Рішення обласної ради 6 скликання
Оприлюднено 12-12-2010
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шосте скликання
(Перша сесія, друге пленарне засідання)
Р І Ш Е Н Н Я
від «24» листопада 2010 року № 11
Про Регламент Рівненської обласної ради шостого скликання
Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, за погодженням з постійними комісіями обласної ради з правових питань, гласності, депутатської діяльності, етики та Регламенту, з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Затвердити Регламент Рівненської обласної ради шостого скликання (додається).
2. Рішення обласної ради від 4 травня 2006 року № 7 «Про Регламент обласної ради» із змінами, внесеними рішеннями Рівненської обласної ради від 6 жовтня 2006 року № 104, від 23 березня 2007 року № 214, від 21 червня 2007 року №368, від 17 серпня 2007 року № 403, від 16 січня 2008 року № 607, від 16 січня 2008 року № 608, від 10 жовтня 2008 року № 953, визнати такими, що втратили чинність.
Голова ради Ю.С.Кічатий
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
(Шосте скликання)
Р Е Г Л А М Е Н Т
З а т в е р д ж е н о
Рішення Рівненської обласної ради
від 24 листопада 2010 року № 11
Р і в н е 2010
Розділ 1. Загальні положення.
Стаття 1.1.
|
Порядок діяльності обласної ради, її органів та посадових осіб визначається Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», цим Регламентом, іншими законодавчими та нормативними документами. |
Стаття 1.2.
|
Регламент обласної ради (далі Регламент) є документом, обов'язковим для виконання обласною радою, який встановлює порядок скликання й проведення сесій обласної ради, процедуру окремих видів діяльності обласної ради, функції її органів, депутатів та посадових осіб ради. Регламент затверджується не пізніше, як на другій сесії ради. |
Стаття 1.3.
|
Діяльність обласної ради базується на принципах: -законності; -гласності; -колегіальності; -поєднання місцевих і державних інтересів, а також програм політичних партій, що висунули депутатів, і територіальних громад різних рівнів. |
Стаття 1.4.
|
1. Робота обласної ради ведеться державною мовою. 2. У разі, коли промовець не володіє державною мовою, він має право виступати іншою мовою. Про свій намір виступити іншою мовою промовець, якщо бажає, щоб було забезпечено переклад його виступу на українську мову, завчасно в заяві на виступ повідомляє про це головуючого на засіданні. В такому випадку виконавчий апарат обласної ради забезпечує переклад його виступу на українську мову. |
Стаття 1.5.
|
Засідання обласної ради, її президії, постійних та тимчасових комісій є відкритими і гласними, за винятками, встановленими цим Регламентом, іншими законодавчими актами. |
Стаття 1.6.
|
На засіданнях обласної ради можуть бути присутніми громадяни за попереднім записом у виконавчому апараті ради, який проводиться не пізніше, ніж за добу до засідання. |
Стаття 1.7.
|
Порядок розміщення депутатів та інших присутніх у залі засідань визначається обласною радою з урахуванням приналежності депутатів до депутатських фракцій та груп. Місця для депутатів відводяться в залі засідань окремо від місць для інших осіб, присутніх на засіданні. |
Стаття 1.8.
|
1. На засіданні обласної ради та її органів можуть бути присутні за запрошенням гості та посадові особи. 2. Обласна рада не менш як 1/3 голосів депутатів або підписів від складу ради може вимагати присутності на засіданні будь-якого державного службовця, посадової особи місцевого самоврядування. 3. Комісія обласної ради або її голова може запросити на засідання обласної ради державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, експертів, фахівців, якщо на ньому розглядається питання, що опрацьовується цією комісією або стосується її предметної діяльності. 4. Головуючий повідомляє депутатів про осіб, присутніх на засіданні за офіційним запрошенням і за викликом. |
Стаття 1.9. |
Особи, присутні на засіданні обласної ради, повинні утримуватися від публічних проявів свого ставлення до того, що відбувається на засіданні, і не порушувати порядку. У разі порушення цими особами порядку за розпорядженням головуючого на засіданні вони можуть бути випроваджені з приміщення, де проходить засідання. |
Стаття 1.10. |
Під час пленарного засідання обласної ради контроль за додержанням Регламенту покладається на головуючого на засіданні та секретаріат сесії. |
Розділ 2. Сесії обласної ради.
Глава І. Розпорядок роботи.
Стаття 2.1. |
Обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесії обласної ради складаються із пленарних засідань обласної ради і засідань постійних комісій, що проводяться, як правило, в період між пленарними засіданнями. |
Стаття 2.2. |
Відкриття сесії оголошується головуючим на початку першого засідання обласної ради, яке проводиться в перший день роботи сесії. |
Стаття 2.3. |
Після відкриття сесії, а також після оголошення головуючим про закриття сесії виконується Державний гімн України. |
Стаття 2.4. |
Головуючий на засіданні на початку кожної сесії після можливого скороченого обговорення порядку денного сесії повідомляє орієнтовну дату закриття сесії, а в кінці сесії – орієнтовну дату відкриття наступної. |
Глава II. Перша сесія обласної ради нового скликання.
Стаття 2.5.
|
Після визнання повноважень депутатів обласної ради виконавчий апарат обласної ради надсилає депутатам: -Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні"; -Регламент обласної ради попереднього скликання; -перелік постійних комісій обласної ради попереднього скликання; -список посадових осіб виконавчого апарату обласної ради та їх службові телефони; -пропозиції депутату щодо визначення його побажання працювати у відповідній комісії обласної ради. |
Стаття 2.6.
|
1. Першу сесію новообраної обласної ради скликає відповідна територіальна виборча комісія не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради у кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до статті 45 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». 2. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів. 3. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання рада обирає тимчасову президію з числа депутатів ради в кількості не більше п'яти осіб - представників партій, які набрали найбільшу кількість голосів на виборах. 4. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях ради до обрання голови ради. Порядок головування визначається членами тимчасової президії, а у випадку недосягнення згоди – порядок головування членів тимчасової президії визначається депутатами ради шляхом голосування. 5. З часу обрання голови ради він урочисто складає Присягу посадової особи місцевого самоврядування на Острозькій Біблії, веде пленарні засідання ради відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту ради. 6. Рішення з питання обрання голови обласної ради підписує головуючий – депутат обласної ради з числа членів тимчасової президії першої сесії ради. |
Стаття 2.7.
|
Рішення з питань обрання голови обласної ради, його першого заступника, заступника голови обласної ради та створення і обрання депутатських комісій приймаються після визнання повноважень депутатів відповідно до Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні" та “Про статус депутатів місцевих рад”. |
Глава III. Порядок скликання чергових сесій обласної ради.
Стаття 2.8. |
1. Сесії обласної ради скликаються головою обласної ради. 2. Сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу в квартал, а з питань відведення земельних ділянок - не рідше ніж один раз на місяць. |
Стаття 2.9.
|
У разі немотивованої відмови голови обласної ради або неможливості ним скликати сесію ради, сесія скликається першим заступником голови обласної ради (у разі неможливості скликати сесію ради першим заступником голови обласної ради – сесія скликається заступником голови обласної ради). У цих випадках сесія скликається: -відповідно до доручення голови обласної ради; -якщо голова обласної ради без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених ст.2.10. цього Регламенту; -якщо сесія не скликається в строки, передбачені п.2 ст.2.8. цього Регламенту. |
Стаття 2.10.
|
Сесія обласної ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу обласної ради або голови обласної державної адміністрації. |
Стаття 2.11.
|
У разі, якщо посадові особи, зазначені в п.1 ст.2.8. та ст.2.9. цього розділу, у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб'єктів, зазначених у ст.2.10. цього розділу, або у разі, якщо такі посади є вакантними, сесія може бути скликана депутатами обласної ради, які становлять не менш як 1/3 складу ради, або постійною комісією ради. |
Стаття 2.12.
|
Рішення про скликання сесії обласної ради доводиться до відома депутатів і населення не пізніше як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках – не пізніше як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд обласної ради. |
Стаття 2.13. |
Сесія обласної ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради. |
Стаття 2.14.
|
1. Сесію відкриває і веде голова обласної ради або його перший заступник (у разі неможливості ними вести сесію – заступник голови обласної ради). 2. У випадку, передбаченому ст.2.9. цього розділу, сесію відкриває і веде перший заступник голови обласної ради (або заступник голови обласної ради). 3. У випадку, передбаченому ст.2.11. цього розділу, сесію відкриває за дорученням групи депутатів або постійної комісії один з депутатів, що входить до її складу, або голова постійної комісії, з ініціативи якої скликана сесія, а веде сесію за рішенням ради – один з депутатів. |
Глава IV. Порядок денний сесії.
Стаття 2.15. |
Проект порядку денного сесії обласної ради узгоджується президією обласної ради і повідомляється депутатам не пізніше як за 10 днів до відкриття чергової сесії, а у виняткових випадках, передбачених ст.2.12. даного Регламенту – у день проведення сесії. |
Стаття 2.16.
|
1. Пропозиції до проекту порядку денного сесії вносяться не пізніше як за 20 днів до відкриття чергової сесії – головою обласної ради, його заступниками, постійними комісіями, депутатами, депутатськими фракціями, групами, головою обласної державної адміністрації, а у виняткових випадках, передбачених ст.2.12. даного Регламенту – не пізніше як за день до сесії. Пропозиції щодо прийняття рішень, які відповідно до закону є регуляторними актами, вносяться з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності". 2. Проекти рішень з питань, що внесені до проекту порядку денного сесії, подаються в обласну раду не пізніше як за 14 днів до відкриття сесії при попередньому погодженні з профільними постійними комісіями. В разі порушення цього терміну питання виключається з проекту порядку денного сесії. |
Стаття 2.17. |
1. Проект порядку денного, сформований відповідно до вимог ст.2.15, обговорюється і затверджується в цілому більшістю голосів депутатів від загального складу ради. 2. Обговорення щодо включення будь-якого питання до порядку денного сесії проводиться за скороченою процедурою. 3. Питання включається до ще не затвердженого в цілому порядку денного сесії, якщо за нього проголосувало не менше 1/3 депутатів від загального складу ради. 4. Рішення про виключення питання з порядку денного приймається більшістю депутатів від загального складу ради. |
Глава V. Робочі органи сесії.
Стаття 2.18.
|
1. Сесії обласної ради проводяться із застосуванням електронної інформаційної системи. 2. Робочими органами сесії обласної ради є : -президія у складі голови обласної ради, першого заступника та заступника голови обласної ради (або головуючого і його заступників у випадках, що вказані у ст.2.11.). -лічильна комісія у складі голови та двох членів обирається на випадок проведення можливого таємного голосування бюлетенями, непередбаченого виходу із ладу електронної системи або виїзних пленарних засідань. 3. Пропозиції щодо персонального складу лічильної комісії можуть вноситися головою обласної ради, його заступниками, головами постійних комісій, керівниками депутатських фракцій, груп, депутатами. 4. Вибори лічильної комісії сесії проводяться з числа депутатів відкритим голосуванням за списком або персонально. 5. Голова обласної державної адміністрації під час пленарних засідань обласної ради є постійним членом президії сесії. |
Стаття 2.19. |
До складу лічильної комісії не можуть входити депутати, кандидатури яких висунуті на посади, що обираються або затверджуються радою. |
Стаття 2.20. |
Функції секретаріату сесії виконує виконавчий апарат обласної ради. Секретаріат організовує ведення протоколів, стенограм сесійних засідань, веде запис депутатів на виступ, реєструє звернення депутатів, їх запити, заяви і пропозиції, забезпечує опрацювання звернень громадян, що надійшли на адресу обласної ради під час роботи сесії. |
Глава VI. Порядок підготовки проектів рішень Рівненської обласної ради |
|
Стаття 2.21. |
Загальні положення |
1. Відповідно до ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. 2. Проекти рішень з питань, що вносяться на розгляд обласної ради, готують ініціатори звернення: - постійні комісії; - депутати; - за дорученням керівництва обласної ради, постійних комісій обласної ради – відповідні відділи виконавчого апарату обласної ради; - структурні підрозділи обласної державної адміністрації; - особи, які мають відповідне право згідно з чинним законодавством України. |
|
Стаття 2.22. |
Підготовка проектів рішень обласної ради |
1. Проекти рішень готуються відповідно до Регламенту обласної ради, державних стандартів на організаційно-розпорядчу документацію, інших законодавчих та нормативно-правових актів, та згідно з цим Порядком. 2. Проекти рішень ради повинні відповідати вимогам чинного законодавства, бути кваліфіковано підготовлені і містити об'єктивну оцінку стану справ на підставі перевірених і документально підтверджених фактів. В проектах рішень щодо виконання рішень обласної ради, законодавчих та нормативно-правових актів зазначається стан їх виконання, вказуються причини із зазначенням посадових осіб, з вини яких незадовільно або не повною мірою виконуються законодавчі акти, рішення ради тощо. За потребою визначаються конкретні заходи, спрямовані на усунення виявлених недоліків, із зазначенням термінів їх виконання, виконавців, фінансового забезпечення (при необхідності), а також осіб, які здійснюватимуть контроль за виконанням рішень. 3. Обсяг проекту тексту рішення, як правило, не повинен перевищувати 5 сторінок (без урахування його складових: програм, положень, статутів, додатків тощо). У разі необхідності разом з проектом рішення готуються додаткові інформаційні матеріали: довідки, пояснювальні записки, статистичні дані, що підписуються ініціаторами звернення (залежно від того, хто готує проект рішення). Кількість сторінок додатків та інших матеріалів не обмежується. Назва рішення повинна граматично узгоджуватися та містити короткий виклад змісту документа, має бути максимально короткою і ємною, точно передавати зміст тексту рішення. Назва рішення повинна формуватися за допомогою віддієслівного іменника і відповідати на питання: «про що?». Якщо у рішенні йдеться про кілька питань, назва його може бути узагальненою. 4. Проект складається з двох частин: у першій (констатуючій) вказується об╜рунтування або підстава для складання документа, а у другій (постановчій) – перелік заходів із зазначенням термінів виконання, конкретний план дій, завдання, доручення, пропозиції. Постановча частина викладається у вигляді пунктів, що мають єдину нумерацію арабськими цифрами. У разі потреби окремі пункти можуть поділятися на підпункти другого і третього порядків, що нумеруються відповідно: 2.1., 2.2.1., а також передбачати дію, термін виконання і відповідальних за виконання. Констатуюча частина рішень, як правило, повинна бути значно меншою, ніж постановча. 1. У випадках, коли рішення готуються на виконання нормативно-правових документів, вони повинні мати посилання на їх дату, номер і найменування. 2. Виконавцями рішень можуть визначатися обласна державна адміністрація, органи місцевого самоврядування, а також підприємства, установи, організації. Завдання адресуються не керівникам, а установам, підприємствам, організаціям, управлінням, органам місцевого самоврядування. Посадова особа вказується як виконавець тоді, коли виконання запропонованої дії покладається особисто на неї. 3. У текстах рішень вживаються повні назви державних органів, установ, організацій, підприємств, повні географічні назви та загальноприйняті абревіатури. Посади мають повну або загальноскорочену назву. Прізвища у тексті пишуться разом з ініціалами. 4. Останнім пунктом рішення визначається контроль за його виконанням з урахуванням змісту. 5. Рішення підписуються головою ради. Форма підпису: Голова ради (Ініціали, прізвище) У випадках, передбачених Регламентом обласної ради, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», коли сесію веде перший заступник голови обласної ради, заступник голови обласної ради або один із депутатів обласної ради, рішення підписуються головуючим на сесії. 6. Нижче підпису голови ради в проекті рішення зазначається, ким підготовлений проект рішення, найменування посади, особистий підпис, ініціали і прізвище. Наприклад: Проект підготовлений управлінням освіти і науки облдержадміністрації. Начальник управління (підпис) (Ініціали, прізвище) У разі порушення вимог щодо підготовки проектів рішень голова обласної ради, постійні комісії та/або президія обласної ради повертають проект рішення на доопрацювання. |
|
Стаття 2.23. |
Друкування проектів рішень обласної ради |
1. Проекти рішень друкуються на бланках формату А4 (210x297) відповідно до інструкції з діловодства в обласній раді. Складання документа на папері іншого формату не дозволяється. 2. Текст проекту рішення розміщується на бланку і друкується відповідно до вимог уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації. |
|
Стаття 2.24. |
Погодження проектів рішень обласної ради |
1. Проекти рішень підлягають обов'язковому погодженню із причетними до їх виконання структурними підрозділами обласної державної адміністрації, а у разі потреби - з іншими органами. Головний розробник самостійно визначає причетні до виконання структурні підрозділи обласної державної адміністрації, та інші органи, виходячи із змісту основних положень проекту рішення. В усіх випадках, коли в проектах рішень містяться завдання чи доручення певним виконавцям, необхідно погодити з ними запропонований обсяг робіт і отримати візи усіх виконавців, визначених проектом. 2. Погодження проекту рішення проводиться до початку засідань постійних комісій обласної ради безпосереднім виконавцем з установами, організаціями і службовими особами, які мають безпосереднє відношення до питань, що порушуються в проекті. При цьому зазначається посада, ініціали і прізвище особи, яка візує проект рішення, а також дата візування. Голови постійних комісій та керівництво обласної ради візують проекти рішень після засідань постійних комісій та/або президії обласної ради. Відповідальність за зміст проекту рішення в однаковій мірі несуть всі особи, які його погодили. 3. Погодження проектів рішень оформляється окремим аркушем погодження /або на зворотному боці останнього аркуша першого примірника (оригіналу)/. Аркуш погодження оформляється за такою формою: АРКУШ ПОГОДЖЕННЯ від «__» __________ 201__ року № ____ «Про …………………………….………» (Назва рішення) Рішення підготував: Найменування посади (Підпис) (Ініціали, прізвище) Дата ПОГОДЖЕНО: Найменування посади (Підпис) (Ініціали, прізвище) Дата |
|
4. У разі наявності розбіжностей щодо проекту рішення, останній погоджується із зауваженнями. У такому разі в листі погодження робиться відмітка: «Зауваження і доповнення додаються». (Підпис, дата) Письмове об╜рунтування зауваження, зміни чи доповнення стисло викладається на окремому аркуші, що додається до проекту рішення, та доводиться до відома депутатів обласної ради. 5. Проекти рішень, що готуються обласною державною адміністрацією та її структурними підрозділами, вносяться на розгляд ради головою обласної державної адміністрації. Проекти рішень погоджуються з: - першим заступником, заступниками голови обласної державної адміністрації відповідно до розподілу обов'язків; - керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, які мають безпосереднє відношення до питання, що розглядається; - виконавцями завдань, визначених проектом. В обласній раді проекти рішень візуються: - першим заступником голови ради; - заступником голови ради; - керуючим справами виконавчого апарату обласної ради; - головами профільних постійних комісій обласної ради (відповідно до розподілу функцій та повноважень); - заступником керуючого справами – начальником відділу організаційної та кадрової роботи виконавчого апарату обласної ради; - начальником відділу правової роботи та комунальної власності виконавчого апарату обласної ради; - консультантом загального відділу виконавчого апарату обласної ради, який відповідає за редагування документів згідно з посадовою інструкцією. 6. Проекти рішень з фінансових питань обов'язково візуються начальником головного фінансового управління облдержадміністрації; рішень з питань, пов'язаних з програмами соціально-економічного та культурного розвитку - начальником головного управління економіки та інвестиційної політики облдержадміністрації; рішень, пов'язаних з фінансуванням виконавчого апарату обласної ради, - начальником фінансово-господарського відділу виконавчого апарату обласної ради. |
|
Стаття 2.25. |
1. Згідно з частиною 1 статті 2.16. Регламенту обласної ради пропозиції до орієнтовного порядку денного сесії з об╜рунтуванням необхідності включення питань до порядку денного з комплектом відповідних документів подаються до обласної ради не пізніше як за 20 днів до відкриття сесії з супровідним листом за підписом голови обласної державної адміністрації. Погоджені проекти рішень передаються до обласної ради не пізніше ніж за 14 днів до сесії. Одночасно здається проект рішення на електронному носії інформації. Інформація записується в текстовому редакторі Word з вибором шрифту Arial (розмір шрифту – 12-13) і формату запису RTF. Відповідальність за зміст проекту рішення, в тому числі і на електронному носії, несе безпосередній виконавець (хто готував проект рішення). 2. Безпосередній виконавець одночасно з проектом рішення подає перелік установ, організацій, підприємств, яким необхідно надіслати відповідне рішення. 3. Пропозиції до порядку денного, внесені пізніше строку, встановленого статтею 2.16 Регламенту Рівненської обласної ради шостого скликання, або внесені на засіданні ради, виносяться на розгляд наступної чергової сесії обласної ради. 4. Відділ організаційної та кадрової роботи виконавчого апарату обласної ради визначає кількість екземплярів проектів рішень, що необхідно розіслати депутатам та іншим зацікавленим особам, та спільно із загальним відділом виконавчого апарату обласної ради забезпечують подальше тиражування і розсилку у терміни, визначені Регламентом обласної ради. На вимогу депутатів, депутатських фракцій проекти рішень надаються в електронному варіанті. |
Стаття 2.26. |
Оформлення додатків до рішень обласної ради |
1. У ряді випадків рішення ради можуть мати додатки, в яких конкретизується зміст окремих пунктів. Додатки можуть бути у вигляді цифрових таблиць, що уточнюють зміст рішення, або вживаються як документ, що носить самостійний характер (положення, правила, статути тощо). |
|
2. Коли рішенням затверджуються додатки, вживаються такі форми: 2.1. якщо один додаток: „Забезпечити виконання заходів .... згідно з додатком". „Затвердити заходи щодо підготовки .... (додаються)". 2.2. якщо декілька додатків: „Затвердити постійно діючу комісію згідно з додатком 1". |
|
або: „Затвердити постійно діючу комісію (додаток 1)". |
|
3. Кожен додаток повинен мати відмітку з посиланням на рішення, яким він затверджений, його дату та номер. Відмітку роблять у верхньому правому куті першого аркуша. |
|
Наприклад: Додаток 1 до рішення Рівненської обласної ради 04.05.2006 № 09 |
|
Якщо документ (програма, положення, заходи, правила) затверджується рішенням, то використовується гриф затвердження. Гриф затвердження складається зі слова ЗАТВЕРДЖЕНО (без лапок), назви, дати та номера затверджуваного документа у називному відмінку. Наприклад: Затверджено Рішення Рівненської обласної ради 12.08.2010 № 1715 |
|
Оформлений у вигляді додатків склад комісій, оргкомітетів, робочих груп тощо оформляється за алфавітним порядком прізвищ, запропонованих до їх складу осіб, із зазначенням імен, по батькові, посад за основним місцем роботи. Керівництво таких органів перераховується на початку списку із зазначенням та у порядку важливості відведених їм функцій. Якщо до складу зазначених органів запропоновані особи, які не є працівниками органів місцевого самоврядування чи органів державної влади, то обов'язкове зазначення їхньої згоди брати участь у роботі органу. 4. Проекти додатків до проекту рішення візуються керівником структурного підрозділу обласної державної адміністрації чи структурного підрозділу виконавчого апарату обласної ради, що готує проект. Додатки до рішення згідно з Регламентом обласної ради підписуються першим заступником голови обласної ради. 5. У додатках, як і в текстах рішень, вживаються лише загальноприйняті скорочення. |
|
Стаття 2.27. |
Порядок підготовки питань щодо звітів обласної державної адміністрації, які виносяться на розгляд ради |
1. Звіти обласної державної адміністрації про виконання делегованих повноважень, цільових програм, бюджету та з інших питань розглядаються обласною радою відповідно до Регламенту обласної ради, а також на виконання рішень ради або вимогу депутатів, постійних комісій чи сесії. 2. Обласна державна адміністрація, її структурні підрозділи забезпечують подання звітів, відповідних проектів рішень, необхідних інформаційних та допоміжних матеріалів до них в терміни, визначені Регламентом обласної ради. 3. Подані звіти попередньо розглядаються головою обласної ради, заступниками голови ради (першим заступником голови ради, заступником голови ради) та направляються на розгляд профільних постійних комісій. 4. Профільні постійні комісії обласної ради розглядають на своїх засіданнях звіти обласної державної адміністрації, готують та приймають відповідні висновки і рекомендації, розробляють проекти рішень щодо звітів обласної державної адміністрації. 5. З метою розробки проектів рішень обласної ради з цих питань профільні постійні комісії можуть створювати підготовчі комісії і робочі групи із залученням представників громадськості, вчених і спеціалістів, посадових осіб виконавчого апарату обласної ради, обласної державної адміністрації та її структурних підрозділів, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. 6. Проекти рішень щодо звітів обласної державної адміністрації візуються першим заступником голови облдержадміністрації; заступниками голови облдержадміністрації відповідно до розподілу обов’язків; першим заступником голови ради; заступником голови обласної ради; керуючим справами виконавчого апарату обласної ради; головами профільних постійних комісій; заступником керуючого справами – начальником відділу організаційної та кадрової роботи, начальником відділу правової роботи та комунальної власності, консультантом загального відділу виконавчого апарату обласної ради, який відповідає за редагування документів згідно з посадовою інструкцією, іншими посадовими особами, що брали участь у їх підготовці. 7. Разом з проектом рішення готуються додаткові інформаційні матеріали, які дають об'єктивну оцінку стану справ: довідки, пояснювальні записки, статистичні дані, що підписуються керівниками відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації, вказуються причини із зазначенням посадових осіб, з вини яких незадовільно або не повною мірою виконуються законодавчі акти, рішення ради тощо. 8. Проекти рішень ради щодо звітів облдержадміністрації надсилаються або роздаються депутатам не пізніше дня проведення засідання постійних комісій ради, на яких попередньо розглядаються питання, що вносяться на розгляд сесії обласної ради. 9. Проекти рішень щодо звітів обласної державної адміністрації попередньо розглядаються постійними комісіями, депутатськими фракціями, президією обласної ради та вносяться на розгляд сесії ради. |
|
Стаття 2.28. |
Підготовка проектів рішень постійними комісіями та депутатами обласної ради |
1. Постійні комісії та депутати обласної ради розробляють та готують проекти рішень ради з питань, що належать до відання ради. 2. З питань розробки та підготовки проектів рішень ради постійні комісії, депутати обласної ради можуть залучати посадових осіб виконавчого апарату обласної ради, обласної державної адміністрації, її структурних підрозділів, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. 3. Проекти рішень обласної ради, що розробляються та готуються постійними комісіями, депутатами обласної ради візуються першим заступником, заступником голови обласної ради; керуючим справами виконавчого апарату обласної ради; заступником керуючого справами – начальником відділу організаційної та кадрової роботи, начальником відділу правової роботи та комунальної власності, консультантом загального відділу виконавчого апарату обласної ради, який відповідає за редагування документів згідно з посадовою інструкцією, посадовими особами, що брали участь у їх підготовці, а також виконавцями, яким у проекті рішення встановлюються певні завдання або доручення. При наявності розбіжностей щодо проекту рішення виконавець повинен завізувати проект із зауваженнями та доповненнями, зміст яких доводиться до відома депутатів обласної ради. 4. У разі необхідності разом з проектом готуються додаткові матеріали, які підписуються головою (головами) постійної комісії або депутатами обласної ради, що готують відповідний проект рішення. 5. Відповідні проекти рішень обласної ради обов'язково попередньо розглядаються на засіданнях профільних комісій ради, які приймають висновки або рекомендації щодо доцільності внесення таких проектів рішень на розгляд ради. 6. Проекти рішень обласної ради, що розробляються та готуються постійними комісіями, депутатами ради попередньо розглядаються всіма постійними комісіями ради, президією ради та вносяться на розгляд сесії обласної ради. |
|
Стаття 2.29. |
Доопрацювання рішень ради |
1. Рішення, прийняті на сесії ради, доопрацьовуються виконавчим апаратом обласної ради з урахуванням проголосованих пропозицій і зауважень депутатів, постійних комісій, депутатських фракцій, та подаються на підпис голові обласної ради не пізніше, як через 5 робочих днів з дня проведення пленарних засідань. 2. Проект рішення, що прийнятий за основу і потребує доопрацювання, з супровідним листом, де вказується на необхідність внести зміни і доповнення, прийняті на пленарному засіданні, повертається виконавчим апаратом обласної ради розробнику проекту рішення для врахування зауважень. 3. Після внесення всіх змін та доповнень доопрацьований проект рішення обласної ради із супровідним листом розробника (за підписом керівника структурного підрозділу обласної державної адміністрації, голови постійної комісії, депутатом обласної ради, начальника відділу виконавчого апарату обласної ради /залежно від того, хто готував проект рішення/), в якому зазначено про остаточне доопрацювання, подається до загального відділу виконавчого апарату обласної ради. Одночасно подається доопрацьований варіант рішення на електронному носії. Доопрацьований проект рішення підлягає повторному погодженню. |
|
Стаття 2.30. |
Реєстрація рішень, тиражування, доведення до виконавців |
1. Рішення після його підписання реєструється загальним відділом виконавчого апарату обласної ради в журналі реєстрації рішень обласної ради. 2. Датою рішення обласної ради є дата його прийняття сесією. Нумерація рішень обласної ради розпочинається з початку відповідного скликання. 3. Відповідно до інструкції з діловодства обласної ради у десятиденний термін після підписання необхідна кількість примірників рішень ради направляється загальним відділом виконавчого апарату обласної ради виконавцям та зацікавленим особам. Кожен примірник рішення, що розсилається, завіряється печаткою «Канцелярія». 4. Оригінали рішень ради, засвідчені гербовою печаткою, разом з оригіналами інших інформаційно-довідкових матеріалів до нього, підшиваються до протоколу сесії і зберігаються у загальному відділі виконавчого апарату обласної ради не менше 5 років, після чого передаються на зберігання до державного архіву. 5. Тиражування рішень здійснює загальний відділ виконавчого апарату обласної ради. 6. Копії рішень на запити установ, організацій та приватних осіб видаються з дозволу керівництва обласної ради. |
Розділ 3. Засідання обласної ради.
Глава І. Ведення пленарних засідань.
Стаття 3.1. |
Сесії ради проводяться гласно. У разі необхідності рада більшістю голосів від її загального складу може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання. |
Стаття 3.2. |
Засідання ради проводиться згідно з планом роботи, затвердженим на попередньому засіданні ради. |
Стаття 3.3. |
Рішення обласної ради (крім процедурних) приймаються лише з питань, внесених до порядку денного засідання ради, за винятком випадків, встановлених цим Регламентом. |
Стаття 3.4. |
1. Засідання обласної ради відкриває, веде і закриває голова обласної ради або його перший заступник, заступник чи інші особи згідно з п.3 ст.2.14. цього Регламенту. Голова обласної ради (або головуючий на засіданні) повинен вести засідання державною мовою. 2. На час доповіді, співдоповіді або виступу в дебатах головуючого на засіданні, ведення засідання доручається першому заступнику голови ради, заступнику голови ради або одному з депутатів за дорученням ради. |
Глава II. Обов'язки та права головуючого на засіданні.
Стаття 3.5.
|
Головуючий на засіданні обласної ради: - проводить реєстрацію депутатів шляхом голосування електронною інформаційною системою; - відкриває, закриває та неупереджено веде засідання, оголошує перерви в засіданнях ради; - вносить на обговорення проекти рішень, інших документів обласної ради, оголошує їх повну назву, редакцію та ініціаторів внесення, інформує про матеріали, що надійшли на адресу обласної ради; |
- організовує розгляд питань; - оголошує списки осіб, які записалися на виступи; - надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного промовця; - створює рівні можливості депутатам для участі в обговоренні питань; - ставить питання на голосування, оголошує його результати; - забезпечує дотримання цього Регламенту всіма присутніми на засіданні; - робить офіційні повідомлення, а також ті, які вважає необхідним оголосити; - вживає заходів до підтримання порядку на засіданні; - здійснює інші повноваження, що передбачені цим Регламентом. |
|
Стаття 3.6. |
Під час засідання ради головуючий на засіданні не коментує і не дає оцінок щодо промовців та їх виступів. |
Стаття 3.7.
|
Для організації ходу засідання головуючий на засіданні має право: - у першочерговому порядку вносити пропозиції з процедурних питань щодо ходу засідання. Якщо з цих питань вносяться альтернативні пропозиції, його пропозиції ставляться на голосування першими; - ставити запитання; - скликати погоджувальну раду депутатських фракцій, груп. |
Глава III. Порядок відкриття засідання обласної ради.
Стаття 3.8.
|
1. Засідання ради відкривається і проводиться, якщо на ньому присутня кількість депутатів, зазначена в ст.2.13. Регламенту. 2. Попередню реєстрацію депутатів перед початком сесії, а також реєстрацію у випадку виїзних засідань здійснює виконавчий апарат обласної ради. 3. Реєстрація депутатів проводиться перед початком кожного засідання ради через електронну інформаційну систему шляхом натиску кнопки кожним депутатом особисто. Дані цієї реєстрації є підставою для відкриття засідання, а також для нарахування компенсаційних виплат депутату за час участі в засіданнях. 4. У разі, якщо депутат не встиг своєчасно зареєструватися, він зобов’язаний зробити це через секретаріат. Секретаріат сесії передає дані про додаткову реєстрацію депутатів для внесення їх в електронну інформаційну систему або головуючому. В протилежному випадку вважається, що депутат участі у голосуванні не бере. |
Стаття 3.9.
|
На початку кожного засідання головуючий на засіданні повідомляє обласну раду про кількість депутатів, присутніх на засіданні, про кількість депутатів, про яких відомо, що вони відсутні з поважних причин. |
Стаття 3.10. |
Якщо відкриття засідання неможливе у зв'язку з відсутністю необхідної кількості депутатів, головуючий на засіданні відкладає на одну годину або переносить засідання на визначений радою день (ст.3.21.), або переходить до розгляду питання, зазначеного в ст.3.22. |
Стаття 3.11.
|
На початку першого засідання кожного робочого дня головуючий на засіданні оголошує порядок денний на весь день. Питання розглядаються в тій послідовності, в якій їх включено до порядку денного засідання. |
Стаття 3.12. |
Питання, не розглянуті на поточному засіданні, підлягають розгляду на наступному засіданні, про що головуючий повідомляє депутатів перед закриттям засідання. |
Стаття 3.13.
|
Якщо день, час і порядок денний наступного засідання ради не були оголошені або змінилися, голова обласної ради повідомляє про це кожного депутата письмово або через засоби масової інформації. |
Стаття 3.14. |
1. Перехід до розгляду питання порядку денного оголошується головуючим на засіданні. 2. Головуючий на засіданні може об'єднати обговорення кількох пов'язаних між собою питань порядку денного засідання. Якщо з цього приводу виникають заперечення у депутатів, процедурне рішення про це приймається радою без обговорення 1/3 голосів депутатів від складу ради. |
Глава IV. Прийняття рішень.
Стаття 3.15.
|
Рішення обласної ради з будь-якого питання приймається на пленарному засіданні після його обговорення із застосуванням електронної інформаційної системи. Прийняття рішення без обговорення на пленарному засіданні допускається лише у випадках, передбачених цим Регламентом. |
Стаття 3.16. |
Рішення ради може прийматися без обговорення на пленарному засіданні, якщо жоден з депутатів не заперечує проти цього. |
Стаття 3.17. |
Винесенню питання на розгляд пленарного засідання ради передує його підготовка у відповідних комісіях ради, за винятком випадків, передбачених цим Регламентом. |
Стаття 3.18.
|
Голосування здійснюється депутатами особисто в залі засідань через електронну інформаційну систему або у відведеному для таємного голосування місці. У разі виходу із ладу електронної інформаційної системи результати голосування підводить лічильна комісія. |
Стаття 3.19.
|
Пропозиція або проект рішення, які не отримали необхідної кількості голосів на підтримку, вважаються відхиленими. Таке відхилення проекту рішення, пропозиції заносяться до протоколу засідання ради. |
Стаття 3.20.
|
Рішення (крім процедурного або зазначеного в цьому Регламенті окремо) вважається прийнятим, якщо після його обговорення на засіданні за нього проголосувала більшість від складу ради. |
Стаття 3.21.
|
Рішення про застосування заходів для забезпечення присутності депутатів на засіданнях ради та її органів, а також про перенесення дати чи часу засідання, приймаються більшістю голосів депутатів, присутніх на засіданні. |
Стаття 3.22. |
Рішення з процедурних питань приймаються 1/3 голосів депутатів, які взяли участь у голосуванні (тобто, подали голоси "за", "проти" або "утримався"), за винятком випадків, передбачених цим Регламентом. |
Стаття 3.23.
|
1. Рішення з процедурних питань приймаються після їх обговорення за скороченою процедурою або без обговорення у випадках, зазначених у Регламенті. Процедурними вважаються питання, що стосуються визначення способу розгляду питань на засіданні ради, а також зазначені в Регламенті як процедурні. 2. Якщо виникає сумнів, чи запропоноване до розгляду питання є процедурним, рішення про це без обговорення приймається більшістю голосів депутатів від складу ради. |
Стаття 3.24. |
1. Обласна рада може скасувати своє рішення з дотриманням процедури прийняття рішень. 2. Протокольні доручення обласної ради з питань, порушених депутатами обласної ради на пленарних засіданнях і підтриманих обласною радою, а також головуючого на пленарному засіданні за заявами депутатів обласної ради, оформляє виконавчий апарат ради та подає на підпис керівництву обласної ради. 3. Підписані протокольні доручення реєструються і тиражуються у необхідній кількості загальним відділом виконавчого апарату обласної ради для відправлення адресатам. 4. Про стан виконання доручень інформація надається керівництву та депутатам обласної ради. |
Стаття 3.25.
|
1. Рішення обласної ради приймаються через електронну інформаційну систему фіксованим (поіменним) голосуванням, яке проводиться шляхом поіменного голосуванням кожного депутата через електронну інформаційну систему і фіксації секретаріатом сесії результату цього голосування в протоколі сесії ("за", "проти", "утримався", "не взяв участі в голосуванні"). На табло електронної інформаційної системи відображаються загальні результати голосування та результати голосування в розрізі депутатських фракцій. 2. На вимогу депутата голосування може бути нефіксоване (закрите) через електронну систему на вимогу простої більшості. 3. Персональні обрання, затвердження на виборні посади органів обласної ради або відкликання чи усунення з виборної посади органів обласної ради здійснюються радою таємним голосуванням шляхом заповнення і подачі бюлетенів. 4. Обрання голови постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків, який буде працювати в раді на постійній основі, здійснюється через електронну інформаційну систему відкритим (звичайним) нефіксованим голосуванням. |
Стаття 3.26.
|
1. На вимогу депутата, крім фіксованого (поіменного), голосування може бути: – нефіксоване (закрите) через електронну систему; – таємне - шляхом заповнення і подачі бюлетенів. 2. Дані про результати поіменного голосування є відкритими для всіх. Секретаріат ради надає їх на вимогу депутатів та забезпечує їх оприлюднення. |
Стаття 3.27. |
1. Обласна рада не може приймати рішень, інших актів, які суперечать Конституції України, чинним законам. 2. Рішення, прийняті обласною радою, підписуються головою ради, а додатки до них – першим заступником голови обласної ради. 3. Рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення в газеті обласної ради «Вісті Рівненщини» та/або на офіційному сайті Рівненської обласної ради www.oblrada.rv.ua, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію. |
Глава V. Порядок надання слова.
Стаття 3.28.
|
1. Час, який надається для доповіді, не може перевищувати 1 години, для співдоповіді – 20 хвилин, для заключного слова – 10 хвилин. Виступаючим в обговоренні надається час тривалістю до 7 хвилин; для повторних виступів в обговоренні, для виступів за процедурою скороченого обговорення, для заяв, внесення запитів, резолюцій, виступів у різному – до 5 хвилин; для виступів щодо кандидатур та з мотивів голосування, пояснень, зауважень, запитань, пропозицій – до 3 хвилин. Відлік часу здійснюється через електронну інформаційну систему. 2. У разі необхідності головуючий на засіданні може на прохання окремого промовця та за згодою більшості присутніх депутатів продовжити йому час для виступу. 3. Якщо виступ промовця повторює те, що вже виголошували інші промовці під час обговорення даного питання, головуючий може звернутися до промовця з проханням скоротити або закінчити виступ. |
Стаття 3.29. |
Обласна рада може визначити загальний час для обговорення питання або час для запитань і відповідей, для виступу депутатів, після закінчення якого головуючий на засіданні припиняє надання слова. |
Стаття 3.30. |
Якщо визначеного часу для обговорення недостатньо, обласна рада може прийняти без обговорення процедурне рішення про збільшення часу. |
Стаття 3.31.
|
Для організації обговорення окремих питань порядку денного за зверненням головуючого на засіданні або на пропозицію, підтриману більшістю депутатів, які взяли участь у голосуванні, може бути встановлений сумарний час для виступу представників кожної депутатської фракції, групи в межах 10-15 хвилин. Така пропозиція ставиться на голосування без обговорення і приймається більшістю голосів депутатів, які взяли участь у голосуванні. |
Стаття 3.32.
|
1. Заява про надання слова для виступу на засіданні подається в письмовій формі на ім'я головуючого після затвердження порядку денного сесії і реєструється її секретаріатом. Заява для виступів щодо кандидатур та з мотивів голосування, пояснень, зауважень, запитань, пропозицій може подаватися усно. 2. Головуючий на засіданні може дати слово для виступу і в разі усного звернення депутата або іншої особи, якщо в цьому виникла потреба. |
Стаття 3.33.
|
1. Кожна з депутатських фракцій, груп має гарантоване право на запитання доповідачу (співдоповідачу), а також на виступ одного свого представника з питання чи пропозиції, які мають ставитися на голосування. 2. Депутату, який вніс пропозицію чи поправку, на його прохання надається слово для виступу. |
Стаття 3.34.
|
1. На засіданні ніхто не може виступати без дозволу головуючого. Головуючий надає слово депутатам з дотриманням черговості, встановленої для промовців на підставі їх заяв про надання слова. Головуючий за погодженням з депутатами може визначити іншу черговість виступаючих. 2. Депутату, який не зареєструвався, слово для будь-яких виступів, крім заяви, не надається. |
Стаття 3.35.
|
1. Депутат у будь-який час може відмовитися від свого запису на виступ. Він може передати своє право на виступ іншому депутату або помінятися з ним чергою, повідомивши про це письмово секретаріат сесії, або усно в ході засідання. 2. У разі відсутності депутата в момент надання йому слова, вважається, що він відмовився від слова, якщо попередньо не передав свого права на виступ згідно з п.1 цієї статті. |
Стаття 3.36.
|
1. Промовець повинен виступати тільки з того питання, з якого йому надано слово. 2. Депутат може виступити на засіданні ради з одного й того ж питання чи пропозиції, які будуть ставитися на голосування, не більше двох разів. 3. Запитання доповідачам і співдоповідачам ставляться письмово або усно. Запитання формулюються коротко і чітко. Головуючий на засіданні оголошує письмові запитання та надає слово для запитань депутатам та представникам зареєстрованих фракцій, груп по черзі на засадах рівності. Виступаючим в обговоренні запитання не ставляться, за винятком уточнюючих запитань головуючого на засіданні. |
Стаття 3.37.
|
1. Доповіді, співдоповіді, виступи не в скороченому обговоренні, запити виголошуються з трибуни. 2. За звичайних обставин виступ промовця не переривається. 3. Якщо список виступаючих вичерпано, або ніхто не подав заяву про надання слова, а також у випадку закінчення визначеного для обговорення часу, головуючий оголошує про припинення обговорення. 4. Тексти виступів депутатів, які не змогли проголосити їх у зв'язку з припиненням обговорення, на прохання депутатів повинні бути включені до стенографічного звіту засідання, якщо вони подаються у письмовій формі до секретаріату сесії відразу ж після закінчення засідання. |
Стаття 3.38. |
1. Під час обговорення будь-якого питання до початку виступів з мотивів голосування щодо нього, депутат або уповноважений депутатської фракції, групи може внести мотивовану пропозицію про перерву в засіданні, перенесення розгляду питання або про закриття сесії. Така пропозиція ставиться на голосування без обговорення і приймається більшістю голосів депутатів від складу ради. 2. За мотивованим зверненням уповноваженого представника зареєстрованої депутатської фракції, групи головуючий на засіданні може оголосити перерву в засіданні до 30 хвилин. |
Глава VI. Внесення пропозицій, поправок.
Стаття 3.39. |
1. Пропозиції, додаткові пункти до проектів рішень, інших документів, що вносяться на голосування, можуть подаватись як у письмовій формі за підписом депутата, так і в усній у такій редакції, щоб вони давали однозначне розуміння того, за що мають голосувати депутати. 2. Поправкою вважається пропозиція, що доповнює або змінює іншу пропозицію. |
Глава VII. Порядок голосування пропозицій.
Стаття 3.40.
|
1. Обговорення і проведення голосування з різних питань і пропозицій проводиться таким чином, щоб з'ясувати дійсне волевиявлення більшості депутатів щодо них. 2. Розгляд одного питання порядку денного без прийняття рішення щодо нього не може перериватися розглядом іншого питання. 3. Ні за яких обставин голосування не відокремлюється в часі від оголошення головуючим на засіданні пропозицій, які надійшли щодо обговорюваного питання і будуть ставитися на голосування. |
Стаття 3.41.
|
1. Після закінчення обговорення питання головуючий на засіданні оголошує про перехід до голосування із застосуванням електронної інформаційної системи. 2. Головуючий на засіданні погоджує з присутніми на засіданні депутатами початок голосування, оголошує необхідну кількість голосів для прийняття рішення, а також про вид голосування, якщо з цього приводу є спеціальні вимоги Регламенту або з цих питань від депутатів надійшли пропозиції. |
Стаття 3.42.
|
1. На голосування ставляться всі пропозиції, поправки, що надійшли в установленому цим Регламентом порядку. 2. Якщо окрема думка депутата містить пропозиції щодо обговорюваного питання, головуючий оголошує ці пропозиції і ставить на голосування. 3. Головуючий на засіданні може відмовити ініціатору пропозиції чи поправки поставити на голосування запропонований ним текст, якщо текст сформульовано нечітко або не стосується обговорюваного питання чи суперечить раніше прийнятим рішенням, повторює відхилений радою текст. 4. Відхилені радою пропозиції і поправки щодо вже прийнятого тексту при повторному їх внесенні (в ході розгляду одного і того ж питання порядку денного) на голосування не ставляться. |
Стаття 3.43.
|
1. У разі, коли дві або більше пропозицій, що стосуються одного й того ж питання, виключають одна одну (альтернативні пропозиції), рада проводить голосування пропозицій у порядку їх внесення і виявляє з них ту, яка є прийнятною для подальшого розгляду. Решта пропозицій на голосування не ставиться, якщо більшістю голосів депутатів обрана одна з пропозицій. За наявності альтернативних пропозицій голосування про вилучення в цілому будь-якої з них не здійснюється. 2. Якщо серед кількох альтернативних пропозицій є пропозиція, погоджена між усіма депутатськими фракціями, групами, вона ставиться на голосування першою. |
Стаття 3.44. |
Внесена до пропозиції поправка ставиться на голосування раніше, ніж сама пропозиція. Якщо внесена поправка має на меті відхилення пропозиції, то на голосування спочатку ставиться текст пропозиції. |
Стаття 3.45.
|
1. Текст пропозицій чи поправок, що будуть ставитися на голосування, повинен оголошуватися головуючим на засіданні, при цьому називається ініціатор внесення тексту. 2. Пропозиції й зауваження, висловлені депутатами на сесії ради або передані в письмовій формі головуючому на засіданні, розглядаються радою, або за її дорученням, постійними комісіями ради чи надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним їй органам та посадовим особам, які зобов'язані їх розглянути у строки, встановлені радою, і проінформувати раду про вжиті заходи. 3. Перед кожним голосуванням головуючий формулює текст питання, що буде ставитися на голосування, і якщо немає заперечень, відразу ставить його на голосування. 4. Після закінчення голосування головуючий на засіданні оголошує його повні результати і прийняте рішення. |
Стаття 3.46. |
1. Після оголошення головуючим на засіданні початку голосування ніхто не може його переривати. З початку голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається. 2. У разі порушення процедури голосування або виникненні перешкод під час його проведення негайно проводиться повторне голосування. |
Глава VIII. Таємне голосування.
Стаття 3.47.
|
1. Таємне голосування за вибором депутатів може здійснюватись або через електронну інформаційну систему, або шляхом заповнення і подачі бюлетенів. 2. Організацію таємного голосування бюлетенями та підрахунок голосів забезпечує лічильна комісія. Порядок проведення таємного голосування лічильна комісія доводить до відома всіх депутатів. 3. Лічильна комісія перед початком голосування готує список депутатів, організовує виготовлення бюлетенів, перевіряє наявність кабін для голосування, опечатує скриньки для таємного голосування, забезпечує умови для повного додержання таємності голосування. 4. Кожному депутату членами лічильної комісії видається один бюлетень за списком депутатів після пред'явлення посвідчення депутата обласної ради. У списку депутатів про видачу бюлетенів для таємного голосування ставиться підпис депутата. На звороті кожного бюлетеня ставиться печатка ради та підпис голови лічильної комісії. Заповнення бюлетенів проводиться депутатом у кабіні для таємного голосування. Після закінчення голосування лічильна комісія розкриває скриньки для таємного голосування і підраховує голоси. 5. Недійсними вважаються бюлетені невстановленого зразка, в яких залишено дві і більше кандидатури, а також ті, в яких неможливо з'ясувати волевиявлення депутата. Прізвища, додатково вписані до бюлетенів, при підрахунку голосів не враховуються. 6. Кандидат вважається обраним, призначеним чи затвердженим, якщо в результаті таємного голосування він отримав більше половини голосів депутатів від загального складу ради. 7. Якщо в бюлетень для таємного голосування внесено більше двох кандидатур і жоден кандидат не одержав при першому голосуванні необхідної більшості, проводиться повторне голосування щодо двох кандидатур, які одержали найбільшу кількість голосів. Якщо кожен з кандидатів не набрав потрібної кількості голосів, то вони не мають права висувати свої кандидатури на цю ж посаду повторно. 8. У разі виявлення лічильною комісією порушення порядку голосування за процедурним рішенням обласної ради проводиться повторне голосування. 9. Про результат таємного голосування бюлетенями лічильна комісія складає протокол, який підписують всі члени комісії. Протокол лічильної комісії про результати голосування затверджується радою відкритим нефіксованим голосуванням. |
Глава IX. Дисципліна та етика пленарних засідань.
Стаття 3.48.
|
На засіданні обласної ради промовець не повинен вживати образливі висловлювання та непристойні й лайливі слова, закликати до незаконних дій. Головуючий на засіданні має право попередити промовця про неприпустимість таких висловлювань і закликів або припинити його виступ. Якщо промовець перевищує час, відведений для виступу або висловлюється не з обговорюваного питання, головуючий на засіданні після двох попереджень позбавляє його слова. Та частина виступу промовця, яка виголошена після позбавлення його слова, не включається до стенограми засідання. Промовець може виступати лише з дозволу головуючого на засіданні. |
Стаття 3.49.
|
Якщо депутат вважає, що промовець невірно тлумачить його слова або дії, він може в письмовій формі звернутися до головуючого на засіданні з проханням надати йому слово для пояснень чи зауважень. За таким зверненням головуючий на засіданні надає депутату слово відразу або в кінці обговорення, але до голосування. В останньому випадку головуючий на засіданні відразу повідомляє депутатів про надходження такого звернення від депутата і коли йому буде надано слово. |
Стаття 3.50.
|
1. Під час засідання обласної ради депутати не повинні заважати промовцям і слухачам діями, які перешкоджають викладенню або сприйманню виступу (вигуками, оплесками, вставанням тощо). 2. Головуючий на засіданні продовжує час для виступу промовця на термін, на який його виступ було перервано, якщо це не пов'язано із застосуванням до промовця заходів впливу, передбачених цим Регламентом. |
Стаття 3.51.
|
Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню засідання обласної ради, головуючий на засіданні попереджає його персонально і закликає до порядку. Після повторного попередження протягом дня головуючий на засіданні за згодою більшості присутніх депутатів, визначеною без обговорення шляхом голосування, може запропонувати депутату залишити зал до кінця засідання. Якщо депутат відмовляється залишити зал, головуючий на |
|
засіданні припиняє засідання до виконання депутатом його вимоги. |
Стаття 3.52. |
У разі грубого порушення дисципліни або перешкод у проведенні засідання головуючий може оголосити перерву або закрити засідання. |
Глава X. Протокол, стенографічний звіт.
Стаття 3.53.
|
Засідання обласної ради протоколюється. Ведення протоколу засідання обласної ради здійснює виконавчий апарат обласної ради. У протоколі засідання обласної ради зазначається: дата, час і місце проведення засідання, кількість депутатів, присутніх на засіданні, питання порядку денного, винесені на розгляд, прізвище головуючого на засіданні і виступаючих, всі внесені на голосування питання і пропозиції, спосіб їх вирішення, повні результати голосування і прийняті рішення. Протокол сесії обласної ради підписується головуючим на засіданні ради. |
Стаття 3.54.
|
1. Засідання обласної ради стенографується. Ведення стенографічного звіту засідання забезпечує виконавчий апарат ради. Стенографічний звіт засідання обласної ради повинен повністю відтворювати хід обговорень. 2. До стенографічного звіту засідання обласної ради додатково включаються: -дані про поіменну реєстрацію присутніх на засіданні депутатів; -результати поіменного голосування; -тексти невиголошених виступів депутатів, подані в секретаріат сесії; -окремі думки депутатів та їх фракцій, груп щодо прийнятих рішень; -письмові запити депутатів і відповіді на них, якщо вони не поширювалися серед депутатів. 3. Запис виступів на засіданні обласної ради зберігається на електронному диску або магнітній стрічці протягом місяця. |
Стаття 3.55.
|
1. Стенографічний звіт і протокол засідання обласної ради є офіційними документами, що підтверджують процес обговорення і прийняття рішень обласною радою. 2. Депутати забезпечуються виписками із стенографічних звітів за їх особистими заявами до голови обласної ради. Виконавчий апарат обласної ради надає депутатам за їхніми зверненнями стенограми, протоколи засідань обласної ради для ознайомлення. |
Розділ 4. Депутати обласної ради,
посадові особи і органи обласної ради.
Глава І. Депутати обласної ради.
Стаття 4.1.
|
Порядок діяльності депутата в обласній раді та її органах визначається Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про статус депутатів місцевих рад", цим Регламентом та іншими законодавчими актами. |
Стаття 4.2.
|
1.Депутат обласної ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради відповідно до Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів". 2.Повноваження депутата обласної ради починаються з дня відкриття першої сесії обласної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата обласної ради або ради, до складу якої його обрано. 3.Повноваження депутата обласної ради, обраного замість того депутата, який вибув, або на повторних виборах, починаються з дня заслуховування на черговому після виборів депутата обласної ради пленарному засіданні обласної ради повідомлення територіальної виборчої комісії про підсумки виборів. 4.Інформація про підсумки виборів доводиться відповідною територіальною виборчою комісією до відома обласної ради. Спори щодо набуття повноважень депутатів обласної ради вирішуються судом. |
Стаття 4.3.
|
Депутатам після визнання обласною виборчою комісією їх повноважень видається посвідчення депутата обласної ради та нагрудний знак. Депутат обов'язково носить цей нагрудний знак під час виконання депутатських обов'язків, проведення офіційних церемоній та за інших обставин, коли повинен бути відомий його статус. |
Стаття 4.4.
|
1. Депутат обласної ради є представником інтересів територіальних громад села, селища, міста, який відповідно до Конституції України і Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України. 2. Депутат обласної ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування. 3. Депутат обласної ради є повноважним і рівноправним членом відповідної ради – представницького органу місцевого самоврядування. 4. Депутат обласної ради відповідно до чинного законодавства наділяється всією повнотою прав, необхідних для забезпечення його реальної участі у діяльності ради та її органів. 5. Депутат обов'язково повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради. |
Стаття 4.5.
|
До діяльності депутата відноситься: – участь у засіданнях обласної ради; – участь у засіданнях постійних чи тимчасових комісій обласної ради, фракцій, робочих чи підготовчих груп; – виконання доручень обласної ради та її органів; – робота над підготовкою проектів документів та виконання інших депутатських повноважень; – робота у виборчому окрузі. |
Стаття 4.6. |
Депутат обласної ради має право: – обирати і бути обраним до органів та на виборні посади обласної ради; – пропонувати в установленому цим Регламентом порядку питання до розгляду обласною радою та її органами; – вносити пропозиції та зауваження щодо порядку денного засідання ради, її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті; – вносити в установленому цим Регламентом порядку для розгляду проекти рішень, інші документи, що приймаються обласною радою або її органами, поправки до них; – висловлювати думку щодо персонального складу утворюваних радою органів і кандидатур посадових осіб, які обираються, призначаються або затверджуються радою; – порушувати питання про недовіру органам, утвореним обласною радою, особам, які входять до їх складу, а також особам, яких обрано, призначено або затверджено радою; – брати участь у дебатах, звертатися із запитами, ставити запитання доповідачам, співдоповідачам, головуючому на засіданні; – вносити пропозиції про заслуховування на пленарному засіданні ради звіту чи інформації будь-якого органу або посадової особи, підзвітних чи підконтрольних раді, а також з питань, що входять до компетенції ради, інших органів і посадових осіб, які діють на її території; – виступати з об╜рунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування, давати довідки; – оголошувати на засіданнях ради та її органів у встановленому радою порядку тексти звернень, заяв, пропозицій громадян або їх об’єднань, якщо вони мають суспільне значення; – на забезпечення його радою обладнаним приміщенням із телефоном для прийому виборців; – інші права, визначені Законами України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про статус депутатів місцевих рад”, цим Регламентом. |
Стаття 4.7. |
1. На час сесій, засідань постійних комісій ради, а також для здійснення депутатських повноважень в інших, передбачених законом випадках, депутат звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов'язаних з депутатською діяльністю, за рахунок місцевого бюджету у розмірі добових витрат, визначених чинним законодавством. 2. Депутат зобов'язаний брати участь у роботі сесій ради, засідань постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано, засіданнях фракцій, до складу якої входить депутат. 3. Участь у засіданнях обласної ради та її органів, виконання доручень обласної ради та її органів є підставою для відкладення депутатом усіх своїх службових справ. 4. Депутат може брати участь у перевірках діяльності державних органів, підприємств, установ і організацій за дорученням ради або її органу, а також голови ради. Про результати перевірки депутат доповідає раді, або її органу, або голові ради, за дорученням яких здійснювалася перевірка. Рішення про відрядження депутата (за його згодою) для виконання доручень обласної ради та її органів приймають: обласна рада, голова обласної ради, а в разі його відсутності – перший заступник голови ради, заступник голови ради. Ці ж органи і посадові особи формулюють завдання на відрядження депутата. 5. Депутат зобов'язаний зареєструватись і бути присутнім на засіданні обласної ради та її органів, до яких його обрано. Депутат не може не брати участі в голосуванні, в т.ч. і в таємному, за винятком випадків, що визначені п.9 цієї статті та іншими обставинами, передбаченими чинним законодавством. 6. Депутат має право на виступ від мікрофона, встановленого на його робочому місці. 7. При необхідності одержати інформацію або роз’яснення з того чи іншого питання під час пленарного засідання депутат може звертатися із запитанням до головуючого на засіданні, посадової особи або виступаючого на пленарному засіданні. 8. Депутат має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях ради, а також на засіданнях постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано. 9. Депутат не бере участі в голосуванні, якщо обласна рада приймає окреме рішення щодо нього персонально. |
Стаття 4.8. |
1. Відсутність депутата на засіданнях ради та її органів, до яких його обрано, допускається лише з поважних причин. 2. Не є поважною причиною для відсутності депутата причина, зазначена в статті 3.51. |
Стаття 4.9.
|
1. Депутат, який не може взяти участі в одному чи кількох наступних засіданнях, повинен, із зазначенням причин, повідомити завчасно про це голову обласної ради через виконавчий апарат обласної ради, а про неможливість взяти участь у засіданні постійної комісії - голову цієї комісії в такому ж порядку. У разі невиконання депутатом цієї вимоги він дає письмові пояснення з цього приводу комісії, до компетенції якої входять питання депутатської етики. |
2. Дані про відсутність депутатів на засіданнях обласної ради та її органів без поважних та з невідомих причин можуть друкуватися в газеті обласної ради після закінчення кожної сесії. |
|
Стаття 4.10. |
1. Депутат, який вважає, що інший депутат допустив щодо нього неправильні дії, може звернутися до постійної комісії, в компетенцію якої входить питання депутатської діяльності та етики. 2. Депутат має право знайомитися з офіційними документами, які зберігаються у відповідних органах місцевого самоврядування, та робити виписки, копіювання цих документів. |
Стаття 4.11. |
1. Депутат обласної ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об’єднаннями громадян. Рада визначає орієнтовні строки проведення звітів депутатів місцевої ради перед виборцями. 2. Звіт депутата обласної ради повинен містити відомості про його діяльність у раді та в її органах, до яких його обрано, а також про його роботу у виборчому окрузі, прийняті радою та її органами рішення, хід їх виконання, особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу. 3. Звіт депутата обласної ради може бути проведено в будь-який час на вимогу зборів виборців за місцем проживання, трудової діяльності або навчання, а також органів самоорганізації населення. 4. Депутат обласної ради не пізніш, як за сім днів повідомляє виборців про час і місце проведення звіту через засоби масової інформації або в інший спосіб. 5. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ, організацій державної і комунальної форм власності зобов’язані сприяти депутатам обласної ради в організації їх звітів перед виборцями шляхом надання приміщень, інформаційних та інших довідкових матеріалів, необхідних депутату обласної ради, на прохання депутата здійснювати інші заходи, пов’язані з проведенням його звіту перед виборцями. 6. Депутат обласної ради інформує раду та її виконавчі органи про результати обговорення його звіту, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатові у зв’язку з його депутатською діяльністю. 7. Витрати, пов’язані з проведенням звітів депутатів обласної ради перед виборцями та їх зустрічей з ними, здійснюються за рахунок обласного бюджету у межах затверджених на ці цілі видатків. 8. Звіти і зустрічі депутатів обласної ради з виборцями висвітлюються засобами масової інформації. |
Стаття 4.12. |
Депутат обласної ради розглядає пропозиції, заяви і скарги громадян, які надійшли до нього, вживає заходів до їх своєчасного, об╜рунтованого вирішення; вивчає причини, які породжують скарги громадян, і вносить пропозиції щодо їх усунення до органів місцевого самоврядування, до місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій, об’єднань громадян, систематично веде прийом громадян. |
Стаття 4.13 |
Депутат обласної ради користується на території ради правом безплатного проїзду на залізничному, автомобільному і водному транспорті незалежно від форми власності, а також на всіх видах міського пасажирського транспорту (за винятком таксі). Порядок та умови безплатного проїзду депутатів обласної ради визначаються рішенням обласної ради від 27 грудня 2002 року №116. |
Стаття 4.14. |
1. Порядок відкликання депутата передбачений розділом V Закону України „Про статус депутатів місцевих рад”. 2. Підставами для відкликання виборцями обраного ними депутата обласної ради можуть бути: -порушення депутатом обласної ради положень Конституції і законів України; -пропуск депутатом обласної ради протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважної причини рішень і доручень ради та її органів; -невідповідність практичної діяльності депутата обласної ради основним принципам і положенням його передвиборної програми; -використання депутатського мандата в особистих чи корисливих цілях; -систематичне порушення депутатом обласної ради норм депутатської етики. 3. Виборці мають право порушувати питання про відкликання депутата обласної ради також за інших підстав, які вони вважатимуть суттєвими. |
Глава II. Депутатські групи, фракції обласної ради.
Стаття 4.15.
|
1. Керівники депутатських фракцій, груп (від кожної по одному) утворюють погоджувальну раду депутатських фракцій, груп, яка є органом дорадчого, погоджувального характеру. Погоджувальна рада може вносити пропозиції з питань порядку денного, раціональної організації і планування роботи обласної ради та її органів, сприяє узгодженню позицій депутатів у разі виникнення спірних питань у роботі обласної ради та її органів. 2. Погоджувальна рада збирається на засідання за своєю ініціативою або за пропозицією голови обласної ради, його заступників (першого заступника, заступника голови обласної ради), президії ради, обраного обласною радою головуючого для окремого засідання. 3. Засідання погоджувальної ради проводяться відкрито і гласно. Закриті засідання погоджувальної ради проводяться як виняток за одноголосним рішенням її членів. На засіданнях погоджувальної ради ведеться протокол, примірник якого передається до виконавчого апарату обласної ради. Погоджувальна рада не приймає рішень, обов'язкових для виконання. Пропозиції погоджувальної ради, внесення яких передбачається цим Регламентом, підписуються керівниками всіх депутатських фракцій, груп. 4.Депутатські групи, фракції мають право: 1) на пропорційне представництво в постійних та тимчасових комісіях ради; 2) попередньо обговорювати кандидатури посадових осіб, яких обирає, призначає чи затверджує рада; 3) на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні ради з кожного питання порядку денного сесії ради; 4) об'єднувати зусилля з іншими групами, фракціями для створення більшості в раді чи опозиції; 5) здійснювати інші права, передбачені законами України.
|
Стаття 4.16.
|
Депутатські групи 1. Для спільної роботи по здійсненню депутатських повноважень у виборчих округах депутати обласної ради можуть на основі їх взаємної згоди об’єднуватися в депутатські групи. 2. Депутати обласної ради об’єднуються в депутатські групи за єдністю території їх виборчих округів, спільністю проблем, які вони вирішують, або іншими ознаками. 3. Повноваження депутатських груп є похідними від повноважень депутата місцевої ради, передбачених Законом України „Про статус депутатів місцевих рад”. 4. Членство депутата обласної ради в депутатській групі не звільняє його від персональної відповідальності за здійснення своїх депутатських повноважень у виборчому окрузі. 5. Депутатська група може бути утворена в будь-який час протягом строку повноважень ради даного скликання за рішенням зборів депутатів обласної ради, які виявили бажання увійти до її складу. Депутатська група складається не менш як із п’яти депутатів обласної ради. 6. Депутати обласної ради, які входять до складу депутатської групи, обирають особу, яка очолює депутатську групу. 7. Депутатська група реєструється обласною радою за поданням особи, яка очолює депутатську групу, до якого додається підписане депутатами цієї групи письмове повідомлення про сформування депутатської групи із зазначенням її назви, персонального складу, партійної належності членів групи та депутатів, які уповноважені представляти групу. 8. Депутатські групи можуть утворюватися на визначений ними період, але не більше ніж на строк повноважень обласної ради. 9. Організація діяльності депутатських груп визначається обласною радою. 10. Діяльність депутатської групи припиняється: - у разі, якщо її чисельність стає меншою, ніж 5 депутатів; - у разі прийняття депутатами обласної ради, які входять до її складу, рішення про розпуск депутатської групи; - після закінчення строку, на який депутати обласної ради об'єдналися в депутатську групу, або строку повноважень обласної ради. 11. Рада сприяє діяльності зареєстрованих нею депутатських груп і може заслуховувати повідомлення про їх діяльність. 12. Інші питання діяльності депутатських груп визначаються цим Регламентом. |
Стаття 4.17.
|
Депутатські фракції 1.Депутатські фракції обласної ради формуються на партійній основі депутатами обласної ради. 2.Депутатські фракції можуть утворюватися на визначений ними період, але не більше ніж на строк повноважень обласної ради. 3. Порядок вступу до фракції та виходу з неї визначається самою фракцією. Рішення про об’єднання депутатів у фракцію доводиться до відома депутатів обласної ради головуючим на пленарному засіданні ради. 4. Депутат обласної ради може входити до складу лише однієї фракції. 5. Після відповідного оформлення матеріалів про утворення депутатської фракції головуючий на пленарному засіданні обласної ради інформує депутатів обласної ради про реєстрацію такої депутатської фракції, її кількісний склад. 6. Інші питання створення та діяльності депутатських фракцій визначаються цим Регламентом. |
Стаття 4.18.
|
1. Виконавчий апарат обласної ради під час проведення засідань депутатських фракцій, груп забезпечує їх приміщенням, закріплює за ними працівників для надання допомоги у здійсненні депутатськими фракціями, групами передбачених законами і цим Регламентом функцій в обласній раді, а також надає можливість користуватися необхідним обладнанням, оргтехнікою, зв'язком, тощо. 2. За зверненням керівника депутатської фракції, групи, виконавчий апарат обласної ради поширює серед депутатів обласної ради підготовлені нею матеріали про її діяльність як офіційні документи від депутатської фракції, групи. |
Глава III. Голова обласної ради.
Глава IV. Заступники голови обласної ради.
Стаття 4.20. |
1. Обласна рада обирає першого заступника, заступника голови ради.
2. Перший заступник, заступник голови обласної ради обираються відповідною радою в межах строку її повноважень з числа депутатів цієї ради шляхом таємного голосування і здійснюють свої повноваження до припинення ними повноважень депутата ради відповідного скликання, крім випадків дострокового припинення їх повноважень у порядку, встановленому частинами третьою та четвертою статті 56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
3. Повноваження першого заступника, заступника голови обласної ради можуть бути достроково припинені без припинення повноважень депутата відповідної ради за рішенням відповідної ради, що приймається шляхом таємного голосування. Питання про дострокове припинення їх повноважень може бути внесено на розгляд обласної ради на вимогу не менш як третини депутатів від загального складу ради або голови ради.
4. Повноваження першого заступника, заступника голови обласної ради можуть також бути достроково припинені без припинення повноважень депутата відповідної ради в разі:
1) звернення з особистою заявою до обласної ради про складення ним повноважень заступника (першого заступника) голови ради;
2) порушення ним вимог щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлених законом.
Зазначені повноваження заступника (першого заступника) голови ради припиняються з дня прийняття обласною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт.
5. У випадках, передбачених частинами третьою та четвертою статті 56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідна особа звільняється з посади заступника (першого заступника) голови ради з дня припинення її повноважень.
6. Перший заступник голови обласної ради здійснює повноваження голови обласної ради за відсутності голови ради на підставі його розпорядження, а також у разі неможливості виконання головою ради своїх обов'язків з інших причин.
7. Заступник голови обласної ради здійснює повноваження першого заступника голови обласної ради, у тому числі передбачені частиною шостою статті 56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за відсутності першого заступника голови обласної ради або неможливості виконання ним своїх обов'язків з інших причин.
8. Перший заступник, заступник голови обласної ради працюють у раді на постійній основі. На них поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» для голови ради.
|
Глава V. Президія обласної ради.
Стаття 4.21. |
1. Обласна рада утворює президію ради. Президія ради є дорадчим органом ради, який попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з питань, що передбачається внести на розгляд ради. 2. Президія ради може приймати рішення, які мають дорадчий характер. 3. До складу президії обласної ради входять голова обласної ради, його перший заступник, заступник голови обласної ради, голови постійних комісій ради, уповноважені представники депутатських груп і фракцій. 4. Президія обласної ради діє на основі Положення про президію, що затверджується обласною радою. |
Глава VI. Виконавчий апарат обласної ради.
Стаття 4.22. |
1. Виконавчий апарат обласної ради забезпечує здійснення радою повноважень, наданих їй Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законами, цим Регламентом. 2. Виконавчий апарат обласної ради: -здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради, її органів, депутатів; -сприяє здійсненню обласною радою взаємодії і зв'язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування; -сприяє акредитованим працівникам засобів масової інформації у здійсненні ними професійної діяльності, заздалегідь повідомляє їх про час проведення засідань, прес-конференцій; -надає інформаційні матеріали, необхідні для ознайомлення громадськості з роботою обласної ради; -забезпечує виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів, прийнятих відповідною радою, якщо рішенням цієї ради повноваження щодо забезпечення виконання заходів з відстеження результативності цих регуляторних актів не делеговано відповідним місцевим державним адміністраціям; -готує звіт про відстеження результативності регуляторного акта, прийнятого обласною радою; -подає його до головної постійної комісії обласної ради не пізніше наступного робочого дня з дня оприлюднення цього звіту. 3. Виконавчий апарат обласної ради утворюється обласною радою. Його структура і чисельність, витрати на утримання встановлюються радою за поданням її голови. 4. Виконавчий апарат обласної ради за посадою очолює голова обласної ради. |
Глава VII. Постійні комісії обласної ради.
Стаття 4.23. |
Повноваження постійних комісій обласної ради визначаються Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", цим Регламентом та Положенням про постійні комісії. |
Стаття 4.24. |
1. Постійні комісії обласної ради є органами ради, що обираються з числа депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого органу. 2. Постійні комісії обираються радою на строк її повноважень у складі голови і членів комісій. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією. 3. До складу постійних комісій не можуть бути обрані голова обласної ради, його перший заступник, заступник голови обласної ради. 4. Постійні комісії за дорученням ради, голови, першого заступника голови обласної ради, заступника голови обласної ради або за власною ініціативою розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, здійснюють державну регуляторну політику у частині, що віднесена законом до їх компетенції, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями. 5. Постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження радою, готують висновки з цих питань. 6. Постійні комісії за дорученням ради, голови, першого заступника голови обласної ради, заступника голови обласної ради або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних раді органів, а також з питань, віднесених до відання ради, місцевих державних адміністрацій, підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень незалежно від форм власності та їх посадових осіб, подають за результатами перевірки рекомендації на розгляд керівників, а в необхідних випадках – на розгляд ради, здійснюють контроль за виконанням рішень ради. 7. Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання, та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та їх філіалів і відділень необхідні матеріали і документи. 8. Організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії. У разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин, його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії. 9. Орієнтовний порядок денний засідання постійної комісії обласної ради разом з необхідними матеріалами доводиться до відома членів відповідної постійної комісії обласної ради не пізніше як за 3 дні до початку її роботи. 10. Засідання постійної комісії скликається в міру необхідності і є правомочним, якщо в ньому бере участь не менш як половина від загального складу комісії. 11. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності – заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії. 12. Рекомендації постійних комісій підлягають обов'язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк. 13. Постійна комісія для вивчення питань, розробки проектів рішень ради може створювати підготовчі комісії і робочі групи, із залученням представників громадськості, вчених і спеціалістів. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, за ініціативою комісій, а також за дорученням ради, її голови, першого заступника голови обласної ради, заступника голови обласної ради можуть розглядатися постійними комісіями спільно. 14. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями на їх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних постійних комісій. |
|
15. На кожному засіданні ведеться протокол. У протоколі вказується номер протоколу, дата, час і місце проведення засідання, список присутніх членів комісії і запрошених, порядок денний засідання, суть обговорення, результати голосування з питань порядку денного, прийняті рішення, рекомендації, висновки. До протоколу додаються довідки, особлива думка членів комісії, що голосували проти або утрималися від голосування. 16. Члени постійної комісії зобов'язані брати участь у роботі постійної комісії, робочих групах, у розробці проектів рішень, готувати висновки і рекомендації для розгляду на засіданні комісії, виконувати інші доручення комісії, сприяти проведенню в життя прийнятих нею рішень, здійснювати контроль за їх виконанням. 17. Члени постійної комісії мають право: вносити пропозиції про розгляд на засіданні комісії будь-якого питання, що належить до її відання, а також брати участь в обговоренні та прийнятті рішень, рекомендацій, пропозицій, висновків, викласти свою окрему думку як додаток до рішення, рекомендації чи висновку комісії. 18. Організаційно-технічне обслуговування діяльності постійних комісій забезпечує виконавчий апарат обласної ради. 19. Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах. За рішенням обласної ради голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків може працювати в раді на постійній основі. 20. Постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею. 21. Перелік, функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій визначаються Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» цим Регламентом та Положенням про постійні комісії, що затверджується радою з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" щодо реалізації повноважень ради у здійсненні державної регуляторної політики постійними комісіями відповідної ради. |
Глава VIII. Тимчасові контрольні комісії обласної ради.
Стаття 4.25. |
1. Тимчасові контрольні комісії ради є органами ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд ради. 2. Рішення про створення тимчасової контрольної комісії ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу ради. 3. Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв'язку з її роботою. 4. Повноваження тимчасової контрольної комісії ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень ради, яка створила комісію. 5. Робота тимчасових комісій ради забезпечується, як і робота постійних комісій ради, виконавчим апаратом ради та регулюється Положенням про тимчасові комісії обласної ради, яке затверджується радою. |
|
|
Глава IX. Комісія обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих. |
|
Стаття 4.26 |
Комісія обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих (надалі – обласна комісія) утворюється обласною радою. |
|
|
Комісія у своїй роботі керується законами України, постановами Кабінету Міністрів України, іншими нормативними актами, а також Положенням про комісії Рад народних депутатів з питань поновлення прав реабілітованих, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1993 року №112 „Про внесення змін і доповнень до Положення про порядок виплати компенсацій, повернення майна або відшкодування його вартості реабілітованим громадянам та до Положення про комісії Рад народних депутатів з питань поновлення прав реабілітованих”. |
|
Стаття 4.27 |
Головними завданнями обласної комісії є вирішення питань, пов'язаних з установленням факту розкуркулення, адміністративного виселення з відшкодуванням матеріальних збитків і виплатою грошової компенсації реабілітованим, які відбували покарання у вигляді позбавлення волі або примусового поміщення до лікувальних закладів, поновленням житлових та інших прав громадян, реабілітованих відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні". |
|
Стаття 4.28 |
Обласна комісія відповідно до покладених на неї завдань: - подає допомогу громадянам в одержанні необхідних документів у зв'язку з реабілітацією; - організує публікацію повідомлень про реабілітацію в пресі чи іншим способом інформує громадськість за місцем роботи та проживання реабілітованого; - доручає органам внутрішніх справ провадити перевірку фактів безпідставності заслання і вислання, направлення на спецпоселення, а також конфіскації та вилучення майна у зв'язку з необ╜рунтованими репресіями (розкуркуленням); - заслуховує інформацію відповідних службових осіб про виконання законодавства з питань реабілітації, а також подання допомоги реабілітованим громадянам і членам їхніх сімей; - здійснює контроль за відшкодуванням реабілітованим громадянам матеріальних збитків і наданням установлених пільг; - вирішує інші питання, пов'язані з поновленням прав реабілітованих громадян. |
|
Стаття 4.29 |
Крім виконання функцій, передбачених у статті 4.28, обласна комісія розглядає скарги на рішення районних, міських комісій та приймає за ними рішення, здійснює координацію їх роботи, надає методичну допомогу. |
|
Стаття 4.30 |
Обласна комісія діє у складі голови, заступника голови, секретаря та членів комісії. Кількісний і персональний склад обласної комісії, а також штатна чисельність її працівників затверджуються обласною радою. |
|
Стаття 4.31 |
До складу обласної комісії можуть входити депутати місцевих рад, представники громадськості, фінансових органів, житлово-комунального господарства, соціального забезпечення, архівних установ, а у разі необхідності – інших організацій та установ. |
|
Стаття 4.32 |
Організацію роботи обласної комісії забезпечує голова комісії. Діловодство здійснює секретар комісії, який відповідає за правильне ведення документації, підготовку до засідань комісії необхідних матеріалів, їх зберігання та облік. |
|
Стаття 4.33 |
Засідання обласної комісії проводяться в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць, і правомочні, якщо на них присутні більше половини її складу. Всі питання в обласній комісії вирішуються більшістю голосів присутніх її членів. |
|
Стаття 4.34 |
У засіданнях комісії обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих можуть брати участь і особи, які подали заяву з питань, віднесених до компетенції обласної комісії, або їхні представники. |
|
Стаття 4.35 |
Рішення комісії обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих підписує голова (у разі його відсутності - заступник голови) і секретар комісії. |
|
Стаття 4.36 |
Рішення комісій обласної комісії з питань виплати грошової компенсації, повернення будівель та іншого майна або відшкодування їх вартості можуть бути оскаржені реабілітованим (або його спадкоємцями) та іншими заінтересованими громадянами відповідно до обласної комісії. У разі незадоволення прийнятим рішенням ці громадяни можуть звернутися за розв'язанням спору до суду. |
|
Стаття 4.37 |
Організаційно-технічне та фінансове забезпечення діяльності обласної комісії здійснює виконавчий апарат обласної ради. |
|
Стаття 4.38 |
Комісія обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих користується штампом і печаткою обласної ради, що її утворила. |
Глава X. Рішення обласної ради.
Стаття 4.39. |
1. Обласна рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. 2. Рішення обласної ради приймаються на її пленарному засіданні із застосуванням електронної інформаційної системи після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", цим Регламентом та іншими законами. 3. Рішення обласної ради приймається нефіксованим голосуванням, або іншим чином, передбаченим у статті 3.26 цього Регламенту. Таємне голосування обов'язково проводиться у випадках, передбачених чинним законодавством і цим Регламентом. 4. Рішення обласної ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію. |
Глава XI. Здійснення обласною радою та її органами
контрольних функцій і повноважень.
Стаття 4.40. |
1. Обласна рада відповідно до встановлених повноважень безпосередньо або через свої органи забезпечує виконання Конституції та законів України, здійснює контроль за реалізацією прийнятих рішень, загальнообласних програм і бюджету та інших питань, які входять в її компетенцію. 2. Обласна рада систематично заслуховує на своїх засіданнях інформації про хід виконання рішень ради, звіти постійних комісій, інших органів, які утворює або обирає рада, повідомлення депутатів про роботу в раді, виконання ними рішень і доручень ради та її органів. 3. Свої контрольні функції постійні комісії обласної ради здійснюють відповідно до цього Регламенту та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". |
Глава XIІ. Повноваження обласної ради як регуляторного органу.
Стаття 4.41 |
1. Обласна рада є регуляторним органом, який відповідно до Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” наділений повноваженнями щодо здійснення державної регуляторної політики та регуляторної діяльності на території області. 2. Обласна рада керується законодавством України про державну регуляторну політику, іншими законами України та нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у сфері державної регуляторної політики. |
Стаття 4.42 |
1. Повноваження у здійсненні державної регуляторної політики покладаються на кожну постійну комісію обласної ради (далі - відповідальна постійна комісія) у частині, що віднесена законом до компетенції відповідної постійної комісії. 2. Головною постійною комісією з питань розгляду регуляторних актів є постійна комісія обласної ради з економічних питань та комунальної власності, до сфери відання якої належить супроводження розгляду проекту регуляторного акта в обласній раді. |
Стаття 4.43 |
1. Планування діяльності обласної ради з підготовки проектів регуляторних актів здійснюється в рамках підготовки та затвердження планів роботи обласної ради у порядку, встановленому Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Регламентом обласної ради, з урахуванням вимог частин третьої та четвертої статті 7 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. 2. План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік затверджується обласною радою не пізніше 15 грудня поточного року, якщо інше не встановлено законом. 3. Затверджені плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, а також зміни до них оприлюднюються не пізніше як у десятиденний строк після їх затвердження шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації та/або шляхом розміщення плану та змін до нього на офіційній сторінці обласної ради в мережі Інтернет або в інший спосіб, передбачений статтею 13 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. 4. Якщо обласна рада готує або розглядає проект регуляторного акта, який не внесений до затвердженого нею плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, то відповідні зміни до плану повинні бути внесені не пізніше десяти робочих днів з дня початку підготовки цього проекту або з дня внесення проекту на розгляд до обласної ради, але не пізніше дня оприлюднення цього проекту. |
Стаття 4.44 |
1. З метою одержання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань до оприлюднення проекту регуляторного акта готується аналіз регуляторного впливу. При цьому обов’язковим є застосування методики підготовки аналізу регуляторного впливу проектів регуляторних актів, яка затверджена Кабінетом Міністрів України. 2. Аналіз регуляторного впливу підписується розробником проекту регуляторного акта (керівником відповідного регуляторного органу, установи чи організації), а в разі якщо розробником проекту є обласна рада – головою обласної ради. |
Стаття 4.45 |
1. У разі внесення на розгляд сесії обласної ради проекту регуляторного акта без аналізу регуляторного впливу відповідальна постійна комісія приймає рішення про направлення проекту регуляторного акта на доопрацювання органу чи особі, яка внесла цей проект. 2. За мотивованим поданням депутата обласної ради, постійної комісії обласної ради, голови обласної ради відповідальна постійна комісія може прийняти рішення про забезпечення підготовки експертного висновку щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акта, внесеного цим депутатом ради, постійною комісією ради, головою обласної ради в порядку, встановленому частинами другою та третьою статті 34 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. У цьому разі аналіз регуляторного впливу не готується, а експертний висновок щодо регуляторного впливу готується відповідно до вимог статті 8 зазначеного Закону. |
Стаття 4.46 |
1. Кожен проект регуляторного акта оприлюднюється з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань. 2. Якщо розробником проекту регуляторного акта є обласна рада, то повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій, проект регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу оприлюднюються шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації обласної ради та/або в інших друкованих засобах масової інформації, визначених обласною радою, та/або шляхом розміщення на офіційній сторінці обласної ради в мережі Інтернет. 3. Проект регуляторного акта разом із відповідним аналізом регуляторного впливу оприлюднюється не пізніше п'яти робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про оприлюднення цього проекту. В окремих випадках може здійснюватися повторне оприлюднення проекту регуляторного акта. |
Стаття 4.47 |
1. За рішенням обласної ради або відповідальної постійної комісії обласної ради: – оприлюднюються проекти регуляторних актів, які не оприлюднювалися до внесення їх на розгляд сесії обласної ради; – можуть повторно оприлюднюватися проекти регуляторних актів, які оприлюднювалися до внесення їх на розгляд сесії обласної ради. 2. У разі оприлюднення проектів регуляторних актів за рішенням обласної ради або відповідальної постійної комісії обласної ради функцію розробника проекту виконує орган, особа чи група осіб, які внесли цей проект на розгляд сесії відповідної ради, якщо інше не встановлено у рішенні ради чи відповідальної постійної комісії. 3. Зауваження і пропозиції щодо оприлюдненого проекту регуляторного акта, внесеного на розгляд сесії ради, та відповідного аналізу регуляторного впливу надаються фізичними та юридичними особами, їх об'єднаннями розробникові цього проекту та головній постійній комісії обласної ради. |
Стаття 4.48 |
1. Строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються зауваження та пропозиції, встановлюється обласною радою, якщо вона є розробником проекту регуляторного акта, і не може бути меншим ніж один місяць та більшим ніж три місяці з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу. 2. Усі зауваження і пропозиції щодо проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу, одержані протягом встановленого строку, підлягають обов'язковому розгляду відповідальною постійною комісією обласної ради. За результатами цього розгляду розробник проекту регуляторного акта повністю чи частково враховує одержані зауваження і пропозиції або мотивовано їх відхиляє. 3. Оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій не може бути перешкодою для проведення громадських слухань та будь-яких інших форм відкритих обговорень цього проекту регуляторного акта. |
Стаття 4.49 |
1. Кожен проект регуляторного акта, що внесений на розгляд до обласної ради, подається до відповідальної постійної комісії для вивчення та надання висновків про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. 2. Відповідальна постійна комісія забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акта в термін до трьох місяців з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу. 3. Порядок підготовки експертних висновків щодо регуляторного впливу внесених проектів регуляторних актів регламентуються статтею 2.16 глави IV розділу 2, статтею 4.24. глави VII розділу 4 Регламенту обласної ради. 4. На підставі аналізу регуляторного впливу, яким супроводжувався проект регуляторного акта при його внесенні на розгляд сесії обласної ради, а також експертного висновку щодо регуляторного впливу цього проекту відповідальна постійна комісія готує свої висновки про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. 5. Висновки відповідальної постійної комісії готуються на підставі аналізу регуляторного впливу, яким проект регуляторного акта супроводжувався при його внесенні, лише у разі, якщо експертний висновок щодо регуляторного впливу не був наданий відповідальній постійній комісії протягом строку, встановленого для його підготовки. Це правило не застосовується у випадках, передбачених частиною другою статті 4.45 Регламенту обласної ради. 6. Висновки відповідальної постійної комісії передаються для вивчення до головної постійної комісії, до сфери відання якої належить супроводження розгляду проекту регуляторного акта в обласній раді, за винятком випадків, коли відповідальна постійна комісія є головною постійною комісією. 7. При представленні на пленарному засіданні сесії ради проекту регуляторного акта голова відповідальної постійної комісії доповідає висновки цієї постійної комісії про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. |
Стаття 4.50 |
1. Регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений, якщо наявна хоча б одна з таких обставин: - відсутній аналіз регуляторного впливу; - проект регуляторного акта не був оприлюднений. У разі виявлення будь-якої з цих обставин орган (обласна рада, відповідальна постійна комісія) чи посадова особа місцевого самоврядування (голова обласної ради, його заступники, голова відповідальної постійної комісії) має право вжити передбачених законодавством заходів для припинення виявлених порушень, у тому числі відповідно до закону скасувати або зупинити дію регуляторного акта, прийнятого з порушеннями. 2. Регуляторні акти, прийняті обласною радою та посадовими особами місцевого самоврядування, офіційно оприлюднюються в друкованих засобах масової інформації обласної ради та/або в інших місцевих друкованих засобах масової інформації, визначених цими органами та посадовими особами, не пізніш як у десятиденний строк після їх прийняття та підписання. |
Стаття 4.51 |
1. Стосовно кожного регуляторного акта послідовно здійснюються базове, повторне та періодичне відстеження його результативності. 2. Рішення обласної ради як регуляторного органу про строк, після якого чи до якого починається повторне відстеження результативності регуляторного акта, визначається в самому регуляторному акті або в іншому акті (рішенні обласної ради). 3. Виконання заходів з відстеження результативності регуляторного акта забезпечується регуляторним органом, який прийняв цей акт, якщо інше не встановлено законом. 4. Строк виконання заходів з відстеження результативності регуляторного акта не може бути більшим ніж сорок п'ять робочих днів. 5. Звіт про відстеження результативності регуляторного акта оприлюднюється шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації обласної ради та/або в інших друкованих засобах масової інформації, визначених обласною радою, та/або шляхом розміщення на офіційній сторінці цього регуляторного органу в мережі Інтернет. 6. Обласна рада, яка прийняла регуляторний акт, готує звіт про відстеження результативності цього регуляторного акта та не пізніш як у десятиденний строк з дня підписання цього звіту оприлюднює його в друкованих засобах масової інформації обласної ради та/або в інших друкованих засобах масової інформації, визначених обласною радою. |
Стаття 4.52 |
1. Виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів, прийнятих обласною радою, забезпечується виконавчим апаратом обласної ради, а у разі якщо рішеннями обласної ради повноваження щодо забезпечення виконання заходів з відстеження результативності цих регуляторних актів делеговано відповідно обласній державній адміністрації – обласною державною адміністрацією. 2. Звіт про відстеження результативності регуляторного акта, прийнятого обласною радою, не пізніше наступного робочого дня з дня оприлюднення цього звіту подається до головної постійної комісії обласної ради. 3. Рішення про необхідність перегляду регуляторного акта, прийнятого обласною радою, на підставі аналізу звіту про відстеження його результативності приймає головна постійна комісія обласної ради або розробник проекту цього регуляторного акта. |
Стаття 4.53 |
1. Перегляд регуляторного акта здійснюється: -на підставі аналізу звіту про відстеження результативності цього регуляторного акта; -за ініціативою обласної ради, яка прийняла відповідний регуляторний акт; -в інших випадках, передбачених Конституцією України та іншими законодавчими актами України. 2. У разі наявності підстав, визначених у частині першій цієї статті, обласна рада, яка прийняла відповідний акт, а у випадках, передбачених Конституцією України – інший орган може приймати рішення про зупинення дії регуляторного акта, визнання його неконституційним, про скасування чи про необхідність залишення цього регуляторного акта без змін або про необхідність його перегляду. 3. Якщо відповідно до Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” рішення щодо регуляторного акта, визначені в частинах першій та другій цієї статті, приймаються іншим органом, цей орган подає відповідні пропозиції обласній раді як регуляторному органу, який прийняв відповідний регуляторний акт. |
Стаття 4.54 |
1. Обласна рада заслуховує щорічний звіт голови обласної ради про здійснення державної регуляторної політики її виконавчим апаратом. 2. Відповідальна постійна комісія обласної ради готує і попередньо розглядає питання щодо звіту голови обласної ради про здійснення державної регуляторної політики у частині, що віднесена законом до компетенції постійних комісій рад. 3. Щорічні звіти голови обласної ради оприлюднюються шляхом їх опублікування в друкованих засобах масової інформації обласної ради та/або в інших місцевих друкованих засобах масової інформації. |
Стаття 4.55 |
Обласна рада публікує у друкованих засобах масової інформації та/або розміщує на своїх офіційних сторінках у мережі Інтернет або оприлюднює в інший спосіб, у тому числі через телебачення і радіо, інформацію про здійснення нею регуляторної діяльності. |
Стаття 4.56 |
Посадові особи місцевого самоврядування, винні у порушенні порядку регуляторної діяльності, встановленого Законом України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, притягуються до дисциплінарної відповідальності відповідно до закону. |
Глава XIII. Розгляд депутатських запитів.
Стаття 4.57
|
1. Депутат має право звернутися із запитом до керівників ради та її органів, керівників підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих або зареєстрованих на території області, а також місцевої державної адміністрації з питань, що мають суспільне значення і належать до відання ради. 2. Запит вноситься депутатом або групою депутатів у письмовій формі, він підлягає включенню до порядку денного засідання ради. У випадку, якщо проголосувало не менше 1/3 депутатів від складу ради, по запиту може проводитися обговорення. 3. Голова обласної ради негайно доводить текст запиту до відповідного органу або посадової особи, до яких його звернуто. 4. Орган або посадова особа, до яких звернуто запит, зобов'язані дати усну чи письмову відповідь на запит у строки і в порядку, встановлені радою відповідно до закону. За результатами розгляду запиту рада приймає рішення. 5. Кожному депутату після оголошення відповіді на депутатський запит повинна бути надана можливість виступити з реплікою стосовно задоволення чи незадоволення цією відповіддю. Час на репліку не повинен перевищувати 3 хвилин. |
Глава XIV. Прикінцеві і перехідні положення |
|
Стаття 4.58
|
Голова Рівненської обласної ради шостого скликання на другій сесії урочисто складає Присягу посадової особи місцевого самоврядування відповідно до пункту 5 статті 2.6. цього Регламенту. |