
    • Громадське обговорення
    • Хід виконання депутатських запитів
    • Обласний бюджет
    • Інформації про розгляд звернень обласної ради
    • Регуляторна політика
    • Обласні програми
      • Діючі обласні програми
      • Звіти про виконання обласних програм
    • Закупівлі та використання бюджетних коштів
    • Порядок доступу громадян на пленарні засідання сесій та постійних комісій обласної ради
  • Місцеве самоврядування
    • Рада громад при голові обласної ради
    • Документи територіальної виборчої комісії
    • Конкурси і проекти
    • Асоціації органів місцевого самоврядування
    • Обласні ради України
    • Паспорт Рівненської області
      • Загальні відомості
      • Символіка області
      • Історична довідка про область
      • Видатні діячі
      • Визначні події
      • Соціально-економічне становище області
    • Районні ради Рівненської області
    • Довідник органів місцевого самоврядування та адміністративно-територіальний устрій області (довідники)
    • Історія місцевого самоврядування Рівненщини
  • Комунальна власність
    • Обласні комунальні підприємства, заклади, установи
    • Рекомендації щодо здійснення господарської діяльності, в т.ч. в умовах воєнного стану
    • Оренда майна
    • Контракти з керівниками обласних комунальних закладів, підприємств, установ
    • Конкурсний відбір (галузь медицини)
      • Склад конкурсних комісій
      • Відеозаписи засідань конкурсних комісій
      • Рішення конкурсних комісій
    • Конкурсний відбір (галузь освіти)
      • Склад конкурсних комісій
      • Відеозаписи засідань конкурсних комісій
      • Рішення конкурсних комісій
    • Конкурсний відбір (галузь культури)
    • Фінансова звітність закладів освіти
    • Інформація про відчуження майна
    • Перелік об'єктів спільної власності територіальних громад області
  • Кабінет депутата
  • Головна
  • separator
  • Офіційні документи
  • separator
  • Рішення обласної ради
  • separator
  • Рішення обласної ради 6 скликання
  • separator
  • № 1247 Про звернення депутатів Рівненської обласної ради до Верховної Ради України щодо внесення змін до Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні»

Рішення обласної ради 6 скликання

Оприлюднено 27-06-2014

 

У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

Шосте скликання

(Двадцять п’ята сесія)

від 20 червня 2014 року                                      № 1247

 

Про звернення депутатів Рівненської обласної ради до Верховної Ради України щодо внесення змін до Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні»

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Схвалити звернення депутатів Рівненської обласної ради до Верховної Ради України щодо внесення змін до Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (текст звернення додається).

2. Голові Рівненської обласної ради забезпечити направлення рішення до Верховної Ради України.

 

Голова ради                                 М.Кириллов

 

Звернення депутатів Рівненської обласної ради до Верховної Ради України щодо внесення змін до Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні»

Кабінетом Міністрів України, як суб’єктом права законодавчої ініціативи, було зареєстровано проект Закону України від 27.03.2014 №4575 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», який цього ж дня і був прийнятий в цілому Верховною Радою України. У пояснювальній записці, з посиланням на норму статті 52 Конституції України, пропонується встановлення єдиного розміру допомоги при народженні дитини незалежно від черговості її народження.

Того ж 27.03.2014 Верховна Рада України прийняла Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» №1166-VII. Даним Законом шляхом внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» встановлюється єдиний розмір допомоги при народженні дитини у сумі 41 280 грн., незалежно від черговості народження дитини. Вважаємо, що ця норма суперечить Конституції України, зокрема статтям 1, 22 та 48.

Держава повинна створювати системи суспільно-економічних заходів, спрямованих на матеріальне забезпечення населення у випадку соціальних ризиків. Звичайно, народження дитини можна вважати соціальним ризиком лише у вузькому розумінні, адже це є нормальне соціальне явище, котре свідчить про здатність населення держави до самовідтворення. Проте, з іншої точки зору, в період, коли в сім'ї народжується дитина, ця родина переживає суттєві зміни, які завжди протікають зі складнощами, що пов’язані в тому числі й з матеріальними проблемами – від збільшення витрат на харчування до необхідності збільшення жилої площі. Більшість жінок в період догляду за дитиною не працюють, в результаті чого весь тягар матеріальних проблем покладається на другого з батьків. У випадках коли жінка або чоловік виховують дитину самостійно, ситуація ще більш ускладнюється. Отже, народження дитини можна і потрібно визначати соціальним ризиком також і у загальному розумінні.

Разом з тим, держава повинна дбати про покращення умов для нормального догляду за дитиною та її вихованням батьками, забезпечувати запровадження та виконання заходів, покликаних підтримувати життєвий рівень і компенсувати витрати, що виникають шляхом надання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги малозабезпеченим сім'ям і т.п. Відомо, що сукупний розмір даних виплат є таким, що не може повною мірою реалізувати поставлену мету і надати можливість родинам з дітьми забезпечити всі потреби, які з часом зростають. А у такий важкий для більшості родин час зменшувати виплату при народженні дитини, є щонайменше неприйнятним та неприпустимим явищем, яке може призвести до значного погіршення вкрай складного матеріального стану тих родин, які мають маленьких дітей, і тих, які чекають на їх народження. Питання планування народження дітей після таких змін у Державному бюджеті України у багатьох сім’ях взагалі буде залишатись відкритим.

Народження дитини, належний догляд за нею, має бути важливим для нашої держави.

Разом з тим, положення Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», якими встановлювався порядок виплати допомоги при народженні дитини у розмірі, що майже вдвічі збільшувався при народженні наступної дитини (на першу дитину – 34 розміри прожиткового мінімуму, на другу дитину – 63 розміри прожиткового мінімуму, на третю та кожну наступну дитину – 128 розмірів прожиткового мінімуму), аж ніяк не посягали на рівність дітей у сім'ї, а навпаки, метою його було стимулювання сімей для збільшення кількості народжених дітей, при цьому забезпечуючи покращення фінансової стабільності та підвищення рівня життя сімей з дітьми на більш тривалий період.

Обґрунтування необхідності встановлення єдиного розміру допомоги при народжені рівністю дітей є образливим для родин, які хотіли б мати не одну дитину. Цим законопроектом суттєво зменшено, а не вирівняно розмір допомоги при народженні дитини.

Враховуючи те, що підвищення розміру прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп призупинений на невизначений термін, економія коштів, передбачених державним бюджетом на 2014 рік складатиме 420,6 млн. грн., вважаємо таку ціну втрати, яка покладеться на малозабезпечений прошарок нашого суспільства, і так достатньою.

Враховуючи викладене, просимо внести зміни до Закону України від 27.03.2014 №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» шляхом відновлення положень, що визначають розмір допомоги при народженні дитини залежно від черговості її народження у розмірі, встановленому на 01 січня 2014 року, та, у звязку з цим, передбачити відповідні видатки в Державному бюджеті України на 2014 рік.

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 20 червня 2014 року № 1247

Print

Роздрукувати

ОNLINE трансляції
Якщо людина зникла безвісти
Куди звернутися Що робити

Інформація для населення
Керівництво обласної ради Депутати та їх діяльність Проєкти рішень обласної ради Обласні комунальні підприємства, заклади, установи Оренда майна Прийом громадян Інтернет приймальня Петиції Відкриті дані Очищення влади Запобігання корупції Документи територіальної виборчої комісії
Рівненська область
Мапа Рівненської області
Погода у Рівному
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua
small_logo

Офіційний сайт.
©2025 «Рівненська обласна рада»

Наші контакти

Тел: (0362) 69–52–02
Е-mail: oblrada@ror.gov.ua
Адреса: Майдан Просвіти, 1, м. Рівне, 33013

Інформація
Мапа сайту
Інтернет приймальня
Петиції
Проєкти рішень обласної ради
Прийом громадян
Запобігання корупції
Соціальні мережі
facebook youtube
beta

Якщо ви маєте зауваження або пропозиції, будь ласка, напишіть нам: oblrada@ror.gov.ua

Розроблено в

Авторизація

show password
Забули пароль?

або

Відновлення паролю

Реєстрація

Кожен користувач, який має бажання на сайті Рівненської обласної ради подати/підтримати петицію, подати електронний запит чи звернення, звернутися до депутата обласної ради повинен зареєструватися

show password
show password

Вже зареєстровані?Увійти

* Для того, щоб своїм підписом підтримувати електронні петиції та створювати нові, Ви повинні підтвердити реєстрацію. Інструкція з підтвердження надіслана на вказану Вами під час реєстрації адресу електронної пошти.