Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 26-06-2014
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Двадцять п’ята сесія)
від 20 червня 2014 року № 1246
Про звернення депутатів Рівненської обласної ради до Міністерства охорони здоров’я України щодо запровадження предметно-кількісного обліку в закладах охорони здоров’я кодеїновмісних препаратів та віднесення їх до сильнодіючих лікарських засобів
Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Схвалити звернення депутатів Рівненської обласної ради до Міністерства охорони здоров’я України щодо запровадження предметно-кількісного обліку в закладах охорони здоров’я кодеїновмісних препаратів та віднесення їх до сильнодіючих лікарських засобів (текст звернення додається).
2. Голові Рівненської обласної ради забезпечити направлення рішення до Міністерства охорони здоров'я України.
Голова ради М.Кириллов
Звернення депутатів Рівненської обласної ради
до Міністерства охорони здоров’я України щодо запровадження предметно-кількісного обліку в закладах охорони здоров’я кодеїновмісних препаратів та віднесення їх
до сильнодіючих лікарських засобів
За інформацією фахівців доказової медицини, кодеїновмісні препарати найчастіше використовуються для усунення симптомів захворювання, а не для лікування. Усунення ж лише симптомів хвороби призводить до подальшого погіршення її перебігу.
Стандартно обсяги реалізації звичайних засобів проти кашлю та застуди відповідають сезонності захворювань в нашій країні. Проте в групі препаратів із вмістом кодеїну ситуація абсолютно протилежна.
Одним із чинників значних обсягів продажу лікарських засобів, що містять кодеїн, є можливе використання цих препаратів для немедичного застосування. Деякі ліки, зокрема, кодеїновмісні препарати, синтетичні опіоїдні анальгетики, антидепресанти, по суті є наркотичними. Також до наркотичних відносять речовини, які можуть набути таких властивостей при проведенні декількох нескладних хімічних перетворень.
Не зважаючи на вжиті Міністерством охорони здоров’я України заходи стосовно запровадження рецептурного продажу лікарських засобів, що містять у своєму складі кодеїн, шляхом внесення змін до наказу МОЗ України від 14.05.2003 №210 «Про затвердження критеріїв віднесення лікарських засобів, що містять малу кількість наркотичних засобів або психотропних речовин і прекурсорів, до категорії лікарських засобів, які відпускаються без рецептів», встановлення рецептурної форми відпуску препаратів із вмістом кодеїну шляхом внесення змін та доповнень до наказу МОЗ від 19.07.2005 №360 «Про затвердження Правил виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків та вимог-замовлень», обсяги реалізації кодеїновмісних лікарських засобів є стабільно високими.
Державна служба України з лікарських засобів пропонує внести зміни до відповідних нормативно-правових актів України та запровадити предметно-кількісний облік для лікарських засобів, що містять кодеїн. Висловлюємо стурбованість ситуацією з зростанням продажів лікарських засобів, що містять кодеїн, та підтримуємо пропозицію щодо внесення змін до нормативних актів і віднесення цієї групи препаратів до сильнодіючих лікарських засобів, що забезпечить їх предметно-кількісний облік в закладах охорони здоров’я та усунення зловживань при продажі.
Схвалено
Рішення Рівненської обласної ради
від 20 червня 2014 року № 1246