Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 26-12-2013
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Двадцять перша сесія)
від 20 грудня 2013 року № 1122
Про визнання таким, що втратило чинність рішення обласної ради від 22.04.2011 №276 «Про передачу РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» у власність територіальної громади міста Рівне»
Враховуючи протокол засідання робочої групи від 25.11.2013 №2 створеної розпорядженням голови обласної ради від 06.11.2013 №285 щодо розгляду питання виконання рішення обласної ради від 22.04.2011 №276 «Про передачу РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» у власність територіальної громади міста Рівне», керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
вирішила:
1. Взяти до відома інформацію Рівненської облдержадміністрації щодо діяльності РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал», що додається.
2. Визнати таким, що втратило чинність рішення обласної ради від 22 квітня 2011 року №276 «Про передачу РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» у власність територіальної громади міста Рівне».
3. Про прийняття даного рішення проінформувати Рівненську міську раду.
4. Доручити Рівненській облдержадміністрації вивчити питання можливості і умови передачі РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» в концесію і при необхідності внести відповідні пропозиції на сесію обласної ради.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з економічних питань та комунальної власності (Мініч Г.І.).
Голова ради Ю.С.Кічатий
Інформація щодо діяльності РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал»
Для виведення РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» з фінансової кризи, забезпечення стабільного та якісного забезпечення мешканців послугами централізованого водопостачання та водовідведення необхідно:
1). Повернути підприємству заборгованість з різниці в тарифах, що станом на 01.10.2013 року складає 138,5 млн. грн. Підготувати звернення депутатів Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення відшкодування різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.
2). Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг на своєму відкритому засіданні 15.11.2013 року установила РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» тарифи:
а) на централізоване водопостачання:
для бюджетних установ – 4,98 грн. за 1 куб. м (без ПДВ);
для інших споживачів (крім населення) – 4,98 грн. за 1 куб. м (без ПДВ);
б) на централізоване водовідведення:
для бюджетних установ – 5,55 грн. за 1 куб. м (без ПДВ);
для інших споживачів (крім населення) – 5,55 грн. за 1 куб. м (без ПДВ).
а також установила РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» структуру тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.
Відповідно до затвердженої структури тарифів обсяг Інвестиційної програми на 2014 рік складає 14,3 млн. грн., в том числі амортизаційні відрахування 4,5 млн. грн.
- по водопостачанню – 4932,524 тис. грн., в тому числі амортизаційні відрахування 2488,000 тис. грн., інвестиції з прибутку – 1077,720 тис.грн., бюджетне фінансування 1366,804 тис.грн.
- по водовідведенню – 8858,590 тис.грн. в тому числі амортизаційні відрахування 1800,000 тис. грн., інвестиції з прибутку – 6821,010 тис.грн., бюджетне фінансування 237,582 тис.грн.
- інші – 242,000 тис.грн., в тому числі амортизаційні відрахування – 242,000 тис.грн.
Необхідно встановити економічно обґрунтовані тарифи і в частині населення, яке складає 86 % споживачів послуг підприємства. Що відповідно збільшить і Інвестиційну програму. З цією метою підготувати звернення депутатів Рівненської обласної ради до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг щодо встановлення економічно обґрунтованого тарифу і в частині населення.
3). Удосконалення системи управління підприємствами шляхом створення регіональних компаній для надання основних централізованих послуг у житлово-комунальній сфері дозволить проводити у межах регіону єдину технічну та тарифну політику, заощаджувати витрати на виробництво. На цьому наголошував Прем‘єр-міністр України Микола Азаров під час розширеного засідання Кабінету Міністрів за участю Президента України Віктора Януковича ще в серпні 2011 року
Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник зазначив, що Мінрегіоном проводиться робота зі створення регіональних компаній у сфері природних монополій. Регіональні водні компанії вже створені у Донецькій, Луганській областях та АРК Крим. Здійснюється робота по створенню водної компанії у Київській області та Черкаській області. У Вінницькій області по суті вже діє регіональна компанія на базі КП «Вінницяоблводоканал».
«Створення таких компаній дає можливість впровадити єдиний для всіх споживачів тариф в регіоні та проводити єдину економічну та технічну політику на підприємствах. Крім того, це скорочення операційних витрат на здійснення виробничої діяльності і підвищення інвестиційної привабливості підприємств»
Тому, виходячи з викладеного та досвіду реформування водопровідно-каналізаційного господарства в Польщі, Угорщині, Великобританії, створити на базі РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» регіональну водну компанію шляхом приєднання всіх водоканалів, що діють в Рівненській області. Запропонувати депутатам Рівненської обласної ради підготувати відповідне звернення до всіх районних, міських, селищних, сільських рад області.
4). Стратегія розвитку та модернізації підприємства визначена Схемою оптимізації системи водопостачання та водовідведення м. Рівне, сіл Гощанського та Здолбунівського районів», яка затверджена рішенням Рівненської обласної ради № 737 від 16 листопада 2012 року та передбачає, що протягом 2012 – 2020 р.р. необхідно виконати та профінансувати заходи на суму 322 299,1 тис. грн., в тому числі будівництво міських очисних споруд 135 000, тис. грн., будівництво системи утилізації осадів 85 000, 00 тис. грн.
За джерелами фінансування Схема оптимізації передбачає:
1) З державного бюджету – 158 836,00 тис. грн.
2) З місцевих бюджетів – 69 701,00 тис. грн.
3) Кошти підприємства – 25 375,10 тис. грн.
4) Інші – 68 387,00 тис. грн.
Необхідно забезпечити неухильне фінансування передбачених заходів, в тому числі за рахунок фінансування Загальнодержавної програми «Питна вода України» та Програми реформування житлово-комунального господарства
5). Виконавши всі вище перелічені заходи, виходячи із затверджених економічно обґрунтованих тарифів, їх структури, можна буде зробити висновок, яка частина витрат буде фінансуватись за рахунок амортизаційних відрахувань, яка частина - з прибутку, яка – за рахунок бюджетних програм, а на яку необхідно буде шукати альтернативні джерела фінансування.
Серед альтернативних підходів до фінансування галузі житлово-комунального господарства - створення умов для розвитку державно-приватного партнерства, зокрема, передача підприємств водо-, теплопостачання та водовідведення в оренду та концесію. Про це повідомляє Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.
За його словами, Міністерством розроблено спеціальну навчальну програму з питань впровадження державно-приватного партнерства у комунальному господарстві для посадових осіб місцевого самоврядування.
Керівник Мінрегіону поінформував, що на сьогодні передано в концесію 20 об’єктів: 17 об’єктів водопостачання та водовідведення в АР Крим, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Луганській та Хмельницькій областях; 4 об’єкти теплопостачання в Донецькій, Рівненській, Чернігівській та Хмельницькій областях; 1 об’єкт переробки відходів в АР Крим.
В оренду передано 14 об’єктів: 3 об’єкти водопостачання та водовідведення в Запорізькій, Миколаївській та Одеській областях; 10 об’єктів теплопостачання в Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Кіровоградській, Сумській, Черкаській областях та м. Севастополь; 1 об’єкт переробки відходів в Черкаській області.
За угодою спільної діяльності - 10 об’єктів: 2 об’єкти водопостачання та водовідведення в Тернопільській області; 1 об’єкт теплопостачання в Кіровоградській області; 7 об’єктів переробки відходів в Донецькій, Закарпатській, Київській та Кіровоградській областях.